Zdánlivě filmová parodie, která paradoxně vznikla dřív, než svůj originál. Má ovšem paralelu se seriálem, který filmu bezprostředně předcházel, a který zase vznikl jako vesměs humorná parafráze na populární batmanovskou sérii z r. 1943. S klidem by ovšem mohla fungovat i na ty novodobé a už vím, co se tak hrubě nevyvedlo v "Batman navždy". Technická úroveň filmu spojená s dobou vzniku, je téměř odzbrojující (částečně úmyslně). Batman a jeho kostým mají vážně prdu, stejně jako jeho vynálezy, zato Catwoman (spolu se seriálovou) si s Michelle Pfeiffer v ničem nezadají. Rozhodně záležitost, co stojí za zkouknutí!(8.10.2005)

Vždy som rešpektoval Batmana vo verzii od Tima Burtona ale zároveň som mu vyčítal až prílišnú komixovú detinskosť. No keď som nedávno zhliadol film Batman z roku 1966 tak až potom som si hanblivo uvedomil aký neuveriteľný kus práce na tejto postave spravil a posunul ho nadobro do temných a serióznejších krimi vôd ( o Nolanovi ani nehovoriac ). Ale šesťdesiate roky to bola jednoducho iná doba a plne trvám na svojom hodnotení pretože Leslie H. Martinson so svojím štábom má u mňa obrovské plus za svoj entuziazmus ktorý do Batmana vložil. Bez ohľadu na vekovú kategóriu s ktorou sa v tej dobe rátalo tak slovo klišé tu dostáva úplne iný rozmer na aký som bol doteraz zvyknutý a scenár je ním doslova prešpikovaný. Niektoré scény prekračujú hranice absurdity ( žralok a batman na rebríku) a nechávajú diváka buď v nemom úžase s úsmevom na tvári alebo vyvolajú instantné znechutenie s následnou frustráciou. U mňa nastal naštastie stav prvý a tento film mi spravil obrovitánsku radosť. Povinnosť pre všetkým ľudí so zmyslom pre humor.(18.12.2010)

Já si nemůžu pomoct, ale ohromně mě to bavilo. Tenhle Batman (škoda, že se asi nedostanu k seriálu) je plný směšných dialogů, batsprajů na žraloky, batmobilů, batkoptér, batplynu, batspreje, batlana a dalších batvěcí, že se v tom ty skutečně dobré věci ztratí - třeba hádanky. Hádanky natolik lehké a prokouknutelné, že na ně Robin bez jediné chvíle odpoví naprosto správně (banánová propiska, vrabec se samopalem), no neberte to. Ale teď vážně - je to fakt dobrý. Fakt jo. Adam West je naprosto výborný, stejně jako skvostný "Šprýmař" Cesar Romero a jeho spolupachatelé, Kitka (to není překlep), Tučňák a Rébus. Kdo neví, o koho jde, má smůlu. Ti padouší jsou zahráni opravdu skvěle a dobrý je i oproti komisům trochu netypický komisař Gordon a kupodivu i homoboy (tady obzvlášť) Robin. Ano, je to směšné, směšné a ještě jednou směšné snad naprosto ve všem od začátku až do konce, ale je to nesmírně kvalitní a dobře obsazené. A závěrečná bitka má komiksový bubliny. A komiksový bubliny jsou nejlepší. Co není nejlepší, je Batman Tima Burtona, ačkoliv jsem to vždy tvrdil. Ale tenhle Batman má prostě takové kouzlo, že jsem si ho, stejně jako Lima, užil ze všech nejvíc. A Joker a ostatní záporáci (včetně Kitky - a není to Poison Ivy) mi vyloženě sedí, takže 100%. Ten kult kolem Adama Westa konečně začínám chápat, je rozhodně zasloužený.(26.8.2016)

Tento "Batman" se opravdu nedá brát vážně! Příběh je stupidní,postavy naivní a mladý "Robin" nesmírně trapný... Adam West působí v kostýmu "Temného rytíře" nesmírně hloupě a jeho "kolega" zrovna tak! Snímek samotný je spíše komický(https://www.youtube.com/watch?v=deatPTK8o-4),avšak zábavný a napínavý! Krásná Lee v roli "Catwoman" alias "Kitky" byla dokonalá,avšak v mém "pomyslném" žebříčku "Kočičích žen" lehce zaostává za Michelle Preiffer: tudíž i nadále je mou nejoblíbenější "Catwoman" Oscarová Halle Berry... 70%(23.11.2014)

Tohle byla výborná komedie. Batman a Robin bojují proti organizaci zvaná Spojené Podsvětí (United Underworld) tvořené Kočičí ženou (v kočičím obleku neskutečně sexy), Tučňákem, Hádankářem a Jokerem (Ten jeho knírek skrytej za make-upem byl fakt nenápadnej:-)) Pokud se chcete u filmu opravdu upřímně a od s rdce zasmát, tak následující řádky nečtěte:-) Batman a Robin jsou celebrity dávající interview. Policisté r espektují jejich maskovanou anonymitu. Všechny jejich akce se odehrávají ve dne (v noci asi hošové spali:-)) A všechno je strašně bat - bat-žebřík, bat-sprej proti žralokům, bat-provaz atd. Batkoptéra je zaparkovaná v hangáru, kde jí připravuje ke vzlétnutí tým techniků, batčlun kotví u mola a to efektivní převlíkání do kostýmů by si měli nechat patentovat. No a Robinovo klení: "Holy Halloween, Holy John Silver, Holy Captain Nemo" (a ještě pár dalších perel, který jsem zapomněl:-))(31.8.2008)

• - Batmobil je přestavěný jediný existující exemplář vozu showcar Lincoln Futura 1955 od Ford Motor Company, které navrhli Bill Schmidt a John Najjar Ferzely z divize Lincoln. Postaven byl pouze jeden kus společností Ghia v italském Turíně. Vozidlo bylo dochováno a je vystaveno v muzeu svého tvůrce George Barrise. Barris postavil několik replik svého Batmobilu, jedna z nich však později posloužila k přestavbě na repliku původní Futury, která je nyní také jediná svého druhu. Paradoxně byl tedy jediný Batmobil původně Futura, kdežto jediná Futura byla původně Batmobil. (Stejšn)

• - The Joker (Cesar Romero) byl Americkým filmovým institutem AFI zařazen v žebříčku nejzápornějších postav v dějinách amerického filmu na 45. příčku. (TheDude)

• - Na konci filmu jeden z delagátů paroduje chování Nikity Chruščova na valném shromáždění OSN v roce 1960. (Caelos)