Superman 3

Superman III

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi / Komedie

Velká Británie / USA, 1983, 125 min

• Nin

Hodně mi to připomnělo Spider-mana 3. Teď teda nemyslím tím, že je tu na chvíli hlavní hrdina "zlej", spíš to, že třetí díl přináší jakousi podivnou ujetou komedii, kde se nevyplatí jakkoliv přemýšlet. První polovina je ještě v pohodě, chrlí se tu tak velké množství stupidních fórů, že si určitě každý najde nějaký, kterému se zasměje, ale ve druhé, kde už nastupuje super-superpočítač, který zvládne naprosto cokoliv... tam už je to opravdu špatný a neúnosný. (4/10)(15.7.2009)

• WolfR

Další pokračovaní komiksové Supermanovské série. Třetí díl disponuje pár velmi zajímavými nápady, ale nedotaženými. Například, že se Superman stane díky syntetickému Kryptonytu zlým nebo představení další postavy z komiksů Lany Langové nebo návrat alespoň na chvíli do Smallville. Ovšem na tomto pokračovaní mi vadí pár věcí. A hned vám je napíšu. Takže třetí Superman byl pojat více komediálně, takže tam je, mnoho komediálních gagů, což není dobře. Dále mi tady schází, nezapomenutelný Gene Hackman jako Lex Luthor, kterého tentokrát tvůrci vynechali. A k tomu ještě zde dali minimální prostor Loise Laneové. Navíc nový záporák se vůbec nemůže rovnat s Lexem Luthorem, kterého jak jsem již napsal tvůrci vynechali. No a jinak režie pokulhává a herecké výkony taky. Ale akční scény jsou solidní, dialogy taky nejsou nejhorší, ikdyž jsou ve scénáři velké díry. 2 hvězdy. PS: Koukat se na to dá.(21.8.2010)

TV/// Obsazení 7/10 Děj 6/10 Hudba 5/10 Efekty 4/10/// +postava Lany Langové, příběh Supermana pokračuje, několik scén -film postrádá logiku, lepší příběh a technické zpracování, Lex Luthor je jen jeden/// Při úvodních titulcích jsem teda pořádně čuměl a nevěděl jestli se smát a nebo plakat. Na vině je především technická stránka filmu, od začátku dokonce je na filmu vidět jeho stáří a v kontrastu s příběhem o inteligentním počítači se mi chce až zoufat. Tolik nelogičností a levných efektů v průběhu filmu se jen tak nevidí. Musím třebas upozornit na jednu scénu při které superman zachraňuje loď z které uniká nafta...supík si krásně jako by nic nafouká všechnu vyteklou naftu zpátky přes otvor do lodi (tady bych to ještě bral) a aby zabránil následnému úniku nafty, tak celou díru přisváří svými paprsky (z očí mu šlehá laiser nebo oheň) a tak mě logicky napadá neměla ta loď udělat BUM?... u svého auta to raději testovat nebudu :-) Teď takovej postřeh: Postavu Lany Langové, kterou ve Smallvillu ztvárnila Kristin Kreuk zde hraje Annette O´Toole, která v témže seriálu kraje matku Klarka Kenta. Fakt, který ale mile potěší. Na závěr snad jen dodám, že film jsem rád zhlédl, má něco do sebe, ovšem předchozím dvěma dílům se nevyrovná a nebýt postav a Supermanovského schématu, tak by neměl co nabídnout./// Celkem 56%///(16.9.2006)

• sidzej

Takto pochovať jednu nehynúcu komisovú ikonu je umenie Lester....lietajúci opitý Superman, súboj na vrakovišti- zlý Superman vs. Clark Kent? A ten nechutný imbecilný černoch....čo to do pekla malo znamenať? Úvod filmu mi pripomínal humor najhorších častí policajnej akadémie, skrátka hnus. 2. najhoršia komiksová adaptácia akú som videl( na Schumacherovu katastrofu Batman a Robin nemá nič). Tá 1* je za Christophera Reeva, neskutočný kvalitatívny pád po skvelej dvojke(16.1.2008)

Třetí superman není špatný ale je úplně o něčem jiném než ti dva předchozí. Víc vtipný ale zase s poněkud trapným záporákem o kterém pochybuju jestli to v čem mu chtěl Superman zabránit je vůbec zločin!! Akce je tu sice víc než v jedničce ale scénář je dost nablblý a ani některé dobré vtipy ho nezachrání!! Reevesovou charisma jako herce je ale veliké proto dávám slušné tři hvězdičky....(3.11.2009)

• - V záverečnej časti zvára Superman (Christopher Reeve) trup lode, ktorá je od ropy. Ropa je horľavina a tým pádom by celá loď začala horieť, prípadne vybuchla. (Budisovie)

• - Diváci Reevea k jeho smůle zařadili do škatulky herce jedné postavy. V osmdesátých letech se proto snažil uspět ve filmech různých jiných žánrů. Když tyto pokusy z velké většiny skončily neúspěchem, Reeve se nechal přemluvit k účasti ve čtvrtém pokračování, jež bylo velkým propadákem. (WolfR)

• - Margot Kidder (Lois Laneová) je ve filmu méně než pět minut a její text měl dvanáct řádků. Po tom, co byl během natáčení Supermana 2 vyhozen Richard Donner, už se totiž Supermanské série nechtěla účastnit. (WolfR)