Zní to jako další z neuvěřitelných příběhů. Existuje videopáska plná obrazů jako vystřižených z těch nejtíživějších snů. Tam, kde byla přehrána, zazní záhy telefon s varováním, že ten, kdo ji zhlédl, zemře přesně za sedm dnů. Rachel Kellerová (Naomi Wattsová), reportérka renomovaného deníku, přirozeně odmítá uvěřit takové fantaskní informaci, jenomže když dojde k záhadné a nevysvětlitelné smrti čtyř teenagerů, rozhodne se přijít celé věci na kloub, protože jednou z "obětí" byla její neteř. Není to vůbec jednoduché, ale nakonec i ona pásku získá, i ona si ji promítne, se svým malým synkem, a telefon skutečně vzápětí zazvoní. Zbývá jen sedm dní a nocí, aby s přítelem Noahem (Martin Henderson) nalezla způsob, jak zachránit sebe i svého jediného syna. Netuší jak dlouhou, smrtí a zoufalstvím zahalenou cestu, se s Noahem budou muset vydat. (Magic Box)

DJ_bart

Spíš než regulérní horor hodně atmosférická a děsivá detektivka až Fincherovského střihu [zelenomodrej filtr, sussy soundtrack Hanse Zimmera, pořád chčije], která nevysvětluje své paranormální/nadpřirozené prvky na úkor divákovi rekonstrukce jednotlivých mysteriózních vodítek – pakliže teda přistoupí na důmyslnou hru, kterou s ním Verbinski hraje. Verbinski zde totiž excelentně buduje napětí [především díky zvuku, ať už diegetickýmu či nediegetickýmu] a když už si myslíte, že je vší tý hrůze konec, jak facka přijde finální plot-twist, který vás buď územní, nebo vás nepřirozeně nasere nad něčim, nad čím by ostatní jenom mávli rukou.... husina až na prdeli garantovaná. Zlatý VHSky. 8,2 koníků z 10 [#ČTVRTKYSMICHALEM] ()

ajuska

Pro mě byl Kruh příjemným překvapením, především je nutno ocenit, že se z příběhu nestala obvyklá tupá vyvražďovačka s ječícími puberťáky. Samozřejmě, že sem tam něco pokulhává, ale myslím si, že námět je zpracován velice slušně a dostatečně děsivě (alespoň při projekci na velkém plátně to dost děsivě působila a já jsem se pak celou noc bála zrnící televize:-) Navíc mě velmi potěšilo, že když už jsem si myslela, jak ten film zase trapně skončil, ukázalo se, že tohle konec ještě rozhodně není.. ()

lamps

Jestli jsem byl někdy při sledování filmu podělanej až za ušima, tak za to nese vinu právě tento horůrek. Nevím co japonský originál, ale Verbinski dokázal naprosto skvělý a už sám o sobě děsivý námět zpracovat snad tím nejlepším způsobem. Když si Naomi Watts pouštěla v odlehlé chatě zlou videokazetu, sám jsem se zdráhal na ni dívat a po skončení snímku jako bych už už očekával telefonát a smrtící slova "sedm dní". Ano, atmosféra filmu je od začátku až do konce neuvěřitelně hustá, je to takový úplně jiný strach, se kterým jsem se u jiného hororu doposud nesetkal. Ponurou atmosféru navíc ještě prohlubuje naprosto přesvědčivý výkon malého Davida Dorfmana. Ale plné hodnocení nedávám. Byť byl film skutečnou zkouškou nervů, neměl jeho příběh zdaleka takovou sílu jako napříkad Osvícení nebo Hooperovo Texaský masakr. Spíše je to velmi zručně zabalená a přiostřená omeleta, která už na druhé zhlédnutí trošičku ztrácí na chuti. Ale opravdu jen trošičku..80% ()

Big Bear

Na tohle jsem už asi starej. Slíbil jsem omladině, že se s ní na to kouknu a kdesi hluboko a daleko v mé paměti tušil, že už jsem to kdysi viděl. Na ten námět s videokazetou a sedmi dny totiž těžko zapomenout a vybavila se mi posléze i mladá Naomi. Obtvláště když jste to viděli v době, kdy video měl doma každý. Nechci tu kazit nadšené komenty, ale já se u toho nebál ani chvilku a to ani tehdá, ani teď. Ale podařilo se mi během filmu nenápadně vytočit mobil jednoho z mých potomků a fakt jsem se nasmál, když jsem sledoval ten nervózní pohled na zvonící mobil...  :-). Námět evidentně funguje i na postvideovou generaci. Už jsem to psal dříve, horory prostě nejsou můj šálek čaje a je to určitě k mé škodě, páč bych se někdy bál docela rád. Tenhle film to ale nedokázal. Dávám za tři dětské obrázky. * * * ()

JohnnyD

Nemám rád japonské horory a ich mini boom na začiatku 21. storočia ma obišiel a videl som len to, čo presiaklo aj na americký trh skrze remakov. Napriek imidžu Kruhu ako strašidelného filmu, ktorý mi nedá spať, ma film nechal chladným. Oproti dvojke je to ale stále celkom fungujúci horor. ()

Boogeyman

Moc povedený a strašidelný kousek. O třídu lepší než japonský originál. Skvělá Naomi Watts je vyděšená ještě krásnější. ()

Nin

Po hodně letech, co mě vystrašil japonský originál, jsem se konečně podíval na slavný americký remake. Musím uznat, že atmosféra ve filmu je pořádně hustá. Film se dobře rozjede, ale samotné vyšetřování nakonec není moc napínavé ani zajímavé. Můžeme se koukat aspoň na krásnou hlavní hrdinku, jenže ta se bohužel chová místy trochu divně. Když její pátrání dospěje k závěru, těšil jsem se na erupci strašidelných a ohavných scén, ale nakonec jsem byl zklamaný. Pár scén tam strašidelných je, ale nakonec spíš vítězí kýč a patos. Slušný atmosférický horor. (6/10) ()

Madsbender

Obvykle umiestňujú horory zdroj strachu do (umelej nápodoby) našej reality, alebo celkom mimo nej. V prípade The Ring je to napoly - strach z neznámeho a nadprirodzeného nachádza svoju hmotnú podobu v čomsi takom všednom, ako je videokazeta (čím sa naviac obracia pozornosť k samotnému médiu, podporovaná neprirodzenou sterilitou, vizuálnymi deformáciami, výraznými filtrami, len ťažko zachytiteľnými ruchmi v hudbe a zvukovej stope pripomínajúcimi zadrhávanie a pretáčanie pásky atď.). Originál som nevidel, americký remake je však dostatočne desivý, a zároveň audiovizuálne skutočne nádherný a rafinovaný. 90% Season Challenge Tour 2015 ()

Kusko.t2

Keď už remake tak o trošičku horší, prípadne rovnako dobrý ako pôvodný (ako je to v tomto prípade). Z tohto prístupu by si mali brať príklad aj ostatní, ktorí sa pokúšajú o remake a nie točiť film, ktorého hlavným kladom je asi iba dobrá pôvodná verzia na ktorej film participuje, alebo natočiť doslova úplne to isté. Gore Verbinski zobral známy príbeh o desivej videokazete, prepracoval ho pekne postupne a precízne (aj keď je to ten istý príbeh, Gore ho obzvláštnil svojim celkovým prístupom a víziou a pridal aj dosť nového). A vyšiel z toho remake Ringu, na prekvapenie vo vysokej kvalite, dnes sa to u remake filmov moc nevidí. Vinikajúci vizuálny, príbehovo zaujímavý a hlbší filmový zážitok so skvelým herectvom, hudbou a celkovo všetkým. ()

salahadin

Standartní lekačka, malé černovlasé, mastnovlasé a neučesanovlasé holky jako symbol hrůzy...no comment. Opravdu jsem se nebál, bohužel. Faktem ale zůstává, že Naomi Watts to zahrála skvěle a příjemný mrazivý feeling tu a tam také sálal. ()

Stegr

80% - Spíše než horor byl pro mě Kruh detektivní příběh s mysteriózními prvky. A povedený detektivní příběh, který mě naprosto pohltil. O to víc mě zklamal podivný konec, který se mi ke zbytku filmu vůbec nehodil... ()

S.Quentin QUALE

Áčkovej horor, kterej způsbil velkej hype, jehož účastníkem jsem byl v první řadě. Nebudu si hrát na hrdinu, za mlada jsem byl pěkně připosranej, když ta shnilá svině lezla ze studny. Upozornil bych ještě na vysokolevlovou hudbu, která mi přišla absolutně depresivní, stejně jako celý chladný filtr filmu. Jakýkoliv hate vůči tomuto filmu není na místě, protože tohle je další z remaků lepších originálu. ()

Allien.9

Kdybych měla hodnotit Samaru a její fenomenální "televizní výstup" (doslova), bylo by to nejméně za čtyři. Zbytek filmu/horroru/thrilleru je však bída a utrpení (nesympatické postavy, nelogické chování, hloupé dialogy). A proč je trest odpuštěn zrovna po *SPOILER* okopírování kazety *KONEC SPOILERU* mi ani ve druhém díle nikdo nevysvětlil... Kult? Jděte se bodnout (bez urážky).;-) To i to třetí Scary Movie dopadlo lépe - u toho se člověk alespoň pobaví. ()

HAL

Hollywood na japonské originály nemá ani v tomto případě, ale alespoň trochu dotahovat se snaží. Snesitelný horor. 7/10 ()

ChewieDC

Viděl jsem ho v noci, ve tmě, sám. Četl jsem, jaká je to hrůzostrašná záležitost, těšil jsem se, jak budu v permanentním stavu mrtvice. Ale nic se se mnou nedělo. Nebál jsem se. Prostě jsem se jen díval. Měl jsem totiž pocit, že vždy, když se film dostával do krajní fáze hrůzy, objevil se uklidňující záběr, který mi řekl, abych se tolik nebál a nedostal jsem se během sledování tedy ani jednou za onu krajní mez. Vizuálně je film zpracován dobře, na hereckých výkonech všech zúčastněných se také nedá nic vytknout, ale je to možná jen můj subjektivní pocit, že tomu, abych se bál, něco prostě chybí. Pro mě totiž nepřekročil mez. Navíc jsem film buď nepochopil, nebo nám autoři vlastně ani pořádně nevysvětlili, co že se to sakra dělo. ()

Satan

Příkladně gradující thriller s hororovými prvky a kriminální zápletkou, která celý film žene kupředu. Naomi Watts je krásná a skvělá herečka, která unese bez problémů celý film. Místy velmi znepokojující (kůň, vana, televize). Škoda jen toho dvojitého finále a trochu logických lapsů v celém příběhu. Jinak velmi dobrá práce. [Přesná stopáž: 115 min] ()

MIMIC

Nadpriemerne inteligentný scary movie, ktorý však hromadí znepokojujúce momenty do takej miery, až sa napokon míňajú účinkom. Na človeka, ktorý vie, že o pár hodín zomrie neznámou strašnou smrťou pôsobí Naomi vyrovnane ako špičkový zenbudhistický mních - ja by som sa potácal čírou hrôzou, zatiaľčo hlavná hrdinka je v stave racionálne myslieť a aktívne sa venovať investigatívnej žurnalistike. Nuž, každý sme nejakí, takže toto sa ešte stráviť dá. To, čo sa v nijakom prípade stráviť nedá, je vyliezanie čohokoľvek z televíznej obrazovky. V 80-tych rokoch by to bol relatívne zaujímavý "metodický obrat", v súčasnosti je to de facto nehodnotiteľné. Prvé dve slovíčka tohto komentára som teda použil neuvážene. Nevymažem ich ale z jediného dôvodu - je totiž omnoho ťažšie ľudí vystrašiť než ich rozosmiať a v tomto filme sa to dosť často darí dosť dobre. ()

mchnk odpad!

Jak by Vám bylo, kdyby ze série kterou milujete, někdo udělal totální směšnou frašku? Doufám, že jako mně u sledování tohoto filmu. Trapný americký scénář s nelogickými a lekacími scénami, nesmyslné nadpřirozené úkazy, vševědoucí kluk s výrazem přepracovaného třicátníka a nebetyčné vykrádání toho nejlepšího z filmu Ring 1, 2 a dokonce i z Ringu 0. To nejlepší je zde splácáno neuvěřitelně směšně, ale jak je vidět, zabírá to. Přesně to bylo vystiženo ve filmu Scary Movie 3, tady už chybí jen mimozemšťani a americká zkázonosná zlodějna všeho dobrého a kvalitního, by dosáhla vrcholu. Japonská série Ring je tak dokonalá a perfektní, že na tom tento film jen profituje a fakt, že japonská produkce či distribuce musela dát pochopitelně požehnání k tomuto odpadu, je nanejvýš smutný. I když zase na druhou stranu je dobře, že se všichni ti nezasvěcení nadšenci, kterým se film líbí, se nikdy nedozví samotnou podstatu tohoto zla, protože tahle slátanina to divákovi nemůže v životě vysvětlit. Zde je to tak primitivně jednoduché....videokazeta...sedm dní a těžko uvěřitelné, amatérské dovětky kolem. Pak se znalec může jen usmívat nad ubohými postřehy nových komentářů, že například fakt již nepoužívaných videokazet film trošku kazí. Videokazeta (tedy 90% tohoto debilního filmu) je jen jedna z mnoha možností této energického zloby. Odvážím se tvrdit, že většinové publikum podlehlo něčemu uměle nastavenému a nedotaženému a co může působit jen na popcornem změklé americké mozky. No...zpět k filmu....kdyby zde alespoň nebyly ty slovní a větné vykrádačky, kdyby to nebylo tak nesmyslné, neskutečně směšné. I kdybych se do japonské třídílné série nezamiloval, a nikdy jí neviděl, i tak by mi to připadalo stejně špatný. Nálepku remake si to rozhodně nezaslouží, poupravil bych to na parodii, já se u filmu smál, ale s těžkým nádechem hněvu. Odpad jen tak nedám, ale tady si nemůžu pomoct., je to typický odraz amerického producentského myšlení. Obraz neschopnosti vlastní originality, něco převzít, ukořistit, vykoupit. To amíkům jde. Potom už jen velkolepá reklama, nová forma hrůzy - baf!! Primitivismus americké kinematografie zde dosahuje vrcholu. ()

kingik

Nebylo to nic tak extra. Gore Verbinski dokázal režijně zaujmout a nemám nic proti snaživé Naomi Watts, ale horor by měl být napínavý nebo i vyděsit, ale to se mu prostě za celou dobu nějak nepodařilo, i když mírné mrazení občas vyvolal. Pak v závěru vyrukoval s netuctovou pointou, ale na druhé zhlédnutí film zaručeně ztratí svoji působivost. 60% ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

04.01.2015

Z pirátské paluby pod hladinu

Z pirátské paluby pod hladinu

12.05.2008

Režisér Pirátů z Karibiku Gore Verbinski se vrátil z roční dovolené a pozvolna začíná s přípravami filmové adaptace úspěšné videohry BioShock. Může se zdát podivné, že tvůrce stojící za trilogií pro… (více)

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006