poster

La Llorona: Prokletá žena

 • USA

  The Curse of La Llorona

 • USA

  The Children

  (pracovní název)
 • Slovensko

  Kliatba kvíliacej ženy

 • Velká Británie

  The Curse of La Llorona

 • Austrálie

  The Curse of the Weeping Woman

 • Nový Zéland

  The Curse of the Weeping Woman

Horor / Thriller / Mysteriózní

USA, 2019, 93 min

Komentáře uživatelů k filmu (175)

 • darkrobyk
  **

  „Slibuji, že budete v bezpečí!" No jistě! Děti jsou neposlušní spratkové, matka husa a strašidlo se zjevuje s takovým randálem, že už snad chybí jen výstřel z děla. Klasický současný nepodařený horor s duchem, kde je, jak trend velí, místo napětí a dusné atmosféry spousta ubohých lekaček, co vyděsí jen malé děti. Vzhledem k tomu, že zdejší přízrak není poltergeist, tak smysl padajícího nádobí ohlašující jeho přítomnost mi uniká... Hvězda za bouři a druhá za místy příjemný vizuál. Jinak mizerné, trapné, nestrašidelné a snadno zapomenutelné. Já věděl, že na tohle do kina rozhodně ne.(6.8.2019)

 • dr.horrible
  **

  Keď nebudete poslúchať, príde zlé CGI a umyje Vám vlasy!!(16.6.2019)

 • Stoka
  **

  La Llorona je založena na lidovém latinsko-americkém příběhu o žěně, která utopila sevé děti a nyní jako duch straší děti jiných lidí. Příběh zasazený do Los Angeles v sedmdesátých letech se soustředí na sociální pracovnici Annu a její dvě děti, na které duch Llorony zaměřuje svůj hněv. Zdá se, že jejich jedinou šancí, jak se vypořádat se zlým přízrakem, je rozčarovaný kněz, mezi jehož speciality patří právě souboj se zlem podobného typu. Film toho moc nenabízí, není nějak obzvlášť strašidelný. Je to takové duchovní klišé, které vážně moc nepřekvapí a navíc je příběh dost předvídatelný. Nemůžu si pomoct ale, stále se mi vrací pocit, že tohle jsme už někde viděli dříve v jiném filmu, s jinou postavou a stejnou dlouhou temnou chodbou. Možná by to ani tak nevadilo, kdyby byl film alespoň vtahující a napínavý. Jenže tento film vás prostě neohromí a je to škoda.(7.9.2019)

 • BoPo
  **

  Tak to bola šablóna šablón. Ultra tuctový horor, ktorý nemáte šancu udržať v hlave. Veľa hlučných lakačiek dojem nezachráni. Veľmi, ale naozaj veľmi okrajový dielok z veľkej skladačky Conjuring. 5-7 rokov dozadu by ste si mohli pridať jednu hviezdu dozadu, ale dnes už takto málo snahy neobstojí. Túžime po filmoch, ktoré žáner skvalitnia, obohatia. Ako napríklad práve Conjuring alebo Děsivé dědictví.(1.8.2019)

 • ARI50
  *****

  Pro mě obrovská spokojenost, to co jsem čekal že dostanu jsem dostal a ještě mnohem víc. Příběh pro mě šílený a natočení celého filmu dokonalé, horory začínají být na jedno kopito ale stejně mě film svoji kvalitou opět dostal, lekaci scény dokonalé no užil jsem si tuhle legendu fakt hodně bomba hororu.(21.4.2019)

 • Lucasion
  ***

  Zrovna nedávno jsem psal, že jeden filmový vzorec je vyčpělý. A pokud bude brát čistě Conjuring Universum, tak tohle je již šestý film. A tenhle koktejl na mě pořád funguje. Nevím čím to, ale ingredience Wana, které namíchal přes asi sedmi lety působí skvěle dodnes. Atmosféru tyhle filmy mají, jiné jsou děsivé víc, u některých je více humoru. Ale atmosféra se jim upřít nedá. I když už to nepíše Wan, tak je rukopis místy patrný. La Llorona na nic nečeká a hned rozehrává příběh o další rodině, které postihne zlo. Vazba na Conjuring Univers je malinká, ale potěší. Mě se tenhle spin-off líbil více než první Annabelle (2014), i když je možná porce strachu srovnatelná. Make-up démona odfláklý není, ale u Nun a tedy Valaka je to jiná úroveň. Za mě bych řekl ok. Lehký nadprůměr, který nedělá ostudu Universu, ale kvalit samotných Wanových filmů nedosahuje. (70 %)(5.5.2019)

 • korbitch22
  ***

  Michael Chaves je další z řady námezdných dělníku produkční společnosti Jamese Wana. Jeho krátký horor Maiden byl opravdu výborný, takže mu hned svěřili režii celovečerního hororu a na první pokus se s tím popasoval docela obstojně. La Llororna je paradoxně drsnější než třeba třetí Annabell, ve filmu se umírá, krvácí a démon je opravdu nasraný, ale ve finále to celé nedrží atmosféru a funguje to hlavně díky tomu, že se nám režisér snaží mrtvé matky dopřát co nejvíce, takže si její mrtvolný xicht a žluté oči užijete do sytosti a možná až moc. Děti v hlavních rolích v pohodě ale Linda Cardellini se do role zoufalé a vystrašené matky vůbec nehodí. Umím si jí představit v nepřůstřelný vestě s foťákem uprostřed války v Iráku jako novinářku BCC, ale tady je jako pěst na oko. Průměrná jednohubka která se napojila na vesmír Conjuringu jen jednou scénou, zřejmě jako příprava Chavese na režírování třetího Zajetí démonů a já si osobně myslím, že to volba dobrá nebyla. Dobrý horor, ale naprosto ničím, ničím nevyčnívající na který zapomenu deset minut po napsání komentáře.60%.(2.7.2019)

 • Yoshitsune
  **

  Sí, sí, esa es ella, La Llorona, ella quiere a tus hijos, ¡quiere dos hijos ! Mám rád, tyhle městské legendy, ale tady se to promarnilo a to jako dost fest. Předvídatelné lekačky, které ani nelkají, sice zamrzí, ale největší problém spočívá v tom, že to neni vůbec děsivé, neni tady žádná atmosféra, nic co nahánělo hrůzu nebo aspoň znechucovalo. Nemluvě o tom, že zde vůbec nevyužil ten Mexický potenciál, který tohle téma nabízí. Samotná La Llorona, taky neni zvlášť děsivá, neni groteskní, neni nechutná, v obličeje je bílá a za nehtama má špínu, než nějaký exorcismus, tak by potřebovala vykoupat a nalíčit a byla by v pohodě. Děcka i mamka, mají svoje slabší chvíle a tak mají potřebu se chovat hloupě a předvídatelně. Jediné co stojí za zmínku, je odpadlý kněz, který je úplně top a dává filmu aspoň nějaký směr. Plus je tady jeden z nejvíc vtipných momentů, jakože vůbec. Návrat shol’vy Bra’taca, snad ani nebudu komentovat.(17.4.2019)

 • 6thSun
  **

  Použitelný na večer s přítelkyní, která se vyděsí u každý lekačky. Jinak celkem o ničem, hlavně ve druhý polovině.(22.6.2019)

 • pornogrind
  ***

  Trailer nezaujal natolik abych na La Lloronu šel do kina. Teď si říkám, že to byla asi chyba, protože přinejmenším moje přítulkyně by si to parádně užila. Ona má totiž filmy u kterých se může bát a lekat vyloženě ráda. Přítulkyně byla vlastně tím impulsem kvůli kterýmu jsem se k filmu vůbec dokopal. Já osobně bych si ho klidně odpustil. Nakonec se z toho vyklubala celkem solidní duchařinka se spoustou ( prvoplánovejch ) lekaček, které i tak na mou něžnější polovičku fungovaly a já tak mohl sledovat jak se u filmu leká. Což mě vždycky dokáže pobavit. Ve výsledku musím uznat, že La Llorona je lepší než většina duchařin na kterých jsem za poslední 2 roky byl v kině. Někdy se holt podle traileru nepořídíš. Většinou to totiž bývá tak, že trailer je nadupanej, ale samotnej film stojí " za vyliž prdel ". V tomhle případě to bylo naopak. Trailer nudnej ( řekl bych až trapnej jak sáňky v létě ), ale samotnej film je lehce nadprůměrná duchařina. Ta sice nenabízí nic novýho co by jsme neviděli už někde jinde i tak ale nenudí. Za mě to jsou 3 hvězdy.(7.9.2019)

