Jack Ryan

• USA Jack Ryan (více)
USA, (2018–2023), 25 h 20 min (Minutáž: 40–65 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

John Krasinski, Wendell Pierce, Michael Kelly, Abbie Cornish, Betty Gabriel, John Hoogenakker, Ali Suliman, Nina Hoss, Dina Shihabi, Jordi Mollà, James Cosmo (více)

Série(4) / Epizody(30)

Ouwen

Přemýšlel jsem, jestli mám chuť nějak pořádně dojet první sérii. A ani náhodou. Půlrok zpět jsem dokoukal jinej špionážní seriál - Condor. Vypráví o analytikovi CIA, jak musí stát proti teroristům a ze záporné strany sledujeme nespočet linií. Jak už Ryan, tak i Joe z Condore jsou pro děj nepříliš podstatné a jejich interakce s okolím je mizivá. Zatimco Joe polovinu série proseděl a proležel, Ryan jen stojí bokem a občas k něčemu přidá poznámku. Oba dva seriály maj áčkovej audiovizuál, málo Rkových přestřelek hned v úvodu a plno nadbytečných dějových linek, jen aby se natáhnul děj. To snad točil a psal ten stejnej člověk, ne? Má to úplně ty stejné chyby a je to jako přes kopírák. Rozdíl je v tom, že Condor měl charismatického herce v hlavní roli, kterej byl schopnej utáhnout i svoje nejpomalejší scény (jeho artikulace, mimika, pot ve tváři, skutečný strach jsou dílem PŘÍTOMNÉHO herectví), zatimco Ryan je totálně nudnej, nevýraznej a úplně mrtvej. Plno absurdních scén, které jsou přitažené za vlasy, demolují i špičkově nasnímané akční scény, které nemaj absolutně žádnou logiku (týpci možná uměj mířit se zbraněma, ale rozhodně se tam nechovaj jako profesionálové). Záporák je totální nemehlo, dělá dětinské chyby (jeho heslo od mobilu mě vyloženě rozesmálo) a Ryanovi vlastně dává vodítka. Jasně, lokací je hromada a vypadá to moc hezky. To mi má stačit? A ta nadbytečná linka s pilotem dronu je naprosto dementní, jen aby se natáhla stopáž. To neříkám jen já, ale i čtyřhvězdičkaři. Já prostě mám smůlu a nemůžu najít kvalitní špionážní seriál (24 Hodin s Baurem je spíš akční detektivka s prvky špionského žánru) a Homeland mě přestal bavit už v páté řadě. Druhou sérii v klidu vynechám a Krasinski se pro mě stal hercem, kterej není schopnej utáhnout pomalejší projekty (13 Hodin s Bayem byla klika, tam toho moc hrát ani nemusel). Pokud vás baví, jak armáda ze sebe dělá idioty s Francouzkou proti-teroristickou jednotkou, hlavní postava toho moc neudělá, plno nadbytečných linek a naleštěnej audiovizuál, je to seriál pro vás. ()

JohnCZ

Mix 24ky a Homelandu v exotickém prostředí, s příjemným obsazením, luxusní výpravou a lahodně zemitou akcí. Jack Ryan často připomíná spíše klasické 90's akčňáky než moderní špionážní thrillery, což na jednu stranu působí příjemně nenáročně, ale zároveň je ke škodě, že i při poměrně pečlivé snaze o vážné realistické pojetí scénář občas působí úplně zbytečně naivně a povrchně a to zejména v momentech, kdy se snaží odkazovat na aktuální události. Ve třetí a čtvrté sérii seriál navíc trpí menším množstvím výživné akce, která doposud vynahrazovala nedostatky ve scénáři, a laťka zábavnosti tehdy začne mírně klesat. Přesto se mi ale ústřední tým vryl za ty 4 kratší série pod kůži natolik, že mě celkem mrzí, že je napočtvrté vidíme již naposledy. ()

Tony.cs

Seriál je skoro dokonalý. Až na pár výjimek. První série se víc zaměřuje na vedlejší postavy, než na hlavního hrdinu. Linka s obsluhou dronu má sice být moralistická a ukázat nějaké svědomí, ale ve finále je trochu nedotažená a celkově je úplně zbytečná. Někdy se postavy nechovají logicky. Druhá série, naháněčka na střechách... Zastavit, zamířit, trefit do zadku. Je po útěku. Ale jo, chápu, musí to udělat napínavý. Jinak nemám připomínek. Charaktery jsou opravdu charakterní, není to ploché a Krasinski je sympaťák a dobrý herec. ()

