Zcela překvapivě mě to bavilo, tedy především první komornější část. Druhá část byla digitální velkoakce, aby se potěšilo oko nejednoho dospívajícího človíčka, který nosí po kapsách iphony i ipady. Jenže kromě sexu a vítězství Bohemky všeho moc škodí a tak hodinový pohled na výbuchy a destrukci všeho co produkce stačila narvat před kameru začíná ke konci docela nudit.(26.10.2014)

První půle geniální. Tíživost osudu, nejasnost vlastních cílů, víra i beznaděj, všechno pěkně pospolu - ať už v současnosti nebo flashbacích. Úvod je přímo úchvatný. Druhá půle se bohužel zvrhne ve zbytečně divoký digitální bordel, kde se stane ze světa jedno velké smetiště, které semele téměř všechny silné trumfy předchozích minut. Být tam jen finální souboj se Zodem, byl bych spokojenější. Ta "jak katastrofický film s Godzillou" vložka mi ale přišla naprosto nadbytečná. Přes výhrady rozhodně povedený restart, který dává tušit, že by nás mohla čekat velká série. Už jenom proto, že Henry Cavill se konečně našel a samotný Superman nikdy neměl lepší filmové otce (a myslím nejen Crowea a Costnera, ale i Snydera a Nolana).(20.10.2013)

Dvě věci se novému Muži z oceli upřít nedají. Že tempo vyprávění šlape a že se, tedy v rámci možností, snaží k téhle komiksové legendě přistupovat trošku jinak. Jenže v obou tech kladech jsou největší slabiny filmu. Skrze rychlý spád se člověk do téměř žádné z postav nevcítí (čestnou výjímkou je přirozeně Superman a pak jeho pozemští rodiče) a když má divák sledovat jakýsi prapodivný mix Star Treku a Wars, řekne si, logicky, jako já, že to není ten hrdina, kterého zná (ano, zřejmě jsem velice zatížen na ten zlidčující humor). Zastal bych se jen závěrečné bitky na všechny způsoby - tohle se vyskytovalo už dříve, tady je to jen zpracováno stylem počátku jednadvacátého století. A mesiášský motiv byl už v prvním filmu. A bez výhrad doporučit můžu jen epickou hudební složku. A vůbec - zklamání roku. Ať žije Bryan Singer!(11.7.2013)

,,OTEC VŽDY VĚŘIL, ŽE JSI PŘEDURČEN PRO VELKÉ VĚCI. A AŽ TEN DEN PŘIJDE, TVÁ RAMENA TU VÁHU UNESOU…“ /// Už jste viděli ten film, ve kterým nejde vo lidi, i když se jima neustále vohání? Ne? No, vono se zase tolik nestalo. V týhle předváděčce nejmodernějších CGI technologií totiž jde jen vo toho týpka (supr…něco…) a vo ty tři, co přišli z hůry (ty vole byli tři? Nebylo jich… to je kurva jedno…). I když jsou věci, který možná za vidění stojej. Třeba tý akce! Ty krávo, kam se sere Emerich s ničením Ameriky. Tolik popílku tam měli snad naposledy při ,,dvojčatech“ (je vidět, že se dobře dívali!). A takovej Loki se svojí partou, to je skupinka břídilů! To vostatní – pokuď jste už viděli nějakýho Supermana (tenhle se asi nepočítá…) už za řeč moc nestojí. Prostě ti ostatní lidi….víte co, zapomeňte na ně. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Sháním nějakýho frajera na sejmutí mrakodrapu (týpek s Álkajdy má plnej diář). 2.) Zjistím, jestli Costner po roztačení vlků, dokáže stejnej kousek s tornádem. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ***** NAPĚTÍ *(29.6.2013)

Od detstva sa mi tento praotec všetkých superhrdinov zakorenil v mysli ako galantný, nesmelý novinár v redakcii Daily Planet, ktorý sa pri náznaku akéhokoľvek nebezpečenstva prezlečie v telefónnej búdke za dve milisekundy v nesmrteľného a nebojácneho bojovníka za dobro v modro-červenom kostýme. Odvtedy prešlo pár rokov, prišiel ťažkopádny seriál, celkom dobrý pokus o reštart a ja som mal pocit, že je Superman kam sa pozrieš. Voči DC Comicsom dlhodobo ohlasovanému reštartu nielen Supermanovskej série, ale celej hrdinskej enkláve hrdinov, ktorí by mali byť odpoveďou na Marvelovských Avengers, som bol mierne skeptický. O to som radšej, že sa tento počin podarilo uskutočniť v tak dunivom prevedení. Superman ma dostal do kolien a to som mu dával košom, pretože som mal pocit, že ma nemôže niečím prekvapiť, či ohúriť. Snyder však odkazuje skeptikom ako ja, že je nielen audio-vizuálny mág, ale že dokáže z niekdajšej filmovej ikony spraviť ikonu novodobú a ešte žiarivejšiu, odpovedajúcu súčasným diváckym normám. Ak mám menovať, tak musím vyzdvihnúť najmä štýl uchopenia postavy Supermana, konečne film nejde tradičným konceptom prerodu od decka so zvláštnymi schopnosťami až po muža, čo zachraňuje svet. Skvelý scenár, flashbacky fajn, ale mohlo ich byť menej. Obsadenie na jednotku, občas zaškrípali dialógy, čo ale prekryla akcia, ktorá je v tomto filme samostatnou kapitolou, rovnako ako aj hudobný doprovod. Obával som sa romantických slaďákov, ktoré vždy boli kameňom úrazu, ale myslím, že aj to sa podarilo nejako zakamuflovať a to aj vďaka výberu hlavných predstaviteľov, ktorí konečne vyzerali reálne a nie ako bábiky pre malé deti. 90%.(2.7.2013)

• - Muž z oceli je již třetí supermanovský snímek, na který dělala Amy Adams konkurz. První byl nerealizovaný projekt režiséra McG, druhým poté Superman se vrací (2006). (Brousitch)

• - Šéfredaktor novin Daily Planet Perry White (Laurence Fishburne) byl v komiksu i původním seriálu Superman (od r. 1993) běloch. V tomto filmu byl poprvé ztvárněn Afroameričanem. (freestork)

• - Henry Cavill, představitel Supermana, o sobě prohlásil, že byl od narození pro tuto roli "vyvolen". Po kamerových zkouškách Zack Snyder prohlásil: "Ano, měl pravdu. Je to Superman." (Lucasion)