Sebevražedný oddíl

Jednotka samovrahov

• Austrálie

• Nový Zéland

Fantasy / Sci-Fi / Dobrodružný / Akční

USA, 2016, 123 min (Director's cut: 134 min, Alternativní: 111 min)

Komentáře uživatelů k filmu (1 592)

Nemohu tvrdit, že by čarodějnice jako z béčkového osmdesátkového fantasy byla tím, co mi v současných komiksových filmech scházelo. Ve skutečnosti jde o zcela zaměnitelného DC zlosyna, který chce zničit svět zkrátka proto, že může. Inovativní už dnes není ani (nechtěné) stvoření zlé Enchantress těmi, kteří by svět měli chránit (čímž je hned zkraje prozrazena pointa filmu – spolupráce s padouchy se vám může vymstít). Zaměnitelná je většina prvků, které Ayer bez ladu a skladu, byť s jistým citem pro rytmus, míchá dohromady. První hodina působí jako zhuštěná rekapitulace desetidílného seriálu – samá expozice, žádný vývoj. Druhá je časoprostorově trochu sevřenější superpadoušskou variací na válečné filmy à la Tucet špinavců a westerny typu Divoké bandy (včetně fatalistického dialogu před finálním střetnutím, ovšem bez podstatnějšího vývoje vztahů mezi postavami nebo schopnosti navzájem spolupracovat). Přestože prolog naznačuje, že protagonisty vyprávění budou Deadshot a Harley, jejich soukromá dramata (vztah k dceři/Jokerovi) vyprávění nepopohánějí, ale pouze zpomalují, neboť mají minimální dopad na směřování děje. Joker, který vypadá jako gotik, jenž vysadil antidepresiva, a vzbuzuje více soucitu než znepokojení, se vždycky jen objeví, napáchá trochu škody a zmizí. Podobně jako navracející se bossové v některých počítačových hrách, jimiž se Ayer zřejmě inspiroval, když za běhu (jak to alespoň působí) vymýšlel a látal zápletku. Kdyby Jokera nebylo, nic se nezmění. Stejně zbytečný a nedomrlý je celý film, který si sice hláškujícími postavami, našlapaným soundtrackem a mírně psychedelickou vizuální stylizací dokáže získat a udržet vaši pozornost, ale ve výsledku jde jen o dvě hodiny rozptylování hlasitými pestrobarevnými atrakcemi bez vážnějšího zaujetí. 55%(4.8.2016)

Jeden z nejočekávanějších filmů letošní filmové sezóny. Po zhlédnutí jsem v mnoha ohledech docela zklamán. Doufal jsem, že tímto filmem to DC univerzum opravdu rozjede a bude dýchat na paty Marvelu, ale já vám nevím. Žádný moment mi v hlavě neutkvěl. Samotná banda zločinců byla poskládána dobře, hudba byla perfektní, ale tady to asi končí. Hlavní záporáci mi zde přišli tak trochu na nic, nebyli zde pořádně vykresleni a hlavně z nich nevyzařovalo žádné charisma. Joker nedostal tolik prostoru, kolik jsem očekával, ale je pravda, že mě Leto trochu zklamal. Holt, Ledger vítězí na plné čáře. Na to, kolik peněz bylo do celého filmu napumpováno, tak triky jsou sice nadprůměrné, ale čekal jsem něco bombastičtějšího. Jediný, kdo misky vah vyvážil na kladnou stranu, byli opravdu Deadshot a Harley Quinn. Margot Robbie dokázala svou postavu ze všech co nejvíce přiblížit komiksovému originálu. Konec mi přišel zšitý horkou jehlou. Určitě to není žádný propadák, ale z takového interesantního projektu se dalo vyždímat daleko více. Za mě dávám 65 %(11.12.2016)

