• gumbo

Beverly Hills 902 10 meets Heroes. Na to aby to mělo tempo je tu moc postav a moc vztahů mezi nimi. V hlavních rolích je tu nejen těch 6 dětí, ale i jejich rodiče. Všichni mají nějaká tajemství, která se musí řešit, jenže je jich tolik, že to po chvílí ztratí na zajímavosti a intenzitě. Většinu času je na plátně nějaká skupinka, která dumá a hlasuje o tom co udělá, aby se pak spontáně rozhodla udělat něco jiného. Takže první série, ikdyž měla jen 10 dílů, byla strašně předlouhá a nic se v ní prakticky nestalo. 50%(28.1.2018)

Opäť ďalší komiksovo seriálový prídavok do MCU priestoru - tentokrát o bande teenagerov so superschopnosťami unikajúcimi pred nástrahami vlastných rodičov. Už len námet si zaslúži hviezdičku navyše, preto ju aj dávam, nakoľko prvý podnet mi vravel, že je to niečo medzi troma až štyroma hviezdičkami. Námet naozaj unikátny a aj to spracovanie je fajn, hlavne úvodná inštrumentálna znelka je cool. Trošku mi ale vadí ten rozvláčny a miestami dosť naivný dej, ktorý sa mohol vtesnať aj do menšieho počtu dielov. Uvidíme, ako prehodnotím názor po druhej sérii. 70 %(28.5.2018)

Je poněkud zaužívaným nešvarem, že první série nových seriálů se čím dál tím častěji stávají jakýmsi prequelem k dalšímu dění. Přesto Runaways nabízejí zajímavou a neotřelou premisu - v očích každého teenagera jsou jeho rodiče tak trochu padouchy, takže proč by v tomhle jednom konkrétním případě nemohli být opravdovými zloduchy? Scénář bohužel obsahuje množství situačních klišé, momentů, kdy se hlavní hrdinové chovají nelogicky a náhody se tu kupí taky snad až moc okatě (jeden člen party má nadpřirozené schopnosti, druhý je schopný hacker, třetího poslouchá dinosaurus a čtvrtý je technologický génius - a to jsem zapomněl na holku, co umí létat, a asiatku s kouzelnou holí). Zároveň ale drží Runaways příjemně civilní tón, nechybí jim humor a poměrně schopní mladí herci. Opatrné čtyři hvězdy a očekávání, co se z toho vyvine.(17.2.2018)

Platí pro první sérii.....Moc nechybělo k čtvrté hvězdičce, jelikož téma je dobře zpracované,herecky velmi slušné. Na "x meny" však trochu méně akční,spíše thrillerově podané (to funguje), ale vždy jakoby se to zastaví na půl cesty. Oživení přinese až postava Jonaha. Zato dinosauří "psík" mně nebere. Nu což,dívat se na to dívá dobře, ale je tu dost prostoru na zlepšení.(10.1.2018)

Po značném zklamání z X-Men: Apokalypsa, jsem měla obavy ohledně toho, že hlavními hrdiny budou teenageři. Tady se naštěstí žádný miscast nekoná, mladí herci jsou výborní a hlavně sympatičtí, bez problému seriál utáhnou, i když jejich rodiče mají také hodně prostoru (i u nich je casting povedený - Marvel ví, jak najít ty správné herce). Ze začátku tu byl příjemný nádech tajemna a líbí se mi, že ani po rozplynutí toho nádechu seriál neztratil nic ze svého "kouzla." Další povedenou věcí je soundtrack - od znělky až po dobře zvolené songy v jednotlivých scénách. Finále na mě prozatím působí trochu rozpačitě a je dobře, že už je jistá další řada, Runaways totiž končí takovým způsobem, že chcete a potřebujete vědět, co se bude dít dál. Před zhlédnutím bych nevěřila, že to napíšu, ale těším se na další sérii, tady je to hodně blízko tomu nejlepšímu od spolupráce Marvelu s Netflixem. 8/10(16.2.2018)

• - Ještě v době, kdy se MCU teprve formovalo a studio teprve plánovalo, co s ním bude, měli mít  Runaways vlastní film. Z toho však nakonec sešlo a místo nich se natočili první Strážci Galaxie (2014). Runaways dnes mají vlastní seriál, který od listopadu 2017 běží na stanici Hulu. (Ghost_Rider)