Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

Okara

Kino zklamání roku. Jména a sliby společně se zaštítěním od velkého Wana a mediální masírkou zkrátka navodila očekávání na značně podprůměrného zástupce hororu, který na plátnech kin zbytečně zabírá místům jiným kvalitním snímkům letoška. Pryč je Bisharova plíživá, hrůzná hudba, stejně jako napětí nebo ona stále omílaná atmosféra. Jenže ono když ve "vypjatém" finiši člověk hypnotizuje dveře od východu, neboť už dvacet minut zpátky ví, jak vše skončí - něco je špatně. A to, že ho z toho vytrhne infarktová lekačka, nespraví vážně vůbec nic. Takže Wane, fakt se vykašli na ty tvoje akčňáky, vrať se režisérský křeslo a ke scénáři dokopej Whanella, protože tohle bylo vážně hrozný. Rozjíždět horor (!) 50 minut, na jehož konci divák není navnaděný, co se bude dít dál, ale v hlavě mu zuří souboj únavy a vzteku za promrhaný čas; to je vážně na pováženou. Jo a do kina mě už na horor dříve jak tři dny po premiéře nikdo nedostane. Přiznávám, že tentokrát to nebylo ono, ale i když se najde jeden chichotálek, zkazí zcela zážitek ostatním. Jenže tentokrát po každé lekačce následovala kolektivní salva smíchu provázená vzrušenou debatou, jako byste si museli vy kreténi poreferovat o kolik se vám zvýšil tep nebo kde vyskočila kapka potu. Vztyčený prostředníček teda nepatří Annabelle, u které věřím, že za sychravé noci osamělého diváka dokáže potrápit. Dvě scény jsou fakt vyložená lahůdka a naopak velký palec nahoru. P.S. Proč se film vlastně sakra jmenuje Annabelle, když to o ní absolutně není? Více zde. 50 % ()

swamp

Máme tady takový "spin-off" prequel ke story z The Conjuring. A bohužel nemá smysl se o filmu více rozepisovat. Mám pocit, že tvůrci hororů, jejichž název končí na ...belle, se dohodli, že budou do hlavní ženských rolí obsazovat nesympatické herečky (tady navíc "shodou okolností" jmenovkyně Annabelle Wallis). ()

silentname odpad!

Nedávno som pozeral "Jessabelle" a už som si myslel, že to bol najhorší horor minulého roku. Ale potom som sa konečne dostal k "Annabelle". Filmu, ktorý som chcel vidieť od momentu, ako som videl The Conjuring. Tam sa Annabelle venovali dosť málo, takže som chcel film čisto o nej. A keď ho tu máme, tak musím povedať, že tak nudný horor, pri ktorom sa mi chcelo neustále spať som nevidel už dávno. Hrozné dialógy, hrozný mix zvukov, kde občas je hudobný podmas súčasne s rozhovormi a som rád, že hercom rozumiem, nulová atmosféra, záver je absolútne strašný a je tam kopa klišé. Scénka s výťahom, kde sa štyrikrát otvorí na tom istom mieste je absolútne príšerná, príbeh je príšerný, postavy sú nudné a tisíckrát videné... atd atd. Je tu jediný svetlý moment, kde som sa vydesil. A to je keď sa duch Annabelle ako dievča rozbehne k Mii, no zavrú sa dvere a keď sa otvoria už je tam ako dospelá a mŕtva. To ma jemne vydesilo. Ale inak... nič. Nuda nuda, katastrofa. Jeden z filmov, ktoré ľutujem, že som videl.Hodnotenie: F ()

