Borgia (TV seriál)

Borgia

• Německo

Borgia

Životopisný / Historický / Drama

Francie / Německo / Česko / Itálie, 2011 - 2014, 32 h 56 min (Minutáž: 38x52 min)

Mark Ryder, John Doman, Isolda Dychauk, Art Malik, Diarmuid Noyes, Adam Mišík, Miroslav Táborský, Marek Vašut, Karel Dobrý, Jiří Ornest, Jiří Mádl, Matěj Stropnický, Robert Nebřenský, Tereza Voříšková, Ondřej Novák, Eva Jeníčková, Barbora Mudrová, Václav Baron, Marta Gastini, Assumpta Serna, Stanley Weber, Christian McKay, Andrea Sawatzki, Nicolás Belmonte, Dejan Cukic, John Bradley, Predrag Bjelac, Sean Campion, Manuel Rubey, Václav Šanda, Erika Guntherová, Andrew Hawley, Peter Hosking, Udo Kier, Dave Legeno, Scott William Winters, Amber Rose Revah, Daniel Sidon, Vadim Glowna, Daisy Lewis, Eliška Křenková, Jakub Frydrych, Alejandro Albarracín, Petr Kantor, Josef Kuhn, Jan Pavel Filipenský, David Atrakchi, Iain Glen, Danny Szam, Valentina D'Agostino, Dan Cade, Madalina Diana Ghenea, Jim High, David Šír, Nicholas Asbury, Ashley Artus, Beniamino Brogi, César Domboy, Alessio Di Clemente, Gennadij Věngerov, Adam Levy, Stéphanie Caillard, Paco Manzanedo, Marc Duret, Alžbeta Bartošová, Rolf Kanies, Nicholas Amer, Sarah Stern, Bruno Sevilla, Lukáš Pelč, Marc Saez, Lucy Boynton, Héléna Soubeyrand, Raimund Wallisch, Carl Achleitner, Jérémie Covillault, Quentin Faure, Wolfgang M. Bauer, Milan Rýdl, Victor Schefé, Josafat Vagni, Filip Lozic, Ifan Huw Dafydd, Richard van Weyden, Richard McCabe, James Greene, Cosme Castro, Babsie Steger, Richard Ridings, Rosie Sansom, Matthew Tennyson, Markéta Tannerová Šebesťáková, Michael Jayston, Maria Grazia Mandruzzato, Andrea Cagliesi, Claudia Vašeková, Ivo Novák, Barbara Ronchi, David Hargreaves, Michelle Tate, Paul Brennen, Margherita Laterza, Joseph Long, Andrew Buckley, Michael Billington, Michael Fitzgerald, Thibaut Evrard, Rafael Cebrián, Laura Fedorowycz, Vincent Carmichael, Antoine Cholet, Richard Southgate, Robert Polo, Marco Quaglia, Petr Štafurik, Ondřej Žižka, Davide Lipari, Niccolò Besio, Paloma Bloyd, Rachel Winters, Bruno Lastra, George Maguire, Kevin Clarke, Rudolf Martin, Josef Jelínek, Petr Vaněk, Brian Caspe, Petr Jákl, Adrien Jolivet, Anna Kameníková, Ivan G'Vera, Philip Arditti, Marco Cassini, Curtis Matthew, Tomáš Novotný, Michal Kern, James Faulkner, Niall Greig Fulton, Markéta Šebesťáková, Sebastian Urzendowsky, Dagmar Bláhová, David Gant, Jan Vosmik, Nataša Burger, Matt Di Angelo, Joseph Beattie, Michal Roneš, Jared Doreck, Tomáš Jeřábek, Joe Weintraub, Gabriela Dorantová, Lorenzo Richelmy, Stéphane Caillard, Valentina Cervi, Florian Fitz, Marek Adamczyk, Javier Godino, Paul Rhys, Manu Fullola, Paul Hamy, Pierre Perrier, Jan Holík, Simone Gandolfo, John Standing, Michael Byrne, Daniel Margolius, Marc Pickering, Ferdinand Kingsley, Sami Loris, Leoš Juráček, Simón Andreu, Dermot Crowley, Miriam Stein, Tom Wlaschiha, Nicholas Woodeson, Agathe de La Boulaye, Marco Calvani, Milan Aulický, Jay DeYonker, Alessio Vassallo, Jamie Oram, Nera Stipičević, Damian Odess-Gillett

Komentáře uživatele EastWicka k tomuto TV seriálu

Tato verze příběhu rodiny se strašnou pověstí se mi líbila více, než ta konkurenční s Ironsem. Evropští Borgiové začínají zvolna, ale postupně gradují v realistické, složité, špinavé a syrově kruté drama. Herci jsou typově výborně vybraní spíše s ohledem na podobu z obrazů než pohlednost z dnešního hlediska. Jsem tu v menšině, ale musím říct, že i výprava mne oslovila více tady. Jestli jste někdy na vlastní oči viděli nevelké, poměrně tmavé prostory renesančních interiérů i veřejných prostranství, dýchne na vás pocit skutečnosti spíš tady než při opulentně krásných trikových orgiích. Výborné (vyhněte se ale divně nadabované verzi, výrazně kazí atmosféru).(19.5.2012)