• Pavlínka9

Existují filmy, které mají lepší trailer než samotný film - tohle je jeden z nich. V tom traileru vidíte to všechno, co je tak úžasné a jelikož je to tak skvěle sestříhané - je to super a má to švih. To se o tomto filmu říct nedá. Je to nudné (ok - ale barevné, má to extrémně skvělý soundtrack a skvělé obsazení), až místy trapné, Joker je jeden z nejhorších co znám (můj názor) a už to nikdy nechci vidět znovu. Byla jsem zaskočena už po pár minutách a popravdě jsem to nechtěla ani vidět do konce. Naštěstí jsem se na tenhle film moc netěšila, jako lidi kolem mě, takže já odcházela relativně spokojena :D :D(4.2.2017)

• Qitek

Po vsech strankach dojebane. Skoda slov. Harley Queen skvela. Joker v podani Jared Leta marnej exot prehravajici az do prdele a videt ho znova, ci dele v directors cut nemam vubec potrebu. Fail na vsech frontach. Strasny strih, strasna nuda, strasna sracka. Tohle namachorvane dildo si strc do prdele Ayere.(25.2.2017)

Plusem je jednoznačně Margotka s Žolíkem. Ten zbytek lidí tam běhá jen do počtu a kurňa přestaňte tu Caru cpát do filmů. Její hlas je absolutně bez jakýkoliv emoce a tak strašně odpudivej. Co jsem teda ještě nepochopila, tak nejdřív ze začátku filmu jim ta bréca ukazuje, jak kohokoliv z nich může stisknutím tlačítka odpálit do povětří, a když Margotka uteče, tak nejdřív přemlouvá Willa, a pak dává nějaký další rozkazy, aby někdo sestřelil ten vrtulník, ale že by teda stisknula to tlačítko, který přesně pro tyhle účely má? A takhle to je s víc scénama v tomhle filmu.(13.8.2017)

Bavil ma Letov Joker a šialená Margotka... Naopak "Kováč" je úplne mimo a nehodí sa sem ani len trochu. Ostatné postavy viac-menej len omáčka... ani tá čarodejnica nebola nič extra. Potešili ešte soundtracks: Black Sabath, Eminem a Queen v jednom filme? uff... takto by to šlo. No inak príbeh oničom a všade digitálny brajgel. Chýbal dokonca aj humor, ktorý by sa sem hodil. Strážcovia od Marvelu sú niekde úplne inde... 60 %!! (Director's cut verzia)(17.9.2017)

• Seti

Poté, co trailery vynesly Suicide Squad do hypeovského nebe, charakterizuje výsledný film jediné sousloví - promarněná příležitost. Dle upoutávek Warner Bros. lákali na svěží a progresivní komiksárnu, jejíž materiál ji k novému a nebojácnému přístupu přímo vybízí. Ve finále však dodali druholigový zcela standardní Marvellike mišmaš, jež je pro mě dost velkým zklamáním. Zásadním problémem je fakt, že je nám tu představen tým antihrdinů, kde každý má mít svoji jedinečnou osobnost, avšak téměř všem je věnována maximálně pětiminutová představovačka, což je prostě málo.V průběhu filmu tak nemáte téměř k nikomu vybudován žádný vztah a jeho osud je vám totálně u zadku.Obdobně překotně působí budování vztahu v sebevražedném týmu v průběhu jeho mise. Desperáti se znají 2 hodiny, prohodí 10 vět (někdo i méně) daji si v baru prcka a ve finále už se ohánějí hláškami o rodině. Nakonec jsou všichni do jednoho vlastně standardní "nudní" klaďáci. Ono když by člověk tyhle problémy přehlédl, tak do dvou třetin je Suicide Squad ještě celkem koukatelná záležitost. Avšak poslední třetina je vzhledem k materiálu a postavám (nejhorší zločinci na světě) naprosto úsměvná. Při scéně v baru jsem trapností regulérně upadal do mdlob a dementní finále naplněné cheesy hláškami mě pak téměř dorazilo. Samotný námět Suicide Squad založený na Enchantress jako záporačce je fajn, avšak scénář je zmatený bordel, v němž scénám často chybí jakákoliv logická posloupnost a provázanost a působí jako jen tak hala bala naházené za sebe (nevím, jestli to rejžovi někdo přestříhal, ale každou finální podobu scénáře/filmu by měl v Holywoodu zkontrolovat někdo, kdo má vychozenejch alespoň 9 tříd základky a říkají mu něco základní logické vztahy a posloupnosti). Ale abych jen nenadával, tak akce je svižná a pokud nad ní příliš nepřemýšlíte, tak i zábavná. Atmošku Ayer sem tam křeše slušnou, několik hlášek taky vychází (Harley zachraňuje hodně) a pár scén je hodně stylových. V součtu však převažuje zklamání a Suicide Squad rozhodně není tím, čím chtěla být, a čím vnadila, že bude.(12.11.2017)

