Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

eraserhead666

Na jednu stranu je to asi ten nejlepší americký remake japonského hororu co byl asi doposud natočen, na druhou stranu trošku nechápu, čím si tenhle film zasloužil to, že ho spousta lidí zařazuje mezi nejlepší a nejstrašidelnější horory. Kruh má výborný nápad (a ani snad nemá cenu řešit a pátrat, zda s ním ten japonský Kruh přišel jako první a ostatní ho pak už jen kopírovali) a dobré provedení. Viděl jsem i původní japonský, který se mi zdál lepší a takový syrovější, ale tady je pár dobrých scén (kůň na trajektu, samotné video - jen mě tak napadlo, viděla každá oběť na videokazetě jedno a totéž, nebo každá viděla trošku něco jiného?). Trošku mě sral ten malej kluk, Naomi je ale skvělá. Místy mi to připadá ale trošku rozvláčné (pátrání po Samaře) a nehororové. 3,5* ()

SOLOM.

Mám rád originální japonskou verzi, ale tenhle remake u mě o malý kousek vyhrál. Zatímco asiaté si museli vystačit s menším rozpočtem a přesto se jim podařilo navodit skvělou atmosféru, tak američanům se to samé podařilo za mnohem větší prachy, ale stálo to za to. Asi největším kladem a plusem bylo oslovení Naomi Watts, která si vedla lépe než její šikmooká kolegyně. ()

hansel97

Kruh jsem viděl asi před pěti lety jako svůj první horor, bylo mi třináct a mohl jsem se z něj podělat strachy. Myslím že jsem to ani nedokoukal, no teď už vážně nechápu, čeho jsem se na něm bál. Strašidelné scény spočítáte na prstech jedné ruky a atmosféra je opravdu velmi slušná to uznám, ale já jsem se prostě místy vážně nudil. Oceňuji "Samařin film" a symboly z něj prolínajícím se celým filmem, ale tohle je spíš taková detektivka a hororově ve mě pocit strachu vyvolala opravdu minimálně. ()

Sofia

Jeden z nejpůsobivějších hororů se skvělou atmosférou, od Šestého smyslu jsem se u ničeho jiného tak nebála. ()

SLOTH

Když se u hororu nebojíte, je něco špatně. Oproti originální povídkové předloze nudné a nezábavné. ()

kajda.l

Toto je HOROR s opravdu velkým Há. I při tuším třetím shlédnutí jsem byl "strachy" zalezlej pod peřinou a to přesto,že jsem věděl co mně čeká a navíc jsem si ho tentokrát dal pěkně v originále s titulkama a na sluchátkách. Co scéna to perla(hlavně např. kůň na trajektu,studna),skvěle budovaná atmosféra,téměř žádná krev,nádherná kamera a fantastická Naomi. Co více ještě dodat? Paráda,jeden z NEJ horrorů vůbec.. ()

ARI50

Americká verze kruh je dějově lepší temnější a strašidelnější. Příběh vás ani chvíli nenudí ale naopak vás vtáhne do poznáni pravdy. ()

veru_needy

Jeden z mála hororů, který dokáže vštípit pocit strachu. Je napínavý a hodně strašidelný; hlavně když se na něj díváte v noci. Celkovej námět je bezvadnej a ze všeho nejvíc se mi líbí parádní děj s postupným rozuzlováním. U hororů strach vůbec nemívám, ale tenhle mě přímo 'vcucl' do děje. Jednička je absolutně bezchybná. Naomi Watts mám ráda a v této roli si opravdu odehrála své. Když jsem tento snímek viděla poprvé, zanechal ve mě silný dojem, nahnal mi husí kůži. Hlavně teda ten záznam na video kazetě přehrávané na staré zrníci televizi s opravdu mrazivou hudbou na pozadí. No a samotná Samara, to ani nemluvim. Jinak, dost dobrý závěr každého donutí shlédnout i druhý díl, který sice není až tak dobrý, ale nejhorší také určitě není. To nic ale nemění na tom, že jednička si rozhodně zaslouží potlesk. Jediné co bych vytkla bylo to, že jsem po těch 7 dnech neumřela. ()

becki_tu

Geniální a nebál bych se říct až vyjímečná hororová záležitost, kterou jsem naplno docenil až teprve při druhém shlédnutí. Ve filmu není snad jediný moment, kdy bych se nebál nebo mi zrovna neběhal mráz po zádech a nebo nebyl zrovna pohlcen děsivě tajemnou atmosférou. Jediný problém je v tom, že to není zrovna film, po kterém se zdají sladké sny. Ale od toho tady ten film je. ()

JASON_X

Americký remake slavného japonského Kruhu (1998) je výpravnější a vizuálně pohlednější než originál, a také je pro našince divácky "more friendly", srozumitelnější. Ale často mi přišlo, že namísto toho, aby se film soustředil na vybudování zlověstného napětí, soustřeďuje se spíš na herecké exhibování Naomi Watts, kterou mám sice rád, ale její afektované a sebestředné přehrávání tomuhle filmu rozhodně neprospělo. Za pozornost stojí ovšem výkon jejího nedětsky vážného filmového synka, který se mi líbil ještě víc, než malý Osment v Sixth Sense, a to je co říct. On a malá Christina Ricci z Addams Family by tvořili hezký pár... ()

Lucasion

Jeden z nejlépe hodnocených hororů. Jeden z nejznámějších hororů, který vytvořil kult na začátku nového tisíciletí. Zaprvé, tohle není horor. Jedná se o thriller s detektivní tématikou se dvěma hororovými scénami. Zadruhé, pořád čekám na ten kultovní film. Na tenhle film jsem se chtěl podívat dlouho, nejspíš jsem čekal mnohem více. Přesto atmosféra funguje od začátku do konce. Naomi Watts to táhle herecky parádně. Rozplétání starého příběhu vám dá smysl až na konci a to už je pro některé postavy příliš pozdě. Obrazovka totiž problikává a dívka s černými vlasy přichází. Příběh, ve kterém neustále prší, televize bliká, kruh svítí a temná minulost vystupuje na povrch. Hádám, že japonský originál v tomhle půjde ještě dál. Americké verzi něco scházelo. Neustále mi to připomínalo některé sci-fi rádoby horory, které se honí za vlastním ocasem. Já si budu pamatovat krásnou Naomi, kazetu a hlavně zajímavý konec. Jsem zvědavý, kdy se dostanu k pokračování. (70 %) ()

hendrich6

Je to fakt dobrý horor se skvělou atmosférou.Dokonce když jsem se díval tady na čsfd na komentáře ještě před tím,než jsem si to pustil,tak mi zazvonil telefon a číslo bylo Neznámý volající),takže už jsem šel do filmu s tím,že jsem se bál předem.Velice silný byl začátek,to mi několikrát naskočila husí kůže,ale jinak to zase tak strašidelné nebylo a jenom bych vytkl,že to bylo možná až moc mystery (jak vylezla z televize) ,ale svůj účel film jinak splnil. 80% ()

Pepy

Pokud máte rádi strachem poháněnou atmosféru a nemáte strach z různých skřehotů a bouchání, tak jste na správné adrese. Od první minuty filmu nebudete chtít spát a napětí v žiiách vám bude stoupat každou chvíli. Film mě dostal natolik, že jsem nemohl týden zavřít oči. Gore Verbinski zpracoval tento populární horor skvěle a 5* si to zaslouží každopádně. ()

Genero

Ještě než se Gore dal na bukanýry, natočil (přesněji přetočil) tenhle atmosférou zoufalství prosáklý horor a do hlavní role chytře obsadil Naomi, které každý normální chlap musí držet pěsti a modlit se, aby jí proboha ta nemrtvá kráva neublížila. Viděl jsem to na velkém plátně a musím říct, že ačkoliv byli u mě v té době bubáci pod postelí dávno za zenitem, když nám den potom vypadla doma kabelovka a televize začala zrnit, málem jsem se z leknutí pochcal. ()

BoPo

Tento film definitívne odrovnal VHS-ky. Propagačný film výrobcov DVD, ktorý zabral na plný počet *. ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006