Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

MiTre

Z geniálního agenta Muldera se stal ještě geniálnější "cool daddy" Hank Moody. Seriál ze života se vším všudy. ()

DJether

Netradiční seriál odehrávající se v "těch lepších čtvrtích" Los Angeles, kde je život jedna nekonečná party spojená se sexem, alkoholem a kokainem. První série super, druhá už u mě trochu zklamala, proto 75%. ()

xpluhace

"Revenge is a dish best served with my dick." To myslím mluví samo za sebe :D Ze seriálů, které momentálně sleduji rozhodně TOP1 a byla to láska na první pohled. Ale některým z vás možná potrvá, než si k chlastem a cigaretami nasáklému Hankovi, který navíc vopíchá všechno co mu přijde pod ruku, najdete cestu. Ale upozorňuji vás, že pak už není cesty zpět, ale komu by se taky chtělo že :P ()

Shaman::..

Osobně nesnáším seriály a filmy, kde se jen neustále souloží a kamera zabírá nahé zadky. Ale přece jenom je v tomto seriálu něco lidského a pravdivého. Škoda jen, že s přibývajícími sériemi klesá kvalita. Kam chtějí tvůrci jít v 5. sezóně? ()

Guru

David jako alkoholik, feťák, holkař - no, proč ne. Ale tři hvězdičky dávám za překvapivou hloubku tohoto seriálu. Jinak velmi depresivní a seriál. Nejlepší scéna - když si David chladí genitálie a přijdou kupci na dům. Nepřekonatelná. Ale holkař, co to dá - a i když vidí, že mu to škodí, stále stěhujíc se z postele do postele... ()

agentkenny

Perverzní Duchovny, perverzní seriál - "GOD HATES US ALL". Unikátní hláška zpěváka Ricka Springfielda: "Chceš si to rozdat, frajere? Myslíš, že máš na tohle? Tak hádej co? Vysral jsem litr krve dneska ráno!" ()

J. K. Lister

Snažit se být dobrým otcem, když se ve skutečnosti chováte jako prase? Snad možná časem (je to vývojem člověka, kdy se mu mění zájmy), ale z větší míry člověka nepředěláte a já si kladu otázku, proč takový člověk, co žije nevázaným způsobem splodil děcko? Aby si dokázal, že není impotentní, že má na to se o něho postarat? Záletný muž, který neví, co je to zodpovědnost. Prvních deset dílů se mi líbilo, ale potom jsem přepnul na jinej kanál, protože mě to přestalo bavit. ()

stroke

Ikdyž je tady slovo vagína asi nejvíce používaným slovem není to bezduchý sprostý seriál. Jen si nebere servítky a ničeho se nebojí. Sarkasmus se mi tu taky dost líbí :) . Asi ne pro každého myslím že spousta lidí ho povrchně odsoudí ale to je jejich boj. ()

Linsang

David Duchovny v roli Hanka Moodyho odvádí takový výkon, že chvílemi zapomínám, že kdysi exceloval v jistém kultovním seriálu o mimozemšťanech a jiných věcech mezi nebem a zemí (případně zemí a vesmírem). Hank Moody je snad ten největší ztroskotanec všech dob, který neúnavně a neomylně směřuje do naprostého zatracení. Dělá to ovšem tak vtipně a zažívá při tom takovou spoustu velmi neuvěřitelných historek, že prostě nejde ho nemilovat. A co je na tomhle seriálu to nejlepší, je, že v jeho okolí nejsou o nic menší šílenci než on. Taková přehlídka chodících diagnóz se jen tak nevidí. Dvojka Charlie a Marcy vede :-) ()

Ogneslaw

serial je podla mna skvely.... jednak ze duchovny zahral postavu aku este nehral.... a tlieskam aj reziserovi a scenaristovi... postavy riesia veci, ktore pripominaju situacie, ktore som riesil, riesim a budem riesit v zivote... okrem nahodneho sexu a kurvenia sa, aj veci suvisiace s citmi... je to parada proste. ()

dudel3333

krasne vykreslenie vztahov,kde jeden nevie kde by ho ešte strčil.Jedno nepochopim čo všetky ženy nutilo spat so skrachovanym narcistickym spisovatelom s alkoholickymi a nasilnickymi sklonmi kde on može všetko a ostatny mu možu ..............Ešte že mal tych priatelov,na tych sa človek neskutočne zabava.Inak skvely serial ()

morlumak

První tři série geniální neotřelá zábava, čtvrtá série o dost slabší a pátá je naprosto o ničem. Co se týká šesté série, tak je to zatím skoro stejné utrpení jako pátá. Ukončete to už, prosím! ()

