JohnCZ

Odklon od temných komiksovek tu zafungoval a určitá podobnost s marvelovkami se nezapře. Do kvalit MCU to má ale dost daleko, zejména po dějové stránce je Aquaman především totálně přepálený digibordel, který nemá do pojmu omalovánka daleko a i když to k celkovému pohádkovému ladění sedí, docela tomu chybí silnější charaktery a komplexnější komiksový svět. I onen vizuál není bez chyb a místy ten kontrast živých herců a CGI je až nehezky patrný. Jinak ale digitál jako takový je boží, plný fantazie a diváka milujícího blockbustery to nudit nebude. Jason Momoa je navíc sympaťák už od dob Stargate Atlantis (příhodně), takže se mu i přes nepříliš hlubokou postavu lehko fandí. Ale jak to nejdřív ohromí a pobaví, tak to ve výsledku tak trochu vyšumí - obecný to jev DC komiksovek. ()

joehot

Nejlepší fantasy dobrodrůžo letoška. Jasně, moc velká konkurence v tomhle směru nebyla. Bavil jsem se, bylo to epický, s nadhledem, super akcí, sympatickým hrdinou i v pohodě padouchy a v nádherném prostředí. Tohle DC potřebovalo, ti hrdinové, jimž se vážnost odebírá jen těžko (Superman, Batman, Wonder Woman) musí být doplnění těmi "lehčími" (Green Lantern, Aquaman, Flash, Shazam), pak by DCEU mohlo šlapat. Škoda, že Justice League vykopli tak brzo, měla být o 4-5 filmů později. ()

corpsy

DC sa začalo konečne ventilovať a ladiť sa na frekvenciu, ktorú zachytí každý. Dokázala to už WONDER WOMAN a nebyť problémami v strižni, dokázala by to aj JUSTICE LEAGUE. Napriek tomu, som bol zo začiatku sklamaný. Pôsobilo to ťažkopádne a dopomohli tomu aj moje veľké očakávania. Chcel som proste film, aký som čakal. Ten sa dostavil ale až o niečo neskôr a tak stratil nárok na maximálne hodnotenie. Koniec koncov, je to ale výborný snímok, ktorý by mal byť najprv povinnou návštevou kina ( kvôli svojej epičnosti a bombastičnosti ) a až potom v teple domova. ()

Padme_Anakin

Syn země, král moří to má ode mne za tři, tj. u mě dobrý. Oceňuji vymazlený vizuál, pak samozřejmě krásnou myšlenku, že láska zachraňuje svět a zcela pochopitelně mám slabost pro ochránce, jsem jen žena... ()

Suzie05

Konečně vypadá superhrdina tak, jak by měl. Dvoumetrové namakané chlapisko na plátně nikdy neomrzí, ale ten příběh byl opravdu úsměvný, místy téměř směšný. Část, která jako kdyby vypadla z Jak vycvičit draha 2, bitvy téměř identické s Pánem prstenů, Italská část zase hotový Indiana Jones.... Ale dívalo se mi na to moc hezky, efekty na jedničku, Dolph byl taky super a docela bych se i znova mrkla do Itálie. Na 4* to sice určitě nebylo, ale na příjemný filmový večer beze sporu ano. ()

liquido26

Momoa je sympaťák, Amber Heard má sexy barvu vlasů, sem tam fajn hláška, ale celkově spíš zklamání. Standardní barevnej počítačovej akčňák bez nějakého zajímavějšího příběhu. Bohužel. ()

PauloZ

Aquaman si šlape absolutně vlastní highway! Takový mix žánrů se nevidí ani každý rok. A to, jak to James Wan slepil do kupy je pecička. Žral jsem to neskutečně a rád si to dám znovu. Akce na 100% ()

