Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

JK77

Pilot ***** 2/8 **** 3/8 ***** 4/8 ****1/2 5/8 ***** 6/8 ***** 7/8 ***** Pytam sa kam toto smeruje? Niekedy by som zabil tvorcov co vedia tak vygradovat zaver, a zrazu titulky!!!!! Po piatom diely davam hodnotenie, tento serial je presne moja salka kavy! 8/8 **********. Bravooooo, najlepsi krimi seria aspon 10rokov dozadu, mozno aj viac! S02E01 - 4* rozbieha sa to, vyzera ze styl ostava dalej rovnaky s novymi postavami, bude to temne!!! Zial druha seria uz nie je to prave orechove, aj ked stale to ostava nadpriemernym serialom. Trosku som cakal viac. Colin Farell to vsak odohral paradne. ()

barbara5

Je to super! Spletitý, temný, hnedka od začátku vás to vtáhne, protože se dozvídáte tak akorát, abyste měli chuť hned na další díl. ()

Queendom

Takhle nějak to dopadne, když dva vcelku průměrný hollywoodský herci nevědí co s prachama a tak se rozhodnou produkovat seriál, do kterýho se nezapomenou obsadit, aby si mohli poměřovat pindíky. A přitom Matthew v poslední době chyběl snad jen v posledním letáku Lidlu a Woody si pořád odmítá přiznat, že s tímhle ksichtem prostě může hrát jen psychopaty (uznávám, že tady k němu nemá až tak daleko). Z True Detectiva jsem viděla tři díly a s klidem sobě nevlastním prohlašuju, že se tam vlastně dohromady nic neděje, ponevadž kluci při tom přeměřování a předstírání, že tenhle seriál je děsně originální, tak ňák kašlou na případ a předváděj hlavně sebe. Kdyby se první tři díly shrnuly do jednoho, aby to víc odsejpalo a míň se žvanilo, bylo by to mnohem zajímavější. ()

Kutkey

Zatím zhlédnuty 4 díly a musím říct, že to finále u 4. dílu je fakt pecka, kamera funguje opravdu bravurně. Čím novější díl, tím větší nálož. Poslední díl, byl tak skvělej jak jsem ho očekával, nemám slov. LIGHT AGAINST DARKNESS! ()

john.doe

až 4díl mě pořádně vyrajcoval...jsem nažhavený na další porci kura... ale potom to zhaslo ten konec nuda,že to tam všechno řídil ten zjizvený retard trošku nesmysl :-( bez těch dvou hereckých hvězd by to byl hodně velký průměr škoda sakra bylo to dobře rozjeté... ()

Jardismo

Koukám na zdejší hodnocení a nevěřícně kroutím hlavou. Třikrát jsem si promnul oči, dal jsem si po včerejším flámu dvě kávy, ale hodnocení se nezměnilo. Nechápu jak tahle nuda může mít 93% (k 15.2.). Viděl jsem všechny díly, ten poslední byl skvělý. Kdyby se všechny díly nesly v tomto duchu určitě bych zdejší hodnocení pochopil. Akce tří prvních dílů mě při sledování donutila počítat pihy na levé posléze i pravé ruce, abych se samou zábavou nezabil. ()

Nepoviem

Nikdy nehodnotím seriál po skončení aspoň prvej série,ale toto ma dostalo.Neskutočne napínavý krimi seriál,so skvelými postavami a každým dielom sa budovanou atmosférou.Herecké výkony hlavných protagonistov sú na absolútnej špičke ľadovca,čo sa televíznej produkcie týka.Matthew McConaughey asi dostal svoju životnú rolu a inteligentného sociopata hra bravúrne a Woody Harrelson mu zdatne sekunduje vo svojej roli rodinne založeného a zásadového "kurevníka".Divák má na výber dve línie.Buď samotný prípad,ktorý je čím ďalej tým viac zamotaný,alebo psychologickú štruktúru správania sa oboch hlavných postáv.Konečne sa mi po dlhej dobe stalo (s radosťou spomínam na Breakind Bad),že sa mi závislosť každým týždňom zvyšuje na nasledujúcu časť.HBO vždy vedelo natočiť skvelé seriály a ani teraz to nieje výnimkou,potenciál je tu veľký.Intro je asi najlepšie,aké som doteraz mohol zhliadnuť.A aj tak "...world needs bad men. We keep the other bad men from the door." ()

