Podfukáři

Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, (2004–2012), 47 h 44 min (Minutáž: 57–60 min)

Robert Glenister, Robert Vaughn, Adrian Lester, Marc Warren, Jaime Murray, Matt Di Angelo, Kelly Adams, Ashley Walters, Rob Jarvis, Stephen Campbell Moore (více)

Série(8) / Epizody(48)

Je to vydarená partia. Už si o tom šušká celé podsvetie. Mickey Stone, podvodník extra triedy, je konečne na slobode. A samozrejme, nevie sa dočkať toho, ako niečo opäť rozbehne. Jeho tím je však nutné opäť sformovať. Pred tým, ako sa Mickey rozhodne odísť do dôchodku, sa musí dôstojne rozlúčiť. Už majú vytipovanú aj obeť a práve vo chvíli, keď je búda takmer ušitá, klope na dvere Danny Blue. Dannymu príliš neveria, pretože iba začína. Nikto však nečakal, že sa uvedie tak dobrým spôsobom. Aj keď biznisman dovtedy možno nebol celkom presvedčený o tom, že robí správne, po Dannyho výstupe o tom nemá najmenšie pochybnosti... (oficiální text distributora)

Soweek

Hodnotim po prvních dvou seriích. Ze začátku rozhodně na plný počet, ale postupem času jejich triky sice neslábnou, ale systém je pořád stejný, takže na ten podfuk přijdete už sami a lehce. V dalších seriích budu ovšem mile rád pokračovat, jelikož dívat se na seriál jako je tento je doopravdy radost. ()

Houda666

Ďalší vynikajúci seriál z dielne BBC, tento raz o Londínskych podvodníkoch. Hlavná dejová línia je síce pomerne jednostranná, no scenár jednotlivých dielov je napriek tomu (miestami) veľmi nepredvídateľný. Herecké obsadenie je rovnako veľmi podarené. Moje hodnotenie: 85% ()

BMAJTZ

Jeden z nejoriginálnějších seriálů poslední doby, i když poslední je v tomto případě nadnesené, když už se seriál vysílá několik let. Každopádně mez všemi těmi doktorskými dramaty, hloupými scifárnami a nevtipnými sitcomy rozhodně vyniká. Jako v každém dlouho běžícím seriálu i zde platí pravidlo, že jednou jsi dole a jednou nahoře. U tohoto seriálu znamená dole série kde se nenachází Mickey a parta se přesunula do Ameriky (myslím, že to byla třetí série), ale potom jsou série které to vykatapultují do výšin naprosté originality. Pravdu říct, většina podfuků má rozhodně podobný námět a v 8. sérii si už budete říkat, že se ty podfuky vlastně nijak neliší, ale potom jsou díly, které vás naprosto odrovnají. Je to dáno hlavně stopáží a počtem dílů na sérii, kdy autorům málokdy dojdou nápady a dokáží diváka překvapit. Z mé strany doporučuji a poslední hvězdu si nechám pro další případné série. Mimochodem jedna věc mě v seriálu neskutečně vytáčí. V jednom díle okradou nějakého borce o dva miliony liber a v dalším díle si musí vydělat pár tisícovek drobnými krádežemi na ulici, aby mohli provést další podfuk. Přesto, že jsou asi hodně rozhazovační tak tohle mě většinou dokonale nasere. Když nad tím tak uvažuji tak ještě jedna věc mi vadí a to neustálé moralizování a podfukářské životní "pravdy". To je u seriálů s námětem překrouceného Robina Hooda, kdy zlým a chamtivým berou a sobě na účet dávají, nedává žádný smysl. ()

Ondra16

Dokonalost sama, co víc říct. Když u nás dávali Podfukáře poprvé, naprosto mě seriál nadchnul. Po pár viděných dílech, se pro mě Hustle stal kultem a nikdo to už nemohl zvrátit. ()

Kuny27

Co zde vyniká, je britská uhlazenost. Parádní scénáře! Pokaždé něco nového, a když ne, tak z jistých důvodů. série za sérií se zlepšují. ()

Perry-

Ačkoliv má každý díl téměř stejný scénář (vytipujem oběť -> nasadíme na ní stejné lidi -> okrademe jí -> juchů máme peníze), tak seriál nesklouzává k nudě. Možná, že by bylo zajímavé vidět také neúspěch (což se splní ve třetí sérii). Celkově ale příjemní herci, výjimečně dobrý dabing (ČT1, dost podobný originálu) a něco, co na seriálovém poli chybělo. To vše mě nutí k 5*. ()

Sgt.Pepper

Každý díl je svým způsobem jedinečný a originální..partička podfukářů pod taktovkou geniálního pašáka Mickeyho naservíruje pokáždé skvěle promyšlený a profesionálně provedený podfuk..obětí jsou většinou bezcitní podnikatelé, kteří získávají peníze nelidským způsobem..objeví je Albert Stroller, šéf Mickey vymyslí plán, navnadí je krásná Stacie Monroe ( od tý bych se taky nechal podfouknout ), o technickou stránku akce se postará Ash Morgan ( můj oblíbenec ) a vše dotáhne Danny Blue..zkrátka to nemůže neklapnout..a kde je najdete? No přece v baru U Eddieho.. ()

jasiska

Veľmi svieži a originálny seriál. Kto sa nerád pozerá na to, ako druhých ľudí šikovne oblafnú a oberú o peniaze??:-) Sú tu geniálne postavy (aj keď asi by som bola radšej keby ich nemenili), originálne zvraty (po pár dieloch už som však vždy automaticky predpokladala nejaký podraz na diváka, čiže som nebola až taká prekvapená), parádne zápletky a dialógy. Pri tomto seriáli som si dokonca začala zvykať aj na ten "divný" britský prízvuk. ()