PetrPan

Na režisérské stoličce Leonetti alias prznitel Osudového doteku. Mělo mě napadnout, že se mi opět dostane odfláknuté slátaniny, nicméně panenkové horory mám docela v oblibě, a tak jsem tajně doufal v zázrak. Samozřejmě nepřišel. Annabelle je kokotina s několika málo světlejšími okamžiky. Vykrádá bezostyšně Chuckyho a půjčuje si ze všech možných moderních duchařin , asi nejvíc z Insidious, Leonetti u něj stál za kamerou, jaké překvapení, a předkládá jen vyfiltrovanou a nudnou směsku nedotažených lekaček a příběhově nanicovaté vaty s tečkou o nevyzpytatelných cestách Páně a osudu. Zmíněná pointa mne málem přivedla k odpadovému hodnocení. Z lásky k panenkám a za scénu ve sklepě ale nakonec uděluju přehnané dvě hvězdy. Viděno během Season Challenge tour 2015 ()

Yoshitsune

Bubákovina s pannou se nepovedla, což je škoda, jo čtete dobře, kuchaná ze začátku byla celkem povedená a vypadalo to na mejdan démonů. A přitom když vyšlo najevo, že ti sektáři zkoušejí to dělat s beranem nebo kozlem, tak mi moje hororové srdíčko zaplesalo, ona totiž byla šance že se objeví Behemoth. To je takový velký, zlý a celkem nasraný démon s kozlí hlavou, co se s ničím nesere a většina jeho obětí končí mrtvých, nebo šílených, znělo to tedy hezky. K mému překvapení, se ve filmu objevu sice bubák, ale je to nějaká černá piča, která se objeví za celý film dvakrát, na vteřinu a to je celý. A ten konce ? Přetahovaná o to kdo vyskočí z okna a kdo ne. Režisér v polovině nechá zasnout světla, a to je vrchol filmu. Ale zase abych nekřivdil, soundtrack je celkem povedený a snaží se celý film napravit, ale ať se snaží sebe víc, takhle nudný horor nezachrání nikdo. A je fakt že ten, špinavý shol’va Brejtak, v roli fáterníka úderníka, celkem stojí za to a nelze mu upřít charisma. No ale jinak je to nuda, hlavně se řeší rodinné trampoty a co bude dělat mamča s mimčem, takže žádná hrůza se nekoná. Chápu že Leonetti, měl touhu uspokojit svoje hororové já, ale ať se vysere na režírování, a dělá toho kameramana, to mu jde na jedničku. Jo a nepříjde vám divný pojmenovat horor po herečce, nebo obsadit herečku se stejným jménem a nedat ji roli bubáka ? Mně teda jo, no snad dvojka bude lepší a bude snad děsivější a než tady jednička. ()

Ratemus odpad!

Pojďte, vezměme všechny dosavadní klišé moderních hororů a do toho představíme tu nejnezodpovědnější matku roku. Skutečná píčovina parazitující na úspěchu The Conjuring. Nevídaná tupost a klišé, tuctovost a nezajímavost...není důvod toto vidět, vše jste to už viděli stokrát a lépe... ()

korbitch22

Poprvé za osm let co jsem tady, mi byl smazán komentář, ať žije ´´svoboda´´ slova a novodobý internetový fašismus, ten dotyčný, který má tohle na svědomí, by mohl aspoň přes interní poštu oznámit námitku ke komentáři, či z jakého důvodu mi byl komentář smazán.Pravdou je, že smazáno bylo víc komentářů, ve kterých na sebe navzájem útočilo veliké množtví uživatelů, na druhou stránku je opravdu strašně, ale strašně ubohé, že vám je bez milosti a vysvětlení komentář smazán.Nezbývá nic jiného než polknout a napsat komentář znovu, ale s velikou dávkou pohrdání a obrovskou znechuceností ke zdejším praktikám. Annabelle skrývala nebývalý potenciál, děsivá panenka byla tou nejzajímavější a nejstrašidelnější věcí v Zajetí démonů a co si budem povídat, tahle látka utrpěla už velikou ránu obsazením režiséra a scénáristy.Wan si z producentské stoličky zřejmě místy na Leonettiho dohlédl, protože ten bez debat natočil svůj nejlepší film v kariéře a vyloženě překvapil, tudíž v tomhle ohledu by mohla bý spokojenost, největším problémem je scénárista Dauberman.Začátek filmu nabídne pár slušných lekaček a příjemné zapojení historických událostí do děje v době ve které se film odehrává, ale pak atmosféra odpadne a vy sledujete téměř 45 minut rodiné drama s občasným bububu a já si řikal, že to je v prdeli a proč proboha z jednoho z nejlepších hororových námětů udělal Dauberman televizní drama.Díky bohu potom příjde nejlepší hororová půl hodina v dějinách kinematografie a od scény ve sklepě jako by to režíroval sám velký James Wan.Při tý scéně v kině lidi řvali a ten příval brutální atmosféry, strachu a totální bezmoci byl naprostý náhul.Annabelle mohla být jedním z nejlepších hororů světové kinematografie, bohužel rozpočet šel hodně dolů, najalo se pár televizních hvězdiček a hrozní béčkaři, kteří ze sebe ale vytlačili naprosté maximu a nakonec můžeme děkovat bohu, že to dopadlo aspoň takhle.První půlka filmu je unylým rodiným dramatem a ta druhá jedním z nejděsivějších hororů za poslední dekádu a já z tý scény ve sklepě nebudu mít pár dní klidnej spánek.Režírovat to sám Wan, mohlo to být jeho životní dílo, takhle je to aspoň hodně povedená žánrovka a i to se v dnešní době béčkových hororů sakra počítá.70%. ()

Crocuta

Zdejší bídné hodnocení mne překvapuje, já se u toho nalekal docela dost. Možná to bude mojí averzí vůči všemožným panákům, panenkám a podobným prevítům posedlým démony. Jak se v hororu vyskytuje nějaký takový ksindl (viz například též "Zlověstné ticho"), strašící efekt je u mne zaručen. A v hlavní roli navíc exceluje sympatická Annabelle Wallis, která si mé sympatie získala už dávno jako jedna ze dvou představitelek Jindřichovy milované Jany Greyové v "Tudorovcích". Takže u mne spokojenost. ()

Chrustyn

V roce 2013 byl natočen výborný horor "V zajetí démonů" na jehož úspěchu se nyní chtějí svézt tvůrci tohoto nevýrazného hororu, který přináší přesně to co jsem původně očekávat právě od "V zajetí démonů". Tvůrci si z jmenovaného snímku vypůjčili ošklivou panenku, která není pouhou hračkou a rozehrávají typickou srágorovnu s lacinými lekačkami, tunami scénaristických nesmyslů a příšernými herci. ()

VenDulin85

Přestože Annabelle předcházely mnohé zvěsti, a sice že to nebude horor roku (takže by měl člověk srazit očekávání na minimum), doufala jsem, že to přece jen nebude takový disaster. V reálu z toho bohužel vyšel fakt, že bylo úplně jedno, jestli tam mají panenku, maňáska nebo cvičného orangutana (což je ovšem smutné). Jak tu píšou ostatní, jedna dobrá scéna s výtahem, který odmítá vyjet ze sklepa, nemůže napravit celý špatný film. ()

rollman1

Úplně film asi lynčovat nebudu, ale dám mu i tak co proto. Ono se víc ani čekat nedalo. Po Úspěchu Wanových Démonů prostě bylo jasné, že chtějí značku dojit dál a tak nám vydojili krásnou, milou ANAL-belle. Filmu chybí celkově atmoška, takže ikdyby nějaká ta lekačka byla (já žádnou nepostřehl), tak stejně svůj účel nesplní. Hlavní osazenstvo nesympatické, potenciál nevyužitý a film celkem nudný. Smíchejte to a vyjde Vám právě tenhle movie. Takže pokud se chcete bát, doporučuji radši další projekci Conjuringu než tuhle, ehm kravinu. Ps. ok ok, ty dvě hvězdy jsou za ten konec no :D ()

MontyBrogan

Nápaditý horor, trpiaci iba slabými hereckými výkonmi ústrednej dvojice. Na moment mi film pripomenul Rosemary, no ten moment bol zásadný, lebo odvtedy som nevedel, komu z postáv môžem veriť. Mimochodom, dobrý ťah použiť knižnicu ako hrozbu pre dieťa, ktoré sa pod ňou hrá. Čo by pre dospelého nepredstavovalo nebezpečenstvo (pokiaľ sa ovšem neocitol vo svete pritiahnutom za vlasy na spôsob Nezvratného osudu, prípadne v propagandistickom filme Gileádu), môže mať pre novorodenca fatálne následky. ()

Jinny

Annabelle je bez vůně a zápachu a 95 % stopáže by mohl vidět i kardiak. Film nemá dobrý námět ani zajímavé postavy, zato režie je bez nápadu. Jediné, co bych snad mohla pochválit, je fakt, že Annabelle Wallis tu hraje nejlíp, co jsem ji viděla (což skutečně moc nevypovídá). Takhle vykastrovaný horor jsem už dlouho neviděla. ()

Pítrs85

Dokázal bych si to představit jako slušnej retro-horor, když už se jeho děj odehrává v šedesátkách, dát to do šikovných ruk Ti Westa a mohl vzniknout velice "příjemný" prequel/spin-off výtečnému The Conjuring. Bohužel to nedostal na starost West, ale John R. Leonetti, ten se sice podepsal pod nejlepší horory posledních let (Insidious 1, 2, The Conjuring), ale pouze jako kameraman (ve svém režisérském cévéčku má takové skvosty, jako je Mortal Kombat 2 nebo Walker Texas Ranger). A ve výsledku je to zatraceně znát, protože takhle stupidní horor (horor, jehož pověst ho měla jakože předcházet) tu dlouho nebyl. A i ten Bishara, kterého budu za OST k Insidious do konce života proklínat :-), jako kdyby věděl, že tohle bude shit, tak k tomu složil i velmi nemastný neslaný soundtrack. No a herci... když už jsme u těch panenek, hotová Barbie s Kenem, faktžejo :-) Zbytečný spin-off, zbytečný horor, zbytečný všechno :-) ()

SOLOM.

Kdybych si před puštěním filmu nepřečetl kousek průvodního textu, ani bych v něm zřejmě nehledal spojitost s The Conjuring. Popravdě jsem zas až tak moc nedával pozor při prohlídce prokletých „artefaktů“ manželů Warrenových, ale jelikož se mi Wanův film líbil, byl jsem zvědavý jak tento „prequel“ dopadl. Označení spin-off slyším snad prvně. Režisér a hlavně kameraman Leonetti mi zas až tak cizí není a doteď jsem si jeho práci spíše pochvaloval, to však tímto kouskem rapidně změnilo. To si snad někdo udělal prdel, že něco takového vůbec vzniklo ne? Tuto otázku jsem si během prvních 50. minut řekl několikrát, protože nabídnutý děj byl nezáživný až běda a po hororu ani památky, natož pak po slibovaných lekacích scénách. Pomalu unuděn k smrti jsem si otvíral jednoho lahváče za druhým a vzdychal nad pomalu ubíhající časomírou. Tomuhle že dělal Wan produkci? Vlekoucí se rodinné drama mě pomalu uspávalo a rozhodně to nějak neoživila ani ona dvojice satanistů. Pořád jsem očekával postupné gradování atmosféry a slibované napětí, ale ono nic. Pardon zhruba v 51 minutě se tu na dvě minuty pokusil režisér zamachrovat s dvěma lekacími scénami, ale pak zase až do tmavého sklepení nic. Tak tomuhle se tedy říká novodobá duchařina? Hm ke konci si pánové od filmu vzpomněli, že točí vlastně horor a tak nám nabídli další várku provařeného klišé a konečně se objevily závěrečné titulky. Asi nejvíce mě zklamala přítomnost a hlavně využití panenky. Chucky byl oproti ní machr a hotový „plast“ na zabíjení, ale tady Annabelle sloužila jen jako druhořadá dekorace. 35% ()

hansel97

Kandidát na nejhorší horor, jaký jsme kdy viděl? V tomhle ohledu se to vážně slušně vyrovnána At The Devils' Door, to bylo možná ještě o kapánek horší, ale větší průser jsem už neviděl opravdu delší dobu. Ubohá snaha o navázaní na The Conjuring, naprosto selhávající kvůli absenci filmového mága - Wana. A to musím říct, že mě ani The Conjuring tolik nenadchlo a přišlo mi průměrné, ale tohle je fakt děs. Klišé střídá klišé, jedno za druhým. Provedení není tak tragické, funkční lekačky však podkopává nefunkční atmosféra filmu a originalita není nikde. Klidně bych odpustil provedení a menší strašidelnost, kdyby mě to dostalo originální nápadem. Ale tohle vidím s minimální změnou zpracované už asi po sté. ()

eraserhead666

Ten příběh má překvapivě hodně dobrý rozjezd. Jenže je to nakonec celé dost utahané a čím delší film je, tím více se noří do klasické bažiny zasmrádlých a kýčem prolezlých motivů. ()

ARI50

Ať je recenze jakákoliv, nebo zde komentáře jakékoli odpuzující, tak tenhle film je jedna velká bomba odcházel jsem s kina vyklepaný strachy. Někdy mi připadá že lidi nechápou podstatu filmu nebo proč zrovna je takový a makoví , ale každý má svůj názor, já sám někdy nechápu, co se týče strachu u filmu tak ve směs 90% filmu se tam strach jenom proháněl od lekaček po vše, když se odsuzuje film protože se přiživuje pomoci Wana, tak lidi asi netuší proč to tak je či není, jen jsi přeji aby dvojka byla tam kde skončila Annabella a začalo v zajeti. Podle mého názoru film je takový jaky být měl a dopadl dost dobře jen proste lidi chodí do kina asi pro něco jiného než co dostat vůbec mají. ()

kajda.l

Melodramatický horor s fešným čertíkem. Juchů... Dokoukat do konce se to dá. Děsivé je to podobně jako The Conjuring, takže vůbec. Jako hypnotikum to však funguje. Dobrou noc. ()

veru_needy

V tomto snímku se jedná o spin-off Wanovo dosud nejpovedenějšího filmu "The Conjuring". Konkrétně vypráví o posedlé panence Annabelle, která zde zdobí sbírku strašidelných předmětů paranormálních vyšetřovatelů Eda a Lorraine Warrenových. Přítomností loutky ale veškerá souvislost končí, Warrenovi ve filmu vůbec nevystupují a vlastně ani Annabelle není jeho hlavní hvězda. Je docela příjemné, že tvůrci ještě více zdůrazňují, že se příběh odehrává někdy na přelomu šedesátých a sedmdesátých let. Děje se to v podstatě jen stylem jakési americké retromanie; na obrazovce vidíme dobové dekorace, slyšíme dobovou hudbu a s postavami se díváme na dobové pořady v televizi. Annabelle spadá přesně mezi horory, kvůli nimž jsou Wanovy filmy výjimečné. Nejde o vyloženě nudné nebo nesnesitelně stupidní dílo. Na druhou stranu je sotva něčím víc, než velmi volně propojenou kompilací strašidelných scén, které jsou buď nepříliš funkční, nebo poměrně rutinní. Démoni vždycky byli mým nejoblíbenějším tématem pro hororové filmy. A když se spojí ještě s panenkami, je to ta nejděsivější kombinace. Vždycky mi horory s panenkama naháněly hrůzu a Annabelle rozhodně není B-éčkovým hororem jak se podle hodnocení tváří, zasloužil by si rozhodně víc. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra