Annabelle

John Form našel pro svou nastávající manželku Miu dokonalý dárek – krásnou starou klasikou panenku oděnou do sněhobílých svatebních šatů. Ale Miina radost z Annabelle nemá dlouhého trvání. Jedné hrůzné noci vtrhnou do jejich domu vyznavači satanského kultu a brutálně napadnou mladý pár. Prolitá krev a hrůza nejsou to jediné, co za sebou nechávají. Vyznavači Satana vyvolali bytost tak zlovolnou, že nic z toho, co udělali, nelze ani zdaleka srovnávat se zlem, kterým je nyní posedlá Annabelle. (Warner Bros. CZ)

Eliott

Cokoli z rodiny Conjuring je jistou zárukou kvality. Samozřejmě, že ta kvalita se u jednotlivých kousků dosti mění. V jednom si však mohu být jist vždy a to, že se budu bát. I když jsem měl se zařazením tohoto díla největší problém, tak pvažuji první Annabelle mezi ty nejlepší horůrky. A to především díky bravůrně propracované atmosféře s téměř dokonalým strašením. Jinak tomu nebylo ani zde a i když byl příběh relativně slabý, tak to, co já osobně od dobrého hororu očekávám, bylo splněno na jedničku. Při sledování jsem ani nedutal a křečovitě přitom rukama svíral peřinu pod kterou jsem byl v bezpečí. I přesto mi však místy běhal mráz po zádech. Atmosfera postupně houstla a dobrých scén bylo mnoho, ale za tu nejpropracovanější považuji návštěvu sklepa ke konci. Při hodnocení váham mezi 4-5 hvězdami, ale jak jsem už zmínil, chatrný příběh u hororu není až tak důležitý a po shlédnutí se již nedivím zprávám, kdy z kina při sledování raději odcházely slabší povahy. 85% ()

Botič

Roztomilá přehlídka žánrových klišé, která neurazí a místy i to srdce až do krku zažene. Na několikrát vylouhovaný odvar poměrně slušný výkon. ()

Spiker01

Nechtěl jsem být kritický už z principu, ale takto prostě ne. Annabelle je jen chudou příbuznou skvělého Conjuringu a to ve všech směrech, ale to jsme samozřejmě všichni věděli už při přeobsazení režiséra. Jde ale o to, že se bohužel všecko potvrdilo. Ohromně tedy chybí zkušená ruka hororového mága Jamese Wana, dále charisma Patricka Wilsona, ale to už je tak nějak z principu spin-offu jasné, ale předně je to celé takové divné, bez nápadu, prostoduché a natočené přes koleno. Lekačky jsou předvídatelné až běda, jako ostatně u většiny levných hororů, ale trestuhodně chybí atmosféra, kterou by mohl divák nasát. Annabelle (:D) Wallis je celkem sympatická a dokáže vtáhnout do děje, ovšem do celkem, pro diváky namlsané Wanem, nezajímého příběhu. Škoda, k filmu jsem opravdu nepřistupoval jako většina fanoušků třeba i Insidious, ale výsledek mě ve skepsi bohužel utvrdil...50% ()

Radko

Anabela, hračička, zavri svoje očičká! Dostaň do nich krvi kvapku, potom gramofónu zapni klapku. Satan nech sa v Tebe splodí, len čo žienka dcéru zrodí! Ukradneš malinkej dušičku, rodinku rozmrdáš na kašičku. Taký bol plán Satanáša, čo duše nevinných unáša. Tata s mamou poctivo na omšu zájdu, účinnú obranu voči zlu tam hádam nájdu. A keď už zdá sa, že spása bude bez pomoci Pána Božka, tu náhle - ach aká korektná náhoda (!) - účinne pomôže staršia černoška. Nehádžem to do odpadu bo nebolo to bez nápadu. Práve naopak: tri hviezdy zaslúži si biják. ()

helljahve

Určite jeden z tých lepších horrorov minulého roku. Parádny vizuál, ľakačky, len tej krvi je pomenej, ale o to tu ani nešlo. S kľudným svedomím tento film odporúčam. ()

