Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

Nyck

Epizoda 4x07 Recused je naprosto dokonalá, ta mě donutila přehodit hodnocení o level výše. Dokonalost sama zabalená v dárkovém cynickém balení s kurevskou stuhou. ()

jolanek

asi som od 2007 velmi dospel, alebo som si nasiel ine filmy nad ktorymi sa da onanovat, ale toto uz nie. 5-ta seria uz je totalny vysmech, keby ze napisem ze je to iba porno a par dialogov, tak by som klamal, je to porno , ziaden dialog... iba fetovanie, sexovanie,pitie, sexovanie, sexovanie....primitivne texty, duchovny by mohol ucit rozenberga ako sa to robi... Po tejto serii dufam ze to premenuju na skolu sexu pre postihnutych ludi ktorym chyba vkus :( Zo zaciatku to malo vtipny spad, prijemnych hercov, zaujimave obraty, napady, a troska okorenen pikantnostami ake patria intelektualnym bohemom, no co nam autori ponukaju teraz je horsie ako tanier fekalii :( ()

Mishqo

Do takej 4. série je to stále špičkové, no 5. a 6. sú už len zbytočné naťahovačky aj keď stále vtipné a Moody nestráca svoje čaro, ale musím ísť z hodnotením z 5* na 4* ()

Ceres

1. série - 90 %, 2. série - 100 %, 3. série - 85 %, 4. série - 100 %, 5. série - 90 %, 6. série - 50 %. ()

SamVimes

David Duchovny má dvě ikonické role, kromě Muldera z Akt X je pak tou druhou bohémský spisovatel Hank Moody. Toho potkáváme ve chvíli, kdy už je možná za zenitem, místo psaní dalších bestsellerů teď už spíš jen jezdí po LA v kabrioletu ošuntělém podobně jako on sám, souloží s kdekým, chlastá první ligu a opakovaně sabotuje vztah s vlastní dcerou i její matkou, dost možná jeho životní láskou. A to je v podstatě všechno. Jenže je prostě obrovská zábava sledovat tažení charismatického Hanka skrze Los Angeles, jeho vpravdě rock’n’rollový způsob života, průběžně uzemňovaný vážnějšími motivy, jeho oscilování mezi polohami celebrity a váguse a v neposlední řadě jeho kousavé hlášky. Navíc za doprovodu výborného soundtracku a v kulisách slunné Kalifornie. ()

Ichabod

Miluji tenhle serial. Ani nevim proc. Asi kvuli skvelemu Davidu Duchovny, ktereho proste bastim od X-files. Asi proto, ze je to serial, ktery je stavnaty stejne jako treba Dexter (holt Showtime neni zadna sra*ka a proto se tady chlasta, huli, klati jedna rostenka za druhou a myslim, ze je na miste rict, ze to neni serial pro bu*eranty a ku*va ani pro deti :-D ). Nejvetsi zabavou na sledovani tohoto serialu pro mne je to, ze v podstate divak sni o tom mit tolik nahodnych moznosti, jak nekoho osoulozit, zatimco Hank by rad regulerni (nudny) zivot se svoji expritelkyni, se kterou ma dceru. Dalsi duvod proc toto dilko miluji je asi jakasi fascinace postavami. Kdyz srovnam s Dexterem tak ten je prilis zvraceny, kdyz srovnam s Housem tak k nemu jsem si hledal vztah temer celou sezonu. Ale Hank je typek na kterem kazda vraska je jizvou co mu udelil zivot a moudrost a charisma z nej leze skrze blbe prupovidky a neohrabane jednani a fandite mu, aby se jeho zivot vydaril jak to jen jde. Neverim ze by se v tomto serialu nekdo dokazal role tak zmocnit jako David. ()

e.Xit

/1. serie/: ***** /2.serie/: O hvězdičku slabší a to i dost kvuli absenci humoru, ale i tak se těším na třetí sezónu. **** /3.serie/: ***** /4.serie/ **** /5.serie/ *** ()

smolicek04

Dlho som nad týmto seriálom uvažoval (cca 6mesiacov), ale keď som sa nudil tak som si pustil prvú časť, a keď že v tom čase som stále dookola počúval Roling Stones, ktorý zazneli hneď v prvej sekunde tohto serialu, tak som si povedal to bude určite super. Skvelí Duchovny je úplne skvelí herec. ()