Disease

První série občas trochu za vlasy přitažená. Druhá místy na hranici geniality. Od třetí trochu kolísavá (ale nijak zásadně) kvalita, občas trochu křečovitá snaha o únik ze schématičnosti. Od sedmé série trochu dojem snahy o oslovení amerického diváka, taková trochu vycoolovanost ala Guy Ritchie, dá se na to zvyknout, ale kabaretně-operetní projev záporáků, pardon - cílů, mi trochu vadil. Nicméně celkově je to natolik zábavné, že těch 5* v pohodě dám. ()

Drirr

Jeden z nejlepších seriálů co jsem měl tu čest shlédnout. Pokud mě něco dokáže dostat ze špatné nálady, jsou to právě Hustle. Seriál o partě, která bohatým a zlým bere a chudým nebo jen sobě dává je pro mě nesmrtelný a podívám se na něj rád kdykoliv a kdekoliv. O kvalitě svědčí i fakt, že i v sedmé sérii se jak malý kluk těším na každý díl. Prostě kult. EDIT: Po osmé sérii musím říct, že nechci, aby tenhle seriál někdy skončil. Neuvěřitelné... ()

geimz

Menší problém tohto seriálu je v jeho predvídateľnosti. Podfukári sú skutočne vždy dva kroky pred obeťou a málokedy stratia viac než pár libier, čo je niekedy na škodu. Jednoducho je vám jasné, že aj keď zdanlivo prehrávajú, vždy majú svoju obeť pevne v rukách a na záver vytasia nejaký "prekvapivý" zvrat, ktorý ste (v niektorých prípadoch úplne očividne) čakali. Toto sa našťastie neopakuje tak často a k záveru ste skutočne prekvapení, ako sa zo zdanlivo veľkého problému dokážu elegantne dostať. Partička je to ale zohraná a každá z postáv je dostatočne sympatická, dej rýchlo odsýpa a je pomerne inteligentný, aj keď by sa samozrejme dalo nájsť zopár dier v podfukoch a niekedy sú založené na náhode. Zaujímavé ale je, ako sa zo začiatku riadia pravidlom že okrádajú iba nečestných a chamtivých ľudí a toto pravidlo sa s ďalšími dielmi vytratí a už im nerobí problém okrádať aj obyčajných ľudí, aj keď len o menšie čiastky. To je ale len malá vada na kráse, podstatné je to, že je to príjemná oddychovka s vtipným nadhľadom a dokonale sediacou hudbou. PS. : Hodnotím s 2 sériami v krvi, a posledný diel 2. série bol perfektnou ukážkou klasickej bankovej lúpeže s parádnym koncom. Napriek všetkým výtkam, 4,5 *. ()

mira007

Tenhle seriál mne zaujal jen účastí toho sraba ze Sedmi statečných. Jinak konstrukce každého dílu se opakuje a po pátém díle už je vše předvídatelné až děs. ()

Greg25

V Británii se točily vždy kvalitní seriály a sitcomy a Podfukáři jsou toho jasným důkazem. Dobří herci i scénář a konečně nějáký seriál na českých obrazovkách, na který se dá skutečně koukat i těšit. :-) ()

kujon

Seriálová perlička, která mi unikala dlouhé roky a narazil jsem na ní prakticky náhodou. V záplavě dnešních "seriálů" nevalné kvality bych si tento dovolil označit jako masterpiece. Zřejmě mám ale jiný vkus než velná většina diváků, kteří se spokojí s Béčky (v tomto případě spíše Žtky) typu Ulice, Nemocnice kdesi po několika letech, atp., zatímto tento skvělý seriál se krčí v ústraní. Každopádně ale všichni, kdož čtou tyto moje řádky a mají pocit, že by jim Hustle "seděl", nechť neváhají a okamžitě se vrhnou do jeho sledování, litovat určitě nebudou. ()

JK-Stinger

Parádní a promakaný seriálek o partičce podvodníků z Londýnského prostředí. Kdo má rád zlodějské a podfukářské filmy, musí nutně vidět tenhle seriálový klenot. Každý díl nový podfuk, loupež, nebo jen ošemetná situace, téměř vždy jde ale o zábavnou hodinku koukání. Nakonec ani moc nevadí menší prostřídávání rolí a noví příchozí se celkem zdatně v partě chytají. ()

Camulator

Výbordelnej seriál, teď jsem dojel pátou sérii, trochu mě mrzí, že se Jaime Murray a Marc Warren (osobně moje nejoblíbenější postava), předpokládám, nepřenesli přes pauzu a odešli, ale Emma se Seanem dělají přijatelnou náhradu. Trochu mě taky zaráží "neporazitelnost" celé party, jasně, že jim nepřeju nic zlého, ale zrovna to finále 5. řady (SPOILER) kde po nich jdou jejich bývalí hejli a ten jeden udělá až takovou blbost, že na to dá inzerát do novin? Pod svým pravým jménem? Zatímco ten druhej se všude chvástá, jak je studovali a jak mají všechno promakaný do nejmenšího detailu? Tohle vyjímaje ale má každý díl hodně dobře promyšlené podfuky, kam se hrabou Dannyho parťáci. ()

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn