Reklama

Reklama

Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (150)

Lima 

všechny recenze uživatele

Něco tak praštěného a ujetého prostě musíte ocenit. Každého ze tří stěžejních Batmanů (Schumacherova ignoruji) mám rád pro něco jiného. Burtonova pro jeho komiksovou atmosféru, architekturu a bizarní výtvarné nápady, Nolanova pro jeho epickost, svůdnou pochmurnost a osudovost a tohoto pradědečka? Ten si mě získal svým nadhledem, humorem a záměrnou stylizací do podoby nezávazné bžundy, kterou nemůžete brát vážně. Film je navíc strašně rychlý a dynamický, pořád v pohybu a pořád se v něm něco děje, batmaní jeskyně a jeho udělátka jsou k zulíbání a spojení Riddlera, Tučňáka, Jokera a Catwoman (tady jako výhradně záporná postava) do jednoho nepřátelského celku funguje na výbornou. Nolanova a Burtonova Batmana obdivuji, ale tohoto….tohoto jsem si asi paradoxně užil nejvíc, přestože filmařských kvalit svých následovníků nedosahuje. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Podej mi sprej na odpuzování žraloků! To bylo od toho delfína šlechetné, že narazil do toho posledního torpéda a zachránil nám život. Co je s krocanem, když letí břichem na horu? Je přežranej.. Je to žluté a píše to, co je to? Banánová propiska. Jsou dny, kdy se prostě bomby nezbavíš :D Nejlepší Batman!!! [1. PFF NovoButovická Be(´)čka] ()

Reklama

Psema 

všechny recenze uživatele

Bláznivě gay od začátku do konce. Adam West jako Bruce Wayne/ Batman jednoduše válí s každou přibývající vteřinou a jeho hlášky o žraločím repelentu nebo stylovém odchodu oknem pomocí bat-lana jsou geniální. Robin by si oproti tomu mohl z fleku střihnout číslo v Modré ústřici, aby se mu mohli záporáci smát i za něco jiného než za příšerný kostým (ten netopýrův má aspoň styl, holt artista ;) a přihřáté klení. Joker, Riddler, Catwoman a Penguin jako největší comicsoví padouši jedou na plné obrátky a obzvlášť Cesar Romero si svého věčně usměvavého kašpárka užívá s až nechutným gustem. Batman je zkrátka klasika. Blbá, ale zábavná. Whooosh. ()

Hellboy 

všechny recenze uživatele

Dynamické duo! Zázračné dítě a muž netopýr! Už dlouho mě žádný film tak nepobavil. Zvláštní na tom filmu je, že skutečně vychází z komiksových sešitů a dodržuje všemožné postupy, pravidla a atributy hrdinů, dokonce i zápletka jakoby vypadla z komiksu, ale je to celé podané humorným způsobem. Fakt sranda:) Přirovnal bych to k některým raným bondovkám, filmu Vražda na večeři (Murder by death) nebo ke Casinu Royale z roku 1967. Je to neuvěřitelně trhlé a zábavné, škoda jen, že čtyři záporáci mají jako jednotlivci málo prostoru, ale stejně je to především o Batmanovi a Robinovi. Dokonalé, nejen pro fanoušky komiksu. PS: Tak jsem měl to štěstí vidět film podruhé, dokonce v kině, a zážitek to byl snad ještě lepší, než napoprvé!:) ()

Slasher 

všechny recenze uživatele

Konečně, to mi to trvalo... Původní filmová verze Batmana je zábavná, starosvětsky roztomilá komediální detektivka/ groteska se spoustou moralitek, wtf momentů (výbušnej žralok, pobíhání s bombou, dehydratovaný rehydratovaný nestabilní piráti...) a čtveřicí nej záporáků, přičemž Romerův Joker je trochu ve stínu super výkonu B. Mereditha jako kvákacího zákeřnýho Penguina. Možná se časem dokopu i k seriálu, a komu se líbilo, tomu jako bonus doporučuju letošní animák. ()

Galerie (105)

Zajímavosti (38)

  • Vozidlo, které Bruce Wayne (Adam West) řídí, je kabriolet Chrysler Imperial. (Caelos)
  • The Joker (Cesar Romero) byl Americkým filmovým institutem AFI zařazen v žebříčku nejzápornějších postav v dějinách amerického filmu na 45. příčku. (TheDude)
  • Píseň "Plaisir D'Amour", kterou zpívá zpěvačka ve scéně v kabaretu, není uvedena v závěrečných titulcích. (Caelos)

Související novinky

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,…

Reklama

Reklama