nydahl

Duchovny zaziva s timto serialem totalni reikarnaci a to naprosto zaslouzene. Pribeh old-fashion rebela , ktery se potaci v dnesni nesmyslne dobe a narazi na problemy diky neprizpusobivosti sveho ega ale i inteligenci a chlapactvi.Naprosty pruserar , ktery ale cti urcita a pro nej zakladni pravidla jde z maleru do maleru a posira vse a vsechny kolem sebe , nicmene porad je pro divaka naprosty kladas a nemuze ztratit svuj sarm a moralni credit. Serialove motto je "pokud jdete do kravina tak to neznamena ze musite nutne bejt krava" a jasne ukazuje vsem prizemnim blbeckum jak je to s hodnotami jako jsou manzelstvi , vernost a spokojeny rodiny zazemi. Laska proste nema nic spolecnyho s tim koho zrovna soustate a pokud si myslite ze milovat je synonymem pro monogamiii tak si zajdete na lobotomii. Serial je hodne pravdivej a hodne ze zivota a Hank Moody je muj hrdina numero uno. 5 hvezd za dokonalej prurez moralne pokrivenou spolecnosti co si hraje na kdovi co.Je avizovana posledni serie a modlim se aby tvurci nechali Hanka zemrit nejakou az pitoreskni smrti - to by bylo rovnou do sine slavy. ()

Cor-Angar

Tohle je zas jednou případ seriálu, který mě postupně vtahoval pořád víc a víc aby to nakonec dopadlo tak, že teď ke konci páté série na něj nedám dopustit :) Dokonce mám chuť napsat, že je postupně pořád lepší, ale každá série je prostě v něčem jiná, jedinečná a hlavně skvělá. Ze začátku byl hlavním tahounem Hank, kterej je prostě dokonalej. Na všechno schopnej vtipně reagovat, se schopností všechno nějakým způsobem po*rat, ale zároveň takovej správnej chlap, prostě mu nejde nefandit a nemít ho rád. K tomu nádherná Natascha McElhone jako Karen, sympatická Becca a Mia, kterou v určitých chvílích nesnášíte, ale svým způsobem je vlastně fajn. A hlavně teda Charlie, kterýho jsem měl postupem času fakt pořád radši. Na Californication je skvělý, že kromě těchto hlavních postav se v něm objevují opravdu skvělý vedlejší postavy, jeden příklad za všechny budiž Lew Ashby - takhle sympatickej a charismatickej chlap se jen tak nevidí. Za zmínku určitě stojí i postavy Carly Gugino, Evy Amurri, Mädchen Amick nebo Judy Greer (netřeba dodávat že se na ně navíc i pěkně kouká). U takových postav je škoda, že se většinou objeví jen v jedné sérii. Řek bych, že se mi na Californication líbí nejvíc asi to, jak se perfektně doplňují komediální část (doplněná o všechny ty pěkné slečny :) ) s druhou částí, která je vážná, přemýšlivá a taková opravdová (můj oblíbený díl je ten s Hankovým otcem). Jedna bez druhé by prostě nefungovala a seriál bych rozhodně nehodnotil tak vysoko. Nejspíš to není seriál pro každýho, ale kdo mu dá šanci a sedne mu, tak je to zážitek, který opravdu stojí za to. ()

Paladinno

po letech sledování Akta X jsem si vytvořil tu představu Davida Duchovnyho co by zakřiknutého podivína...první série tohodle seriálu mě přesvědčila,že z něj až dosud nikdo neuměl vyždímat to pravé maximum. Co víc říct? Hank Moody je rebel, žije si podle svých pravidel a je tak trochu magnet na problémy a nepředstavitelné šílenosti. Ve výsledku se na to skvěle kouká,má to spád, 12 dílu na sérii bohatě stačí, protože v tom není jediné hluché místo a postavičky, kolem kterých se to všechno točí, jsou prostě nezapomentulné. ()

Stealler

Tak sexistický, vulgárny, sarkastický a hlavne pravdivý seriál, až to človeku vtlačí slzu do oka. To čo mi v iných seriáloch (ale najmä vo filmoch) vadí- trápne sexistické narážky a nadmerné unavujúce používanie vulgarizmov sa v seriály podpísali pod jeho vysokú kvalitu. Možno by bolo lepšie povedať, že narozdiel od iných filmov, v tomto seriály sa nenachádza ani jedna trápna sexistická narážka, ani jedno fuck/dick/cock navyše... Seriál je pre mňa jednoznačné dokonalosť a ani po piatich sériach nemôžem zmeniť názor. ()

tulen

Uplně jiný než jsem čekal a musím říct, že lepší. Pod drsnou slupkou je něco hlubšího a ze života. Vulgární, ironický, ale ze života a vyvolávající úsměv, který má na pozadí smutek a vede k zamyšlení ... Příjemné překvapení. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis