Insidious: Poslední klíč

• Irsko

• Austrálie

Horor / Mysteriózní / Thriller

USA / Kanada, 2018, 103 min

Dějově se to snaží o trochu zajímavější věci než zcela banální a nezajímavá trojka, to je asi hlavní přednost tohoto pokračování. Adam Robitel je však očividně o dost slabší režisér než jeho předchůdci, takže provedení dějotvorných momentů je povětšinou dost krkolomné a naivní. Duo komických vymítačů démonů mi pak tentokrát přišlo opravdu nemístné, jejich humory trapnější než minule, a celkově prostě se nehodící k tomu, na jak relativně vážné struny se tento díl snažil brnkat. Váhám mezi dvěma a třemi hvězdami, protentokrát asi ještě zůstanu u tří ... ale další díl už radši prosím ne.(4.1.2018)

Ghoulbusters jdou, roste tenze, zlé démony čeká penze.. Slušně odvedené řemeslo, které se sice občas utápí ve tmě a klišé, ale sympatie k zavedenému triu Elise, Specs a Tucker (she´s psychic, we´re sidekick) všemu dodávají hladký průběh. Role Joshe Stewarta je jakýmsi žertem vůči Collectorovi, na čtyři konzumní lekačky určené výhradně pro nedoslýchavé připadá jedna sofistikovaná (kufry ve větrací šachtě) a vymícení Klíčorukého Edwarda se schopností zamykat hlasivky proběhne tak rychle, že ani nestačí urazit. Ale jo, mám ten Whannellův projekt docela rád a jelikož na malého Daltona už číhá Čertík Darth Maul, nevidíme se asi naposledy..(11.1.2018)

Insidious, Wan, Whannell - tolik mi stačí ke spokojenosti za současného dlouhotrvajícího období hororového sucha. Jako fanoušek série se nebojím stejně jako u trojky lehce nadhodnotit. V rámci série průměr, jednička a dvojka samozřejmě top.(5.1.2018)

Tohle už nemělo vzniknout, ty tři dávám v podstatě ze slušnosti. Kdybych držel slovo (viz. koment k Chapter 3), tak jsou tady dvě jak vyšitý. Neříkám, že to je průser, ale po hodinkách jsem v kině koukal, což známka kvality rozhodně není. 55% a slabota i v ranku konzumu.(9.1.2018)

(65%) Viděno v kině. Tak abych to tu trochu vysvětlil jak je to s touto sérií. Insidious (2010) a Insidious 2 (2013) jsou první dva díly této série. Insidious: Počátek (2015) jak už napovídá název je prequelem k prvnímu Insidiousu z r.2010. A tento Insidious: Poslední klíč (2018) je pokračováním prequelu Insidious: Počátek. V poslední scéně tohoto nového Insidiousu spatříme scénu z Ins. z r.2010. Takže je jasné, že další díl (pokud bude) už bude přímým pokračováním Insidiousu 2. Sakra, nějak jsem se rozvášnil, ale já si nemůžu pomoci, chci mít v tomto pořádek. No, nyní k filmu. Vloni jsem byl zklamný z nové Annabelle, ale zde si nijak výrazně stěžovat nemůžu. Rozhodně to nemá na první dva Ins., kterým jsem dal 5*. Ale zase je to lepší než nudný Počátek, který schytal jen 2 slabé hvězdičky. Takže příběh mě opravdu zaujal, má pár dobrých rozuzlení, zejména ve finále. Sice ½ snímku trochu vře, chvílemi jsem se mírně nudil, strašidelná atmosféra se režisérovi povedla tak na půl. Zase ale musím pochválit chvílemi vsunutou brutalitu. Nemyslím tím hektolitry cákanců krve nebo řezání končetin, ale kruté zacházení s dětmi apod. V 2/2 se to už víc rozjede, dojde i na pár lekaček a pár napínavých scén včetně slušného finále. Herci byli celkem obstojní. No, jsem fanoušek těchto novodobých duchařin, ale už je toho asi moc, je to takové moc omleté, ale kdyby se k tomuto vrátil Wan, myslím si, že by to dopadlo ještě lépe. Solidní nadprůměr a ještě jednou si to někdy pustím. Očekával jsem nudu, jako byl Insidious: Počátek nebo druhá Annabelle. To se naštěstí nestalo. Takže, aspon, že tak.(9.1.2018)

Nic světoborného již asi tahle skomírající série nenabídne. Stále dokola - co s hororem, který nestraší, ale snaží se jen diváka vylekat? A ruku na srdce - lekačky typu - bum prásk padající hrnce - které přestanou fungovat už po té první, zvládne natočit kde kdo. A přeci tentokrát zcela nezatracuji, jelikož pár světlých momentů by se našlo. Film je nejsilnější v civilních scénách - pronásledování psychopatem v domě, objevení týrané osoby či zjištění, že někteří duchové jsou až příliš živí. A také důraz na fakt, že nositelem nejhoršího zla je vždy člověk. Z Lin Shayeové se stává sympatická ikona současného hororu. Ovšem cesta do kina je zbytečná, tuhle oddechovku pro náctileté zvládne člověk hravě v klidu domova.(8.1.2018)

Tahle série začíná bejt lehce InSHITdious a tak tu máme po trojce, která se odehrávala před jedničkou, čtyřku, která se odehrává po trojce, aby následně poukázala, že příběhově přesně ukazuje, že dál byla jednička, po který byla příběhově dvojka éééé co to do piče? No jo, prostě mi přijde vtipný, jak bába, co vytuhla už na konci jedničky, hraje hlavní roli i ve čtyřce a když si na začátku filmu sundavala košili, dostala jsem nefalšovanej strach, že bude hanbatá scéna a já vrhnu popkorn na dvojici přede mnou. Každopádně by to byla super lekačka a nefalšovanej děs. Krom toho, že film mě místo děšení uspával, jsem nemohla z těch dvou hovad co babce pomáhaj, jelikož ten pupkatej vousáč vypadal jak parodie Travolty z Pulp Fiction jak účesem tak vohozem a ten druhej zas připomínal toho lofasa z reklamy až jsem čekala kdy zahlásí "Air bank, i banku můžete mít rádi." Ostatní postavy taky parádní - mrdlej táta, zbabělej brácha, mrdlej týpek z baráku a korunu tomu nasadil děsivej "Paklíč" kterej měl být určitě velmi bubu, ale buddhožel byl jen k uzoufání trapnej flastr místo dokonalý psycho báby v černym z jedničky. Velký plus za to, že příběhově se to uzavřelo a pětka by tak neměla vzniknout...i když prachy jsou prachy, takže možná se dočkáme i InSHITdious 5: Doslov a InSHITdious 6: Předmluva(10.1.2018)

Zkurvený děti v kině. Cinema City Pardubice, teď. Lidi jsou dobytek, zasranej, nevychovanej dobytek. A film taky slabota. Když už jsem po delší vychladnul, vrátím se k filmu jako takovému. Bez Wana na režisérské sesli to nemá po hororové stránce co nabídnout. Scénář sahá do komedie až příliš často a vzhledem k nízkému levelu strašení je to velký nepoměr. Občas mám humor v hororech rád, aby člověk při kadenci strachu měl čas vydechnout. Ale zatímco třeba v Lights Out je komediální jen jedna scéna a nahuštěné It občas rozčísne nějaká Ritchieho hláška či samotný Pennywise, tak v posledním Insidious je prakticky půlka filmu komedie v čele s hláškujícím duem lovců a strašení je sakra málo. Ani protkanost děje už není z daleka tak zajímavá, hudba neděsí a démonicky nenahaní husinu jako Bisharova pekelná nota v prvních dvou dílech. A když už se vám na chvilku sevře srdce a daří se atmoška, vteřinu na to máte buď nemístný vtip, nebo laciné finále kopírující kung-fu bordel ze trojky, kdy se s démony prostě mydlíte jak Walker Texas Ranger s laciným kaskadérem. První dva díly miluju, ale i když je čtyřka značně lepší než trojka, bez Wana to nemá šťávu a na špičku ztrácejí poslední díly s dechem. Sice se těšim na klidnou domácí projekci bez chrochtajících, křoupajích a hihňajících vypíčených puberťáků, ale víc jak 60% ze sebe stejně nevymáčknu. Mrtvá frančíza.(4.1.2018)

• Yoshitsune

Byť si osobně myslím, že by se to mělo spíš jmenovat, poslední píšťalka, tak chci jenom takhle z úvodu napsat, že mně asi nejvíc bavila trojka. Ale tenhle film, určitě neni horor, komedie možná, kriminálka rozhodně, drama které zahraje na citečky a zasáhne každého, na jeho nejnitěrnější citečky, až se srdíčko rozpláče, to tenhle film rozhodně je.Takže ve filmu je komedie, krimi a rodinné drama, hororu je tady asi tak dvě minuty a srdce je sval, nedokáže tedy plakat. Jeden by řekl, že když někdo hraje v takových filmech jako Contracted 2, 2001 maniaků a 2001 maniaků: Pole vřískotu, tak třeba něco pochytí, třeba jak udělat atmosféru, nebo nějakou nechutnost, či něco co tvoří horor, hororem. Ale néé, kdepak, jo bubák je sice okopírovaný z filmu Hellraiser: Svázaný s peklem a to je všechno, na co se tady tvůrci zmohli. Ale zase, víte co je vtipný, když přestálý čtyřicátníci, balí o dvacet let mladší holky, s tím, že jako v pohodě, to bylo fakt dobrý. Navíc Angus Sampson, si tentokrát sebou nevzal tričko s OBROVSKÝM Lundgrenem, takže mé hodnocení je celkem jasné.(9.1.2018)

Zatímco první díl působil jako originální zjevení na půdě atmosférického duchařského hororu, díl druhý tento fikční svět důmyslně rozvíjel, rozvracel některé představy a využíval potenciálu svých postav, s dílem třetím se vytratily gotičtí duchové a byl postaven na děsivějším záporákovi, přičemž nikterak nerozvíjel možnosti astrálního cestování, Poslední klíč dostává svému názvu a funguje jako vhodné doplnění ságy, a to z hlediska a) doplnění minulosti hlavní postavy a za b) přitažlivé rozšíření astrální dimenze, ve které tentokrát hraje prim luxusní záporák – ale i zde platí pravidlo, že záporná postava v hororu je děsivější, pokud vidíme pouze náznaky, ale když se ukáže v plné vizáži a síle, ztrácí na efektivitě. Více po velmi dlouhé době ZDE(5.1.2018)

Už s ´´trojkou´´ som nebol spokojný. Bol to krok späť a na cestu, ktorá kráča smerom k ,,Direct-to-DVD,, pričom som do nej vkladal nádeje už len z toho dôvodu, že sériu proste raz niekedy James Wan ako režisér opustí a bude treba niekoho zaučiť. Nestalo sa pre dvomi rokmi, nestalo sa to ani teraz. Nuda strieda nudu, ľakačky sú pre násťročných a hororový fanúšik opäť ostrúhal. Úderný prológ z roku 1953, je jedinou výbornou sekvenciou filmu.(13.1.2018)

Insidious je bez debaty jedna z nejlepších moderních horrorových sérií. Naštěstí ani napočtvrté kvalita nešla nijak dolů. Poslední klíč má zajímavější děj, než předchozí třetí díl. Co se týče strašidelnosti, funguje dá se říct pokaždé, když se o ni film pokusí. Bohužel, poprvé mi u této série přišlo, že má hluchá místa - a ta jsou navíc vyplněna vyšší porcí humoru, než bych si přál. Snímku lze ještě vytknout přidání větší dávky sentimentality, která vrcholí v samotném závěru. V jedné scéně je ale jedna extrémně pěkná lekačka, takže zmíněné nešvary s trochou snahy rád přehlédnu a v závěrečném verdiktu dávám rezavým hřebíkem propíchnutý palec nahoru.(7.1.2018)

Tak první letošní kino premiéra - horor. Insidious se vrací do starejch kolejí prvních dvou dílů. Hned z kraje se navíc dozvíme, jak prožila svý dětství právě sama Elise a co všechno zapříčinila. To, že se vrátí zpět do domu, kde to všechno začalo, se samo nabízí. I tak to ale nevyužilo ten potenciál, kterej to mělo díky tomu sklepu. I přesto se ale pár lekavejch scén povedlo. Přivedly se do filmu i dvě krásný neteře, což taky trochu přidalo na kvalitě. A jako třešnička, tam bylo dost vtipnejch momentů. Nepamatuju se, že by v předchozích dílech toho bylo tolik. Takže bohužel, tomu chyběla ta stupňující se temná atmosféra, ale díky tý vhodně zvolený vyváženosti to mělo úspěch.(7.1.2018)

V rámci série překvapivě slušný, chvílemi to emocionálně rezonovalo, k tomu i nadsázka a humor. Ale jo, ne že by se člověk bál, a lekačky plný ohraných postupů tomu nepomohly, ale jako celek to drží zájem a není to tak blbý, jak se po prvních minutách může zdát...(4.1.2018)

Kvalitní přemostění k prvnímu dílu Insidious. Aneb jakési zakončení životních osudů Elise, předtím, než se dostala ke svému poslednímu případu. Poslední klíč má přitom opravdu extra ohavného démona. Několik též originálních myšlenek zakomponovaných do duchařské zápletky a vcelku charakterní herce, které ale známe již čtvrtý film. Prostě musím přiznat, že tato rozjetá série se mi líbí a ač Poslední klíč zřejmě zavání koncem, rád bych se s Elise ještě jednou setkal u případu na který navozuje konec druhé kapitoly. Za mě zvedám palec nahoru a ta čtvrtá hvězda unikla skutečně jen o vlásek. 70%(13.1.2018)

Keď si to dám ako celok dokopy, myslím, že som o niečo spokojnejší, než keď som naposledy sledoval "Insidious: Chapter 3". Film, ktorý vyslovene zachránila jeho druhá polovica pred tým, aby sa stal nudným a zbytočným prequelom. Teraz sa ale pozrime na "Insidious: The Last Key". Nevedel som, čo môžem od filmu čakať. Nepovažoval som za pozitívny signál fakt, že bol film posunutý z októbra 2017 na január 2018. A jediné čo mi ostávalo dúfať, že to tvorcovia nepokazia. Tak som si kúpil svoj lístok, sadol do sály, pozrel si to a v mnohom to prekonalo moje očakávania. Kým na iných miestach som zase skutočne prevracal očami. Ale okey, čo na filme funguje? Lin Shaye sa po štvrtýkrát dostane do role Elise a je rovnako vynikajúca ako bola vždy. A je super, že sa v tomto filme o nej aj najviac dozvieme a budeme ju môcť spoznať cez časti v minulosti. Je to vynikajúce. Príbeh je zaujímavejší a dokonca si myslím, že aj zloduch je celkom kreatívny. No ohliadnuc od toho, že má skvelý dizajn a má veľmi kreatívne spôsoby ako ovládať ľudí, tak sa o ňom nedozvieme dokopy nič. Len to, že je veľmi strašidelný. Muž s kľúčmi je veľmi strašidelný. To je jediné čo vieme. Ostatné herecké výkony a réžia sú fungujúce a film má dobrú a tmavú temnú atmosféru. Takže dávam kredit aj v tomto. Plus si myslím, že sa to skvele prepája aj medzi "Chapter 3" aj s prvým filmom "Insidious". A rozhodne som vždy rád, ak ma film nenudí. Čo tento rozhodne nudu pre mňa nepriniesol. Kde ale film zlyháva? Agnus Sampson a Leigh Whannell sa tu tak veľmi snažia byť vtipní, až to miestami bolí. Občas povedia niečo, čo je celkom vtipné a nemôžem povedať, že sú vo filme zle využití, no v momente ako chceli baliť pekné baby alebo byť vtipný, tak som musel prekrúcať oči. To bolo skutočne otravné. Skákačky síce nie sú falošné, no rozhodne je to hororový element, ktorý musí zmiznúť. Pretože ma to vždy z atmosféry vytiahne. A málo tomu pridá. A v tomto filme to nepridalo skutočne nič. Je to len už staré klišé. Ako som povedal, o Mužovi s kľúčmi sa moc nedozvieme, a jeho porazenie je podľa mňa strašne odfláknuté. A okrem toho tu bude aj jedna smrť, kde som si skutočne musel povedať - "Bolo to nutné?" Myslím si, že film je lepší ako jeho predchodca a dáva mi to otázky, či je to skutočne koniec série, alebo sa to rozhodnú tvorcovia nejako obnoviť, Nebudem spoilovať, no poviem, že vidím nejakú cestu. Hoci názov evokuje, že sme v poslednom filme, nikdy nehovorím nikdy. A ako som povedal, mal by som aj jeden nápad, ako by to mohlo pokračovať. Takže uvidíme čo sa so sériou bude diať ďalej. Hodnotenie: B(6.1.2018)

Čekání na další pokračování velmi úspěšného duchařského hororu se vyplatilo. Načuchnutí do ne moc zdárného dětství naši vyjímečné honičky duchů Elise a jejího zchátralého příbytku, který když s ní začala, mlátit puberta a bludy v hlavě opustila. Tentokrát dosti temné pokračování ne moc zdlouhavé chození v hypnotickém zachraňování navíc s krvavým Slendermanem alias klíčníkem se mi líbilo. Dávám 80%(7.1.2018)

Žádnej zázrak už se snad ani nedal čekat, ale myslim si, že na čtvrtej díl to vůbec nebylo špatný.. v roce 2011 když jsem začínal na čsfd, tak byl ,,haunted house" muj nejoblíbenější subžánr a některý snímky ze subžánru ,,haunted house" se mi fakt zapsaly do paměti a v případě Insidious: Poslední klíč se to určitě nestane, ale aspoň jsem po skončení neměl chuť skočit z třináctýho patra.. ale jo, ke konci to nabíralo celkem slušnou atmosféru nicméně už se toho asi moc vymyslet nedá..(4.1.2018)

• chaometic

Nejhorší díl z celé série. Je nom se tam kecá- je tam hodně emocí a zbytečnejch. Na konci se to trošku rozjede. Nejvíc mě urázilo, že si natočej film, kterej už se nepodobá sérii Insidious, ale daj s itam samolepku aby jim to vidělo. Do kina na to nechodte, ušetříte si čas i zklamání.(20.1.2018)

• Přemek

Věčné čekání na "něco" bez napětí, nerozhodné tápání mezi horrorem a thrillerem a k tomu podprůměrně odvedené masky duchů - však ono to nevadí, vždyť jsou tam jen na setinu vteřiny, že.. :( Hvězda pouze za Lin Shayeovou, která dělá, co může.(8.1.2018)

<< předchozí 1 2 3 4