Bohatý obchodník Ross Webser objeví skryté talenty Guse Gormana, škodlivého počítačového génia. Ross se rozhodne zneužít Gusova talentu ve způsobu, jak si pomoci s plány ekonomické kontroly. V tu chvíli se objevuje Superman, aby hájil spravedlnost. (oficiální text distributora)

Trailer

Jossie

Vtipné gagy v Supermanovi? Tak tohle mi vůbec nesedlo, jako hlavní postava mi navíc přišel Gus a ještě mi bylo dost divné, jak se z totálního flákače stane doslova přes noc počítačový génius. Jinak zlomyslný Superman byl zajímavý nápad a milé zpestření byla Websterova chytrá přítelkyně, tvářící se jako bezduchá husa . ()

xxmartinxx

Superman nikdy nebyl můj oblíbený komiksový hrdina, nicméně jedničku (a později Superman se vrací) mu upřít nemůžu a nechci. To, co se mi nelíbilo ve dvojce, je tady ale zdvojnásobeno a co se mi líbilo tu chybí. Změna režiséra je vidět a s ní i změna stylu. Je to špatný film. Dá se snést - ale lépe je ho nevidět. ()

Tosim

I když bych k smrti rád dal čytři hvězdičky, nejde to. Superhrdinův příběh je obohacen o staronový milostný motiv, Robert Waughn je skvělý zloduch a boj dobra a zla v podání Supermana a Clarka Kenta na vrakovišti je úžasný, prostě to nejde. Mimo jiné mi to kazí ten obří počítač a moc nevýrazný Richard Pryor :-( ()

novoten

Doslova odpudivý film, který nadlouho degradoval mého milovaného Muže z oceli na figurku podporující mír, zachraňující svět před globálními či společenskými problémy a mající často problém víc sám se sebou než se zákeřnými protivníky. Při absenci Lexe a minimalizování rozsahu postavy Lois je tak jediným zajímavým momentem souboj Clarka s Kal-Elem. Fanoušky předlohy sice potěší objevení Lany Langové, ale i tenhle motiv nakonec vyzní nějak do ztracena. A teď to hlavní negativum: koktající, protivný a věčně na plátně překážející Richard Pryor. Bez něj by to bylo jenom slabé, s ním je to pro nejlepší postavu DC comics katastrofa. ()

Djkoma

Po prvních dvou dílech si člověk mohl říct, že někteří lidé v Hollywoodu vědí, co dělají a využívají toho chlapíka v barevném obleku, jak nejlíp umí. Opak se stal pravdou a ze slušně rozjeté série se stala naprostá fraška, která se možná snažila být tak popkulturní až to zahnala do extrému, z kterého není návratu. Jako komedie je to alespoň v několika místech funkční, jako vážný film o muži z oceli opravdu jen výsměch. ()

• V záverečnej časti zvára Superman (Christopher Reeve) trup lode, ktorá je od ropy. Ropa je horľavina a tým pádom by celá loď začala horieť, prípadne vybuchla. (Budisovie)
  • Ve 41. minutě přinese Superman (Christopher Reeve) zachráněné dítě své spolužačce Laně Langové (Annette O´Toole). Ta má v jednom záběru čistou tvář, při druhém záběru má tvář špinavou od oleje a při dalším střihu už je zase čistá. (Terva)
  • Film měl v Evropě premiéru dříve než v USA. A to o sedm měsíců. To byl velmi neobvyklý krok. (Karlos80)

Související novinky

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady…