Battlestar Galactica

• USA Battlestar Galactica (více)
USA / Velká Británie, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (více)

Série(4) / Epizody(73)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

D||X

Po shlédnutí kompletního seriálu se v záplavě emocí zmohu jen na: Geniální hudba... Momentálně nemám sílu psát víc. 5* ()

Himbajz

Seriál TO má v sobě. Je to klasika. Ze začátku člověk jen tak čumí a snaží se to pochopit a pak se to s ním utrhne. ()

Tomulka

Můj původní názor bych trošičku poopravil. Na poprvé jsem byl schopen strávit pouze šest dílů a byl jsem poněkud šokován zájmem o tento seriál. Mé hodnocení mohlo býti poněkud neobjektivní. Vzhledem k mému zalíbení v seriálech Star Trek a Stargate a tvrzení mého přítele Michala, že je BSG perfektní seriál je mé hodnocení po šesti dílech celkem pochopitelné (naprosto nedosahuje kvalit ST a SGC). Mnohem později s čistou myslí, jsem dal seriálu (hlavně kvůli slovům zmiňovaného přítele) šanci. Nyní po shlédnutí 44 dílů jsem se rozhodl podívat na poslední dva (už jsem dále nemohl pokračovat! Nesmyslný dialog za dialogem , stále se opakující ploché morální dilemata s předvídatelnými směšnými konci). Závěr je tento: Můj původní odhad byl velmi shovívavý. Tento seriál je jenom o tom čeho všeho jsou lidi schopni, podaný ve smyčce nevěrohodným způsobem. A ještě dosti přikrášleným způsobem. Avšak hluboká myšlenka tohoto seriálu by se dala pojmout do dvaceti dílů či dvouhodinového filmu a mohli jsme si ušetřit výplňové věci jako plagiátorská hudba (až na poslední song při poukázání na uzavření kruhu v posledním díle na konci) kdy byla požita hudba z filmu Watchmen (což je mimochodem úplně přesný snímek o chování lidstva a jeho morálky). Nebo opakujícími se scénami a necitlivě použitými zpomalovacími záběry. Ve zkratce řečeno. Tento seriál, ať byly jeho pohnutky jakékoliv se nepovedl a je pouze dalším smutným odrazem společnosti roztahaným dle vzoru telenovel do absurdity, povrchnosti až směšnosti. A mimochodem snižuje odkaz Sci-fi. ()

JamesRyan

MAZEC. Nechápu jak jsem dokázal bez BSG žít =) Ano slyšel sem o ní ale..pff prostě další S-F seriál který by mi zabil spoustu času a nic nedal. No ale vše se změnilo těsně před silvestrem 2014...stolní hra BSG..ok proč ne i bez znalosti seriálu parádní zábava. Pak promítání pilotníhu dílu...ok proč ne. No a tak si říkám, proč to nezkusit a nepodívat se na pár dílů. A ted po 4 měsících kdy dojíždím poslední spin-offy si říkám...MAZEC. U žádného seriálu se mi nestsalo, že bych byl tak naměko z toho, že už to všechno končí. Starbuck mi dala novou životní filozofii a army sexsymbol. A i kdyby to divákovi nedalo nic jiného, stačí se jen chvíli zamyslet nad souvislostmi z naším světem, s údálostmi v naší historii (vývoj námoženství/ 11.září/studená válka atd..). "All this has happened before, and all this will happen again" ()

Danny.cz

Na první pohled je Battlestar Galactica jen dalším příběhem o vzbouřených robotech. Tento základní motiv je tu však doveden k naprosté dokonalosti - celá zápletka je geniálně promyšlená a v závěru do sebe vše brilantně zapadne. Postavy se chovají realisticky, hierarchie a vztahy posádky vzbuzují pocit skutečné armády. Efekty i kamera jsou výborné, hudba chytí a nepustí. Seriál má (především ve 3. sérii) několik slabších momentů a někdy se možná obrací až příliš k náboženství, jinak mu však není naprosto co vytknout. Nejlepší seriál, jaký jsem kdy viděl. - 98% ()

SteewCZ

** spoiler **Jeden z nejepičtějších momentů kdy admirál Adama má svůj proslov pro sjednocení flotily s odpadlíky s Roslinovou. **spoiler** .... Epické vesmírné bitky, politické intriky, milostné románky a mnohem víc... Když jsem BSG viděl prvně, nemohl jsem se od něho odtrhnout a sledoval jsem i 8 dílů za den. Nemám k tomu co vytknout. Naprosto luxusní technické zpracování. Extrémně luxusně famózní hudební doprovod, který ještě umocňuje epičnost daných momentů. A příběh s admirálem Adamou. Popravdě ani při jednom díle jsem se nikdy nenudil. Pro všechny fanoušky sci-fi absolutní povinnost. ()

ian.draco

Biblestar Galactica 90210, co k tomu říci? Především nuda, nuda, šeď, šeď. První dvě série se dají ještě zvládnout a zde také někde mělo vše skončit. Neskončilo! S příchodem třetí série se Biblestar mění na Lost a člověk se často přistihne při myšlenkách až náboženského charakteru: "Ó prosím bože všech lidí i cejlonů, smiluj se a vem si všechny své ovečky k sobě, jen ať už je konec tomu utrpení!" V celém seriálu není špetka vtipu, možná i to je jeden z důvodů, proč se nikdo nechová normálně. Hlavním ale bude, že autoři napsali na papírky "úkoly nutné provést v následujícím díle" a poté jeden zavřel oči a druhý do něj začal ťukat se slovy: "Bumtarata na bubínek co udělá ten?" na někoho ukázal a náhodně vybral jeden z papírků. Na konci třetí série se vrátili i ke známější verzi aneb "... kdo je ten?" a tím celý příběh dostal zcela nový, mnohem táhlejší, nudnější a ještě méně snesitelnější rozměr. Uzavření "rozjetých" linek a celé kalvárie v posledním dvoudíle nemá cenu ani téhle poznámky. Pokud jste příznivci BH90210 nebo fandové víry bude se vám posádka líbit. Pokud dáváte přednost spíše sci-fi, mrkněte na prvních pár dílů, potom si zkoukněte rekapitulace na začátku dalších dílů a honem pryč od Galactiky i všech těch dementních, suchejch jak cejlonů tak mimozemšťanů z 13 kolonií. ()

thedien

Prostě WOW... Dlouho jsem nevěděl, že existuje nová verze BSG a pamatoval jsem si z dětství jen tu starou. Od první chvíle mě tenhle seriál úplně pohltil a shlédl jsem ho v podstatě celý jako jeden dlouhý film v průběhu několika dní. Dala by se napsat spousta věcí o kladech i občasných záporech, ale vypíchnout chci hlavně to, že zatímco u seriálů jako Stargate mě nebaví díly zabývající se "politikou", tak v BSG tomu bylo úplně jinak. Všechny díly tvořili víceméně konzistentní celek popisující život ve flotile se všemi jeho aspekty... U posledního dílu jsem zamáčknul slzu, že už tak skvělý seriál končí, ale současně jsem byl rád, že nebyl uměle natažen a znehodnocen dalšími zbytečnými sériemi. ()

vlhkej

NEmozem sa stotoznit s nazorom, ze je to "skvely sci-fi serial", pretoze: 1. Videl tu niekto z ctenych kolegov povodny serial? JA ano, a tento blaf, ktory sa vydava za vazny sci-fi serial(teda ak nieco ako vazne sci-fi existuje) nedosahuje ani tretinu kvalit toho povodneho, a ten nemal take moznosti, ktore dnes ponuka sucasna technologia. Herecke vykony? Tam snad nejake boli? Videl niekto ako bol zahrany Baltar v povodnej verzii? Toto co nam ponuka produkcia dnes je smiesne. 2. Pre pana Jana! Co maju na zapade s tymi remakmi? To uz sme na tom tak biedne? Nedokazeme vyprodukovat nic originalne? Asi invencnost umrela v polovici rokov 90., inak si to vysvetlit neviem. 3. A najdolezitejsie. Je to hrozna nuda, ale neskutocna. Sa mi davno nepodarilo, ze som pri sci-fi zaspal. A to som uz videl ledajake "pokusy" o sci-fi. Jednu hviezdu to ma len kvoli menu, ktore aj tak bolo dost tymto sprofanovane. ()

silverghos

Láska, roboti, vesmírné bitvy a politika - neumím si představit lepší kombinaci. Postavám věříte jejich hrdinství stejně jako obyčejnou lidskou slabost, děj se vyvíjí, napětí graduje, kvalita jednotlivých epizod je nebývale vyrovnaná. Máme za sebou úvod třetí sezóny a já nemůžu než dát za 5. ()

Nadetugy

Katastrofický a poutavý příběh o možném konci lidstva. Výborný styl vypravování a co je podle mě ještě důležitější žádná snaha o protahování serálu!! Epizody na sebe skvěle navazují a věřte mi, pokud tomuhle seriálu podlehnete, budete mít co dělat, abyste se odtrhli! ()

MimiXus

Toto je seriál, na který jsem čekal snad celý život. Kdo má rád sci-fi, drama, skrytý, suchý ,neamerický humor a tajemství a je schopen obětovat nějakou tu desetihodinku volné času je tohle jedinná volba. Dříve pro mě byl modlou Stargate. Bohužel jeho úrověn klesá ještě rychleji než hladina toků v africe. BSG skýtá tajemno z prvních sérií SG plus je provedeno v kvalitě Lostu. Kamera je originální, její nálety na vesmírné lodě a třesoucí se ruka kameramana jsou prostě terno. Herci, pro mě před tím zcela neznámí, podávají skvělé výkony. Zejména Dr. Baltar a jeho vytříbená angličtina je skvělá a místy až zábavná, což bylo jistě tvůrci zamýšleno. O hudbě Beara McCrearyho je snad zbytečné psát, protože každý kdo má Galacticu rád musí mít rád i ji. Galactica celkově nabízí pohled do postapocalyptické společnosti, která je zvláštní kombinací naší reality, vzdálené budoucnosti a nedávné minulosti. Skutečný klenot, který ale není určen rozhodně všem. Jsem rád, že jsem jeden z těch štastných. So say we all. ()

Tarsis

Přiznávám trvalo mi dlouho než jsem tento seriál objevila, ale po pár narážkách jsem pochopila, že tohle je úplně jiný sci-fi seriál než Star-trek a když jsem zhlédla minisérii naprosto a kompletně jsem mu propadla. Zápletka se zdá vcelku banální, vzbouření roboti se rozhodnou "vymazat" své stvořitele ... Jedinečné mi přijde, že to co následuje vypadá tak reálně. Postavy jsou uvěřitelné, nikdo není ani bílý, ani černý, dělají se chyby a lidé, tj. i oblíbené postavy, umírají. Navíc přidejte skvělé bojové scény, vymakané triky a strhující zvraty v ději. A samozřejmě na úspěchu seriálu mají velký podíl herci, jejich výkony jsou civilní, nikoli hrdinsky oslnivé. Ještě mám před sebou poslední sérii 4.5, ale co jsem viděla dosud je na plný počet hvězdiček. So say we all! Upozornění pro nováčky: Je to velice návykové!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

xPepsa

Prirovnal bych to k Prison Break. Clovek se musi podivat na dalsi dil aby vedel, jak se bude pribeh vyvijet, ale po skonceni si rika, jestli to vubec stalo za to. Druha serie byla dost hrozna a odradila me od dalsiho sledovani tohoto serialu. ()

siksik

No, chtěl jsem dát ODPAD!, ale tu jednu nechávám za efekty a doktora, co kouřil i u pacientů umírajících na rakovinu plic. Vydržel jsem 4 sezóny, protože nemám rád věci rozkoukané. Kdybych měl vyjmenovávat všechno to, co bylo nesmyslné na tomto seriálu, tak by to stálo za diplomku. ()

Galactica)

Úžasné. Tohle se prostě musí vidět. Akce, příběh, charaktery postav, efekty, hudba v pozadí, Cyloni, koloniální flotila, Vipery... Jeden z nejpovedenějších Sci-fi seriálů, který je pro mne číslo jedna. Jak vás tento seriál chytne, už vás nepustí. Takovou má sílu. Lidská existence stojí na pokraji vymření po jaderném útoku na lidské světy, zachrání se pouze starý Battlestar, pár nákladních a civilních lodí a Air Force One s novou prezidentkou a také doktor Baltar, kterému bych nejradši dal pár facek, ale je to jedna z mých nejoblíbenějších postav. - Každý díl je nabušen něčím, co vás prostě nutí shlédnout každou vteřinu. Dávám plný počet bodů - BSG by si ovšem zasloužili plný počet bodů. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

18.09.2019

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (více)