JoseBenes

Cali pro mě zůstane navždy jako jeden z nejoblíbenějších, protože Hanka Moodyho prostě nejde nenávidět. Chlápek, co schovává za svůj bezbřehý cynismus touhu po rodině, kterou sice má, ale ne tak, jak by si to sám představoval. Měním názor na druhou a třetí sérii. Je to boží...absolutní mistrovský kousek. Každý díl má svoje místo...nejlepší scéna - Hankův milostný dopis Karen. Jestli všechny dialogy má na svědomí Tom Kapinos, potom bych chtěl psát jako on. Díky. Díky za všechno, co mi tenhle seriál dal, moment po momentu, za dokonalý soundtrack přesně dle mého gusta, kterému vévodí Pearl Jam se svým Nothingman. Některé hlášky a věty by se měly tesat do kamene a zlidovět. Nemluvě o tom, že je to celé prošpikované pop-kulturními odkazy, z nichž některé jsem poznal třeba až na třetí shlédnutí. Nezatracujte Hanka Moodyho a koukejte, minimálně první dvě sezony. Je to jízda. Update: Je neuvěřitelné, nakolik si seriál pohoršil ve čtvrté sérii, je mi z toho špatně, kam se ubírá. Vytratil se vtip, motivace Caren Hankovi odpouštět ztrácí smysl, protože s každým dílem vyrobí novou blbost, kterou se potom snaží vyžehlit. Z Runkla je oplzlý tlustý maník, z Hanka je retard každým coulem, polovina postav se chová, jakoby vyšla zvláštní školu. Hank nehláškuje, jen šuká a vrtá mi hlavou, jak se k ženským mohl dostat, protože je neukecá. Už to nedokáže. Ztratil šarm, je z něj jenom opilec a závislák, který má na krku žalobu. Tuhle sérii ještě dokoukám a goodbye, můj vzore. - Po sedmém dílu jde kvalita zase nahoru, díkybohu. Update č.2. Seriál měl skončit o sérii dřív, s Faith. Ta byla dokonalá. ()

svobik

Rozhodně to není nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl, spíše odlehčeným a značně sarkastickým způsobem napsaná (a někdy trošku za vlasy přitažená) sbírka ze života. První dvě sezóny oscilují někde kolem 80%, přičemž Duchovny je borec z největších a finále druhé řady asi nejvtipnější epizodou mého života. ()

IvyH

Chvíli mi to připomíná hodně drahé porno a chvíli velmi trefný, vtipný, sarkastický seriál bez příkras... a tak to asi má být. ()

jitrnic

Hnusácký spisovatel v L.A., který šoustá a chlastá (a říká si Hank), to už jsme někde slyšeli, že? Nepřiznaná inspirace legendárním pozérem je jedinou věcí, která mi na tomhle seriálu vadí. David Duchovny překvapil. ()

KASUGI odpad!

Seriál plný děvek, děvkařů, kurev a kurevníků. Něco pro čechy. Ukroutím si hlavu co je na tom tak zajímavého, přesněji řečeno kvalitního. Nesnáším tyhlety rádoby současné a otevřené seriály o hovně. Sračka biblických rozměrů. _____EDIT: A jako romantik a odpůrce nevěr opovrhuju nejen životním stylem hlavních "hrdinů", ale i samotnými tvůrci seriálu včetně herců. Také mě nehorázně sere, jak se režiséři předháňejí, kdo víc poruší zajetá tabu. Místo komorního dramatu natočí porno exploitation (Antichrist), nebo v klasické televizní detektivce od Agáty Christie už dnes máme možnost vidět dva cucající se buzíky, prohlížející si na diapozitivech mužské akty. Co bude za deset let proboha? V sitcomu vysílaném odpoledne budou znásilňovat novorozeňata? Do hajzlu s takovým "vývojem". ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis