Od děsivých událostí uplynulo půl roku. Rachel Kellerová se synem Aidanem opustila Seattle a přestěhovala se do Astorie v Oregonu, kde nastoupila do místních novin. Jednoho dne se doslechne o záhadné smrti středoškoláka Jakea a pochopí, že duch holčičky Samary opět zabíjí prostřednictvím smrtící videokazety. Podaří se jí videokazetu najít v domě Jakeovy spolužačky Emily a zničit. Ducha se tím však nezbaví. Samara se dál zjevuje Aidanovi, jehož těla se podle všeho chce zmocnit, a podle chlapce je neustále sleduje. Jedinou možnost, jak spolu mohou komunikovat, aby je duch neslyšel, mají během spánku, pomocí telepatie. Po jednom ze Samařiných útoků skončí Aidan v nemocnici a doktorka Templeová zakáže Rachel přístup, protože se domnívá, že syna týrá. Rachel mu ve snu slíbí, že se pokusí Samaru zastavit. Začne pátrat po její matce Evelyn a objeví deníky, které si psala. Vypátrá, že se kdysi pokusila utopit dítě a od té doby žije v blázinci. Navštíví ji v naději, že se od ní dozví, jak by mohla svého syna zachránit. Evelyn jí však poradí pouze to, že má syna poslouchat. Chlapec jí ve snu tvrdí, že ho musí zabít, jinak Samara nezmizí. Rachel si uvědomí, že ji Aidan oslovuje jménem, když však jeho tělo ovládá Samara, oslovuje ji vždy maminko. Pochopí, že dívka chce maminku, a když se v televizi objeví samy od sebe záběry ze smrtící videokazety, nechá se vtáhnout do děsivé krajiny z nahrávky. Ocitá se ve studni, v níž kdysi Samara zahynula, a ví, že má šanci ducha zastavit. Ještě však netuší, co by měla udělat... (TV Nova)

Stegr

70% - Jako první věc jsem měl radost, že se vrátila Naomi, jako druhou jsem neměl radost, že se vrátil i její vopruz synek, který mi je naprosto nesympatický... Dvojka mi hodně připomínala jedničku, tolik rozdílů jako ostatní uživatelé nevidím, snad jen, že je dvojka mnohem přímočařejší a víc lekačka než mrazení v zádech (ale zase sápání se Samary po Naomi ve studni, co si budem povídat :)). Byl jsem při sledování rozhodně spokojen... ()

Cappuccino

Komentár OBSAHUJE SPOILER: Originalita prvého dielu sa pochopiteľne (i nepochopiteľne) vytratila. Chcelo by to nové, tajomnejšie odhaľovanie faktov, svižnejšie “lakačky” a odstrániť záverečnú scénu, kde Rachel zavrie Samaru v studni a tým nastáva koniec (hororu?). Vážne, ak má niečo vystrašiť, nemôže to predsa skončiť (ako tak) dobre, no nie? Ďalej scéna s jeleňmi je vrcholom scenáristickej trápnosti – vyslovene na smiech. Rozhodujem sa niekde medzi 2*-3. Rozumnejšie bude ostať na troch. Už len kvôli sexy mamičke akú stvárňuje Naomi Watts :-) ()

Ruut

U úvodní scény jedničky jsem se tak bál, že jsem musel vyběhnout z pokoje a na chvíli se odreagovat. Úvodní scéna dvojky byla tak trapná, že jsem ještě minutu po jejim konci kroutil nevěřícně hlavou. A začal se připravovat na nejhorší. To následovalo v podobě spousty nesmyslných a trapných lekaček a Nakatovym až fetišismem pro tekoucí vodu a digitalní triky. Brrr. Fanouškům serie Ringu doporučuji se tomuto braku vyhnout velkým obloukem. ()

-OverLord-

Oproti dokonalý jedničce docela slátanina, ale pořád ještě v mezích. Poněvadž první díl odkryl většinu hádanek, tady už se pracuje pouze s použitým materiálem a to filmu hodně škodí. Úplně zmizela mystery, ale namísto toho je film hodně depresivní a má vcelku hutnou atmosféru, takže něco za něco. I pár lekaček tam je, a dobrejch. Každopádně je to přece pokračování Kruhu, dalo se z toho vymáčknout víc. ()

S.Quentin QUALE

Jo, dodíval jsem se na to bez větší úhony. Je to sice střelnej prach prochcanej durch na durch, ale něco hodně málo se tam najde, takže za mě dva kusy. 40% ()

Mi Nü-Chai odpad!

Tak jsem se to napodruhé přinutila vidět celé, že by to ovšem něčemu pomohlo...nasrat Nakato, mohl jsi to zvládnout desetkrát líp. ()

HAL odpad!

