Příliš patosu a trapných keců/scén/sekvencí (vycvičíme si pejska/netopejra a on nás pak kousne, tak se mu budem muset jít podívat na zoubek - kolikrát už to tu bylo), málo zábavy, hrozná Katie Psí-oči Holmes a "realistický" Gotham, který mně osobně prostě nesedne. Třetí hvězdu zachraňuje geniální Cillian.(6.8.2008)

Výborný restart batmanovské série, takový který si zasloužila, ještě že se vedení chytl talentem obdařený Ch.Nolan. Režisér jehož filmy atakují žebříčky celkově nejlepších filmů a bývají jenom v červených číslech. Možná by to byl dokonce i můj nejoblíbenější Batman, ale to by nemohl Ch.Nolan přijít ještě s lepším dílem, ano The Dark Knight dovedl všechno k dokonalosti a taky měl nejlepšího možného záporáka – Joker (r.i.p.) S citem obsazené, bez problému fungující příběh, povedená a velkolepá akce a nakonec i halucinogenní pohledy, které se vám dostanou pod kůži na delší dobu. Slizce odehrán Scarecrow, výborný C.Murphy, jediné slabé místo byla asi K.Holmes, ta prostě nedostala moc hereckého talentu. Batman Begins jsem ještě pořádněji docenil při dalších shlédnutích. 9/10*(14.6.2007)

Christopher Nolan se absolutně neohlížel ne předešlý Batmany a natočil ho po svým, v podstatě překopal celej děj a nechal jenom ty nejdůležitější časti příběhu a někdy i ty pozměnil, to hlavně začátek, kterej si udělal absolutně po svým a mnohem víc přiblížil život Bruce Waynea před tim něž se stal Batmanem a průběh jak se stal Batmanem, v minulých dílech bylo jen opravdu to nejnutnější z jeho dětství a i díky tomu si s tim Nolan mohl dělat co chtěl a musim říct, že to neni špatná myšlenka a má to rozhodně hlavu a patu, jen se to občas moc nesrovnává s prvním Batmanem, ale to neni nijak zvlášť podstatný, protože to stejně natočil úplně jinak než Tim Burton a ostatní, jen tomu trošku chybí ta skvělá temná atmosfér Gotham city, která byla v jedničce, ale tim nechci říct, že to má špatnou atmosféru jen jsem si zvyhnul na jiný Gotham city, ale zase na druhou stranu je tady všechno mnohem víc modernější a Nolan do toho vložil lepší a svižnější akci, i když je občas trošku nepřehledná, ale jinak velice dobře natočená a hlavně pozměnil Batmobil, tady je to fakt krutej tank a líbil se mi mnohem víc než ta plechovka předtim a taky ho hned Nolan využil a natočil několik pěknejch akcí, který by určitě s tou kraksnou batmobilem nenatočil. V akci hodně vynikal Christian Bale, kterej se v akčních scénách překonával a určitě to byl jedna z nejlepších voleb herce na Batmana co mohl Nolan udělat, ale že by byl nejlepší Batman, to si zase nemyslim i když to velmi dobře zahrál, v akci se rozhodně taky neztratí a charisma má taky, tak prostě mi nepřipadalo že by ostatní představitele nějak zvlášť převyšoval, spíš jen vynikal díky skvěle propracovanýmu příběhu. Jediná chyba filmu je, že nemá typickýho záporáka, tady se sice objeví několik, ale žádnej neni moc výraznej a i když se za něj vydává Liam Neeson, tak je tam tak málo, že to ani nestojí za řeč a finální bitka mi taky nepřipadala moc monumentální na zakončení tak dobrýho filmu, ale to jsou asi všechny výtky co k tomu mam a jinak jsem maximálně spokojenej a už se jen těšim na další díl(14.7.2005)

Doufám, že tohle byl opravdu jen začátek a v Temném rytíři to na nás Nolan všechno rozbalí. Místy jsem měl přeci jen dojem, že si teprve osahává půdu vysokorozpočtové podívané. Slibně zní i fakt, že v druhém díle nebude paní Cruiseová, jediný to omyl v absolutně špičkovém obsazení. Těším se ohromně! P.S. červen 2013: Na plný počet bodů se to u mě asi nikdy nevyšplhá, ale stejně mám tenhle díl s každým zhlédnutím radši. Což je vlastně typický rys prakticky všech Nolanových filmů.(16.7.2008)

Batman začíná a je to úplně nová jízda než kdy dřív. Film sleduje Batmana a jeho putovaní za pomstou s mnoha flashbacky a pár záporáky. Podrobný příběh vynechám, ten je popsán jinde. Záporáci Ra's Al Ghul, Ducard a Scarecrow, jsou Batmanovi silnými protivníky, ale jeho táhne hněv, pomsta a strach. Po dvou Burtonech a dvou Schumacherech (zabte ho!!) vzal tuto komiksovou adaptaci do svých rukou Christopher Nolan. Režisér dokonalého Mementa a Insomnie. To, že scénaristou bude Goyer, který tak trochu může za úpadek filmů s Bladem (psal scénáře a poslední i natočil), mě lehce zneklidnilo, ale vše je nakonec v pořádku. Gotham už není komiksový ani neonový svět se svými záporáky, ale je to město podobné dnešním, které se v noci mění v tajemný noční les mrakodrapů a uliček. Christian Bale je nejlepší Batman z celé pentalogie a Michael Caince zase nejlepší Alfred (oslovenina Alfie mi připomíná ...). Herci jako Gary Oldman(ano on je kladná postava!), Morgan Freeman a nebo Liam Neelsen hodně překvapili a jsou skvělí. Celkově vzato jednoznačně nejlepší nový začátek jaký si mohl netopejr (vid hádankáři :) přát. Těším se na pokračování.(10.7.2005)

• - Fiktivní žebříček časopisu Forbes v roce 2006 zařadil Bruce Wayna (Christian Bale) na 7. místo nejbohatších fiktivních postav s jměním ve výši 6,8 miliardy amerických dolarů. Na prvním místě se umístil Strýček Skrblík. (cihlenka)

• - Komiksoví geekovia vypočítali sumu, ktorá je potrebná na to, aby sa niekto stal Batmanom. Dostali cifru 600,000 eur. Zahŕňa vlastníctvo batmobilu, potrebných technologických hračiek, tréning bojových umení či neodmysliteľného osobného asistenta - komorníka. (kacer4)

• - V době příchodu filmu do kin časopis Forbes vydal článek o tom, jak moc by ve skutečnosti stálo stát se opravdovým Batmanem. Celková částka se všemi náklady dosahovala výše 3,5 milionu amerických dolarů. (cihlenka)