It was fucking amazing. Harley Quinn <3(3.8.2016)

• Innuendo1987

Typická Snyderovka. Co k tomu dodat. Harley a soundtrack boží. Pokud vám to stačí k návštěvě kina, tak doporučuju. Pro mě nuda.(6.8.2016)

Na to, jaký měl SS potenciál, sakra blbě vymysleli zápletku, nebo ji aspoň mohli víc vymakat. Jistě je těžké vymyslet záporáka, který by byl záporákem i pro ty bad guys, ale ruku na srdce, kdyby nad tím trošku víc přemýšleli a nesoustředili se jen na poměrně povrchní vtípky, které omrzí po prvním shlédnutí, udělali by tvůrci lépe. Palec hore za soundtrack.(7.8.2016)

• 3 AM Code

Slušní herci, slabá zápletka, velmi špatnej scénář. Několik dobrejch vtípků a JEDNA solidní akční sekvence, jinak marazmus. DC je snad prokletý.(8.8.2016)

• Mr.Marcellus

Přiblblej CANDRBÁL!(10.8.2016)

asi jako všichni ostatní i já jsem čekal,že Ayer konečně přijde s něčím víc než jen se standardním super hero movie,kde jsou hlavními hrdiny padouši,kteří jsou ale v jádru klaďasové.Na druhou stranu i přesto všechno a pár dalších výhrad jsem se bavil víc než dobře hlavně díky dvojici Harley Quinn a Joker.Harley je prostě neodolatelná a boží,Joker je sice trochu do počtu a mohlo ho být víc,ale i tak si krade část prostoru pro sebe.Za sebe nemůžu říct,že by někdo vyloženě zklamal.Dokonce jde o první film,kde mi nevadil Jai Courtney...80% (s jednou hvězdou navíc protože si nemyslím,že by si zasloužil tak nízká honocení)(12.8.2016)

• Trapper33

Nakonec je to opravdu jen za dvě. Fakt už mě nebaví neustálá propagace USA v komixárnách všeho druhu. Jsme nejlepší, zase musíme zachránit svět, tádydá. Jestli se všechny komixové adaptace budou ubírat směrem jako v poslední době, tak fakt nemám zájem, aby se nějaké další natáčely. Jinak film ujde, táhne ho hlavně Harley Quinn, Deathshot a spolu s nimi bomba soundtrack. Tím to ale končí, protože třeba potenciál záporáka je hodně nevyužitý a Cara Delevingne se mi k ní vůbec nelíbí. Filmový víkend 2016(12.8.2016)

Obrovským plusem je luxusně zahraná Harley Quinn, jinak na to, že jsem se na tenhle film tak moc těšil, tak to byl spíš průměr. Postavy nijak moc zajímavé, většina děje předvídatelná a hodně klišé, ale za zkouknutí to určitě stojí, myslím, že by si možná i zasložili vlastní seriál.(17.8.2016)