Viděl jsem jen konec filmu, ale i ten mi bohatě stačil - smál jsem se celou dobu. Jako komedie/parodie možná, ale jako horor?To ani omylem. EDIT: Včera jsem s pár přáteli z filmu viděl další půlhodinu - Je to absolutní nářez, WTF momenty se předhánějí v co největší mimóznosti, digitální Jeleni mezi námi zkultovněli během pikosekundy, Samara batolící se všude možně je geniální a když si vzpomenu na dům rozpadající se pod zuřivými útoky turbodřevomorky tak se budu v pase lámat asi ještě hodně dlouho. A ne, vážně jsme u toho neměli žádnou trávu ani alkohol, u tohohle jednoduše vůbec není potřeba. Ring 2 je totální sračka, ale při správném rozpoložení a v dobré společnosti taky skvělá zábava - takže si k mému hodnocení klidně nějakých 6-20 hvězdiček přihoďte. ()

mchnk

Předchozímu dílu jsem dal bez váhání odpad. Tady jsem šel o jeden stupeň víš, a to z prostého důvodu. Film má svůj děj, naprosto odlišný od Ringu 2. Co by se taky dalo tady provést, když vše, co bylo ukradeno, se objevilo v prvním díle. Začátek filmu ještě doklepe hřebík dementního scénáře prvního dílu, a může se rozběhnou scénář, který jak koukám, se už tolik jako předchozí nelíbil. Už jen rapidní pokles procent naznačuje, že Kruh byla pouze investice pro zisk. Ždímaní něčeho, co jinde ztvárnili dokonale. Klasické myšlení amerických producentů. Důvod, proč Hideo Nakata režíroval tento druhý díl, je mi neznámý. Možná to byla satisfakce za tu zlodějnu Kruh. Možná v tom hraje roli produkce, která je i z Japonské strany v tomto případě tedy dost prohnilá, protože bez jejich souhlasu a práv, by to asi těžko vzniklo. I když je režijní změna znát, nad jednu hvězdičku jít prostě nechci. ()

k212

Tak prvně Kruh 2 už není horror. Těžko vás totiž -obzvláště po předchozí notně děsivé zkušenosti z jedničky- vyděsí periodicky se opakující, z televize se sápající, dlouhovlasá Samara. Nicméně i přes tyto až příliš klišovitě motivistické snahy scenáristy vidím pár kladů. A tím je snaha prohlédnout princip fungování kruhu. Určitě Vás muselo už po prvním dílu napadnout, zda kazetu stačí pouze nakopírovat, nebo ji někdo musí vidět? Odpovědi jsem se dočkala překvapivě rychle! Ale ona ta překotná snaha o vysvětlení událostí a motivů k nim vedoucích, má dost dětinské, sestupné a hlavně fatalistické tendence. Ono totiž neustále okatě vysvětlovat, že všechno se cyklicky opakuje, je trochu stupidní. Nicméně alespoň zavírající se studna dostala další rozměr, protože upřímmě, mě v jedničce nenapadlo, že i události jsou jaksi kruhové :-) Po stránce filmařské je Kruh nevýrazným počinem, režie je naprosto fádní, hudba nudná, co trochu překvapí je snažící se Naomi Watts a Sissy Spacek, které se alespoň snaží dát svým postavám trochu psychologického pozadí. Znám mnoho horších filmů, a ztrhat Kruh 2 jen proto, že ho budu striktně srovnávat s dílem prvním, mi přijde trochu nespravedlivé. Mě tenhle film nijak extra nezaujal, ale dal mi pár odpovědí a trochu prostoru k přemýšlení. ()

kingik

Rachel se svým synem Aidanem odjíždí ze Seattlu do horského městečka v Oregoně, ve snaze definitivně zapomenout na děsivou minulost a začít tam nový život. Když však v okolí dojde k několika podezřelým úmrtím a na místech činu se najde neoznačená videokazeta, Rachel pochopí, že Samara se vrátila. Každý, kdo uvidí děsivé Samařino video, do sedmi dnů zemře.....Dvojka už sice není tak působivá jako její předchůdce, protože vlastně divák už tak trochu ví, co ho čeká, ale je zde stále Naomi Watt. Spíše jako celek má dvojka svou sílu v jednotlivých, působivě natočených scénách. Nějaké velké překvapení se sice nekoná, téma je vyčerpané, ale i dvojka má něco do sebe. Točit trojku už by nemělo význam. ()

dr.horrible

Dúfal som že sa všetci mýlia a Kruh 2 bude nedocenený film, kritizovaný iba v rámci neoriginality oproti prvej časti. Noo, a mýlil som sa. Zatiaľ čo jednotka bola skvele zahranou psychologickou drámou a hororovou špičkou zároveň, a napríklad scéna s koňom, si už dávno vyslúžila kultový status, toto je len nudný béčkový shit. A navyše zle urobený, naivný, ku koncu skoro až smiešny. Dokonca ani tá Naomi nehrá tak dobre ako sme u nej zvyknutí, ani tá Samara už nepôsobí tak desivo... Jediné čo v tomto filme naozaj stojí zato, je asi len scéna s jeleňmi. A aj tí sú moc digitálni .. ()

Legas

U jedničky jsem se v kině hrůzou ani nepohnul. Byl to můj nejintenzivnější hororový zážitek vůbec. Veliká škoda, že to samé nemůžu říct o dvojce. Ta totiž postrádá vše, čím jednička byla vyjímečná - atmosféru, lekačky, děsuplné scény i kvalitní příběh. Všechno špatné se odráží právě od děje filmu, který místo aby vysvětlil některé naznačené záležitosti z jedničky, tak je pouze podivně a nelogicky rozšiřuje o další nejasnosti. Tím příběh tratí na poutavosti, což snižuje divákovu chuť se bát. Tomu přispívá i špatné časování a střih většiny scén. Mnohé mohly být strašidelné, kdyby se režie soustředila víc na detaily a naznačování hrůzy místo digitálních triků. Příkladem budiž jeleni. Z jejich pohledů a netypického zvířecí chování jsem měl husí kůži. Bohužel jen do té chvíle, než začali s útokem. Strašidelná scéna se rázem přehoupla do prosté digitální akce. Kromě jelenů na mě zapůsobil i trochu vylepšený "protáhlý ksicht" Samařiných obětí. ()

Anderton

Viete, čo je ten skutočný, začarovaný smrtiaci kruh? Keď remake japonskej snímky dopadne lepšie ako originál, režisér originálu natočí pokračovanie svojho remaku, ktorý je z týchto troch filmov jednoznačne najhorší. Snáď sa tento bludný kruh (aspoň v Hollywoode) definitívne uzavrel. Neschopnosť vymyslieť ďalší diel made in USA je dôkazom bezzubosti tohto pokačovania, ktoré vymenilo koňa za jelene a myslelo si, že to bude stačiť. ()

Frajer42

Ač to dělám nerad, tak skutečně musím souhlasit s propastným rozdílem hodnocení mezi prvním a druhým dílem Kruhu. Tady totálně schází nějaký sledovatelný příběh. Film by se dal přirovnat k situaci, že by ste si jednoho krásného dne objednali v nějaké překrásné, Pohlreichem ohvězdičkované, restauraci vepřo knedlo zelo a číšník by vám přinesl pouze knedlo zelo s tím, že vepřo prostě došlo. V tomto filmu naprosto nemůžete očekávat napětí, či dokonce strach. Je tu pouze pár vizuálně slušných efektů, které už stejně nijak neoslní. Dávám * a přesto se chystám na chystaný Kruh 3D. Mám však obavu, aby se jej nesnažili zmodernizovat do té míry, že by se smrtící video šířilo přes YouTube, či nějaký jiný populárně naučný server... ()

Kothy

Nesrovnatelně slabší. Kam se podělo kouzlo 1? Jediné, co mi přišlo zajímavé, byli ti jeleni, co jim naráželi do auta. ()

swamp

Čekal jsem, že režisér originálních předloh natočí důstojný americký remake. Chyba lávky! :( Tam, kde ve filmu The Ring byly logické posloupnosti, nácházíme v pokračování pouze snůšku nesmyslů! ()

Sašenka165

Jednička mě docela děsila, tady jsem zoufale očekávala konec (už od nějaké 45 minuty filmu) a neubránila se smíchu při všech těch trapnostech, co se tam vyskytovaly (obzvlášť když dlouhovlasá "zrůdička" - mimochodem plná zoufalé touhy po někom, kdo by jí byl matkou - lezla směšným trhaným pohybem ven ze studně a snažila se za nohu chytit hlavní "hrdinku"). Naomi Watts sice držela film jakžtakž nad vodou, ale příběh a hloupé roztahování ho naopak stahovaly ke dnu. Celkově to působilo velmi nevyrovnaným dojmem. Dokonce ani hudba nebyla zajímavá. S jedničkou se to prostě srovnávat nedá. Doufám jen, že snad nikdo nenatočí trojku! ()

Campbell

Velké přefouklé nic. Velký spletenec scén, které se snaží vyděsit ale nevedesemu to. Polovinu filmu jsem vůbec nevěděl co se děje. A navíc takový příběh si mohly odpustit. ()

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu