Reklama

Reklama

Muž z oceli

  • USA Man of Steel (více)
Trailer 5
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Ve vzdálené galaxii se nachází planeta Krypton, která se kvůli vyčerpání přírodních zdrojů ocitá na pokraji záhuby. Jor-El věří, že jedinou nadějí pro jeho lid je najít jinou vhodnou planetu k životu. Vysílá svého novorozeného syna Kal-Ela na planetu Zemi. Generál Zod se domnívá, že za zkázu planety je zodpovědná vláda, a rozhodne se převzít kontrolu. Poté zabije Jor-Ela a je i se spolupachateli uvězněn ve vesmírném žaláři. Zod přísahá, že Jor-Elova syna jednoho dne najde a pomstí se. Na Zemi se Kala ujmou manželé Kentovi, kteří mu dají jméno Clark. Už jako malý chlapec si Clark připadal jiný. Jeho zvláštní schopnosti ho děsily, nerozuměl jim a snažil se je před svým okolím skrývat. Když se od svých rodičů dozví, že pochází z jiné planety, jeho život mu konečně začne dávat smysl. Planeta Země mu poskytla domov, nyní je tedy na něm, aby Zemi a její obyvatele ochránil. Clark pozmění svůj vzhled a vydává se do Metropolisu, kde jako Clark Kent nastupuje do redakce Daily Planet a mění se v anonymního zachránce lidských životů. Jediný, kdo pozná Clarkovo tajemství, je jeho láska Lois. (TV Nova)

(více)

Diskuze

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak on MofS se nastesti neodehraval v min.,jako WW ci WW2, takze tam se muze jiti jen vpred. 😉 Byt si dokazu predstaviti, ze by se 2,odehravala pred JL. I kdyz vim, jak to myslis.

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

No jo, stává se...ja jen doufám že mos 2 pokud bude, se bude odehrávat po Lize a ne jak ww žes e bude pořád rochnit v minulosti když její finální vývoj už dávno známe

na příspěvěk reagoval PKD

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

woodsman

Je též Topka protože je v DC že? Další slovo které díky tobě zcela ztratilo význam, hned po slově epic slovo top.. Nikdo na ni nemá je možný, ovšem zapomněl jsi dodat slovní spojení :,, podle mě "

na příspěvěk reagoval PKD

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Mně taky sedí na ww, nic proti ni nemam, ale Antje mi přijde prostě lepší, sympatictejsi..

na příspěvěk reagoval PKD

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Hlavně to není žádná modelka ale prostě ženská a v mos má neuvěřitelné charisma, Gal je jen hezká tvaricka

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak ja jich mam asi 11 a ok. To staci. Stejne se cekalo hl. na ten Flashpoint, a ten uz byl.

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak já, když to dávno mám, tak to nepočítám, ale je mi samoz. jasné, jak to myslíš. A ano, souhlas. Plno lidí píše/říká, že 2.pol. je jednoznačně horší, než prvních 50,60 svazků. Lenny to vystihl tenkráte dobře.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

jako řeknu ti že ted to KC je po dlouhé době pořádné DCKK jinak tam posledních X čísel jsou samé sračky...

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Na googlu mi vyjely různé bazary, aukra apod. No, já to naštěstí řešiti nemusím. Ale to ,že nevydali ty 2 další Krize, to jim nezapomenu. Kreténi. Sice to mám už kpmlet, ale v cz bych se nezlobil. Hl., že to rozšířili na 100 booků.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

Jo zahrál no, v tom CW nesmyslu.. No jo, ne každý tehda sbíral ještě komiksy, jako já, naštěstí to je bylo k mání a i dnes to někde ještě najdeš.. Přemýšlím že to prodám a koupím ve velkém formátu v angličtině.. Za mě nejlepší DC Ross

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Nj. Ještě že to mám v celku. Oni to rozdělili na 2 booky a pochybuji, že tam bude ta squellá předmluva a ty bonusy na konci. Ovšem, pro ty, co to tenkráte trestuhodně opominuli, tak je to asi lepší, než nic. Heh, Supermana z tohoto opusu, si zahrál Routh a nevypadá úplně blbě v tom (docela pěkně udělaném) obleku.;-)

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

higuain

mimochodem právě v DCKK vyšlo Království tvé, rozhodně to kup, tohle má mít doma každej fanoušek DC

na příspěvěk reagoval PKD

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

higuain

s posledním odstavcem částečně souhlasím, ono to může být budované takto proto, že Batman nedostal před BvS vlastní film, a tak to musel budovat v BvS, i když stejně mi to přijde uspěchané...ano zpomalovačky, protože vím, že jich využívá Snyder strašně moc a jak řikáš, když dva dělají totéž není to totéž, u Snydera mi to fakt vadí, např to jak musíme sledovat v několika záběrech jak pomalu padá nábojnice k zemi jak při boji někde v Rusku tak při pohřbu Supermana, prostě naprostá zbytečnost, jak jde Aquaman po molu, za ním cáká voda a on pije vodku, následně záběr na obličej jak čumí a za ním pořád šplouchá voda....to jsou ty artové pozy a ještě zpomalené co mě prostě iritují....to u Aquamana od Wana nenajdeš a ano, ty závěrečné souboje u WW jsou Snyderovské až běda, možná proto jsou nejvíce kritizovány na těch filmech...ohledně BvS je to prostě, dva proti sobě jen aby se spojili proti vyššímu zlu....jedna z mála šablon co používají komiksové filmy, to samé vlastně použili v Civil war ale tam ten konec není tak předvídatelný a skončí to zcela jinak...promin ale taky jsem četl Watchmen a dokonce i 300 a za mě je to fakt jen převedení komiksu na plátno, protože jak jinak chceš něco tak velkého a náročného převést na plátno...proto možná potřeboval ten directors cut co je ta nejdelší verze...s tím MCU je zajímavé že to zminuješ, tam totiž něco budují několik filmů než přijde na věc...mohli jsme vidět např popichování a rozdílné názory mezi Capem a Starkem několik filmů než přišla Civil war, která měla dozvuky ještě v Endgame a ne že hned v dalším filmu se smířili...pro mě osobně je třeba zrovna Civil war mnohem lepší příběhově než BvS, byť mám BvS celkem rád....

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ratemus

Watchmen jsem četl nedávno, mám to v živý paměti a Snyderův film rozhodně není "tupě převedený komiks na plátno políčko po políčku", naopak je to dokonalá adaptace něčeho, co bylo považováno za nezfilmovatelné. Podle mě by to málo tvůrců dovedlo natočit takhle precizně.

 

Čekal jsem, kdy zmíníš zpomalovačky :D Jako by zrovna ty byly nějak podstatný... ale i u těch zpomalovaček je rozdíl v tom, jestli s nimi člověk umí nebo neumí pracovat. Třeba závěrečná bitka v Aquamanovi, ta byla (podobně jako WW vs. Áres) natočena takovým "wannabe Snyder" stylem, ale realita je taková, že když dva dělají totéž, tak to téměř nikdy není totéž.

 

A příběh BvS je imho daleko komplexnější, i proto to koneckonců trvá celý dvě hodiny, než se Batman se Supermanem začnou mlátit. Celej ten build-up je podobně jako v Nolanovkách mnohem dospělejší než u jednohubek typu WW, Aquaman nebo většiny MCU.

na příspěvěk reagoval Ratemus, Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

higuain

Aquaman je komiksový film který si bere prvky z předlohy jen minimálně, watchmen je tupě převedený komiks na plátno políčko po políčku, tam snyder zedny příběh ani invenci nepřinesl, stejně tak 300...bvs je právě vypiplany ale je to úplně stejná šablona a příběh prostý jako aquaman který zase jede podle jiné typické šablony ale za mě je koukatelny mnohem lépe protože v něm nejsou ty artové pózy a tuna zpomalovaček jak to u snydera bývá... Já neříkám že bvs je špatný ale vždy si radši pustím aquamana než to, je to pro mě více koukatelný a není tam tolik wtf momentů a zbytečných věcí

na příspěvěk reagoval higuain

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ratemus

"..a to je právě rozdíl mezi Snyderem a ostatními, ostatní jedou na příběh viz aquaman a efekty s ním spojené a snyder jede hlavně na formu a příběh až na druhém místě.."

 

Sorry, ale tohle je strašnej nesmysl :D Zrovna ten Aquaman má příběh a scénář tak prostinkej, jak kdyby byl psanej pro děti prvního stupně, co ještě čtou čtyřlístek. Naopak Snyderovy filmy jsou v tomhle většinou úplně jinde. Já když porovnám Watchmen, MoS a BvS (ultimate edition) s něčím tak jednoduchým jako je Aquaman, tak je to po stránce příběhu úplně nesrovnatelný. Dejme tomu, že Aquaman je jako dobrodružná akční komiksárna ok, ale tvrdit, že to na rozdíl od Snyderovy tvorby sází na příběh mi přijde strašně směšný, to se na mě nezlob, to je právě úplně naopak.

 

A btw, rovněž nesouhlasím s tím, že Aquaman "vypadá líp" jak BvS (tady reaguju spíš na dragona teda). BvS je vizuálně promakaný a ty prachy jsou na tom vidět. Jak JL vypadá Aquaman líp určitě, ale u ní je třeba brát v potaz, že jí Whedon téměř celou přetáčel a celej ten film se editoval na poslední chvíli, takže u ní není divu, že CGI vypadá strašně - kdyby u toho zůstal Snyder, tak by to vypadalo úplně jinak, což snad ostatně sami uvidíme příští rok.

na příspěvěk reagoval PKD, Ratemus

Uživatel higuain smazal svůj příspěvek.

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama