I keď mi žiaden z hrdinov s prívlastkom -man netrhá žily, musím uznať, že Batman Begins sa podaril. Nolan ukázal, že okrem menej komerčných až "divných" filmov, vie natočiť aj inteligentnú popkornovú jazdu. BB je na rozdiel od predchodcov omnoho menej "temný", pôsobí realistickejšie a omnoho menej komiksovo. Nebyť kecov o spravodlivosti, dobre a zle a dosť zlých sekvencií bojových umení na začiatku by to bol plný kotol. A Baleovi tá maska sedí asi najlepšie zo všetkých doterajších "Batmanov". 8/10(4.3.2006)

Ako z veľkého kódexu. Čaro celej prvej polovice je fakt úžasné – pretože je založené na zmysloch, na psychyke. Zaoberá sa so samotným človekom, ktorého duchovný svet bol zatial pre ľudí neznámy. Akonáhle sa všetko začne stávať komixovejším, stráca to svoju váhu. Avšak to naštartovanie, to rozprúdenie novej éri Batmana je tak silné, že niet lepšieho režiséra, ktorému by sa podarilo laťku nasadiť vyššie. Zasadiť počiatky zmyslupných príbehov s komixovými prvkami, ktoré každí znás už určite potreboval. A plátno tiež. | 2008 | Na veľké moje šťastie som videl prvý diel v roku, keď už bol na prahu premiéry ten druhý, a tak som čakal len zopár mesiacov, a mohol si tak vychutnať Temného rytiera v kine. Naopak, mrzí ma, že som o Batman Begins v roku 2005 ešte nevedel, a tak čaro plátna je dodnes jediným mínusom v dojme oproti pokračovaniam. Všeobecné porovnávanie prvého dielu s pokračovaniami nie je úplne objektívne, nakoľko pri vytvorení nového sveta sa režisérské company musí zaoberať s toľkými základnými otázkami a detailami, že samotné prevedenie je potom o niečo unavenejšie, a len v uvodzovkách nedotiahnutejšie. Už len keď pomyslíme na veci, akými sú vymyslenie a realizácia rekvizít (batsuit, batmobil...), či samotný casting postáv, na ktorý Nolan otestoval ešte aj samotného Christiana Bale-a, ktorý napokon porazil v konkurzu o dvojrolu aj Cilliana Murphyho (ten sa ale tiež stal súčasťou projektu ako Scarecrow), tak je jasné, že i v obrovských produkciách, akým bol Batman začína, bol začiatok veľmi ťažký. Naviac, v druhej, komixovejšej pólke filmu cítiť nižší rozpočet oproti pokračovaniam, hlavne kôli komixovým elementom a kulisám. I tak je však Batman Begins do roku 2005 najlepším komixovým filmom, ktorý prerazil bariéry do nového vnímania celého žánru. A ja som za to nesmierne rád. Inak by sme nemali klenoty, akými sú The Dark Knight a Rises, alebo možno ani nekomixový Inception, na ktorý by Nolan bez netopierych filmov nikdy nedostal potrebný kredit pre realizovanie svôjho detského viacvrstvového sna. Realistickejšia, technicky a emočne nadupaná éra komixových filmov začína filmom Batman Begins. 95% | 28.9.2014, Blu-Ray, 42"LED, THX, EN DTS |(28.3.2008)

Ze začátku mě to moc nepřesvědčovalo, líbilo se mi to jako film ale ne jako Batman, až když nastaly události v retrospektivě a Gotham tak to začal bejt ten pravej nářez. Všechno do sebe zapadlo a nezbejvá než konstatovat, že David S. Goyer a Christopher Nolan jsou špička. Herecké obsazení super, Christian Bale si roli dává nehoráznym způsobem (příhoda s Evropankama a bazénkem rulezz) a matadoři Caine, Oldman, Neeson, Hauer a Freeman také. Ken Watanabe se jen mihne (škoda) ale kdo vám na 100% utkví je Cillian Murphy protože je to jeden z nejlepších hajzlů co jsem kdy viděl (a to ani nemusí mít ten pytel na hlavě). Vše podtrženo hudbou Hanse Zimmera cool efektama a coolózním Batmobilem.(17.7.2005)

Kdepak, rozhodně nechci zpochybňovat kvality původního BATMANA (1989), to bych si nedovolil. Tak snad jen, že BATMAN ZAČÍNÁ je prostě úplně jiný film. Teď už dobře víme PROČ, ale taky se důkladně dozvíme JAK? Tvůrce Blade a Dark City Gavid S. Goyer naservíroval neprůstřelný scénář, pečlivě jištěný zručnou režii Christophera Nolana a plejádou schopných herců. Christian Bale nemohl zklamat, ale potěší i věrný sluha Michale Caine, strašák Cillian Murphy nebo velice stylová inkarnace Rutgera Hauera. Zůstávám na pěti a druhé shlédnutí je doufám potvrdí.(9.1.2008)

Zajímavý pohled na život Bruce Wayna od dítěte až po zrozeni Batmana. Po posledních dvou filmových Batmanech jsem si myslel, že se tento hrdina dostane na nějakou dobu do propadliště dějin, ale Batman begins navrátil této sérii velmi kvalitní úroveň. „People need dramatic examples to shake them out of apathy, and I can't do that as Bruce Wayne. As a man, I'm flesh and blood. I can be ignored, I can be destroyed. But as a symbol … as a symbol, I can be incorruptible. I can be everlasting.“ (27.2.2006)

• - Jazyk, ktorým rozpráva Ra's Al Ghul (Ken Watanabe), nie je ani japončina, ani tibetčtina. Vlastne to nie je žiaden známy jazyk. Je to hatlanina, ktorú herec vytvoril počas natáčania. (jedenzdvoch)

• - Christian Bale (Bruce Wayne) sa v mnohých akčných scénach nenechal zaskakovať dablérom, no nebolo mu dovolené riadiť Batmobil. (jedenzdvoch)

• - Jedným z hlavných kandidátov do role Batmana bol aj Ashton Kutcher, ktorého presadzovalo hlavne štúdio. Christopher Nolan však touto voľbou nadšený nebol. (jedenzdvoch)