*CARNIFEX*

Mína je v poslednom štádiu tehotenstva. Od svojho manžela dostáva dar v podobe historickej "panenky". Od momentu ako je pridružená do rodiny, začína manželom "peklo". Hneď v prvú noc sú vo vlastnom dome napadnutý párom vyznávačov kráľa temnoty, Mínu začínajú prenasledovať vidiny a halucinácie. Spočiatku obaja manželia bábke nevenujú žiadnu pozornosť. Keď sa však presťahujú do nového bytu, pričom ataky voči Míne neprestávajú, uvedomujú si, že niečo v ich "domácnosti" nie je v poriadku. Priznávam, od "Annabelle" som nič neočakával. Udeliť však tomuto snímku "odpad", či jednu hviezdu je z môjho pohľadu veľmi kruté (nech už sa jedná o akýkoľvek "kopirák"). Atmosféra obohatená o niekoľko slušných (možno aj nepredvídateľných) lakačiek, miestami veľmi slušná. Som rád, že som tento snímok videl, pričom ho popredu nezatratil. Miestami mi v ďaka hudbe pripomínal "Insidius", ale to už je asi taký ten môj "blok", keď mi niekedy niečo, všetko pripomína - 60%. ()

Spooner

Další z řady moderních naprosto neatmosférických hororů, nad jehož stupiditou a nechtěnou vtipností některých scén se budete jen hlasitě smát. Je až překvapující, jak rychle a trapně se tvůrci dokázali zbavit onoho tajemna, kterou tuhle ještě před rokem děsivou panenku obklopovalo. ()

Wacoslav1

Nakonec to nebylo až tak hrozný jak jsem čekal. Po některých hodnoceních a komentech tady by se jeden nechal odradit, ale všichni trochu znalí už tu vědí, že Flipnic je arogantní borec dělající si svým komentářem akorát reklamu jakej je drsňák co všechno zná a všechno viděl no a Bluntman je prostě takzvanej artovej kritik co nerozumí normálním diváckým filmům víme? No já co se týče současnýho hororu jsem taky skeptickej, ale sebral jsem veškerou odvahu a vyrazil na to no a určitě to mohlo dopadnout hůř. Neřeknu nic objevnýho když budu konstatovat, že je to horor založenej na lekačkách a trochu se přiživující na Conjuringu. Prvních 5 minut jsem si dokonce myslel jestli nám omylem nepustili Conjuring, ale pak už to jde naštěstí vlastní cestou. Občas se nějaká ta lekačka fakt povedla, že jsem sebou trhnul. Ono u takovýho filmu určitě pomůže i kino z dobrým zvukem a hned je zážitek o něco lepší. Problém je, že kromě lekaček nemá Annabele co nabídnout na rozdíl od Conjuringu kde mě bavil celej příběh a všechno okolo, tak tady jsem při nehororových scénách zíval nudou. Konec je celkem přímočarej, ale zase kurevsky předvídatelnej a dost odfláknutej. Takže postavím se k tomu asi tak, že je to duchařská jednohubka co, ale mohla skončit velkým průserem jako např totálně nudnej Oculus kterej se navíc bral hrozně vážně. Annabele přeci jenom pár odlehčených scén na pousmání má nebere se až tak vážně ani si nehraje na horor roku, tak proč tomu to průměrný hodnocení nestřelit. Akorát teda nemůžu si pomoct, ale ta panenka mi nepřišla děsivá ani náhodou. Spíš srandovní. Nicméně jako celek...dejme tomu.50% ()

Davies182

Na takové rande zcela neškodný a hlavně jakž takž odsýpající průměrný horůrek. Dámy slušně pobubákuje a ostřílené harcovníky žánru rozesměje ve smrtelně vážných scénách, no neberte to! Platí, že čím více promile při projekci, tím lépe (když nebudete euforickým řehotem přiliš rušit ostatní). ()

Xmilden

Dvě hvězdičky pouze za hodně slušnou husinu. Což o to navodit strach se filmu daří. Bohužel zde nehrají herci, ale banda amatérů, scénář jedno velké zlo a celá katolická církev může jít někam. 30% ()

-bad-mad-wolf-

Leonetti kameroval Wanovi několik filmů, díky čemuž usoudil, že by si jeden horor mohl střihnout taky. A protože je pán kameraman, Annabelle relativně dobře vypadá. Všechno ostatní je obyčejná dojná kráva, navěšená na úspěch filmu V zajetí démonů - titulní panenka z něj ostatně pochází. Tvůrci tradičně spoléhají na "volume doprava" lekačky, výhružnou hudbu a směšně přepálenou bubákovitost předmětu doličného, aniž by dokázali budovat napětí či jakýkoliv vztah k postavám. Když nevíš coby, vraž něco do záběru i repráků - oblíbený postup řadových hororů. Annabelle v něm exceluje. Parádně neschopný horor. ()

darkrobyk

Více Poltergeist než Chucky. Mám pocit, že panenky nám asi už moc nového nepřinesou. A mně osobně asi přinesly nejvíce Dolls S.Gordona. Škoda, že se autoři nepustili buď do řádného strašení nebo do šťavnatého masomlejnu. Nakonec film zůstal trčet v půli cesty. V posledních letech mi přijdou mnohem napínavější thrillery s nějakým vrahem, než duchařské historky vypadlé z knih madam Blavatské. Přesto dám 3* (i když spíše 2,5*), jelikož se mi líbila kamera, úvodní scéna s krvechtivými pomatenci a hnusná panna, kterou bych si doma nevystavil. Též musím ocenit, že tvůrci nepostavili svůj snímek na vršení lekaček, byť se nabízely na každém rohu. Film jdoucí ve stopách nestrašidelných Insidous a V zajetí démonů zapomenete tak lehce, jako ony zmiňované.... ()

juta

Příběh o tom, jak to s panenkou Annabelle vlastně začalo. Nyní jí mají manželé Warrenovi schovanou ve svém kumbále podivností, i když je dost chytrá na to, aby si odkráčela tam kam chce. Byl jsem natěšený už několik týdnů před příchodem do předsálí kina. Dvorní kameraman Wana si nyní prohodil místo a jeho dřívější spolupráce s Wanem byla znát. Zpracování podobné, některé lekačky viděné z traileru už sice nevyděsily, ale jinak jich tam bylo požehnaně. Temný beránek naháněl hrůzu, hlavně ve sklepení. Scéna s výtahem a následným schodištěm byla parádní. Nervy pracovaly na plné obrátky a husina také byla. Za to jsem byl rád, že se tu objevila taková silná záporná postava, jako tomu bylo obdobně třeba v Insidious. Abych zase moc nechválil, Insidious i V zajetí démonů mi přineslo o něco větší zážitek, než Annabelle. Možná to bylo i nesprávnou atmosférou v kině, kterou neustále narušovaly řechtající teen kobyly v posledních řadách. Taky tu je slabší konec, sice přijatelný, ale bez významné gradace. Návštěvy kina přesto nelituji, užil jsem si to společně s Niemandem. :-) ()

Fiftis

Po dlhej-predlhej dobe mi pri nie jednej scéne prešiel mráz po chrbte. Nemá to úplne rovnakú mrazivú atmosféru ako v oboch "Zajatiach démonov", no neviem prečo by sme mali toto dielo k nim prirovnávať. Ten mráz som mal práve pri pohľade na rohatého "kozo démona". Pretože ja mám na hororoch najradšej práve strach, ktorý ide z toho, čo sa na plátne odohráva a nie z tých lacných lakačiek, kedy na vás niečo vyskočí a príde do toho dramatický tón. Práve vďaka tomuto, je pre mňa tento horor skutočne hororom. Annabelle ako horor je pekne spracovaný vrátane efektov. Film sa mi veľmi páčil, milo ma prekvapil a je tu podhodnotený a preto tomu plesknem za plný počet. Síce si myslím, že množstvo ľudí si neprečítalo alebo nepochopilo tento príbeh a preto tu sú na tento film také negatívne reakcie, ale nebudem im ich názor brať. Annabelle je pomerne kvalitný duchársky horor, hoci to nie je žiadny zázrak. Navyše ústrednej dvojici to spolu svedčí a pôsobí naozaj sympaticky. Práve kvôli úžasnej a sexi Annabelle Wallis je táto sníma o triedu na vyššej úrovni. ()

