Superman 3

Superman III

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Akční

Velká Británie, 1983, 125 min

• neoBlast

Dobře uznávám, že odpad! dávám z povinnosti, protože filmařsky je toto strašná ptákovina. Vyjmenovávat důvody nemá opravdu smysl. Ale z celé osmdesátkové vlny má tahle trojka asi největší naději na můj rewatch. V přítomnosti intoxikovaných přátel. Má dokonce výborné předpoklady zařadit se po bok přivilegovaných Bratrů z donucení a hlavně Černého přízraku, filmů jež se staly pravidelným itinerářem v rámci našich nepravidelných movienights sessions. 10 %(24.6.2013)

• Frajer42

Tak tohle byla katastrofa. Pouze sólová jízda Christophera Reevese. Neuvěřitelně slabý díl. Záporné postavy byly velmi pofidérní. Tenhle díl se snažil vyzařovat komediální nádech, ale potýkal se pouze s obrovskou trapností. A výkon Richarda Pryora ani nebudu komentovat, protože pro ten neexistují ta správně špatná slova. Tady je to jednoznačný odpad.(29.1.2011)

Abych pravdu řekl, byl jsem velmi překvapený, když jsem po tolika letech zjistil, že existuje třetí a dokonce i čtvrtý díl Supermana. Jenže když se hned na začátku objevil Pryor, asi mi došlo proč k tomu došlo. Udělat ze Supermana romantickou komedii (s tím že tyhle dva žánry se neustále předhánějí o prvenství) s až neuvěřitelně přehnanou bondovskou nadsázkou? Ale hlavně, Superman bez Lois Lane (hlavně v podání úchvatné Margot Kidder)? Děláte si srandu? To i toho Lexe Luthora jsem byl ochoten oželet. No, alespoň zábavné to bylo, i když můj úsměv byl občas škodolibý a nevěřícný. Přesto to mělo jakési své kouzlo. Po těch prvních dvou zcela vážných dílech je tohle takový úlet, až se mi chce napsat, kam se na to ty předešlé dva filmy hrabou. 2,5*(2.12.2011)

• noriaki

Je to jenom můj pocit, nebo se Superman trojka nesměle snaží o komedii? Je tu nepovedený pokus o situační humor, a taky občasné rozpačité konverzační výměny, které by snad měly působit směšně. Obojí se minulo účinkem. A korunu všemu nasadil nevtipný Richard Pryor, v roli počítačového hackera / génia. Kupodivu by se film bez Supermana Klidně obešel. Ten si sem tam někoho zachrání z katastrof, které se na něho tak lepí, ale do děje samotného moc nezasahuje, to až na konci. Trvalo to dva díly, a ze superhrdiny v pláštěnce se stala vedlejší postava, a to v jeho vlastním filmu.(8.8.2013)

Kromě Hvězdných válek neznám žádnou vícedílnou sérii, která by si udržela vysoké množství diváků a fanoušků od prvního až po n-tý díl. Bohužel Superman patří k těm, jehož kvalita se s přibývajícími díly limitně blíží nule. Pořád ale dopadl lépe než Batman z 90. let. U mě si však tento Superman pozornost získal výborným námětem, byť tam Christopher Reeve nemá moc času ukázat své kvality. Jen je mi líto, že se z komiksu stala díky rádobyvtipnému scénáři komedie, ve které se náhodou objeví i Superman. Jinak nemůžu zapomenout na souboj dvojníků a na počítač. Pokud nebudu zmiňovat procentuální hodnocení, vychází mi to na čtyři hvězdy.(16.7.2014)

• - V úvodní sekvenci posloužilo kanadské město Alberta jako předměstí Metropolis. (WolfR)

• - V úvodu příběhu okolo 4. minuty začne plyšovému chodícímu tučňáku hořet pravé zakrnělé křídlo. Když však dojde ke Clarku Kentovi (Christopher Reeve), hoří mu hlava a křídlo je netknuté. (Terva)

• - Christopher Reeve po dokončení natáčení v rozhovoru prohlásil, že s rolí Supermana končí jednou provždy. Řekl: „Byla to velká kapitola mého života, ale už jsme s tím hotovi a neměli bychom co dělat." O pár let později se ale do této role ještě jednou vrátil v Superman IV: The Quest for Peace. (WolfR)