Tryskomyš

Celkem dobrý film. Slušně natočeno. Ale mě to moc nebavilo. Bylo to hodně zdlouhavé. James Wan je špičkový režisér, co se horrorů týče. Tam má u mně vždy za 5 hvězdy, viz. Nejlepší je Insidious a v Zajetí démonů. ()

berny2468

Aquaman ve výsledku vůbec není tak špatný, jak jsem odhadoval. Ale na druhou stranu ani zdaleka tak dobrý, jak by mohl být, neboť potenciál má. Avšak Wanovi se musí nechat, že akce je vcelku dost nápaditá (obzvlášť ta úvodní). Jen je to jako Origin příliš rozhárané. Chybí tomu delší začátek. Herecky to není také bůhví jaké, ale za to hudba vcelku trefná a dobrá. Jako letní film by to byla vcelku bomba (v rámci možností). Je to krásně barevné, na nic si to nehraje, takže vlastně všechno lze brát z té správné nadsázky, takže ve výsledku nelze nedoporučit jako film na ,,vypnutí”. Nic víc to není a nechce být....55%. ()

schizmo

Aquaman je trubka, jak kdysi prohlásil Rážeš Kutrapálí v Big Bang Theory :D. Když jsem zahlídnul oznámení, že se takový film chystá, říkal jsem si, jestli lidem už nejebe, protože postavit příběh na mořském panákovi se mi zdálo strašně zhovadilé. Jenže pak přišel trailer a všem muselo sklapnout, mně nevyjímaje. Po prvních ohlasech bylo jasné, že akvapanák nechá za sebou cokoli, o co se DC poslední roky snaží a když srovnám AM s Justice Legue, tak si říkám, jestli JL nebylo od autorů trochu potrollení fans, protože tyhle dva filmy jsou 1000 a -3 :D. Snímek sází na charisma Jasona Momoa a je fakt, že takhle vlkej vzduch jsem v kině ještě necejtil - tenhle dámskej nešvar hodnotit umění dle tváře a sexepílu protagonisty je sice děsná kundárna, ale Jason to prostě umí. Trošku podprahově se vracíme do osmdesátek ve smyslu béčkového akčního hrdinství, které postatva AM bezezbytku naplňuje, jen je doplněna nezvyklou skromností. Příběh je sice rozmáchlý, ale ve výsledku poněkud šablonovitý a nijak inovativní. Všichni ale asi tuší, co si nechávám na závěr. Ano, je to vizuál. Pokud byl Avatar symbolem nejvyspělejšího technologického vizuálu ever (aby ne, když si Cameron sám spoustu té techniky sám navrhuje), pak rouhačsky si troufám tvrdit, že to co se děje v samotném závěru jako vyvrcholení bitvy, strká do kapsy úplně vše, co se zatím natočilo, tohle opravdu nemá obdoby a myslím, že celé kino sedělo v němém úžasu jako jeden muž. Kvůli tomu vizuálu bych dal kliďo plnej počet, ale počkám na druhé podívání. Jo a už jsem vám říkal, že ten vizuál je epic? Jo, to kurva je! ()

Adasin

Setkala jsem se s rozporuplnými reakcemi od lidí, kteří jinak komiksovky hodnotí dost podobně jako já. Byla jsem připravena na ultimátní jízdu a vizuální orgie v podobě mixu Tron: Legacy, Avatara, Star Wars (a kdoví čeho ještě) a zároveň na podobné zklamání jako u některých předchozích DCEU filmů. Úplně se nenaplnilo ani jedno. Při výpravě do Atlantidy jsem si opravdu vybavila Trona (zvlášť při nápadně podobnému hudebnímu podkresu) a Avatara. Čekala jsem toho z Atlantidy víc. Scény na majáku mi ještě nevadily, ale pouštní a sicilská část už na mě působily jako by byly přidány hlavně kvůli natažení stopáže. Opět nechápu, proč je tu o dvacet minut víc než v Lize spravedlnosti. Dvě hodinky by byly akorát. K natahovacím částem patří i sestavování brnění Black Manty, jež tam s tou hudbou vůbec nemuselo být. Black Manta jako takový tam vůbec nemusel být, kdyby jinak dobrák od kosti nebyl v jednu chvíli hovado a pomohl mu. Tímto se dostávám k hlavnímu hrdinovi, u kterého jsem už od Batman vs. Superman měla problém s obsazením Jasona Momoi. Momoa sám mi nikdy nebyl moc sympatický a z komiksů i jiných filmových zpracování znám Aquamana trochu jinak a nemám na mysli pouze jeho vzhled. Nejlepší skutečně bylo, když nic neříkal. Zbytek obsazení byl dobrý, nejvíc potěšili asi Nicole Kidman a William Dafoe. Poslední věcí, která filmu v mých očích nejvíce sráží body, není ani tak přehršel klišé (jak trefně poznamenal můj kamarád), ale mnohdy až směšné promluvy typu "Nemůžu být král." "Musíš být král". To, jak Arthur s Merou mají být při výstupu z moře za Pittbula "cool" apod., už mi ve výsledku bylo celkem fuk. 6/10 ()

agentmiky

Přechod hororového kouzelníka na poli filmů, tedy Jamese Wana, ke komiksovému zpracování muže, co dokáže mluvit s rybami, jsem zprvu fakticky moc nepobíral. Nepovažoval jsem to za správný tah a nevěřil jsem, že by se z toho mohl vyklubat dobrý film. Ale trailery slibovaly podívanou, která by měla zvednout DC pošlapanou reputaci. A stalo se. Aquaman vydělal obrovské peníze, diváci ho povětšinou přijali kladně a hlavně i mně sedl ten styl. Odlehčenější forma komiksu, která hýří pestrobarevnými barvami, nabídne rozmanité druhy tvorů a jednotlivých civilizací žijících hluboko v moři (že filmu dávají přídomek "Podvodní Avatar" již chápu), perfektního protagonistu a ještě lepšího antagonistu (tedy...vlastně dva záporáky, když se nad tím zamyslím). Fakticky mě Patrick Wilson zaujal svým výkonem, ze svého času na plátně vyždímal maximum. I chemie mezi postavami Momoy a Amber Heard fungovala. Příběh nikterak oslnivý, ale kdo čekal něco jiného, tak je naivní. Závěrečný epický souboj zařazuji vysoko, stejně tak jako nahánění po střechách domečků na Sicílii. A málem bych opomenul soundtrack, jedním slovem boží. Bavilo mě to, což se ne vždy podaří. Za mě dávám 80 % P.S. Na Black Mantu se nesmírně těším. Už dvojku prosím :D ()

Korbitch

Tak jo. Když jsem viděl prvně, že se bude točit Aquaman, začal jsem se smát. Když obsadili Momou, smích mě přešel. No a když se kormidla ujal hororový guru James Wan, dosadil svýho koně Patricka Wilsona a přidali se Dolph Lundgren, Nicole Kidman, Willem Dafoe a Amber Heard, kterou díky jejímu kostýmku z hlavy jen tak nedostanu, zvážněl jsem zcela. Aquaman je audiovizuální jízda. Ale jaká! Hudební podkres je, troufám si říct, ještě lepší než u posledních Avengers, a tam to se mnou cloumalo taky víc než slušně. Když to řeknu s nadsázkou, Aquaman je nejlepší "marvelovka" široko daleko. DC konečně pochopili jak udělat film podle komiksu. Dali to Jamesi Wanovi, který dost možná zachránil DC film! 8/10 ()

SaNcHeZ_cz

Aquaman je v rámci možností docela slušnou podívanou, u které ovšem nesmíte moc přemýšlet nad tím co se v ní děje, nebo co postavy říkají. Trestuhodně digitální podívaná s krizí identity ale má naštěstí sympaťáka Momou v hlavní roli a relativně nápaditou kameru k tomu, aby alespoň částečně vyvážili jinak možná až příliš rozmáchlou, umělou a tak trochu mimo (místy až sebeparodickou) produkci, která namísto nového zpracování hrdiny se snaží v macho stylu prodat co nejvíce z komiksových základu postavy, aniž by se někdo pozastavil nad tím, zda-li to funguje nebo ne. Oproti nevydařeným týmovkám se ale na to pořád dá koukat (a i v některých momentech si to užít). ()

MartinezZ

Bezúčelný barvičkově nevkusně pitoreskně vyhřezlý full-green-screen digifestový masakr všeho všech a všude a pořád. DC to ani po těch letech stále neumí, ale vůbec. Vždyť to už je kolikátý DCčkový digiblivajz za sebou (chvála Gadot za jedinou výjimku)? Proč se tam všichni furt navzájem vraždí, když už to v danou chvíli nemá vůbec význam ani smysl? Protože by nebylo co na pozadí počítačem generovat, protože o nic jiného než jen prázdný vyprahlý digifest tu ani najde :( Ach jo. Kidman, Dafoe, Lundgren. Ach jo, ach jo. Souhlas s Alementina, ale mě u toho bylo ve výsledku ještě o hvězdičku víc smutno-trapno. ()

Praxis

Wanova digitální opulence, u které, být 12-ti letý chlapeček, bych se asi roztekl radostí do sedačky. Od dob Avatara jsme tu nikdy neměli tak mistrovsky vytvořený svět, na kterém jsou ty prachy sakra vidět. Tolik drobností, tolik vytvořených příšeráků, tady je vidět naprostý hollywoodský CGI top. Tohle jsem ani v Marvelovkách nikdy neviděl. Do toho se v těchto greenscreen kulisách pohybují herci v pošukaných kostýmech, a na výpravě je vidět její monumentálnost. (včetně té zastávky v sicilské vesnici). No, a pak, pak se tam pohybuje buran Momoa, který zase potvrzuje, že je spolu s Amber hollywodské herecké prkno. Wan naštěstí pochopil, že téhle dvojce šašků nemá smysl dávat moc velký prostor, a tak se po krátké, rádoby vtipné, nebo rádoby romantické lince, zase vydá do víru nějaké obří podmořské bitvy. Bohužel, občas je nutné tam mluvit, a prohazovat nějaké repliky, ale v tu chvíli máte většinou chuť se smát, ale na místech, kde to asi tvůrci vůbec nechtěli. No, takže scénáristicky to tedy moc neklape. Nicméně nakonec jsem nějakou zvláštní shodou okolností přijal tuhle pestrobarevnou monstrozitu, kde se pořád celých 143 minut něco děje, takže jsem se v podstatě ani chvíli nenudil. A vlastně i docela bavil. Místy přímo cíleně, tam kde se to čekalo, ale častokrát na místech, kde jsem se bavit ani neměl. Takže si to nějak přeberte. Za mě má Aquaman palec hore... (pro ostatní, je to samozřejmě chujovina jak hrom, ale vemte na to syna a budete jako otec spokojenej taky). 75%. P.S.: Ty vole Lundgren je naprosto skvělej! P.P.S: Wan zachránil Warnery a DCU. Shlédnuto na ČSFD premiéře v Cinestar Černý Most. ()

Vxxx

Nejsem fanoušek DC tvorby, ale stejně jsem tomu dala šanci. Na některé speciální efekty pod vodou se koukalo hezky, ale jinak je to pouze kýč, který se snaží být vtipný, ale vůbec mu to nevychází. "Kolega" Marvel prostě umí s humorem pracovat lépe. Já osobně se nudila i u akčních scén a u finální bitky jsem dobrovolně zavřela oči a na pár minut si zdřímla. Nic pro mě. 2* ()

ArsenalEagle

Z blonďatého hubeňoura je pravý havajský Momoa a v rámci filmového ztvárnění je to jen a jen dobře. Vizuálně skvělé, příběhově stabilní a i když spousta věcí se dá předvídat, děj nenudí a i přes více než 2 hodiny čistého času uteče jak voda. Akcí nabité, přesné bitky, nic nenarušující flashbacky a podtržené výbornou hudbou. Amber Heard super, ale ta Nicole Kidman... ta prostě zraje do krásy. Moc dobrý origin. Takhle si představuju konkurence schopné DC! ()

MICHAEL73

Na poměry DC v posledních letech je to velmi slušný kousek. James Wan do filmu dokázal dát téměř vše, celou mytologii, vystihnout charaktery, jak mají být, vložit náležité drama všem akčním scénám a to vše se podtrhlo skvělým vizuálem a hudbou. Co bych mohl vytknout je naprosto jednoduchý scénář, který je téměř předvídatelný, avšak to není vůbec na škodu, pokud příběh funguje, což také ano. Horší jsou občasné křiklavé momenty a zbytečné hlášky, které mají působit vtipně, což je z neznámého důvodu jakýmsi trendem. Věřím ale, že pokud bych měl možnost takový snímek vidět ve svých dětských letech, bez váhání bych si ho zamiloval a trávil celé dny hraním si na podmořského krále Atlantidy Aquamana včele s Jasonem Mamoou. Idylicky hravý film, na který se musíte podívat dětskýma očima. ()

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

Jak to vypadá s budoucností Aquamana?

17.12.2023

Gunn začíná čistku DC filmů