vlKousek

Zatím plná palba, uvidíme, jestli nebudu muset snižovat v průběhu doby...ale zatím parádně temný seriál, snad to vydrží. ()

makakus

1. série: Dokonalost. Asi jako když Twin Peaks posadíte na prdel a navíc přidáte dvě dosti zásadní ingredience - naději a smysl. 2. a 3. série: nuda, která nestojí za koukání. ()

rezistence

3000 hodnocení, 300 komentářů, a to teprve první série došla do svého finále, zvlaštní, jako by někdo hodnotil filmy po 20ti minutách. Ikdyž chápu tu potřebu každého se k tomu čerstvě naplněn pocity co nejdříve vyjádřit. Ne, vlastně mi to připadá dementní. Tímhle mě HBO totálně na pár týdnů odrovnalo. Trefeno do černého. Čistá Amerika, Louisiana, venkov, parádně vykreslené, kdo byl na jihu určitě ví. Skvělé postavy. Přehrávání McConaugheyho se, snad až na pár drobností, nekonalo. 100% ()

Maw

Fakt neskutečně mocný seriál. U druhé poloviny posledního dílu mi netlouklo srdce a krev taky tělem neproudila. Užasné, Rusty a Marty mi hodně přirostli k srdci a dost špatně snáším, že už další díl nebude. Asi si to pustím ještě jednou od začátku. Fakt mistrovské dílo, klobouk dolů. 100% ()

Lkn

Prvních 7 dílů jsem to sledoval jako zažraný ale trochu mi v tom něco chybělo jenže to celé završení posledního dílu dodalo celému seriálu to pravé ořechové! perfektní záležitost. ()

RobbieM@N

Po poslední sezoně Breaking Bad už tak nějak člověk čekal, že nic lepšího přijít nemůže, ale True Detective ukázal, že tvůrcům napady nedošly a že nové seriály můžou zase divákovi utrhnout koule. Už tady dlouho nebylo nic tak nekompromisního, hlavně po tom co byl Sherlock úplně zprzněn. True Detective má nespočet kvalit a mrazivých scén, ale dle mého mínění je nejdůležitější atmosférické pojetí Caryho Fukunagy a vysoké intelektuální ambice tvůrce seriálu. Scénář dává McConaugheymu nespočet geniálních dialogů, které přetékají intelektuálním nábojem, opravdová lahůdka. ()

lucky.loo

K tomuhle počinu není co dodávat McConaughey and Woody Harrelson předvedli oba skvělé výkony a doslova zde excelují. Mrazivě drsná detektivka a vyšetřování plné zvratů se stará o kvalitní zábavu po celou dobu osmi dílů. To z nejlepšího co jsem měl možnost shlédnout. Hodnocení: 96% Dokouknuta druhá série: Stále jsem doufal, že se z celkem nudného průběhu vyklube něco víc a ono hle a osmý díl a konec. Takže bohužel nevyklubalo :( Hodnocení:60% ()

