Superman 3

Superman III

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Akční

Velká Británie, 1983, 125 min

• Torgal

Paródia na Supermana vydávajúca sa za regulérne pokračovanie. Režisér sériu totálne zhovädil a hodil do (často nezamýšľanej) komédie. Keď som sledoval neuveriteľnú dejovú líniu s Richardom Pryorom, mal som dosť. Tu prezentovaná predstava o počítačoch a programátoroch je to najväčšie wtf, čo sa dá vo filme vidieť. Obzvlášť finále na mňa pôsobilo ako céčková produkcia z 50-tych rokov. Jediná naozaj slušná scéna ja tak súboj Clarka so Supermanom na šrotovisku. 3-/10(26.4.2013)

• noriaki

Je to jenom můj pocit, nebo se Superman trojka nesměle snaží o komedii? Je tu nepovedený pokus o situační humor, a taky občasné rozpačité konverzační výměny, které by snad měly působit směšně. Obojí se minulo účinkem. A korunu všemu nasadil nevtipný Richard Pryor, v roli počítačového hackera / génia. Kupodivu by se film bez Supermana Klidně obešel. Ten si sem tam někoho zachrání z katastrof, které se na něho tak lepí, ale do děje samotného moc nezasahuje, to až na konci. Trvalo to dva díly, a ze superhrdiny v pláštěnce se stala vedlejší postava, a to v jeho vlastním filmu.(8.8.2013)

Abych pravdu řekl, byl jsem velmi překvapený, když jsem po tolika letech zjistil, že existuje třetí a dokonce i čtvrtý díl Supermana. Jenže když se hned na začátku objevil Pryor, asi mi došlo proč k tomu došlo. Udělat ze Supermana romantickou komedii (s tím že tyhle dva žánry se neustále předhánějí o prvenství) s až neuvěřitelně přehnanou bondovskou nadsázkou? Ale hlavně, Superman bez Lois Lane (hlavně v podání úchvatné Margot Kidder)? Děláte si srandu? To i toho Lexe Luthora jsem byl ochoten oželet. No, alespoň zábavné to bylo, i když můj úsměv byl občas škodolibý a nevěřícný. Přesto to mělo jakési své kouzlo. Po těch prvních dvou zcela vážných dílech je tohle takový úlet, až se mi chce napsat, kam se na to ty předešlé dva filmy hrabou. 2,5*(2.12.2011)

• GOREGASM

Že se bude Superman už ve trojce brodit televizně fantasmagorickým bahnem jsem teda nečekal. Nejenže je film sám o sobě absolutně zhovadilý a přídomek blbost splňuje formu komplimentu, ale především jde o totální zadupání ikonického hrdiny six feet under. Tady je prostě všechno špatně, ultrastatického Reeva nevyjímaje. Stupidní fórky, íkvotykvoidní logika a Richard Pryor aka zničehonic geniální kybernetický génius aka dementor na papíře i na plátně (naneštěstí pro diváka není sám) zatěžují čerstvě pohřbeného Supermana vahou minimálně megatunové náhrobní desky, z pod které Christophera Reeva vyprostila jen vidina dalšího megašeku. No fuj. 0%(5.6.2013)

Třetí díl se více než 3/4 své stopáže netváří jako propadák. Bohužel opět hodně nezvládnutý závěrečný boj proti supermodernímu počítači posílá celý snímek ke dnu. Jinak jsem se docela solidně bavil, zlý superman stojí za to, stejně jako Richard Pryor, který zastupuje nejpodivnější castingové rozhodnutí všech dob. Hodně jsem zde cítil inspiraci Bondovkami. Tento díl mě utvrzuje v názoru, že Christopher Reeve byla pro sérii vynikající volba. On dle mého soudu byl a bude jediný správný Superman.(4.12.2012)

• - Natáčení probíhalo v Kanadě, Utahu, Arizoně a v anglickém filmovém studiu Pinewood. (Terva)

• - Christopher Reeve po dokončení natáčení v rozhovoru prohlásil, že s rolí Supermana končí jednou provždy. Řekl: „Byla to velká kapitola mého života, ale už jsme s tím hotovi a neměli bychom co dělat." O pár let později se ale do této role ještě jednou vrátil v Superman IV: The Quest for Peace. (WolfR)

• - Annette O`Toole, která tu hraje Lanu Langovou, hraje v seriálu Smallville postavu Marthy Kentové, Supermanovy adoptivní matky. (Karlos80)