Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Celosvětově divácky úspěšný film. A první z rodu Batmanů, který ode mne dostane zasloužených 5 hvězd - za propracovaný scénář a za perfektní atmosféru. Trailery: http://www.csfd.cz/film/136224-batman-zacina-batman-begins/videa/(18.9.2009)

"Ninja ví, že neviditelnost je jen otázkou trpělivosti a bystrosti." Teď už to vím i já, ale moc mi to nepomáhá. Dokonce i kdybych měl výcvik, tvář, finance a hračky Bruce Waynea, tak by mi to nepomohlo. Možná kdyby byli netopýři na mé straně, tak ... asi taky nic. Prostě Batman je fajn figura, jejíž zrození mě pobavilo a považuju ho tak nějak za kamaráda. A proto jsem mu ochoten kdykoli promazat křídla, dotankovat batmobil a pohlídat Rachel, kdyby měl moc práce se zachraňováním Gothamu.(29.12.2016)

Pred priemierov Temneho rytiera som samozrejme dostal chut pripomenut si prveho Nolanovho Batmana, aby som si pokracovanie mohol nalezite vychutnat. Nolan je mocny reziser a velky vypravac. Batman Begins nieje film dokonaly, no reziserov cit a pevna ruka z neho spravili film velmi napinavy, putavy, plny vynikajucich okamihov a vdaka tomu je zabavnost snimku naozaj vysoka, a to po celu dobu jeho 134 minut, ktore pretecu ako voda. Je zname, ze film bol najviac kritizovany za nie najlepsie zvladnute akcne sceny. No tam, kde by pri inych filmoch znamenala nepodarena akcia katastrofu a celkovy neuspech, v pripade Batamana Begins sa nic vazneho nedeje. Nolan totizto priniesol film, ktory je tak vyvazeny a kvalitny, ze ciastkove nedostatky nijak nenarusuju velmi dobry celkovy dojem. Nakoniec, s tou akciou to vobec nieje tak zle. Medzi ostatnymi komixovymi adaptaciami Batman Begins vynika nielen kvalitou, ale aj odlisnym pristupom. Bruce Wayne nielen ze je superhrdinom bez superschopnosti, ale je viac ludskejsi ako kedykolvek predtym ci ktorykolvek iny superhrdina. Bale ho stvarnil skutocne famozne. (9/10)(23.7.2008)

Další špičkový Nolan. Pečlivá propracovanost námětu a postav. Velmi smysluplný (režie) a vytvořený zážitek (emoce v kině), který nadchne tím, že je divák ponořen do naprosto dokonalého světa a v obleku (atmosféra), kdy nestíhám hltat nejmenší detaily velkolepé režie a akce, kdy dostávám pocit, že stříbrné plátno každou chvíli prostě shoří. Nolan dodává do kinematografie novou příchuť' a dokáže nahlédnout do lidského nitra. Nolan je režisér s ideálním příkladem spojnice mezi mainstreamovou a uměleckou kinematografii.(22.7.2012)

Nemůžu jinak, srdce a slabost pro komiksy zavelilo!!!! Dej 5*!!!! Tak je tam už mydlím!!! Musím, už jen z nostalgie, neboť první film, který jsem v tehdy "kapitalistické" cizině (cíl: Salzburg) na přelomu 1989 - 1990 viděl byl Burtonův Batman... No, můžu já dát jiné hodnocení??? Jsem moc rád, že se nám ten ušatec s křídlama vrátil... Nolane, díky.... Vychutnal jsem si to... Batmans Begins budil mé obavy (naprosto zbytečně) tak jako když mi nejoblíbenějšího představitele M.Keatona vyměnil V.Kilmer a po něm G.C. a já se bál pádu oblíbence. Dvojka Nolan/Bale ho vrátila tam kam patří... zpět na vrchol...(3.8.2005)

• - Experti z radov realiťákov vypočítali orientačnú sumu rodinného sídla Bruca Waynea (Christian Bale). Keby sme pripustili, že Gotham City je zrkadlom New York City a cena by teda reflektovala skutočné ceny nehnuteľností v „Big Apple“, dom s 11 spálňami, siedmimi kúpeľňami, bazénom a v neposlednom rade obrovskou podzemnou jaskyňou by mal na trhu hodnotu približne 12 miliónov eur. (kacer4)

• - Drobnú rolu delikventa menom Victor Zsaz si zahral Tim Booth, spevák anglickej rockovej kapely James. (mijec)

• - Keď Rachel (Katie Holmes) prinesie dar Brucovi (Christian Bale) v deň jeho narodenín, je možné si za ním všimnúť číslo 30. Christian Bale mal v dobe natáčania filmu 30 rokov. (kacer4)