Batmanovy začátky jsou ve všech směrech unikátní. Od papundeklových kulis, sexy kostýmů všech zúčastněných (Lee Meriwether svým sex appealem vydá za všechny divoce pojaté záporáky), až po neochvějnou genialitu dua Batman & Robin (některé jejich dialogy jsou fakt jako z komiksu vystřižené a stejně tak za vlas přitažené), kde na základě jedné scény, a neřeknu jaké (prostě se na to podívejte), vyplyne, že Robin je zabouchnut... do Batmana samozřejmě ;-). Je třeba k filmu přistoupit s potřebnou nadsázkou a pak funguje naprosto dokonale, tedy jako závan historie a úplně jiného pohledu na věc, než zažíváme v současnosti. Aneb, jak by řekl Batman s hlasem a tváří Adama Westa: "Precisely...". 75%(15.11.2014)

Tak tento Batman ma položil na lopatky, zo začiatku som neveriaco zízala či to myslia vážne, ale potom som si musela priznať, že sa jedná o dokonalú paródiu. Batman a Robin rulezz + niekoľko nezabudnuteľných scén (Batman, ktorý sa tri minúty pokúša striasť z nohy zahryznutého gumového ŽRALOKA až mu nakoniec strekne "batodpudzovač na žraloky" do oka; Batman pobehujúci tri minúty po prístave so zapálenou bombou v ruke nevediac sa rozhodnúť kam ju odhodiť - samozrejme, že kačičky mu blokovali cestu!; zábery z budovy OSN,..).(2.8.2009)

Tenhle Starší Batman také není zase tak špatný. Ještě za použití těch starých filmových triků, kde Batman jede na svém rychločlunu a hází to sním a za ním je promítáno plátno:-D nebo, kde s Robinem v klidu šplhají po zdi a nai se neunaví. Pořád ve stejné poloze:-D Lehce přikrčeni a nakloněná kamera dává akční efekt:-D Laciné triky, ale na 60 léta dobré. Dnes se tomu směji, ale dříve jsem to do slova žral. No ale konec konců ten film je pro zábavu a mě pobavil.(17.3.2011)

My, čo sme vyrastali na Burtonovkách a Nolanovkách berieme tento film s véééééééľkym nadhľadom, lebo inak pre tento Batfilm (alebo skôr Badfilm?) ani neexistuje dostačujúce hodnotenie. Pozeráme sa na to ako na nešťastnú paródiu, no až mám zimomriavky, keď´si pomyslím, že toto mohli v tom čase brať aj vážne, keďže nemali možnosť porovnáť s inými filmami o Batmanovi. Tomuto filmu nič nie je (ako hovorí Robin) "sväté".(11.8.2012)

Konečně, to mi to trvalo... Původní filmová verze Batmana je zábavná, starosvětsky roztomilá komediální detektivka/ groteska se spoustou moralitek, wtf momentů (výbušnej žralok, pobíhání s bombou, dehydratovaný rehydratovaný nestabilní piráti...) a čtveřicí nej záporáků, přičemž Romerův Joker je trochu ve stínu super výkonu B. Mereditha jako kvákacího zákeřnýho Penguina. Možná se časem dokopu i k seriálu, a komu se líbilo, tomu jako bonus doporučuju letošní animák.(18.10.2016)

• Adam West

• - Prvý a zároveň najkratší celovečerný film o netopierom hrdinovi čerpal inšpiráciu zo seriálu Batman (1966). Až na Juliu Newmar, predstaviteľku Catwomen, ktorá nevedela, že vzniká celovečerná verzia a mala zmluvu na inom projekte, sa z neho vo filme objavila väčšina hercov. (jedenzdvoch)

• - V tomto filmu se poprvé objevilo hrané ztvárnění postavy Jokera (Cesar Romero). (Karlsberger)

• - Píseň "Plaisir D'Amour", kterou zpívá zpěvačka ve scéně v kabaretu, není uvedena v závěrečných titulcích. (Caelos)