Rapl (TV seriál)

Rapl

Krimi / Drama / Thriller / Akční

Česko, 2016–2019, 26 h 4 min (Minutáž: 58–70 min)

Jan Pachl

Jan Pachl

Hynek Čermák, Lukáš Příkazký, Alexej Pyško, Lucie Žáčková, Tomáš Jeřábek, Jan Dolanský, Dana Černá, Jiří Vyorálek, Aneta Krejčíková, Stanislav Majer, Jitka Ježková, Igor Bareš, Přemysl Bureš, Jan Kačer, Igor Orozovič, Klára Cibulková, Sara Sandeva, Kristýna Frejová, Radek Bruna, Pavel Tesař, Tomáš Racek, David Punčochář, Hana Igonda Ševčíková, Martin Matejka, Petr Kučera, Zdeněk Pecháček, Anna Klausnerová, Oldřich Vlach, Miroslav Etzler, Cyril Drozda, Filip Menzel, Tomáš Dianiška, Hana Kusnjerová, Miroslav Hruška, Marie Durnová, Jan Jankovský, Veronika Lapková, Lukáš Vaculík, David Stecher, Jan Přibyl, Karel Beseda, Martin Kraus, Marie Jansová, Jan Novotný, Tomáš Pavelka, Aleš Putík, Zdeněk Dolanský, Vítězslav Bouchner, Jan Vápeník, Pavel Bezděk, Vjačeslav Pleškov, Halina Richtrová, Martin Písařík, Jakub Kropáček, Viktorie Čermáková, Lilian Sarah Fischerová, Vladimír Marek, René Přibil, Vasil Fridrich, Roman Hájek, Richard Samko, Veronika Maxová, Miroslav Lhotka, David Šamko, Marek Jano, Richard Karol, Tomáš Turek, Marta Dřímal Ondráčková, Miroslav Babuský, Ivana Wojtylová, Hana Seidlová, Chi Chi Tornado, Barbora Vágnerová, Simona Postlerová, Jan Slovák, Roman Vojtek, Filip Bařina, Ondřej Hyneš, Pavel Nečas, David Lištván, Nguyen Guang Huy, Jiří Kraus, Martin Finger, Magdaléna Sidonová, Tereza Nekudová, Dušan Sitek, Otmar Brancuzský, Roman Štabrňák, Peter Hosking, Libor Hruška, Philipp Schenker, Václav Vašák, Jiří Maryško, Richard Němec, Martin Zahálka, Lam Le Ngoc, Lada Jelínková, Michal Zelenka, Jiří Zeman, Petr Drozda, Jiří Bábek, Marcel Vašinka, David Steigerwald, Martina Preissová, Vlastimil Čaněk, Milan Hanák, Josefína Dušková, Pavel Rímský, Petr Batěk, Jan Bidlas, Shimo Shield Potiska, Rostislav Novák st., Malvína Pachlová, Kryštof Rímský, Bohdana Pavlíková, Denny Ratajský, Regina Razovová, Barbora Mošnová, Martin Dusbaba, Pavla Janiššová, Jana Kolesárová, Veronika Týcová, Johanna Tesařová, Kristýna Kociánová, Ivo Trajkov, Jiří Rumplík, Stanislav Oubram, Pavel Marek, Kostas Zerdaloglu, Martin Bonhard, Josef Humpolec, Ha Thanh Špetlíková, Viktor Červenka, Jana Podlipná, Jitka Sedláčková, Eva Vrbková, Miroslav Večerka, Adam Vohánka, Eduard Endt, Matyáš Toufar, Petr Jeništa, Anežka Kubátová, Ondřej Cihlář, Daniel Šváb, Jiří Kraus, Filip Štancl, Pavel Kovář, Jan Antonín Duchoslav, Zdeněk Drahokoupil, Radek Polák, Jáchym Pittermann, Sára Affašová, Václav Šimáček, Marcela Holubcová, Naďa Urbánková, Predrag Bjelac, Jan Kolařík, Vítězslav Jandák, Jan Révai, Ondřej Pavelka, Henrieta Hornáčková, Gérard Robert Gratadour, Miroslav Navrátil, Jiří Zapletal, Otto Rošetzký, Martin Siničák, Miloslav Potiška, Roman Kracík, Fedja Uzelac, Miloš Pejovič, Petar Burič, Magdaléna Malinová, Jaroslav Achab Haidler, Radek Volf, Karolina Frydecká, Zdeněk Dvořáček, Michal Gulyáš, Jana Samardzic, Martin Kawecki, Petr Vymetal, Karel Petrůj, Tomáš Müller, Jan Meliš, Josef Vrána, Seisuke Tsukahara, Sofija Lekovič, Zdeněk Maryška, Zbyněk Fric, Robert Hájek, Anita Krausová, Robert Stodůlka, Ján Jackuliak, Kamila Trnková, Jakub Zdeněk, Jan Kalina, Viktor Braunreiter, Roman Neumann, Viktor Procházka, Martin Tripal, Jan Čadek, Pavel Zellner, Miroslav Oupic, Zdeněk Godla, Jaroslava Bendíková, Julius Oračko, Tomáš Bendík, Přemysl Houška, Dominika Býmová, Pavel Lagner, Doan Gia Bao, František Dominik Staněk, Marta Vítů, Helena Plecháčková Korejtková, Josef Bradna, Jaroslav Blažek, Libor Terš, Radovan Vaculík, Lenka Andelová, Vojtěch Hrabák, Markéta Krejčová, Daniela Šišková, Filip Nebřenský, Jakub Maliňák, Zuzana Zvoníčková, Lukáš Hogen, Sofie Hogenová, René Hájek, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Sara Venclovská, Jana Fabiánová, Villiam Andrássy, Matúš Bukovčan, Zdeněk Stadtherr, Aleš Bejr, Miloš Nešič, Roman Šindelář, Jiří Šumný, Michal Kučera, Pavlína Mourková, Daniel Rous, Irina Savčenko, Ivana Lokajová, Michala Blumová, Petr Šašek, David Godla, Jiří Ployhar ml., Jiří Kalužný, Vladimír T. Gottwald, Ladislav Hampl, Tomáš Matonoha, Hanuš Bor, Martina Sattler, Mária Zajacová, Lajána Uldrichová, Václav Hanka, Miroslav Nitsche, Kryštof Hádek, Richard Osman, Jasmína Affasová, Patrik Holubář, Milan Enčev, Jiří Racek, Jiří Laštovička, Andrea Kynclová, Alena Beránková, Dominika Pilátová, Irena Kozáková, Martin Knobloch, Kristýna Boková, Vlastimil Zavřel, Petr Šmíd, Vendelín Urban, Leonard Hädler Stirský, Julie Brožová, Lucie Ducháčková, Bořivoj Čermák, Robert Tyleček, Lívia Bielovič, Helena Lapčíková, Štěpán Krumphansl, Petr Rychlý, Jiří Černý, David Smečka, Simona Zmrzlá, Jiří Roskot, Mikuláš Čížek, Natálie Drabiščáková, Monika Žáková, Zdeněk Košata, Tomáš Kolomaznik, Jiří N. Jelínek, Tomáš Tobola, Jan Houška, Bohuslav Hrdlička

Některá místa jsou na facku (ano, mluvím o scénáři), ale celkově mě seriál bavil. Postavy - vizuál - atmosféra, moje oblíbená triáda, ovšem jako detektivní seriál si to rozhodně židli neobhájilo. Nepovedlo se jim uspokojivě vybudovat zápletku v rámci jednotlivých epizod - většinou bylo řešení do očí bijící a postup vyšetřování tak zcela ztratil zajímavost - divák se tak mohl bavit jedině hereckými výkony a kamerou. Buď prodloužit stopáž, nebo absolvovat kurz Jak napsat dobrou detektivní epizodu. Se zápletkami protaženými přes více dílů taky zacházeli podivně, něco e vyřešilo překvapivě rychle, jiná věc se táhla tak dlouho, až se na ni zapomnělo a v posledním díle se musela uzavřít ve dvou větách. To je tragická nešikovnost. Ale na další sérii se těším, i když riziko zklamání je velké (jako u všech pokračování).(6.1.2017)

První série: Vynikající atmosféra, kvalitně natočené, zajímavá kamera, Hynek Čermák je trefa do černého, jen mám osobně trochu problém s kvalitou scénářů, jelikož tvůrci dopředu tak okatě signalizují, kdo je v dané epizodě vrah, že jakmile se dotyčný objeví poprvé v záběru, dá se téměř stoprocentně uhodnout, že je to on...jestli to je nějaký koncept, tak dost nepochopitelný... Druhá série: Závratný propad kvality, tak trochu nastavovaná kaše i vaření z vody. Z vážně míněného seriálu se místy stala jeho parodie... PS: Co ten luxusní policejní vozový park, to je nějaká satira? :-)(13.10.2016)

• honajz

Nakonec celkově za 2 hvězdy. I když se mi začátek seriálu líbil, sklouzlo to posléze k rutině, případy stály za prd, vypadalo to jak Kriminálka Šumava, nebo jak se to jmenovalo s tou Norisové sestrou, jo, Policie Modrava, jen tady byly Jizerky. Modré filtry, dlouhé pohledy, dým z cigaret, severské ladění, rozvážně dialogy o prdech v kuličkách, a navíc akční scény natočeny dost amatérským stylem. Občasný pokus o drsnou americkou školu taky nevyšel.(22.11.2016)

Nečekaně slušné na český seriál. Atmosféra parádní, herecky super, Krušné hory tomu sedí jak prdel na hrnec. Jednotlivé příběhy celkem ok, nemohlo to být příliš složité, kdyý je vlastně jeden případ na díl. V další sérii bych uvítal řešení jednoho komplikovaného případu. Hodně je to načichlé severskými krimi seriály.(22.11.2016)

Jojo, je to jenom počáteční nástřel hodnocení, přece jenom je před náma ještě hodně dílů, ale tak nějak předpokládám, že si to ty 4* zaslouží. No a pokud ne, tak to tady budu upravovat, dopisovat a měnit. Zatím velká pohoda na českej krimi seriál! EDIT 3.4.2019 Za mě dobrý. Nemůžu říct, že by tam nastal nějakej zásadní úpadek, i když se možná trochu víc vtipkuje, než by bylo třeba. Nicméně v závěru druhé série jde solidně do tuhýho a gradace je tady víc než slušná.(7.9.2016)

• - Natáčelo se v Ústí nad Labem, Mostecku, Děčíně, Praze, na Sázavě, v Černé Hoře a u lomu U Chlumu u obce Srbsko. [Zdroj: iDnes.cz] (rakovnik)

• - Scéna s přepadením vězeňského transportu na začátku filmu byla natočena v přístavu v Kolíně. Na jednom ze záběrů jedou po nábřeží v Kolíně podél Labe pod Starý most. Je to i drobná logická chyba, jedou po břehu s řekou po levé straně a během okamžiku proběhne přepadení v přístavu s řekou po pravé straně. (lukas.kohout)

• - Úvodní píseň „Utíkej“/„Run (There´s No Love)“ otextovala a nazpívala Tereza Nekudová. (Tryskomyš)