Rapl

(seriál)
Trailer
Česko, (2016–2019), 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer (více)

Série(2) / Epizody(26)

Detektiv Kuneš má zase jednou problém. Zmlátí přítele své bývalé ženy a hrozí mu odchod od policie. Vysoce postavená nadřízená má pro něj ale řešení – uklidí ho na stáž do zapadlého pohraničí. Má to jen jeden háček. Jeho skutečným posláním je objasnit dva roky starou vraždu policistky Wágnerové, jejíž vyšetřování uvázlo na mrtvém bodě. Kriminalita v pohraničí je však jedna z nejvyšších v republice – pašování, výroba drog, pytláctví, prostituce, vraždy. Kuneš musí řešit jeden obtížný případ za druhým a k tomu, proč do kraje přišel, se dostává až po čase a vlastně náhodou. (Česká televize)

Trailer

Ouwen

Tak to nakonec dopadlo na pět hvězd. Ještě pořád to má k autentičnosti trošku daleko (moc velkolepé na tak malé hřiště), akčním scénám chybí profesionalita a občas postavy působí amatérsky. Ale scénář funguje. Přistoupil jsem na hru "první nová tvář v záběru je záporák", protože to pracuje s prostředím a funguje atmosféra. Hudba ujde. Z toho, jak se recyklovala ta instrumentálka, mě místama pilo krev. Intro nic moc. Na druhou stranu herecké obsazení funguje a Hynek Čermák hraje úžasně. Četl jsem interview, kde si stěžoval na podmínky a kdyby prý byl při náladě, odevzdal by lepší výkon. Ale já si myslim, že to lepší bejt nemohlo a ty podmínky aspoň vykreslují jeho postavu, která hláškuje, v bitkách se solidně předvede pár chvatama a ten jeho nesmlouvavej / nekompromisní charakter mě fascinoval. Jen tak dál, Raple. Jeho dcera šukézní, totéž Slepice a bavil i šéf policejního oddílu a nakonec i ten Lupínek byl supr. Finální souboj / zastřelení hlídače v té chatě, bylo opravdu napínavé. Bavil jsem se i u těch "obyčejných" případů, kde o tolik nešlo o proti celému pozadí. Německej policajt solidní posila. A emoce fungovali na plné otáčky, umíraj dobrý i špatný postavy. Hovoří za mě dost subjektivní pocity, ale o hodnocením nepochybuju a druhou sérii budu sledovat. Snad se fakt vrátí Čermák. ()

vyfuk

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

1. série: Rapl je neuvěřitelně podaní série kriminálních příběhů. Původně jsem byl lehce zklamán, že se bude jednat o Cirkus Bukowsky, ale z pohledu Kuneše a jeho příběhu, ale nakonec se tato postava vrhla na každodílné a jiné řešení případů. Což působí okatě, jako klišé, ale v rukou Jana Pachla, to tak nějak funguje. První díly jsou nabité energií a originalitou. Tu hudbu vytvořenou pro seriál jsem přímo žral. A hlavně zde hraje obrovskou roli ta dokonalá atmosféra Krušných hor. Nicméně postupem času hudbu i výpravu vstřebáte a začnete se plně soustředit na příběh. A tak už vás začnou některé kriminální spletice lehce nudit a nebo vám alespoň nepřijdou tak zajímavé. V CB šlo hlavně o charismatické a suché duo Řezníčka a Čermáka, které perfektně šlapalo. Nicméně Čermák, po tomto seriálu u mne získal neuvěřitelný počet bonusových bodů. Dle mého jde o jednoho z nejlepších našich herců současnosti. Každopádně Rapl je čirý důkaz toho, že v Česku dokážu vznikat kvalitní seriály a nemusí to být jenom pod záštitou HBO. Zatím asi příběhový král roku 2016 na českém poli. ()

Djoker

Raplovi sice chybí ten wow efekt, který měl při nástupu na scénu Bukowsky, ale každý Nestorův fanoušek musí uznat, že příhody detektiva Kuneše v pohraničí jsou přeci jen komplexnějším dílem. Pachl se tak dál veze na vlně úspěchu a jednou snad ukočíruje i to finále, kde znovu lehce ustřelil. S1: 85% S2: 75% ()

flanker.27

Vydržel jsem čtyři díly a konec. Vůbec mě to nebavilo. Není to odpad, pracuje se tu s atmosférou a prostředím, ale to je všechno. Seriál oplývá jakože rozervanými a nejednoznačnými postavami, a to rozervanými a nejednoznačnými v tom uměle seriálovém smyslu, který přesně nemám rád a pro který drtivou většinu moderních seriálů ignoruji. Případy samotné byly dost podivné, motivem pachatele i způsobem pátrání. Všechna ta snaha pro mě míří zcela do prázdna. ()

Master19

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle je asi první Česká kriminálka, na kterou se zcela cíleně dívám a už s ní tak nějak v pondělí počítám. Podle mě je to nejen výborně napsanou postavou Kuneše, ale i jeho dokonalým ztvárněním Hynkem Čermákem. Kolem se pohybují další skvělé a rozhodně ne černobílé figurky. Vůbec mě nevadí, že je dopředu známý vrah, vždyť často je podstatná motivace a osudy těch "zločinců" a jejich rodin... Ve druhé polovině dílů se navíc stále více rozjíždí rovina tak nepříjemná, jako Kunešův pohled. Nelíbil se mi tem přeslazený konec, ale co, zasloužil si to. ()

• Natáčelo se v Ústí nad Labem, Mostecku, Děčíně, Praze, na Sázavě, v Černé Hoře a u lomu U Chlumu u obce Srbsko. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)
  • O remake seriálu projevili zájem vysílatelé z USA na mezinárodním televizním veletrhu MIPTV v Cannes. [Zdroj: ceskatelevize.cz] (pusheen)
  • Nejvíc jsme se potýkali se suchem. Voda v Labi se dostala na historické minimum, takže bylo ve vážném ohrožení natáčení dvou epizod seriálu, které se odehrávají na nákladní lodi plující do Hamburku. Naštěstí nám povodí na několik hodin zvedlo hladinu řeky, takže jsme děj nemuseli přepisovat do kamionu,“ uvedl v jednom z rozhovoru režisér Pachl. [Zdroj: Denik.cz] (Duoscop)