Reklama

Reklama

Wonder Woman 1984

  • USA WW84 (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V pokračování očekávané komiksovky se tentokrát ocitneme v osmdesátých letech. Proti superhrdince Wonder Woman budou stát dva záporáci. Max Lord v podání Pedra Pascala (seriál Hra o trůny) a také Cheetah s tváří herečky Kristen Wiig (Marťan). (Vertical Ent.)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (806)

Deimos 

všechny recenze uživatele

DivX/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// PLUS: úvodní desetiminutová scéna, létání mezi blesky i závěr mají tu správnou dávku nadšení a atmosféry, která je totálně boží MÍNUS: zbytek je však dost velký průměr, využití osmdesátek se nakonec moc nekoná, přes rok se na film těším a kino je pořád v nedohlednu, i tak jsem neodolal a našel si jinou cestu, po shlédnutí v kině bych ovšem návštěvy stejně nejspíš litoval, film nenaplnil moje velká očekávání, potřeboval by prostříhat, i napoprvé je zdlouhavý a má spoustu pomalejších pasáží, ke druhému shlédnutí potenciálně v kině nebudu mít moc důvodu, na film jsem koukal s rodinkou a byl pro ně příliš dlouhý/// Shrnutí: Moc jsem se těšil na osmdesátkový feeling i na zapracování Barbary/Cheetah o které jsem četl v komiksu, také na "návrat" Steva a chemii mezi ním a Wonder Woman. Spousta toho tady je a spousta je toho tady nějak navíc. Například snaha příběhu přinášet poselství o dobrotě lidství bylo už u Supermana s Reevsem a v tomto příběhu je to nějak navíc, ačkoliv může někdo oponovat dobovým zasazením. Problém mám taky s hlavním záporákem, který je opět takový zvláštní a stejně jako v jedničce poměrně slabým protihráčem. Ačkoliv jsem Patty Jenkins fandil, problém vidím v režii a pocity jsou smíšené./// Celkem 67%/// ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Když má komiksové dobrodrůžo v nadpisu rok 1984, tak, v kontextu s dnešní dobou, očekávám přeci jenom nějakou stylovou dobovku s hudbou z té doby a pěknou osmdesátkovou atmosférou. Tady nepřišlo ani jedno, naopak tu tvůrci připravili klasickou komiksovou, mega barevnou a mega digitální, záležitost. Navíc s jedním obrovským problémem. Na to, jaké blbosti komiksovky umí být a přesto nás dokážou bavit, musím konstatovat, že tenhle film je fakt kardinální blbost. Vrcholem všeho je závěrečný pumping proslov slovutné Amazonky, která působí, jak kdyby mluvila k celému národu a přitom si tam mluví jenom sama pro sebe. Navíc mě docela vytočilo, jak tu v jedné scéně hrál legendární motiv skladatele Johna Murphyho k filmu Sunshine. To bylo nezbytné? Šílená recyklace, pod kterou je navíc podepsaný Hans Zimmer? To se teda nepovedlo. ()

Reklama

666teen odpad!

všechny recenze uživatele

World Whore 84. Od počáteční Olympiády v Kundalandu, až po překvapivý happy end. Spoiler nehrozí, od první minuty je vymalováno. Naprosto šílená tupárna. Barevná a děsivě dlouhá. Na paní režiSERU si dám příště velký pozor! Od Zrůdy pokročila opravdu správným směrem. I když, tohle je vlastně taky Zrůda... ()

Sobis87 

všechny recenze uživatele

Je to oldschoolově pitomý (jakože fakt moc), ale vůbec ne zábavný - na to se to bere až moc vážně, akce tam je překvapivě málo, a když už na ni dojde, tak je zoufale nenápaditá. Gal Gadot navíc furt neumí hrát (a vlastně ani nemá co), Wiig je cheesy a Pascal si vyžral největší sranec nakonec. A ty osmdesátky nebyly ani zdaleka tak využitý, jak slibovaly trailery. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

Gal(on) tělních tekutin protekl naprosto comicsově. Klidně si palte stovky kyselých malin tomuto sequelu, za nejhorší pokračování, jehož předchůdce nebyl zrovna absolutním výkvětem vkusu. Pokračování je sexy, nápadité a zasazené do éry osmdesátých let minulého století, kterou ochuzený český divák strávil tak maximálně u Spejblů a Arabely. Alespoň v té Arabele se mihl náznak comicsu, ovšem držet v té době v ruce sešit s Wonder Woman, tak to byla rarita. A už vůbec si nedovedu představit, jak by tehdy vypadala představitelka z masa a kostí. A opět přede mnou stanula nádherná běhna, se kterou by byla radost strávit víkend v posteli. A naprosto skvěle se osvědčilo přihodit ještě jednu poběhlici, konkrétně Kristen Wiig, co svým nově získaným sexappealem rozmašíruje televizní hlasatelky, co byly asi největším erotickým zážitkem v dávných dobách pro československé diváky. Nové dějství se točí kolem vzácného nerostu, který plní každé přání. A jak to tak bývá, dostane se do nepovolaných rukou. A ve hře je tradiční zkáza lidstva, všeobecný chaos a politické represálie. Film je ve svém duchu stoprocentně naivní, přesně jak velí comicsový základ. A opět tomu bude přítomen sympaťák Chris Pine, který absolvuje "reinkarnaci" a vytvoří příjemně chemický tandem s Gal Gadot. Akcí film nepřetéká, ovšem pěkně vyvedené akční scény se postupně dostavují. K mání jsou pasáže, v nichž jedna muži neobletovaná ženština a jeden neúspěšný byznysman skrze magickou moc kamene mají rázem nadvládu nad živým tvorstvem, načež sexice bruneta musí obstarat Galon tamponů, protože takové létání v povětří nemusí být bezpečné pro poševní vchod. Hudba Hanse Zimmera mocně duje, Zack Snyder vše kontroluje z producentské stoličky a Patty Jenkins je přinejmenším stejně režijně nezdolná a nadržená jako při prvním dirigování WW. Vznikl sequel, co koketuje se Supermanem, když ho ještě představoval Christopher Reeve. Předpokládám, že ve třetím dějství dojde řada na pandemii a Wonder Whore dostane první menstruaci. 10/10 ()

Galerie (90)

Zajímavosti (33)

  • Dianino (Gal Gadot) líčení bylo provedeno pouze produkty kosmetické značky Revlon. (fiLLthe3DD)
  • Ve snímku byla použita skladba „Beautiful Lie“ z filmu Batman v Superman (2016), dále soundtrack ze Sunshine (2007), „Welcome to the Pleasuredome“ od Frankieho Goese, „Voi Che Sapete“ od Mozarta, „Adagio in D Minor“ Johna Murphyho, skladba „Rio“ od skupiny Duran Duran či „I Won't Leave You“ z filmu Pompeje (2014). (fiLLthe3DD)
  • Ve filmu nosí většina lidí boty značky Nike, jen zběžně zde zahlédneme také Adidas či Converse. (cmenda)

Související novinky

Komiksový Blue Beetle má tragický start

Komiksový Blue Beetle má tragický start

20.08.2023

Warneři se sice můžou do konce rukou plácat po zádech za to, jak moc se jim vyplatila sázka na Barbie v režii Grety Gerwig s Margot Robbie v hlavní roli, jenže bokem růžového megahitu se studiu v… (více)

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

Mortal Kombatu se daří. Bude dvojka?

28.04.2021

Analytici si opět hráli s diváckými přehledy a statistikami a nově tak víme, jak se na streamovací službě studia Warner Bros. dařilo herní novince Mortal Kombat. A šéfové z HBO Max si nejspíš mnou… (více)

Godzilla vs. Kong je králem box office

Godzilla vs. Kong je králem box office

04.04.2021

Kina se alespoň v zámoří a taky v Číně pomalu ale jistě vrací zpátky k životu. Už nějakou dobu tak bylo jasné, že první větší film, který se v kinech bude promítat, pravděpodobně nasytí poptávku a… (více)

Nominace na Zlaté maliny 2021

Nominace na Zlaté maliny 2021

13.03.2021

41. ročník Zlatých malin, každoroční ocenění pro ty nejhorší a nejbizarnější filmy roku, se blíží a pořadatelé nyní oznámili své letošní nominace. Mezi těmi najdeme jak celoročně vysmívané filmy typu… (více)

Reklama

Reklama