Nadměrné maličkosti

všechny plakáty
TV spot
Česko, (2004–2007), 12 h 18 min (Minutáž: 27–53 min)

Předloha:

O. Henry (povídka), O. Henry (kniha), Anton Pavlovič Čechov (kniha) (více)

Miroslav Donutil, Pavel Zedníček, Josef Somr, Jiří Vacek, Leoš Suchařípa, Jiřina Bohdalová, Jan Zajíček, Miroslav Berka, Zuzana Bydžovská, Miroslav Táborský, Vladimír Javorský, Stanislav Zindulka (více)

Série(4) / Epizody(19)

Recenze uživatele Deimos k tomuto seriálu (10)

Podfuk (2004) (S01E01)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Prostředí 4/10/// +dobře zahrané, netradiční příběh na české poměry -málo zábavné, popravdě kulisy ve mě "divokej západ" nevyvolali, rovněž "ostřílení" herci mi tentokrát dvakrát nevoněli (především Bohdalová)/// Slabší, jak prostředím (i když snahu můžeme ocenit), tak i dějem, který tentokrát nebyl tak zábavný, jak jsem u podobných středometrážních filmu zvyklí./// Celkem 50%/// ()

Případ mediálního trpaslíka (2004) (S01E03)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 5/10 Hudba 3/10 Prostředí 3/10/// +ten závěr potěší, zajímavé téma -Náhlovský jako herec, slabá technická i hudební stránka/// Kdyby to nepůsobilo jako 15 let starý film, kdyby tu byly zábavnější dialogy, nějaká hudba a bylo to ještě dramatičtější, asi bych byl spokojený. Skutečnost je taková, že snad neurazí, ale rozhodně ani moc nepobaví. Jednou se to dá, ale i v rámci nedělního večera dost průměrné./// Celkem 46%/// ()

Vše pro syna (2004) (S01E04)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 2/10 Prostředí 2/10/// +námět -dialogy mi moc zábavné nepřišli, celkově jsem pořád čekal kdy se začnu bavit, prostředí jednoho bytu sice stačí, ale.../// Není to úplně špatný nápad něco takového přinést divákům. Jenže mě to moc nebavilo. Herci zahráli dobře, dialogy jsou napsané tak jak mají být napsané a přesto jsem pořád čekal jestli se ještě něco nestane a najednou konec. V rámci série Nadměrných maličkostí se dá vše pochopit včetně minimalismu v prostředcích za který je film natočen, ale o to větší bych čekal gejzír hlášek, trapasů a nepochopení./// Celkem 37%/// ()

Nehoda (2005) (S02E01)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 6/10/// +Michaela Maurerová, Miroslav Donutil, občas záchvaty smíchu -vážnější, smutnější, nenasmál jsem se tolik/// Opravdu zajímavé, sice málo pravděpodobné, ale pobavilo mě to./// Celkem 60%/// ()

Hypnóza (2005) (S02E02)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +herci, námět, délka -v zásadě žádný, možná jen, že jsem úplně všemu nevěřil, ale pořád je to jen film/// Velice pozitivní překvapení zvláště když si vezmeme, že se jedná o film z cyklu Nadměrné maličkosti. Příjemní herci, poutavý a pro mě zajímavý příběh. Tu dobu jsem nezažil, takže by mi možná bylo příjemnější, kdyby se příběh odehrával v současnosti, ale na tom tak nesejde. Já jsem spokojen./// Celkem 71%/// ()

Loupežníci (2005) (S02E04)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Prostředí 4/10/// +příjemné obsazení, dobrý námět i dialogy -skutečně to je jen krátká jednohubka/// Lehce úsměvná inscenace, která mě však mile pobavila. Líbili se mi herci a především pak Matyáš Valenta, který snad nikdy nezklame. Příběh mě taky zaujal, takže jsem spokojen./// Celkem 56%/// ()

Milovníci aneb Naprosto nevydařené rande (2005) (S02E05)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 9/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +neuvěřitelné zábavné, svěží a vtipné herecké výkony, dobré obsazení -kdyby to bylo delší asi by mi to vůbec nevadilo/// Héj tak takhle už jsem se dlouho nepobavil. Sice jak vystřižené z bakalářských povídek, hlavně tím, že jsou to mikropříběhy a je to kratší, ale jinak proti tomu nic nemám. Sešla se tu bájená sestava známých a oblíbených herců a každý si tu svoji postavu vystřihl báječně a s chutí. Kdbych měl jmenovat tak musím všechny./// Celkem 82%/// ()

Dámský gambit (2006) (S03E01)

TV/// Obsazení 6/10 Děj 7/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +zajímavé, napínavé, dobrá hudba a hlavně zábavné -o něco slabší herecké výkony/// Opět příjemná a zábavná oddychovka. Člověk si raději opět pustí něco podobného, než koukat dvě hodiny na nějaký náročný film./// Celkem 62%/// ()

Jubileum (2006) (S03E02)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 8/10 Hudba 6/10 Prostředí 5/10/// +výtečně zahrané, velmi vtipný scénář, perlivé dialogy -pomalejší rozjezd, méně známí herci ve vedlejších rolích/// Prci prci prcičky po Česku a se "zkušeným" hereckým obsazením :-))) Každopádně velké překvapení, že vůbec někdo něco takového natočil a díky za to. Dokonale se mu to povedlo, bavil jsem se skvěle./// Celkem 70%/// ()

Manželé roku 2006 (2007) (S04E02)

TV/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +Sandra Nováková, Lucie Vondráčková a Pavel Řezníček, vtipné a zároveň trapné situace, zajímavě až netradičně zvolené hudební téma od Black Eyed Peace -krátké, jednoduché, spíchnuté rychlou jehlou/// Není to samozřejmě dokonalé, ale v rámci cyklu Nadměrných maličkostí je do zdařilé. Zároveň mě to i hodně bavilo a líbili se mi herci. Tentokrát jsem spokojen./// Celkem 72%/// ()