Výborný restart batmanovské série, takový který si zasloužila, ještě že se vedení chytl talentem obdařený Ch.Nolan. Režisér jehož filmy atakují žebříčky celkově nejlepších filmů a bývají jenom v červených číslech. Možná by to byl dokonce i můj nejoblíbenější Batman, ale to by nemohl Ch.Nolan přijít ještě s lepším dílem, ano The Dark Knight dovedl všechno k dokonalosti a taky měl nejlepšího možného záporáka – Joker (r.i.p.) S citem obsazené, bez problému fungující příběh, povedená a velkolepá akce a nakonec i halucinogenní pohledy, které se vám dostanou pod kůži na delší dobu. Slizce odehrán Scarecrow, výborný C.Murphy, jediné slabé místo byla asi K.Holmes, ta prostě nedostala moc hereckého talentu. Batman Begins jsem ještě pořádněji docenil při dalších shlédnutích. 9/10*(14.6.2007)

Jelikož se asi vypravím do kina Temného rytíře, když už je kolem toho taková sláva, tak jsem se musel podívat na to jak ten náš Batman vlastně začal. Nolan odvedl dobrou práci, kvalitní příběh, ani jedna mrtvá chvilka, ale stejně to nebylo uplně zázračné, přece jen mi vadily nějaké ty nepřesnosti a chybky. Ale za to, že jsem se chvílemi i slušně zasmál, tak tam peru 4. Uvidim co po TDK, třeba to ještě přehodnotim.(19.8.2008)

Zajímavý pohled na život Bruce Wayna od dítěte až po zrozeni Batmana. Po posledních dvou filmových Batmanech jsem si myslel, že se tento hrdina dostane na nějakou dobu do propadliště dějin, ale Batman begins navrátil této sérii velmi kvalitní úroveň. „People need dramatic examples to shake them out of apathy, and I can't do that as Bruce Wayne. As a man, I'm flesh and blood. I can be ignored, I can be destroyed. But as a symbol … as a symbol, I can be incorruptible. I can be everlasting.“ (27.2.2006)

"GORDONE, UŽ VÁM TAM NEMÁM KOHO POSLAT." Narozdíl od TEMNÉHO RYTÍŘE, který mi vyrazil dech hned, jsem BB docenil až po opětovných zhlédnutích a dnes už trvám jen na pár fousech (komiksový plán na otrávení města v tak realistickém filmu, záměrná nepřehlednost bitek). Realistický a inteligentní scénář se silnými postavami a nabouchaným dějem ládovaným v krátkých úderných scénách a myšlenkově bohatých a přitom vždy včas nenásilně odlehčených dialozích, promyšlená režie, úderný soundtrack a charizma zdaleka nejlépe obsazeného Bruce Waynea / Batmana vůbec.(1.8.2005)

Resuscitace Temného rytíře proběhla ve velkém stylu. Nolan kašle na vše, co bylo předtím, Schumacherovi se vysmívá přímo do tváře a sám zrealističťuje jednoho z nejosobnějších hrdinů komiksu. První polovina působí svěže, novátorsky a psychologicky drásavě, druhá pak rozehrává tradiční navlékání do kostýmu a první trable v nové roli ochránce pořádku. Nolan nespoléhá na trikový ohňostroj a velice pevně lpí na co nejpreciznějším zasazení ve skutečném prostředí. Investice do hmatatelných kulis se vyplácí o to víc, čím lepší herci v nich hrají. Bale nemá jako Batman absolutně chybu a osobně ho považuji za nejlepšího a nejskutečnějšího představitele téhle role, Cillian Murphy v další roli naprostého magora okouzlí každého a i ta Katie Holmes se dá s opakovaným shlédnutím vzít na milost. Škoda jen, že Nolan není přesvědčivý v akčních scénách. I když si myslím, že zcela záměrně, mixuje souboje do nepřehledného guláše, protože třeba taková scéna na ledu je ve své podstatě dokonalá filmařská práce, stejně jako celý film.(18.6.2006)

• - Christian Bale (Bruce Wayne) sa v mnohých akčných scénach nenechal zaskakovať dablérom, no nebolo mu dovolené riadiť Batmobil. (jedenzdvoch)

• - Mezi druhým Schumacherovým filmem Batman a Robin (1997) a prvním Nolanovým Batman začíná (2005) vznikla pauza celých 8 let. V celé Batmanovské sérii jde o nejdelší přestávku. (x_silver)

• - Komiksoví geekovia vypočítali sumu, ktorá je potrebná na to, aby sa niekto stal Batmanom. Dostali cifru 600,000 eur. Zahŕňa vlastníctvo batmobilu, potrebných technologických hračiek, tréning bojových umení či neodmysliteľného osobného asistenta - komorníka. (kacer4)