Když Batman (Adam West) a Robin (Burt Ward) dostanou zprávu, že se komodor Schmidlapp (Reginald Denny) ocitl na palubě své jachty v nebezpečí, ihned se vydávají na záchrannou misi. Netuší, že je to dokonalá léčka zosnovaná čtveřicí nejmocnějších padouchů všech dob, jež touží po konečné porážce slavné dvojice! Zloduchové jsou vyzbrojeni vynálezem, který dokáže člověka vysušit na prášek, a chystají se ovládnout svět! Využije dvojice v pláštích svou nespornou odvahu a dokonalý arzenál technických vymožeností, aby Kočičí ženu (Lee Meriwether) zbavila drápků, zmrazila Tučňáka (Burgess Meredith), trumfl a Jokera (Cesar Romero) a zmátla Hádankáře (Frank Gorshin) dřív, než bude pozdě? (Bontonfilm)

Trailer

Psema

Bláznivě gay od začátku do konce. Adam West jako Bruce Wayne/ Batman jednoduše válí s každou přibývající vteřinou a jeho hlášky o žraločím repelentu nebo stylovém odchodu oknem pomocí bat-lana jsou geniální. Robin by si oproti tomu mohl z fleku střihnout číslo v Modré ústřici, aby se mu mohli záporáci smát i za něco jiného než za příšerný kostým (ten netopýrův má aspoň styl, holt artista ;) a přihřáté klení. Joker, Riddler, Catwoman a Penguin jako největší comicsoví padouši jedou na plné obrátky a obzvlášť Cesar Romero si svého věčně usměvavého kašpárka užívá s až nechutným gustem. Batman je zkrátka klasika. Blbá, ale zábavná. Whooosh. ()

Tristaver

Zhlédnuto po padesáti letech... Tak mě napadá, jak trapně musí být Schumacherovi, když s digitálními triky devadesátých let natočí dvě sračky, zatímco Martinson a West dokázali v roce 1966 natočit sice absurdně bláznivou, leč od začátku do konce zábavnou jízdu s oplácaným Batmanem v pyžamu a náboženským skautem Robinem. Tenhle Batman se bere vážně jen z malé části, přesto není vyloženou parodií. Funguje to jako komedie, v žádném případě nejde o žádný akční film. Věřím, že s THC v těle si to člověk musí setsakramentsky užít. Ale já si to užil i bez něj. Ono totiž člověk nevidí Batmana každý den, jak pět minut pobíhá po přístavu s bombou v ruce, hledajíc, kam ji hodit. ()

DJ_bart

Svatá sardinko! 99% budgetu muselo jít na drogy, protože tahle šedesátkově papundeklová parodie má doslova všechno: batmobil, batkopéru, batžebřík, batsprej proti žralokům, batkameru, batloď, batkufřík, batkompas, batskener, batplyn, batvýtah, a batmotorku. Ideální aprílová podívaná. Konzumace skéra výhodou. ()

neoBlast

Nenechte se mýlit, nenechte se Nolanem ošálit, nenechte si namluvit, že je Batman rytířem temným, realistickým a drsným. Ve filmovém pravěku byl totiž dětinský, cheesy, quirky (sorry, čeština nemá trefnějšího výraziva) a hlavně komediálním hrdinou. Nadsázka z filmu, téměř 50 let starého, čiší na všechny strany a je to zážitek, který divákovi nezprostředkuje žádný současný snímek. Je to něco tak odlišného, že se Batman: The Movie vymyká všem standardům, které nás dnešní kinematografie vyučuje. Spousta skvělých nápadů (např. úvodní titulky, pokřivená optika), které rozvibrují bránici každého kompatibilního fanouška, který musí zpětně alespoň částečně odpustit Schumacherovi ty jeho dva prznící zářezy. Rychlá roto, Kačeři, miloval jsem sobotní rána s vámi, ale lituji, že jsem nemohl vyrůstat na batmanovském seriálu. Ale kuš, to se dá přeci vždycky dohnat... Neironických 100 % ()

Slasher

Konečně, to mi to trvalo... Původní filmová verze Batmana je zábavná, starosvětsky roztomilá komediální detektivka/ groteska se spoustou moralitek, wtf momentů (výbušnej žralok, pobíhání s bombou, dehydratovaný rehydratovaný nestabilní piráti...) a čtveřicí nej záporáků, přičemž Romerův Joker je trochu ve stínu super výkonu B. Mereditha jako kvákacího zákeřnýho Penguina. Možná se časem dokopu i k seriálu, a komu se líbilo, tomu jako bonus doporučuju letošní animák. ()

• Při schůzce se slečnou Kitkou (Lee Meriwether) cituje Bruce Wayne (Adam West) z básně "The one in paradise" od Edgara Allana Poea. (Caelos)
  • Julie Newmar, která ztvárnila Catwoman ve stejnojmenném seriálu Batman (od r. 1966), ve filmu nemohla hrát, protože než se dozvěděla, že se bude Batman točit, podepsala smlouvu jinde. (Caelos)

Související novinky

Zemřel představitel Batmana Adam West

Zemřel představitel Batmana Adam West

11.06.2017

Pro většinu Čechů je prvním Batmanem Michael Keaton, v Americe ale všichni vyrůstali na seriálu z 60. let, v němž si Bruce Waynea zahrál Adam West. Washingtonský rodák se díky napůl parodické show,… (více)