Na Suicide Squad som sa tento rok tešil asi najviac. Dúfal som že po kritikmi zhodenom BvS si ich získa aspoň Suicide Squad ktorý podľa traileru fakt vyzeral viac než dobre. No po tom ako som vyšiel z kina som bol síce mierne sklamaný ale aj tak bol pre mňa Suicide Squad dosť veľká pecka. Bolo to po prvý krát čo som sa na film netešil na Jokera. Není to ani tak chyba Jareda Leta ale proste podľa mňa Joker proste nie je týpek ktorý vlastní bar a sedí tam ako šéf nejakej mafie. Neporovnávam ho ani s Heathom alebo Nicholsonom či dokonca Hamillom keďže každý hral v podstate iný typ jokera. Proste ako fanúšik DC sveta, komiksov a arkham série som čakal proste od Jokera niečo iné. Ale dosť už o ňom keďže v tom filme ani nemal nejako veľa miesta. Prvá štvrťka nám postupne predstavuje postavy a spôsob akým sa dostali do väznice ( V tejto pasáži môžeme vidieť aj cameá Batflecka), a potom sa dostávame k jadru filmu. Celý tím na mňa posôbil dosť dobre ale určite najlepší bol Will Smith ako Deadshot a Margot Robbie ako Harley. Killer Croc bol z princípu tiež dobrý, ale kto ho videl v nejakom komikse alebo už v spomínanej arkham sérii tak predsa by mal byť len o nejaký ten meter, dva, väčší. A záporák, tam bolo asi najväčšie sklamanie. Overpowered čarodejnica ktorá vytvára nejaké tvory ktoré majú kameň na hlave. Odignoroval som to síce ale tam som cítil asi najväčšie sklamanie. Suicide Squad je pre mňa ale aj tak stále film, ktorým si aspoň trochu DC opravil niektoré malé chyby v BvS (ktoré potom opravili aj s ultimate edition.) Tak sa teda vidíme pri Justice League, snáď už bude mať menej chýb a viac dôvodov na ospevovanie. Po druhom zhliadnutí mením názor, a prikláňám sa ku slabším 4*.(18.8.2016)

Je to film na efekt. Bohužel tomu chybí lepší scénář, který by z toho udělal pořádnou bombu. Will byl ale dobrej, Margot také a docela slušný soundtrack. Škoda jen, že nebyl využit potenciál, kterého měl film až na půdu.(18.8.2016)

• r3plicator

Je to proste nahovno. Cool postavy nedostanú priestor ukázať sa, a tak ani nezachránia deravú zápletku, v ktorej elitný tím, poskladaný bez akejkoľvek zmysluplnej motivácie, je nakoniec jediným dôvodom toho, prečo musí byť postavený. Všetko to šuští papierom a je uvedené do pohybu v podivnom scenáristickom kruhu. Jared Leto zbytočný. Will Smith prekvapil. Margot Robbie je proste dokonalá žena. Hlášky a hudba pôsobia nepatrične – nemal ten film byť pred šialenými zásahmi štúdia predsa len o niečo temnejší? Najväčšia hanba pre DC: Konkurenčný Guardians of the Galaxy bol omnoho lepším Suicide Squad, než Suicide Squad.(4.9.2016)

• Sdoom

Nebýt ve Suicide Squad Margot Robbie, tak je to pomalu na odpad. Naprosto bez děje, se stupidními motivacemi postav, WTF záporákem a naprostým minimem zapamatování hodných scén. I když nemusím komiksovky většinou, tak se mi některé i docela líbily. Tohle není ten případ, jedna z nejhorších vůbec. (kino Cinema City, orig.)(18.9.2016)

Třetí kousek z DCEU sice nenaplnil šíleně přehnaná očekávání, ale rozhodně se nejedná o zavrženíhodný film, jak se nám snaží nabulíkovat kritici. Je to rychlá... no, možná až moc rychlá, našlapaná, na nic a na nikoho se neohlížející bestie, se kterou buď bude držet a krok a hrát podle jejích pravidel, nebo ne a v tom případě vás zadupe do země, hodí vám na hlavu pořádné lejno a poběží si prostě dál. Je to divočina po všech stránkách, v tom dobrém i v tom zlém. Osobně se mi film líbil a vážně jsem si jen užil, ale nemůžu tvrdit, že by byl snímek bezchybný. Jeho největší slabinou je bezesporu to nejdůležitější a sice příběh, který je ohraný, jednoduchý, příliš linearní a ničím nepřekvapí. Prostě takový ten standard, který jsme viděli už mnohokrát. On taky chudák Ayer měl na napsání nějakých šest týdnů a k tomu musel vymýšlet, jak brutální a velmi násilnou předlohu zpracovat do podoby, po jejímž shlédnutí by robátkům v kině hrůzou necvakaly zuby. Nezáviděníhodná situace. Není žádným tajemstvím, že do konečné podoby filmu kecalo snad celé vedení Warner Bros. a nařídilo rozsáhlé přetáčky, které zcela jistě filmu jen uškodili. Šuškalo se cosi o přidání humoru po zdrcující kritice výborného Batman v Superman: Dawn of Justice, režisér to popřel tím, že se studiu jeho film velmi líbil a on dostal možnost jej vylepšit... echm... no „vylepšit“, ale podle diktatury studia. To už teď víme. Suicide Squad je jasným adeptem na eRkový rating a vzpomínám na řeči jednoho z producentů, který sice přiznal, že film bude z logických důvodů jen PG-13, ale bude to hodně na hraně s eR. Prostě ono „vylepšování“ mělo za úkol ubrat na všem, co by dělalo film nějakým způsobem temnějším a pochmurnějším a dostat do kina vykleštěnou verzi, která by byla jednoduše neškodná. Výsledná podoba má k eRku tedy hodně daleko, ale pořád zůstalo dost na co koukat. Jaká byla původní Ayerova vize se už asi nikdy nedozvíme. To, co dělá film skvělou zábavou, jsou výborné postavy a jejich předatvitelé. Prvním pánem na holení je Floyd Lawton aka Deadshot v podání Willa Smithe. Oproti předloze je postava sice dost umírněná, ale rozhodně se jedná o postavu, kterou si nejde nezamilovat. Prostě je to fajn chlápek a starostlivý otec, jenž nadevše miluje svoji dcerku, se kterým byste v klidu zašli na pivko, pokecali, zasmáli se, ale určitě byste odmítli si s ním zahrát šipky, protože ten parchant pokaždé vyhraje a trefí se přesně tam, kam měl v úmyslu. A když se ho zeptáte jak je možné, že má tak výbornou mušku, asi by jen pokrčil rameny a odvětil, že je to jen o tréninku. Nejspíš se nesvěří, že je nejlepší odstřelovač široko daleko a patří mezi jedny z nejžádanějších nájemných vrahů, jehož seznam zabitých je dlouhý asi jako Larfleezův seznam pro Santa Clause (DCčkáři budou vědět). Každý máme nějaké to malé tajemství, že ano. Další na seznamu je Harleen Frances Quinzel. Psychyatrička pracující v arkhamově ústavu. Nejen, že se jí nepodařilo vyléčit Jokera, ale nakonec se do něj zamilovala, zbláznila se a stala se jeho lepší polovičkou známou jako Harley Quinn. Hraje ji nesmírně talentovaná herečka z Vlka z Wall Steet, která je navíc neskutečně sexy a jejíž výkon v onom filmu by snad dokázal rozhicovat i mrtvolu, Margot Robbie. Je nádherná, šílená, roztomilá, smrtící, okouzlují a neskutečně zábavná. Ona je rozhodně to nejlepší na celém filmu. Pak tu máme samotného klauna zločinu, Jokera. O výkonu Jareda Leta se bohužel zase až tak moc mluvit nedá, protože se na plátně moc neohřál. A vděčit za to můžeme hlavně nešetrnému stříhání, takže spousta jeho scén skončila na podlaze střižny. Ledgerův Joker z Nolanova Temného rytíře byl naprosto geniální, ale myslím, že Letova interpretace si rozhodně taky zaslouží pozornost. Je prostě jiný a to je dobře. Těším se až ho uvidím znovu v některém z dalších připravovaných filmů. Jay Hernandez jako El Diablo naprostá paráda. Gangster spitující svědomí za své odporné zločiny dodává příběhu hloubku. Dále je jsou tu Captain Boomerang. Proti Jai Courtneymu jsem osobně jikdy nic neměl a prohnilýho sráče zahrál na výbornou, ale společně s Killer Crockem, Katanou a Slipknotem jsou už přece jen spíše tak trochu do počtu. Všechny tyhle individua dala dohromady šéfka vládní organizace A.R.G.U.S., Amanda Wallerová. Nelítostná mrcha, přesvědčená, že dělá vše potřebné pro větší dobro. Každý z trestanců vyfasoval malinkou, ale sakra silnou nálož inplantovanou do krku, díky níž může své „zaměstnance“ držet v šachu. Viola Davis si svoji roli zatraceně a až nebezpečně užívá :-) No a na závěr jsou tu dvě hrdličky plukovník Rick Flag, nedobrovolný vůdce Suicide Squad, ztvárněný Joelem Kinnamanem a mladá archeoložka June Moone v podání Cary Delevingne. Hlavní záporajdou v tomto nespletitém příběhu je čarodějnice Enchantress, přebývající právě v těle doktorky Moone a její CGI-Big Brother, Incubus. Tady narážíme na další problém flmu, ikdyž mně osobně to nijak výrazně nevadí, a sice, že by nepřítelem Squadu měli být spíše zlotřilé bytosti z masa a kostí, na nichž by si trestanci naverbovaní proti své vůli vybili svoji frustarci a zároveň si užili i trochu té zvrácené radosti ze zabíjení a to ještě ve jménu vlády. Jenže mocná čarodějnice na tým posílá zmutované občany města přeměněné v jakési asfaltové, bahnité panďuláky, ze kterých ani kapka krve neukápne a místo toho se tříští na hromadu černého štěrku. Takže asi takto... Já chtěl, aby v DCEU byla přítomná magie a nadpřirozeno, takže si nemůžu stěžovat, že jsem dostal, co jsem chtěl. Naproti tomu bych také raději, kdyby se Squad postavili nepřátelům, z nichž by mohli nadělat krvavou fašírku, to však narážíme rezolutní ne-e ze strany studia. Tudíž nápad se zlou čarodějkou a jejími asfaltovými nohsledy se jeví jako šikovná cesta jak z toho ven. Můžete do nich střílet, mlátit je hlava nehlava, sekat je na kousky, pálit je na škvarek a děti budou doma v klidu spát. Přesto je akce ve filmu hodně, je dobře natočená a vážně nenudí. Kdo prostě nepřenese přes srdce, že adaptace řízného komiksu je na plátně bezkrevná, tak má hold smůlu. Suma sumárum je jedná o velmi zábavnou, akční a nahláškovanou podívanou s neskutečně cool postavami, které bohužel trošku podtrhává nohy, že není ničím víc, než jen jednoduchou pohádkou o zlé čarodějnici, co chce vládnout světu. Pro mě však tím skutečným záporákem filmu zůstává Amanda Wallerová. Pro případné pokračovaní bych prosil Suicide Squad ve složení Deathstroke, Black Manta, Deadshot, Harley Quinn, Kllier Frost a King Shark, víc promyšlený příběh a to podělaný eRko :D Hodnocení je 8/10, což by znamenlo 4*, ale za po všech stránkách dokonalou Harley Quinn, tomu napálím plnou palbu. Extended Cut je na cestě, tak uvidíme co nám přinese.(9.10.2016)

Někteří uživatelé už nevědí co by chtěli.Po slabém Batman vs Superman je tu akční pecka,která se Ayerovi velice povedla.Akce,humor nonstop a to že je děj jednoduchej?Vždyť je to comics a ne žádná psychologická debata o podstatě člověka. K tomu vynikající soundtrack. Prostě nemůžu jinak než dát plný počet bodů.(11.10.2016)