My, čo sme vyrastali na Burtonovkách a Nolanovkách berieme tento film s véééééééľkym nadhľadom, lebo inak pre tento Batfilm (alebo skôr Badfilm?) ani neexistuje dostačujúce hodnotenie. Pozeráme sa na to ako na nešťastnú paródiu, no až mám zimomriavky, keď´si pomyslím, že toto mohli v tom čase brať aj vážne, keďže nemali možnosť porovnáť s inými filmami o Batmanovi. Tomuto filmu nič nie je (ako hovorí Robin) "sväté".(11.8.2012)

Dynamické duo! Zázračné dítě a muž netopýr! Už dlouho mě žádný film tak nepobavil. Zvláštní na tom filmu je, že skutečně vychází z komiksových sešitů a dodržuje všemožné postupy, pravidla a atributy hrdinů, dokonce i zápletka jakoby vypadla z komiksu, ale je to celé podané humorným způsobem. Fakt sranda:) Přirovnal bych to k některým raným bondovkám, filmu Vražda na večeři (Murder by death) nebo ke Casinu Royale z roku 1967. Je to neuvěřitelně trhlé a zábavné, škoda jen, že čtyři záporáci mají jako jednotlivci málo prostoru, ale stejně je to především o Batmanovi a Robinovi. Dokonalé, nejen pro fanoušky komiksu. PS: Tak jsem měl to štěstí vidět film podruhé, dokonce v kině, a zážitek to byl snad ještě lepší, než napoprvé!:)(12.4.2009)

Zdánlivě filmová parodie, která paradoxně vznikla dřív, než svůj originál. Má ovšem paralelu se seriálem, který filmu bezprostředně předcházel, a který zase vznikl jako vesměs humorná parafráze na populární batmanovskou sérii z r. 1943. S klidem by ovšem mohla fungovat i na ty novodobé a už vím, co se tak hrubě nevyvedlo v "Batman navždy". Technická úroveň filmu spojená s dobou vzniku, je téměř odzbrojující (částečně úmyslně). Batman a jeho kostým mají vážně prdu, stejně jako jeho vynálezy, zato Catwoman (spolu se seriálovou) si s Michelle Pfeiffer v ničem nezadají. Rozhodně záležitost, co stojí za zkouknutí!(8.10.2005)

Konečně, to mi to trvalo... Původní filmová verze Batmana je zábavná, starosvětsky roztomilá komediální detektivka/ groteska se spoustou moralitek, wtf momentů (výbušnej žralok, pobíhání s bombou, dehydratovaný rehydratovaný nestabilní piráti...) a čtveřicí nej záporáků, přičemž Romerův Joker je trochu ve stínu super výkonu B. Mereditha jako kvákacího zákeřnýho Penguina. Možná se časem dokopu i k seriálu, a komu se líbilo, tomu jako bonus doporučuju letošní animák.(18.10.2016)

V tomto batkomentáři se zaměřím na nejbat batmana. Šílenost, bláznivost, snad parodie. Podivně postavený batmanovský film zářící všemi barvičkami je důkazem, že šedesátá léta přenášela atmosféru i do filmu s komiksovou tématikou. Batblábolení bylo příčinou, proč se mi hrdlo trhalo smíchy. Takové zářezy jako batžebřík, batraketomet vystřídala v cuku letu svérazná čtveřice gangstrů a celkový obskurní náboj všemožných technologií, které se navzájem trumfovaly... Inu - batřezivo...(2.8.2009)

• - V tomto filmu se poprvé objevilo hrané ztvárnění postavy Jokera (Cesar Romero). (Karlsberger)

• - Batboat do filmu postavila firma Glastron. Tvůrci jim za to museli slíbit, že světová premiéra filmu bude v texasském Austinu, kde se nachází ředitelství Glastronu. (Caelos)

• - Cesar Romero, který ve filmu ztvárnil Jokera, odmítl oholení knírku, tak se ho maskéři alespoň pokusili zakrýt make-upem. (Karlsberger)