Shakers

John R. Leonetti v tomto hororovom svete (Annabelle, Conjuring) vymenil kameramanskú výplatu za režisérsku a nebola to zla výmena. Leonetti vás dokáže držať v napätí a vystrašiť vás slušnými lakačkami, ale s príbehu a scenáru viac nevyťaží a tak sa Annabelle plazí pri slušnom nadpriemere. V dnešnej dobe jeden s tých lepších obyčajných hororov. 60% - 3* ()

filmfanouch

Nemá to úplně stejnou mrazivou atmosféru jako obě V zajetí démonů..... Ale asi jenom tak o 20% procent menší. Jinak další fajnový horror který na mně hrozně fungoval. A chci víc Alfre Woodard! ()

Pepinec

Když někdo obsadí do hlavní role hororu takovou kočku jako je Annabelle, těžko může čekat, že se budu bát. I když jsem si párkrát cvrknul do kalhot, většinu času jsem akorát tak přemýšlel, jak bych ji chránil a odváděl její myšlenky na mě. Co se Annabelle panenky týče, ta je už ták profláknutá, že ani trochu nerozumím tomu, proč se Leonetti vůbec obtěžuje s takovouhle pohádkou. Tři lekačky v hororu je totéž co tři minuty s Miou. Žalostně málo. ()

JohnnyD

Zlatý Chucky... Annabelle je jednoducho podpriemerný generický horor od netalentovaných tvorcov. Nemá žiaden výnimočný moment (i keď úvod s kultom bol uchádzajúci). Na rozdiel od Insidious série nie je výhradne postavený na ľakačkách, no budovanie "napätia" tu ani zďaleka nefunguje, lebo tie jednotlivé "pomalé" scény sú iba spleťou nudných konverzačiek a keď dôjde na akciu, často je na hranici komédie (popcorn!). Vyslovene ma to neirituje, no zo všetkého najviac mi to pripomínalo direct-to-dvd, či TV horory z deväťdesiatych rokov ako Omen IV alebo iksté diely Amityville Horror. Obohraná vata medzi televízne reklamy. ()

Nin

Kvalitně natočené. Je znát, že režisérem je kameraman, protože si občas pěkně hraje se záběry, umístěním kamery... To je fajn. Taky jsou ve filmu dobří herci. Manžel mi šíleně připomínal Eddieho Redmayna, kdyby byl o trochu větší alfa samec. Strašidelný je film tak akorát. Bohužel příběh je dost slaboučký a zapůsobí asi hlavně na děti a naivnější diváky, kteří lidem baští to, že je to "podle skutečné události". Docela OK horor. (6/10) ()

Beckett51

Díky "Teplákovskému pozdvižení" jsem se nato málem ani nepodíval. Nakonec to nebylo tak strašný, jak všichni říkaj. Kolonoskopie je horší. ()

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

Nová adaptace Prokletí Salemu našla režiséra

13.04.2020

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

Manželé Warrenovi zpět pro třetí Annabelle

18.10.2018

Patrick Wilson (Aquaman) a Vera Farmiga (Zdrojový kód) si zopakují své role Eda a Lorraine Warrenových v třetím dílu spin-offové Annabelle. Příběh třetího filmu se bude točit okolo proslulé panenky,… (více)

Třetí Annabelle má režiséra

Třetí Annabelle má režiséra