Platí pro první sérii.....Moc nechybělo k čtvrté hvězdičce, jelikož téma je dobře zpracované,herecky velmi slušné. Na "x meny" však trochu méně akční,spíše thrillerově podané (to funguje), ale vždy jakoby se to zastaví na půl cesty. Oživení přinese až postava Jonaha. Zato dinosauří "psík" mně nebere. Nu což,dívat se na to dívá dobře, ale je tu dost prostoru na zlepšení.(10.1.2018)

Po značném zklamání z X-Men: Apokalypsa, jsem měla obavy ohledně toho, že hlavními hrdiny budou teenageři. Tady se naštěstí žádný miscast nekoná, mladí herci jsou výborní a hlavně sympatičtí, bez problému seriál utáhnou, i když jejich rodiče mají také hodně prostoru (i u nich je casting povedený - Marvel ví, jak najít ty správné herce). Ze začátku tu byl příjemný nádech tajemna a líbí se mi, že ani po rozplynutí toho nádechu seriál neztratil nic ze svého "kouzla." Další povedenou věcí je soundtrack - od znělky až po dobře zvolené songy v jednotlivých scénách. Finále na mě prozatím působí trochu rozpačitě a je dobře, že už je jistá další řada, Runaways totiž končí takovým způsobem, že chcete a potřebujete vědět, co se bude dít dál. Před zhlédnutím bych nevěřila, že to napíšu, ale těším se na další sérii, tady je to hodně blízko tomu nejlepšímu od spolupráce Marvelu s Netflixem. 8/10(16.2.2018)

Ve své podstatě hodně zvláštní a hlavně originální seroš, který se vymyká zaběhnutým hrdinským seriálům posledních let. Opravdu pozvolný rozjezd, který trval prakticky celou první sérii, abychom se dostali k těm pravým "Runaways". Polovina dílů je tedy spíše seznamovací, někdy dochází i k více úhlům pohledů na jednu událost. V té druhé části se konečně rozproudil samotný děj. K seriálu mě přivedl James Marsters (což je k popukání, neboť to je právě on, kdo v hromadě nesympatických postav hraje jednoho z největších dementů). Můžu jen doufat, že se v další sérii bude něco dít.(10.1.2018)

Opatrné 4*. Zajímavý koncept, kdy rodiče hrdinů jsou v podstatě padouši, ale ne až tak úplně ze své vůle, takže nejsou úplně jednostranní. Je tu tajemná církve a něco živého v podzemí (což právě jsou dle wiki ti Gibborim). První série je v podstatě jen rozjezd, jak se právě stali Runaways. Uvidíme co další.(15.1.2018)

Předlohu neznám, ale šlo o Marvel a měl v tom být raptor, tak sem to zkusil. Kupodivu mě to hned chytlo. Celé je to takové netradiční a o proti jiným superhrdinským seriálům prostě jiné. Hlavní hrdinové jsou děti, kteří přistihnou své rodiče při okultní vraždě a rozhodnou se udat své rodiče. Když shání důkazy a šťourají se v práci rodičů, zjišťují daleko horší věci a odhalují různá tajemství. Bohužel rodičům velí podivný muž, kterému nevadí jít přes mrtvoly a tak to děcka nemají lehké. Sice seriál není tak líbiví, ale to tajemství a napětí mě nutilo sledovat dál a dál. Obsazení v rolích rodičů je kupa známých tváří, role dětí se chopily pro mě neznámé herecké hvězdičky. Schopnosti dětí jsou taky rozdílné - hispánka má velkou sílu, asiatka umí pomocí žezla "kouzlit", černoušek to umí dobře s pc, bloncka umí létat a házet světelné koule, hezounek je vynálezce a používá rengenové brýle nebo rukavice střílející tlakové vlny a na konec holčina s barevnýma vlasama má ochočenýho raptora. Finále bylo hodně silné a jsem zvědav, co čeká děti dál a jak se z toho maléru dostanou. Druhou řadu už netrpělivě vyhlížím. 70%(20.1.2018)

• - Ještě v době, kdy se MCU teprve formovalo a studio teprve plánovalo, co s ním bude, měli mít  Runaways vlastní film. Z toho však nakonec sešlo a místo nich se natočili první Strážci Galaxie (2014). Runaways dnes mají vlastní seriál, který od listopadu 2017 běží na stanici Hulu. (Ghost_Rider)