Reklama

Reklama

Batman začíná

  • USA Batman Begins (více)
Trailer 1
USA / Velká Británie, 2005, 140 min

Jako malý chlapec je Bruce svědkem násilné smrti rodičů, kterou si trpce vyčítá. V dospělosti je ovládán vztekem a touhou po pomstě. Snaží se pochopit myšlení zločinců a bojuje s vlastními démony. Živí se drobnými krádežemi a ocitá se v horské věznici v Číně, kde se setkává s tajemným mužem Ducardem, který jej naučí bojovému umění nindžů. Zdejší výuka nakonec dopadne poněkud jinak a on se vrací do rodného Godham City. To se za těch pár let změnilo k nepoznání - ze všech stran vyvěrá kriminalita a korupce. Bruce s pomocí věrného komorníka a pár nových přátel, začíná žít dvojím životem. Stane se maskovaným bojovníkem Batmanem, který používá svoji sílu, inteligenci a řadu svých technických vymožeností k boji proti zlověstným silám, které ohrožují město. (TV Nova)

(více)

Diskuze

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

pravdovravny

Já taky nemam problém přiznat že na takový kraviny nekoukam. A ano vim co to je. Mam mladší sestru která na to koukala jako malá. Takže hodnotim podle toho co jsem viděl. Ne podle ostatních.

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

pravdovravny

Režísér a série přesně podle mojich představ. To není moc velký schazování trilogie. A nebyl to trhák ? Proto další díl a i ten poslední platily za jedny z nejočekávanějších danýho roku. Ještě řekni že to byl propadák :D Jdi si raději pustit skvělej a vysoce kvalitní Muzikál ze střední :D

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

pravdovravny

Vzhledem k tomu že to byl kasovní trhák tak asi se trefil do jejich gusta. A víš co mně zaráží ? Že tu tak na tu trilogii nadáváš a máš jí hned s Nolanem na začátku profilu. To je docela solidně podivný nemyslíš ? A nějak si nejsem jistej jestli Nolana zajímá co zrovna konkrétně ty chceš...

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

pravdovravny

viz. můj profil ... já nevím, ale z mojeho pohledu a úsudku jsou dvě strany komiksového filmu .. jedna je ta komiksová, kde je neporazitelný hrdina s množstvím arzenálu nebo nějakých geniálních udělátek a ta druhá je ta realistická, kterou mistrovsky zpracoval Nolan v jeho netopýří trilogii :) 

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

movieband

movieband (hodnocení, recenze)

pravdovravny

za prvé: proč se ptáš na roky? za druhé: za co mě hergot máš? samozřejmě, že viděl :) to je klasika .. jako malý sem na tom frčel pořád .. stejně jako na Batman Returns a Batman forever ... Batman a Robin  mě nebavilo .. vůbec (moc barevné a pro mě je to tak trochu urážející natočení Batmana - spíš jako by Schumacher natočil parodii na Batmana) 

Ramirez85: kde by si ty komiky daly sehnat? vcelku bych stál o přečtení .. mě se právěže líbí jak to Nolan pojal, že to není takové odlehčené jak Burtonovi filmy (i když sou parádní) ... ta realističnost je na tom to nejzajímavější a pro komiksový film je tohle pojetí podle mě to nejlepší! a jsem taky toho názoru, že celá tahle Nolanova netopýří trilogie je to nejlepší co filmový svět komiksů mohlo kdy potkat .. samozřejmě i s Hellboyem a možná i Watchmeny 

na příspěvěk reagoval Pítrs85, pravdovravny

Uživatel movieband smazal svůj příspěvek.

Pítrs85

Pítrs85 (hodnocení, recenze)

pravdovravny

Četl jsi Batman - Rok jedna? Nebo Návrat Temného rytíře? To jsou komiksy od Franka Millera (mj. Sin City), ze kterých Nolan čerpal nejvíc. Až si je přečteš, zkus se zamyslet, jestli jsou pro celou rodinu... Problém není v Nolanovi, ale v tobě, protože máš Batmana zafixovaného někde na úrovni odlehčeného Spider-Mana, ale o tom on vážně není ;-)

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

pravdovravny

Podle tebe má bejt pro celou rodinu. Podle mně nemusí. A Nolan to hlavně točil tak jak si myslel že to bude dobře přijatý. A to mu vyšlo. V širokym měřítku to bylo hodně dobře přijatý. A to celá trilogie.

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

Odbočil jsem od tématu ? Řekl jsi že Batmanovi uškodil. Já řikam že spíš ho vystřelil na vysokou laťku. A proč by to nemohlo bejt jako krimi thriller ? Je to inspirovaný komiksama o Batmanovi. Nic co by si čistě vybásnil. A co vim tak ne každej komiks s Batmanem je pohádka pro děti.

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Uživatel Žralok smazal svůj příspěvek.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

pravdovravny

Ne. Vážně jsem dal hned 5*. A nikdy neupravuju hodnocení na základě pokračování. Hodnotim danej film. Ne to jestli se povedlo pokračování nebo ne. Proč se ti ta reálnost nelíbila ti fakt říct nedokážu. Záleží čistě jenom na tvym vkusu. Nenutim ti aby se ti to líbilo. Ale říct že to zprznil je trošku dost silný tvrzení. Burton to pojal komiksově a trochu temně. To se mi líbilo. Samotnej jeho Joker mně osobně neoslnil. Schumacher to pojal taky komiksově ale uplně blbě. Taky Burtonovo oba díly netopýra o moc nezaostávaj za Nolanovo trilogií. Ale na 5* to pro mně není. Na rozdíl od tohohle filmu.

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Žralok

Žralok (hodnocení, recenze)

pravdovravny

5* Všem třem. Burtonovo 4* oběma. Schumechorovo 3* a 1*. Na Burtonovo Batmanovi jsem vyrůstal. A nějak bych řekl že to není ani o věku. Hodnocení tady mluví samo za sebe. Docela solidní skupina lidí považuje Nolanovo Batmana za vynikajícího. Hlavní roli tam hraje temný a realistický pojetí.

na příspěvěk reagoval pravdovravny

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Příspěvek byl smazán administrátorem.

Související novinky

Zemřel herec Tom Wilkinson

Zemřel herec Tom Wilkinson

30.12.2023

V posledních hodinách roku 2023 bohužel přichází smutné zprávy z Velké Británie. V sobotu 30. prosince totiž filmový svět ve věku pětasedmdesáti let náhle opustil anglický herec nominovaný na dvě… (více)

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

Nolan nevyloučil možnost natočení Star Wars

19.07.2023

Režisér Christopher Nolan si za ty roky v Hollywoodu vypěstoval pověst tvůrce, který má pevnou vizi, přesně ví, čeho a jak dosáhnout, a málokdy se co se kvality týče splete. Navíc se mu několik let… (více)

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

Christopher Nolan odhalil svůj příští film

09.09.2021

Režisér Christopher Nolan byl jedním z prvních filmařů, kteří se loni rozhodli vyzkoušet sílu kin během pandemie, když de facto vlastnoručně protlačil svůj snímek Tenet k letní premiéře. Místo… (více)

Watchmen ve stylu Jokera?

Watchmen ve stylu Jokera?

05.01.2021

Dávno před tím, než komiksové Watchmen oživil svým seriálovým pokračováním scenárista Damon Lindelof (Ztraceni, Pozůstalí), nebo se o filmovou adaptaci původního komiksu pokusil Zack Snyder (Muž z… (více)

Reklama

Reklama