kiros179

první sérieTímto seriálem HBO potvrzuje, že v seriálové tvorbě patří na naprostou špičku. Už samotné obsazení slibovalo hodně, dvojice McConaughey & Harrelson opravdu kraluje. První polovinu první série nás nechává seriál tak trochu bádat, kdy vlastně netušíme jestli je hlavní dvojice detektivů čistá nebo ne, oba dva mají daleko k ideální morální (Marty) či psychické (Rust) vyrovnanosti. Navzdory tomu si oba dva prostě musíte oblíbit a držet jim celou první sérii v jejich putování palce. V neposlední řadě musím zatleskat tomu, že první série tohoto seriálu opravdu KONČÍ posledním dílem (pár otázek zůstává stále nedořešených, fair enough), což je v dnešní seriálové tvorbě, kdy je tradičně poslední díl spíše upoutávka na první díl další série určitě chválihodné. Tento rok má Hra o trůny v pozici nejlepšího seriálu roku opravdu silného soupeře. Jelikož byla již avizovaná další sezóna, mám tak trochu obavy jak se jí povede, protože jestli je všechno to jsem četl pravda (jiný případ, jiní hlavní hrdinové /néééé/) tak to budou mít sakra těžké na to navazovat na stejném levelu. naprostá pecka - 100% //// druhá série S plným vědomím toho, že to druhá série měla těžké, jako málokterá jiná. O tom že Farrel je výborný herec a je to sázka na jistotu jsem neměl nejmenší pochyby, Vaughn mě vcelku příjemně překvapil, stejně jako zbytek ústřední čtyřky. Druhá série je vcelku solidní kriminálka, bohužel bez špetky toho, aby si mohla vydobýt pozici té první. První polovina se nese v duchu jednoho velkého čekání a snahy vstřebat všechna jména, místa a podobně (a to doslova). V závěrečných epizodách to konečně do sebe začíná zapadat a nakonec to skončí přesně tak, jak si myslíte, že to skončí - tzn bez nejmenšího překvapení. Nemůžu se zbavit pocitu, že úplné zakončení nebylo úplně nejlépe zvládnuté. Stále to je nadprůměrně natočený seriál, který se ale zapíše do historie tím, že to byl ničím neurážející, ale přitom tak trochu "tuctovým" pokračováním té první,dokonalé, série. 75% ()

Něrpa

Zívačka. Vůbec mě nezajímá jak to bude dál a co to tam jde. U prvního dílu jsem usnul, druhý den to pustil znovu a opět usnul a to se mi nestává. Utahané jak smažený eidam. K čemu jsou dobré herecké výkony, když je celek úplně o ničem? ()

Richie1

V půlce seriálu jsem myslel, že to vzdám. Oba hlavní hrdinové začali hlavně rozebírat svá rodinná trable, jejich velký případ jakoby vyšuměl do ztracena. Koukat se na zpustlého McConaughea mě přestalo bavit. Naštěstí jsem vydržel a s posledními díly seriál opět nabral dech a závěr byl výborný. Když si odmyslím to šílené násilí, které detektivové vyšetřovali, tak to byl zajímavý příběh zarputilosti detektiva pro zjištění pravdy a odhalení unikajícího masového vraha. McConaughey podal skvělý výkon, Harrelson mu zdárně sekundoval. Nemám tenhle typ násilných detektivek moc rád, ale Temný případ se mi nakonec líbil. ()

Winise

1. série: Jsem strašně ráda, že jsem si na tento seriál našla čas. Byl naprosto excelentní od začátku do konce, neuvěřitelná atmosféra, skvělé dialogy a super herecké výkony. Milovala jsem Rustyho hlášky, úvodní znělku a nevypočitatelnost děje. Po obou hlavních představitelích se mi bude ještě dlouho stýskat...100% 2. série: Super začátek, skvělé obsazení, na rozdíl od některých jsem byla za Vince Vaughna šťastná, Colin bez debat, skvěle hráli oba. Trochu mi tam neseděl Taylor Kitsch, ale to je jen otázka názoru. Po super začátku přišly trochu nudné a fádní díly (3,4) a pak se to zase rozjíždělo v dobrém tempu. Temný případ je zvláštní seriál, který má zvláštní kouzlo a i druhá řada ho, hlavně v posledních dílech, má. Zase mi to bude nějakou dobu chybět. 90 % ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)