Tommassi3

"Nebloguj, prostě to sněz !!" ;) Ačkoli bratr v triku a maskot kámošova režijního debutu James Wan dal velmi otravné dorostence Quinn na talentovkách ještě šanci, Leigh Whannell jí rovnou sundal autem, navíc dal i prostřednictvím dialogů najevo, co si myslí o teenagerech, paradoxně své cílové skupině, nicméně si vzpomněl, či uvědomil, že stále platí především za scenáristu, a tak ji zase přivedl zpět mezi živé.. Zdálo se, že co Leigh investoval do režie posledního snímku trilogie - Ačkoli hádám, že pouze u tří zástupců určitě nezůstane.. - o to hůře tentokrát naložil se scénářem, byť ten lze odlišnou optikou vnímat jako velmi sympatické uvážení vlastních možností a kvalit, když se vlastně od silně atmosférické a vynalézavě své vzory adorující podívané, jíž naopak sebejistý Wan dokázal vtisknout i velký punc originality, přesunuje spíš ke slušně fungující žánrové jednohubce, a tak především děsí těmi nejbanálnějšími způsoby, rozhodně však při nesmírně dobře zvládnutém řemesle.. Byť třeba o výborném Bisharovi snad ani nikdo nepochyboval.. Oproti prvním dvěma wanovkám dokonale průměrné, leč s několika neskutečně silnými pasážemi stále velmi dobré.. ()

JohnCZ

Zprvu mě trochu mrzela absence hlavních představitelů a fakt, že je trojka prequelem a ne pokračováním. Na druhou stranu se nám některé vedlejší postavy vrací a představují se zase z trochu jiného pohledu. Lin Shaye je sympatická dáma a její vzezření se pro tyhle role velice hodí. Nižší pudy naopak potěší obsazení mlaďoučké Stefanie Scott do hlavní role. Milovníci kvalitních bubáků naopak zajásají nad jeho creepy vizáží, ale možná si postesknou, že bábuk (v podobě astmatického dědka) se spíš chce (pochopitelně) ňuchňat s hlavní hrdinkou a když mu někdo náhodou leze do zelí, tak na něj (pochopitelně) dělá bububu. Vzhledem k tomu, že ale nemá potřebu někoho nijak výrazně napadat, tak to bude jistě dobrák od kosti. Kdo by si nechtěl štrejchnout po tolika letech kdesi v Zapomnění. Děsivej ale byl, to bez debat. Navíc do toho ta Bisharova hudba (dá-li se to tak nazvat), výborně stupňující se atmosféra a precizní timing lekaček... Ale oproti předchozím dílu je to o něco slabší. Především už to nemá tak komplexní děj a je to ve své podstatě klasická duchařina. Ale pořád velice nadprůměrná duchařina. ()

corpsy

Nie, nie a ešte raz nie. Séria má zostupnú tendenciu, čo nieje vôbec dobré. Toto nevystraší ani laika hororového žánru, natož jeho obdivovateľa. Čo je najhoršie, človek so sériou spätý, jej uštedril takmer KO. Načo prequel? Podľa najnovších štatistík, pravdepodobne vychádzajú z módy a INSIDIOUS 3 je toho jasným dôkazom. Takto sa áčkové kinohorory nerobia. ()

Astaroth12

Dobré to bolo, film neskutočne narába s tajomnom, ale hlavne s atmosférou, ktorá bola doplnená trefnými lakačkami, aj keď nie každá sa vydarila. Ma viacero slušných nápadov, ktoré filmu pomohli k veľmi dobrému výsledku. A v neposlednej rade nemôžem zabudnúť na dosť vydarene triky aj masky mali svoju úroveň. Príbeh a všetko okolo toho som žral, mal aj nedostatky v podobe niektorých nelogickostí a v niektorých momentoch aj všednosti a neoriginálnosti deja. Kamera bola špičková, celkový vizual sa niesol vo veľmi výsostnom znení. Som spokojný čo so čakal aj som dostal, tak nieje čo riešiť, dnes je to za 4*. ()

Marsik

Jednoznačně sestupná tendence, kdy trilogii vévodí jednička, dvojka se snaží, ale už se dost opakuje a trojka sice s jinými herci, avšak už je to ryze průměrná hororová záležitost, kterých tu máme stovky. Bez těch zvukových efektů byste se moc nelekali. 60% ()

hous.enka

Ano, chvílemi je Insidious 3 jen o běhání za bubákem, ale... já tuhle sérii zkrátka zbožňuju. Ztlumuju zvuk, když tuším, že TEĎ to přijde (ale většinou to přijde až později, víme jak) a zakrývám si oči ve chvílích, kdy se objevuje bubák, další bubák a zase další bubák. Film mi dokonce utkvěl tak silně z traileru, až jsem se musela podívat, zda jsem ho už neviděla (scéna s ťukáním na zeď). Jsem vděčná i za to, že tý romantický lince se nevěnovalo mnoho času, a já jsem si tak mohla užít parádní naháněčku na duchy. Jen bych uvítala vysvětlení, kdo byl ten pán s maskou. Lin Shaye a ti dva borci jsou fakt skvělí. Bude čtyřka? ()

maddy

Určite nie tak zlé ako som sa pôvodne obával, ale rozhodne ten najslabší diel trilógie. Zmenu režiséra prekvapivo nie je po väčšinu stopáže badať a Whannell (scenárista predošlých Insidious filmov) odpozeral Wannov štýl takmer s presnosťou. Tretia kapitola je síce iba sériou ľakačiek, ale nejedná sa o žiadne lacné strašenie, pretože väčšina z nich je skutočne funkčných a pomedzi ne sa darí budovať aj zlovestnú atmosféru známu z predošlých dvoch filmov. Problémom tu tento krát je absolútne nezaujímavý scenár, pretože zatiaľ čo jednotka priniesla svieži závan do duchárskych hororov ozrejmením astrálneho cestovania a predstavila Diaľavu, dvojka vynikajúco rozvinula príbeh a dala celému tomuto strašeniu hlavu aj pätu, trojka neprináša vôbec nič. Je to len typický duchársky horor, ktorých sa už urodili tisíce a pri ktorého sledovaní sa divák nemôže ubrániť dojmu, že na vlas to isté už videl v predošlých dvoch filmov, akurát o kúsok lepšie. Tretia kapitola stále je solídne odvedené remeslo, ktoré však ani v jednej sekunde neprekvapí. Navyše v závere sa už začína postupne rozpadať, pretože zatiaľ kde v prvej hodine dokázal Whannell od Wanna odpozerať dlhé zábery na tmavé chodby a rovnako dobre napínať, v samotnom závere sa ukazuje, že ako debutantovi mu chýba silná režijná ruka. Záver tak namiesto toho aby gradoval pôsobí skôr prehnane sentimentálne a dosť nevhodne a hlavne neskoro sa do neho začne kombinovať humor (zaobstará ho známa dvojica krotiteľov duchov z druhého dielu). Putovanie Lin Shaye v Diaľave je tak už len rutinnou záverečnou vychádzkou, kde si to pár krát rozdá s démonmi na férovku, no to je všetko. Na to, že sa jedná o samostatnú kapitolu/prequel, ktorá/ý sa už nebude ďalej rozvíjať v pokračovaniach mi chýbalo aj objasnenia pôvodu ústredného démona, ktorý v dýchacej maske pôsobí efektne, ale rozvinutie mytológie okolo tejto postavy mohlo v závere priniesť aspoň niečo nové. Bohužiaľ, nestalo sa a záver neponúka nič viac ako obyčajnú seansu hlavých postáv a posadnutej, po ktorej dôjde k nevzrušivému prebudeniu. Vo výsledku je tak Insidious 3 síce neurážajúci, ale viac menej úplne zbytočný prequel, ktorý nikto nepotreboval vidieť, pretože sa v ňom nestane nič, čo by čímkoľvek prispelo k prvým dvom filmom, keďže previazanosť deja/postáv je len veľmi slabá. Ale tak buďme radi, že to nedopadlo ako Annabelle, prequel Conjuringu ... CELKOVO: 3* (6/10) ()

baribal

Bez Jamese Wany bylo jasné, že to bude kvalitou trochu někde jinde. Sympatické mi rozhodně přišly momenty, které začínaly budovat atmosféru, bohužel je Whannell zazdil nějakou lekačkou, která sice s Vámi trhla, ale víc nic. Zachránit to mohl konec, který naopak film dorazil a udělal z něj typicky nastavovanou kaši, která vznikla hlavně pro vytřískání peněz a ne s cílem natočit kvalitní horor jakým byly beze sporu první dva filmy. Nicméně série stále žije a na další díly jsem stále zvědavý. ()

kobejn

Naprosto zbytečný sequel ve formě prequelu. Jednoduše řečeno, tendle díl nic novýho nepřinesl, naopak, těží jen z toho, s čim přišel Wan v prvních dvou dílech. Teď, když srovnáte trojku s jedničkou dvojkou, tak krásně vidíte, a zpětně oceníte Wanovu vynalézavou režii, teprve nyní ve srovnání s tímto embryem vychází najevo, jak skvělý Insidious 1 a 2 byli, Trojka je nedomrlej parazit. ()

Praxis

Bubákovací limonáda i potřetí potěšila, samozřejmě na první díl to nemá, ale v rámci žánru připravila řadu solidních lekaček a pani je pořád stejně dobrá i stará bába, která jí chce zabít. Rodinka se vydařila, holčina je pěkná fenečka a oba dva nýmandi jsou pořád stejně mimo. Tohle by šlo. 70% ()

ivishka

Osobně bych trochu přehodila pořadí dílů, ale chápu, že když vysvětlí něco co jste nepochopili v předchozím díle, že vás to ještě více zaujme a jste napnutí a chcete další díly vidět. Mě se tyto tři díly líbily a zaujaly mě. Věřím na podobné věci a myslím si, že to tak nějak podobně vypadá doopravdy když jsme třeba v kómatu nebo tak. ()

golfoxovox1

Pořád na úrovni, ale pomalu začínají docházet nápady a Joseph Bishara to sám společně s lekačkami neutáhne :-) Ale pořád je to ten typ hororu, kterých si cením... Atmosférický a bez nechutností ;-) ()

PKD

No, musím prohlásiti, že oba prequely k Wanově duologii, jsou pro mě o třídu lepší v mnoha směrech. A mé sílící podezření, které rostlo již v 1.pol. této chapitoly, že budu nejspíše patřiti k těm, co více berou Insidious bez Wana rež. se 4 definitivně potvrdilo. Ha! A to jsem si byl docela jist, že budu patřiti k těm ofrňovačům ve smyslu, jooo bez Wana u režie to už nejni ono.  ;-) Právě naopak. Zatímco u příbuzné série Conjuring jsou naopak díly bez Wana rež. ty slabší (až na 1 vyjímku), zde je tomu v mých očích právě naopak. K filmu. Whannell horor na rozdíl od kolegy Daubermana režírovati umí a hráti taky (i když ta režie je asi lepší), takže příjemné překvápko. 1.pol. jest sice slabší to souhlasím, ale já (na rozdíl u 1 a 2) jsem se ani na chvíli nenudil a to jsou hned body navíc. A 2.pol.? Parádní napínačka s pánem co nemůže dýchati a žije ve ventilaci(?) a někdy i v horním prázdném bytě a vyhazuje pěkné dívky z kolečkových křesel, hazjl. Holčina, která mi silně příjde jako kombinace Danielly Panabakerovic a Emily Van Camp byla pěkňoučká (byť na mě už moc mladá) a v rámci žánru sympatická. Ještě přihodím procenta za ty vizuální ´´3D´´ koncové credity, které daly vzpomenouti např. na Doom 2005 či svým způsobem 1.Silent Hill film, který je má ovšem mnohem syrovější a hororovější. Taky Gans ne? Palce nahoru za závěr, kde se oficiálně dá dohromady ona dvojice ´´Ghostfacers´´, ale s bábou.;-) ,,Také si myslím, že by jste se měli začít oblékat trochu vhodněji, když spolu máme pracovat. Co bychom měli nosit? Košile a kravata. To se nestane´´. :)) Special quest end star...zase ten Darth Maul. Ech jo.:) Njn. Já vím. je to všechno totálně propojené a tak to má býti. P.s. ovšem nesouhlasím s tím, že když někdo někoho miluje (deprese, nedeprese) tak mu to nedokáže tím, že spáchá sebevraždu. To fakt ne! ()

kaylin

Musím říct, že horory tohoto typu se skutečně nejlépe užijí v kině, a to případně s co nejvíce lidmi. I to, jak na ně film působí, je sám o sobě zážitek. Leigh Whannell se už trochu opakuje, ale i jako režisér dokáže dostatečně zručně vyvážit hororové momenty a zábavnější část, která je tentokrát spíše ke konci. Díky znalosti předchozích filmů si třetí díl užijete možná trochu víc, ale jako horor bude působit výborně i na ty, kteří sérii ani trochu neznají. Jako začátek pro sledování je to navíc skvělé. ()

Makky

Priemer, do žánru a série neprinášajúc takmer nič nové. Sympatickí herci a zopár funkčných lakačiek udrží pozornosť v celom priebehu. Napriek tomu ide o najslabší diel série, neprítomnosť Wana bola cítiť. ()

MultiTobi

Do očí bijící změna režiséra neskutečně bolí. Wan nám ukazoval scenáristicky propracovaný horor, který dokázal pohltit, ale tohleto? Jen další kousek, který zařadíme do stejného pytle jako všechny dnešní horory. Stupidní lekačky a nic víc. Stále si stojím za tím, že horor prostě musí nabízet víc než tohle, on musí děsit příběhem a ne jen vystrašit na pár sekund. Pro mě neskutečné zklamání a mám pocit, že tohle je jen další počin co chce ždímat prachy ze zavedené značky. ()

Rakosnicek77

Pro mne nic děsivého a to horory moc nemusím. Ona babča postrkující se na chodbě domu s démonem opravdu moc strašidelně nepůsobí... ()

Gorehound

Budem trošku nekritický a tretiemu dielu dám plný počet. Krásne desivé tri štvrtiny filmu si to zaslúžia. Natočené tak, že by sa za to nemusel hanbiť ani James Wan kdesi na producentským kresle, ľakačky, ktoré vám naozaj zmrazia krv(tu palec nekompromisne hore), solídne podaný príbeh, sympatické herecké obsadenie. A prikladá sa pod kotlom a prikladá... Bohužiaľ, záver namiesto toho, aby ešte viac utiahol zverák desu, povolil, všetko relatívne slušne pospájať, ale myslím, že prvé dva diely to zvládli o čosi lepšie. Ale za maximálne napínavé 3/4 a špičkové jumpscares, aj keď to samozrejme nie len o nich, dávam plný počet a teším sa na Chapter 4! EDIT: Objektívne sťahujem jednu hviezdičku za slabší záver, pri spomienke na scénu zo sadrami mi stále tŕpnu zuby... , ()

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu

Infarktové Insidious dostane třetí kapitolu