 • Nevka
  ***

  Atmosféricky o něco slabší než Sestra, ale v samotné snaze o vyvolání strachu o trochu lepší. Zásadní problém tkví v tom, že kromě začátku se film drží celkem při zemi, a oproti nedávnému Řbitovu zviřátek nejde tak na dřeň, jak by ve své ryzí podstatě mohl. Legenda kolem La Llorony je totiž poměrně rozšířená a sama o sobě dost děsivá. Ne, že by Chaves odvedl špatnou práci, ale hlavní kámen úrazu je ve scénáři. Jde o to, že styl, jakým nám byl příběh byl předložen asi nebyl zvolen úplně šťastně. Větší důraz na kriminální zápletku (záhadná úmrtí dětí, podivné události v okolí) by dle mého názoru snímku prospěl více. Soudím tak proto, že například v Grimmovi (ke kterému jsme nutně museli v komentáři dospět) byla tématika uchopena o dost zajímavěji a o poznání mýtičtěji. Takhle jsme dostali jen řadový, nepatrnými detaily vybočující horror, který mohl k rozmanitosti žánru přispět větší měrou. Odkaz na Conjuring pak není nulový, ale asi 5-ti sekundový. Jako jednohubka a výplň Wanova producentského vesmíru však neurazí. Jen mám trochu pocit, že se začínáme točit v kruhu...(17.4.2019)

 • Hoyt
  ****

  Z traileru jsem přiliš nadšený nebyl a s velkými očekáváními jsem do kina také nešel ale byl jsem hodně spokojen. Film neměl moc hluchých míst a opravdu děsivých scén tam bylo dostatek. Zvuk a lekačky vynikajicí byla tam znám ruka Wana. Mnohem intenzivnější zážitek než nedávný Řbitov Zviřátek.(21.4.2019)

 • villon17
  ***

  Místy spíš úsměvné než napínavé, logika jednání postav v hororech mi často uniká, tento film není výjimkou, proto nenadchne, ale ani neurazí. Nápad super, provedení pokulhává a z finiše se podle mě dalo vystříkat víc. Slušný průměr.(2.5.2019)

 • ScarPoul
  ***

  Práca s atmosférou v niektorých miestach slušná. A je to o dve triedy lepšie ako Mníška. Ale stále sa to drží v rovine zaužívaných klišé, ktorých jediným obohatením je ďalšia legenda a jej vysvetlenie. Nie je to zlý film. Ale do nadpriemerných vôd nepatrí. Možno aj kvôli postavám, ktoré nemajú nejakú históriu s ktorou by sme mohli sympatizovať. Bishara straší tentoraz viac ako prízrak. A Patricia Velasquez neuveriteľne zostarla. Kde sa podela tá kráska z Múmie?(24.9.2019)

 • JohnCZ
  ***

  Inu, začínaj nám ty horory z Conjuring universa těžce tuctovatět a i přes slušně produkční kvality jim chybí něco, co by dokázalo alespoň trochu překvapit. La Llorona je tuctovka, která diváka neurazí, protože takový ten základ pro dobrý horor to má, ale zároveň si divák sem tam zívne, protože tohle už viděl prostě stokrát.(9.9.2019)

 • hous.enka
  ***

  Film o nevěstě, která pláče slzy zmaru a sem tam někoho zabije, je fajn nápad. Provedení mě ale za srdce nechytlo. Lekačky byly očekávatelný na zcela očekávatelných místech, nevěsta byla opravdu hnusácká a nezaujal mě ani kněz, který nevěří v církev, ale Boha si ponechal. Průměrný horor s průměrným výsledkem. Neurazí, nenadchne.(19.8.2019)

 • luka4615
  ***

  The Curse of La Llorona se může pochlubit několika skutečně velkolepými hororovými momenty a broušenou atmosférou, nicméně zbytek snímku se moc nevyvedl. I zde totiž narazíme na unylé a nudné hororové dogma, kde se postavy chovají nelogicky a běží démonovi v ústrety. Achjo. PS: Největším "highligtem" snímku je vyjma děsivé atmosféry i hláškující mexický kněz!(14.6.2019)

 • NostraMovies
  ***

  Decentný odvar moderných tuctoviek bez výraznejšieho rukopisu.Mexický folklór v sterilnej americkej ducharine ničím neprekvapil...Sotva tri hviezdy.(18.6.2019)

 • Praxis
  ***

  Žánrová jednohubka, která se jen vteřinově zmíní o tom, že patří do Wanova Conjuring universa, ale jinak si jde tvrdě vlastní cestou. V rámci žánru ujde, nic nečekejte, lekačky jsou přesně na těch místech, kde byste je čekali, ale NIC víc, žádná další přidaná hodnota tam není. Herci jsou celkem fajn, umí hezky vřeštět, potěší Tony Bra'tac Amendola. V bububaráku prozkoumáme prakticky všechny místnosti až na sklep. Tam se podíváme jen na schody. Bububába je celkem creepy namaskovaná, a potkat jí někde v baráku, tak zdrhám. Jinak režijní nuda a sterilita. 55% BTW opravdu to mělo eRkový rating? To jako kvůli tomu pohledu na černou krev? Ehm... aspoň tam mohli zafakovat... Fakani uřvaný(26.7.2019)

 • Othello
  **

  Tvorba hororů tohoto typu se už dozajista nachází v každé příručce o tom, jak instantně zbohatnout, aniž byste na sebe měli přehnané nároky. Investice pár ušušňaných milionů do jednoduché polekanice je dnes téměř stoprocentní jistotou mnohanásobně vyššího výdělku, takže z jasných důvodů nemotivuje moc nikoho posouvat tvůrčí limity zase o trochu dál. Nějakej lišák zde ještě dostal výborný business plán, jak se k tom ještě nadojit z latinskoamerického publika, (veeeelmi) volně to napojit na, z nějakého důvodu, úspěšnou sérii Annabelle a našlapat tak kina až po strop lidmi, kterým musí být už fakt všechno jedno. Je místy fakt vysilující sledovat adaptaci scénáře, jehož rychlost sepsání musela být snad limitována jen rychlostí psaní na klávesnici. Hlavními oběťmi toho jsou pochopitelně postavy, které jsou buď zbytečné, hloupé, neustále měnící své motivace či jednoduše srandovní. Za nimi se veze ústřední breburda, jejíž schopnosti jsou naprosto náhodné a v zásadě jen pro efekt. Jednou se zjeví v okně, pak zas je vidět jen skrze deštník, najednou ze záclon, pak vyleze z ubrusu... od půlky filmu jsem připravený na to, že může kdykoli někomu vyskočit z ucha. A to upřímně to bylo jediné, co mohlo filmu pomoci k průměru. Leč nestalo se. Hups spoiler.(18.7.2019)

 • silentname
  ***

  Veľký režijný debut Michaela Chavesa "The Curse Of La Llorna podľa mňa nakoniec prináša dávku sklamania. Myslím si, že film má pár dobrých momentiek a snaží sa o to, aby vybudoval nejaký strach, no môj problém v ňom tkvie vo fakte, že postavil všetko na absolútnych klišé. Ukážem vám tu 2 scénky z dvoch filmov, ktoré v podstate ukazujú o čom vlastne hovorím. Ak ste film videli, alebo vám nevadia názorné ukážky, niečoho, čo by mohol byť spoiler, tak kliknite "sem" a "sem". Presne toto isté sa v podstate udeje aj v tomto filme a dosť mu to pre mňa uberá body. Ak som už niečo niekedy videl, prípadne ak si z toho už 15 rokov dozadu robil iný film srandu, tak niečo trošku nefunguje. Prvá tretina filmu je podľa mňa celkom dobrá. Bol som zvedavý čo sa bude diať, spoznávame postavy, dostávame sa do príbehu, no akosi som neporozumel, prečo Patricia nepovedala Anne, čo sa deje. Možno by ju mohla mať za blázna, no minimálne by sme sa k niečomu dostali. No potom proste niekam odíde, nechá Annu nájsť dvere a potom sa sčista jasna zjaví a zrazu je všetko zle. Kam zmizla na ten moment čo Anna chodila po jej byte? Neviem. A potom postupne prechádzame k jej rodine, na ktorú sa La Llorna upne (z absolútne stupídneho dôvodu) a strašenie pokračuje. Je tu pár fungujúcich scénok, no potom je tu aj veľké množstvo nefunkčných scénok. Napríklad bábika pred dverami je podľa mňa asi najväčšia stupidita celého filmu. Scénka na povale, keď si Llorna ide pre deti je urobená tak teatrálne a scénka kúsok na to, do ktorej je zapletený kríž vyzerá fakt viac divne. Okrem toho film občas chce uvoľniť atmosférou nejakou komédiou. A viac sa filmu darí tým atmosféru zabiť. Nemyslím si, že ide o najhorší hororový film čo som videl, no rozhodne neponúka dosť na to, aby som ho ocenil. Myslím si, že fanúšikovia hororu si zaslúžia niečo lepšie. Hodnotenie: C(20.4.2019)