• noriaki

Jako dvacetiminutová jednohubka by to nemělo chybu, ale celovečerní stopáž je už moc. Ke konci mi scénky splývaly a na závěrečné titulky jsem čekal jako na vysvobození. Možná v šedesátých letech to fungovalo jako bláznivá parodie seriózního seriálu, ale dnes je film vtipný především celkovou stylizací, a ta se po určité době zevšední. Což je škoda, protože zpracování je podařené. Přesně takhle sem si vždycky představoval že by vypadal komiks převedený na filmové plátno doslovně, se svými úchylnými postavami, vyhroceně drsnými situacemi, a naivně stavěnou zápletkou s křečovitými zvraty. Joel Schumacher to koneckonců natočil skoro stejně.(14.4.2012)

Dnes, po Temném rytíři, je pro většinu lidí nepředstavitelné, že Batman byl kdysi divnej týpek v pyžamu s malým klukem vedle sebe, bojoval proti padouchům s inteligencí, že by neukradli ani rohlík v sámožce a vlastnil psychedelický nádech rozměrů, že by za něj Denis Hopper během Apokalypsy upsal život ďáblu... Já to viděl, a pořád je to pro mě nepředstavitelné. Holy drugs!(7.9.2008)

Plný počet nebo odpad! Záleží na úhlu pohledu, věku, momentálním rozpoložení, počasí a míře empatie k největšímu detektivovi (zde ten plný počet) a jeho otravnému side-kickovi (Holy FUCK!). Je to klasika, ale jak zmínil sám Adam West v nedávném rozhovoru s Kevinem Smithem, teď máme dobu Temného rytíře. Ten Světlý („Bright Knight“) nechť odpočívá v pokoji (pokud možno sám, bez té barevné poskakující zhovadilosti).(3.10.2012)

Nejstarší s filmových Batmanů je zároveň asi tím nejrozopruplnějším. Pokud by k tomu člověk přistupoval jako k serióznímu pokusu o ztvárnění komiksu, byl by to čistý odpad. Nicméně nadsázka a vědomí, že se tvůrci neberou vážně (doufám) dává filmu trošku jinou optiku a v takovém případě je většina scén vlastně docela vtipných a povedených (jako parodie). Ale i když se člověk přemůže koukat na to touto optikou, pořád tomu k dokonalosti chybí dost. Takže nakonec 3 hvězdičky, ale zdůvodnit to moc nedovedu. (Blu-ray, orig.)(14.10.2017)

Paródia na filmy o Batmanovi predtým ako akékoľvek filmy boli natočené? Čo to má byť? Tak na toto som bol naozaj veľmi zvedavý čo to bude zač a bol som nadšený. Všetky tie bat-veci ma dostali - Bat-repelent proti žralokom, bat-lano, bat-kotva, bat-loď, bat-kurz, bat-dĺžka... Plus scény, ktoré by mali vstúpiť do dejín kinematografie - Batmanove pobehovanie s bombou s nemožnosťou ju zahodiť, súboj Batmana s gumovým žralokom, banda super-zločinov letiaca na dáždnikoch, ktorá mi pripadala ako partička 4 ľudí omylom pustených z blázinca. Proste fakt dokonalá paródia. Dal by som 5 hviezd, ale predsa len uprednostňujem "seriózne" filmy s Batmanom, tak dám "len" 4.(18.6.2011)

• - Lee Meriwether, představitelka Catwoman, vyhrála v roce 1955 Miss America. (Caelos)

• - Při schůzce se slečnou Kitkou (Lee Meriwether) cituje Bruce Wayne (Adam West) z básně "The one in paradise" od Edgara Allana Poea. (Caelos)

• - Píseň "Plaisir D'Amour", kterou zpívá zpěvačka ve scéně v kabaretu, není uvedena v závěrečných titulcích. (Caelos)