Rapl

Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl

Série(2) / Epizody(26)

Recenze uživatele sunfreedom k tomuto seriálu (2)

Rapl (2016)

Jsem hrozně rád, že se to tu nehemží poznámkami o vykrádání severské krimi. Ono to tak asi trochu bude, ale jen v dobrém. Prostě Kuneš je takový náš Harry Hole. Není to úplně typická kriminálka, protože na rozdíl od 1. oddělení málovkterém dílu skutečně jde o vraha a divák po něm asi ani občas nebude pátrat. Ale zpracování je úžasné a kvalitní. Asi by to normálně nebylo na 5 hvězd, ale mám pro ten region slabinu, tak se omlouvám. ()

Série 2 (2019) (S02)

Myslím, že málokde bychom hledali takový příklad euforie u první a totálního propadáku u druhé série. Zaprvé, Kuneš tu prakticky nehraje. Domnívám se, že Hynek Čermák souhlasil s natáčením, ale měl toho hodně, tak hotl v té druhé sérii hrají jiní. Vyjma dílu ze Sázavy ho nelze považovat za hlavní roli. V osobě Rohana si asi tvůrci chtěli vyzkoušet stvoření nasrávací postavy ála Joffrey "I am the King" Lannister, bohužel to nevyšlo a tak je Alexej Pyško jen nudným dodatkem i tak šílených dialogů. Zatímco v první sérii byl hlavní tým souborem kriminalistů a občas se projevovaly jejich charaktery, je druhá série dlouhou nudnou pasáží plnou konverzací jak z Ulice, kde občas taky někdo udělá policejní práci. Když pak hned po závěrečném dílu běží pokračování Zkázy Dejvického divadla a v jedné ze scén říká fanoušek Čermákovi "byl jste skvělej v Raplovi...", nelze se ubránit smíchu. ()