Kaluž

Nekompromisní nástupce Homelandu se vším, co k tomu patří. Precizní herecký přednes, hutná špionážní linka, výrazní antagonisté, napínavá akce… zkrátka akční pecka roku. A s přehledem nejlepší ryanovka vůbec! ()

lucifrid

Seriál o Jacku Ryanovi jsem si vysnila už před mnoha lety, dokonce jsem si zapisovala, kdo by se mi pro tu kterou roli líbil. Když jsem se před pár lety doslechla, že Amazon natočí seriál podle mé nejoblíbenější knižní série, má radost neznala mezí. S přibývajícími informacemi se pak ale začala trochu zmenšovat, protože já toužila po převedení knih do seriálu, nechtěla jsem seriál s postavami na motivy Clancyho knížek. První trailer mě ale navnadil a první epizoda mě přímo nadchla. Alec Baldwin nebyl špatný Ryan, ale v Honu na ponorku hrála hlavní housle spíše postava Seana Conneryho. Harrison Ford byl fajn, ale když jsem se teď na Vysokou hru patriotů a Jasné nebezpečí dívala znovu, praštilo mě do očí, jak moc z Hana Sola a Indyho ve Fordově podání Ryana vidím. Jack Ryan je čestný, naivní, přes jeho mravní zásady nejede vlak, a i díky tomu je svým způsobem roztomilý. To jsem z Forda necítila a z Bena Afflecka, který si v Nejhorších obavách vedl slušně, taky ne. Ovšem pozor, dámy a pánové, John Krasinski si mě získal od prvních minut a přinesl na naše obrazovky toho nejautentičtějšího Ryana, jakého jsem si mohla přát a dokázala představit. Teď k seriálu jako takovému. Když se čtenář Ryanovek oprostí od knih, dostane parádní podívanou, kde ho sice sem tam vyruší nějaké klišé nebo scenáristická berlička, ale za prvé jich moc není a za druhé to vůbec nevadí. Postavy jsou propracované, zamilujete si je (i když u některých to sakra trvá, viď, Jime Greere) a nakonec to skončí tak, že u seriálu sedíte do čtyř do rána, protože se od něj nedokážete odtrhnout. Pro čtenáře má seriál plusy i mínusy, záleží, jak se k němu postavíte. Já si užívala každou malou narážku na knížky, zvlášť když se objevila naprosto nečekaně, a těch pár maličkostí, které totálně překopali (Greerovi nechali tak maximálně to jméno), jsem nakonec překousla. Nečtenář se nemusí bát, že mu něco nedojde, jen si neužije ta malá pomrknutí, ale ta jsou takovou třešničkou na dortu. Mohla bych tady první řadu opěvovat v několika dalších odstavcích, ale v podstatě bych se jen opakovala. Tohle se opravdu povedlo a kromě Krasinského musím ještě pochválit flashbacky ze života teroristů, které jejich skutky samozřejmě neospravedlnily, ale ukázaly, že i oni jsou jen lidi. Flashback s francouzskými bankéři mě vzhledem k aktuálnímu stavu digitalizace bankovnictví naprosto rozsekal a byl vtipnou perličkou stejně jako francouzská agentka DGSI, jež Ryana pěkně rozhodila. Právě vtípky, kterých ale není přemíra, zvedají seriál na vyšší úroveň. K tomu si přidejte akci a napětí, ze kterého nebudete moci dýchat, a máte tu seriál, který vás na víkend zabaví. ()

Fanucci

Šílená kravina - hlavně druhá série - kterou ovšem drží nad vodou herec Krasinski. Mám pro něj od Office slabost a překvapilo mne, že si s poradil s vážnější rolí. Kdyby v tom nehrál, dám o hvězdu méně. ()

ilemas

Vynikající seriál, který mě chytl hned od pilotního dílu a nepustil až do konce. Knihy Toma Clancyho miluji a zvlášť ty s Jackem Ryanem. Hlavní hrdina je velice sympatický, těším se na další řady. ()

M.i.k.e

ve výsledku velmi podařená minisérie,která jménu Jacka Ryana nedělá ostudu.Samozřejmě s Homeland se to nedá srovnávat a trochu mi vadilo,že některé věci se dějí dost na náhodu,popřípadě se postavy,které se chovali logicky najednou tak nechovají,ale to jsou celkem detaily.Clancyho knížky jsem nikdy nečetl,takže nejspíš i díky tomu nejsem zklamán...80% ()

Lexonka97

Po první sérii měl seriál opravdu veliké ambice. Já osobně si to užíval naplno a doufal jsem v další kvalitní špionážní značku. S příchodem druhé série se ale lecco změnilo. Oproti skvělé první série je ta druhá jen silnější nadprůměr, který kazí převážně náhodné zápletky a předvídatelnost. Třetí série dopadal bohužel stejně jako ta druhá a opět jsem, převážně v první polovině, váhal, zda si to vůbec ty 4/5 zaslouží. Naštěstí se to ale od čtvrtého dílu začalo zlepšovat a děj se znovu někam posouval. A nyní po čtvrté a finální sérii, která seriál opět vykopla nahoru můžu s klidem tuto etapu uzavřít a jen doufat, že pokud se ještě někdy někdo pokusí o jakýkoliv projekt s Jackem Ryanem, bude to stejně kvalitní jako první a poslední série tohoto seriálu. ()

PavelVanekArt

Obě série jsem posnídal, poobědval a povečeřel během dvou dnů a už to značí, že to nebude špatnej seriál. A není. Když člověk přehlídne ten debilní patriotismus a USA forever bullshit, tak je to příjemný Béčko/Áčko, na který se dobře dívá hlavně skrze Krasinskiho a i po technické stránce to vypadá dobře, dali si práci s výbuchy a střelbou. Rozhodně chci vidět další a čím víc změn v prostředí a terorismu, tím líp. 4* a.k.a 85% ()

sir-dave

Nejlepší akčně-špionážní film poslední doby. Johna Krasinského jsem si těžko představoval v akční roli, možná vzhledově podobný Zacharymu Levi, ale roli analytika zvládá bravurně. Na Jackovi se mi líbí spousta lokací během samotné série. Jednou se děj odehrává na Marocké poušti a vzápětí v Paříži. Třetí řada dokonce přinesla aktuální téma Ruska, Ukrajiny odehrávající se v ČR, dokonce s paní prezidentkou. Natáčelo se v Čáslavi, Praze a jinde. Nechybí ani spousta akce. Tohle až čtvrtou sérii skončí bude rozhodně chybět. (Hodnocení za 1. - 4. sérii - konec) ()

Script

Začátek seriálu je super. Z postavy Jacka Ryana vyzařuje sympatie. Po prvním díle si ho oblíbíte a úplně zapomenete na katastrofu jménem Jack Ryan: V utajení. Jakým způsobem se děj vypracovává je skvělý. Jediný co bych nejradši první sérii vytknul je závěr, který je téměř totožný jak závěr páté řady seriálu Ve jménu vlasti. Co ale pomohlo zvednout to na 5 hvězd byla postava Cathy Muellerové, kterou ztvárnila Abbie Cornishová (naprosto fantastická hlavně v závěru). Doufám, že se ji dočkám v další řadě. ()

Mrkvič

1. série je hodně příjemným překvapením. Krasinskyho mám docela rád a celkem se do role analytika Jacka Ryana hodí. Slušným a inteligentním výrazem. Poměrně sympaticky působil i Sulejmán a většina postav okolo. Co ale nejde nezmínit, jsou akce v prvních dvou dílech. To byla na seriálovou tvorbu prostě neskutečná pecka! Chápu, že nešlo nastolený trend držet ve všech dílech (asi by to i později lezlo krkem), ale aspoň závěr mohl mít akčnější tečku. 2. série má sice pozvolnější střední pasáž a několik ne moc zajímavých dějových odboček, ale poslední díly jsou parádní jízda. Sice možná trochu víc přitažená za vlasy, ale ani trochu mi to nevadilo. Nekoukám na dokument. 3. série sice kvalit prvních dvou nedosahuje, ale špatná vůbec není. Pro našince navíc zajímavá českými lokacemi. Cesta do Čáslavy přes Nymburk se zobrazením Pardubic a Hradce na mapě s letišti byla také zábavná. Podle hodnocení jsem v posledních dílech čekal úpadek kvality, ale přes to, že to byla docela ptákovina s tím, co se na scéně dělo (spolupráce usa, čr bez účasti českých agentů...), tak bylo pěkně dramaticky a zajímavě natočeno. Velkou zásluhu měla postava Luky Gočarova. ()

ywo666

Akoby to vyzeralo keby Jim nepracoval pre paper company, ale isiel k armade, odkial by sa po zraneni dostal do CIA kanclu? Presne takto. Serial v kazdej rovine v pohode. V ziadnej sa ale nejak neprekonava. Proste ok spionazny thriller s obcasnou solidnou akciou. Nic epicke. Nic prelomove. 75% a rad si pozriem 3 seriou. Ale nebudem zomierat nedockavostou. ()

dragon94

Hodnotím 2*. Důvod je prostý.. nedokázal jsem to dokoukat. Skončil jsem po třetí epizodě. Seriál mě sice tématem celkem chytil, ale všechno mi přijde tak nějak nuceně provedené a dost často za vlasy přitažené. Žánrově jsem viděl dost podobných seriálů, a v tomhle jsem nenašel nic, co by nějak vyčnívalo nad ostatníma. Naopak je to o třídu horší. Pokud vás seriál chytil přidejte si k hodnocení 1 max. 2 hvězdičky. ()

vyfuk

1. série: Bohužel první seznámení s konceptem samotného Jack Ryana. A to asi je primárně špatně, protože je zde údajně nejeden kvalitní filmy místo toho. Lidé si, ale dokázal pochvalovat i tento seriál od Amazonu, tak po tuně reklam na toto dílo jsem se dostal i ke zhlédnutí. A začal jsem litovat. Mé chabé a naivní představy o napínavém seriálu opadly asi stejně rychle jako Zemanovy kalhoty. Je mi zcela jasné, že si každý najde něco. Ať už negativního nebo právě i pozitivního v tom, že to diváka donutí seriál mít rád a nebo ho nenávidět. U mne to bylo zcela jednoduché. A to, že to byla prostě nuda. Asi nejsem na tento styl nějak načatý, ale je fakt ten, že tématika mne nezaujala ani zbla a zpracování klasického špionážního dramatu ošmakovaného akcí bylo pro mne záživné jako novoroční projev předsedy vlády v Ugandě. Druhá série láká na Rusko. To bude buď ultra průser a nebo naopak velmi zajímavá záležitost. Už jenom kvůli tomu, že tématicky by mi to do krámu šlo lépe. Ale nic to nemění na tom, že bych si ono sledování dost rozmyslel, už kvůli tomu, že by to pro můj vkus byla jen ztráta času. ()

Jaro.Krafcik

Prijemne prekvapenie, určite lepšie ako filmový Jack Ryan, škoda že nebol dabing ale tak od seriálu od Amazonu to sa ani nedá predpokladať aby nejaký bol. Tretiu sériu neočakávam no pozrel by som si ju. A druhá séria bola výrazne slabšia. 4* ()

Daredevil nabírá nové tvůrce

Daredevil nabírá nové tvůrce

29.10.2023

Nedávno vyšla zpráva, že Marvel kompletně překopává svoji televizní strategii a uchýlí se nyní k tradičnímu formátu pilotů, showrunnerů a tzv. writer’s room (menších skupinek scenáristů, kteří mají… (více)

Poslední řada Jacka Ryana dorazí už v létě

Poslední řada Jacka Ryana dorazí už v létě

10.05.2023

Amazon oznámil, že čtvrtá a zároveň poslední řada seriálu Jack Ryan dorazí na obrazovky oficiálně už 30. června. V rámci projektu se jedná o nejkratší mezeru mezi jednotlivými sériemi – mezi první a… (více)

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Pokračování Planety opic má název i obsazení

Pokračování Planety opic má název i obsazení

29.09.2022

Pokračování Planety opic ponese oficiální název Kingdom of the Planet of the Apes, tedy Království Planety opic, přičemž studio 20th Century oznámilo, že začátek natáčení vypukne už za měsíc. V… (více)