poster

Borgia (TV seriál)

 • Česko

  Promlčené zločiny

 • Francie

  Borgia

 • Německo

  Borgia

Životopisný / Historický / Drama

Francie / Německo / Česko / Itálie, 2011 - 2014, 32 h 56 min (Minutáž: 38x52 min)

Hrají:

Mark Ryder, John Doman, Isolda Dychauk, Art Malik, Diarmuid Noyes, Adam Mišík, Miroslav Táborský, Marek Vašut, Karel Dobrý, Jiří Ornest, Jiří Mádl, Matěj Stropnický, Robert Nebřenský, Tereza Voříšková, Ondřej Novák, Eva Jeníčková, Barbora Mudrová, Václav Baron, Marta Gastini, Assumpta Serna, Stanley Weber, Christian McKay, Andrea Sawatzki, Nicolás Belmonte, Dejan Cukic, John Bradley, Predrag Bjelac, Sean Campion, Manuel Rubey, Václav Šanda, Erika Guntherová, Andrew Hawley, Peter Hosking, Udo Kier, Dave Legeno, Scott William Winters, Amber Rose Revah, Daniel Sidon, Vadim Glowna, Daisy Lewis, Eliška Křenková, Jakub Frydrych, Alejandro Albarracín, Petr Kantor, Josef Kuhn, Jan Pavel Filipenský, David Atrakchi, Iain Glen, Danny Szam, Valentina D'Agostino, Dan Cade, Madalina Diana Ghenea, Jim High, David Šír, Nicholas Asbury, Ashley Artus, Beniamino Brogi, César Domboy, Alessio Di Clemente, Gennadij Věngerov, Adam Levy, Stéphanie Caillard, Paco Manzanedo, Marc Duret, Alžbeta Bartošová, Rolf Kanies, Nicholas Amer, Sarah Stern, Bruno Sevilla, Lukáš Pelč, Marc Saez, Lucy Boynton, Helena Soubeyrand, Raimund Wallisch, Carl Achleitner, Jérémie Covillault, Quentin Faure, Wolfgang M. Bauer, Milan Rýdl, Victor Schefé, Josafat Vagni, Filip Lozic, Ifan Huw Dafydd, Richard van Weyden, Richard McCabe, James Greene, Cosme Castro, Babsie Steger, Richard Ridings, Rosie Sansom, Matthew Tennyson, Markéta Tannerová Šebesťáková, Michael Jayston, Maria Grazia Mandruzzato, Andrea Cagliesi, Claudia Vašeková, Ivo Novák, Barbara Ronchi, David Hargreaves, Michelle Tate, Paul Brennen, Margherita Laterza, Joseph Long, Andrew Buckley, Michael Billington, Michael Fitzgerald, Thibaut Evrard, Rafael Cebrián, Laura Fedorowycz, Vincent Carmichael, Antoine Cholet, Richard Southgate, Robert Polo, Marco Quaglia, Petr Štafurik, Ondřej Žižka, Davide Lipari, Niccolò Besio, Paloma Bloyd, Rachel Winters, Bruno Lastra, George Maguire, Kevin Clarke, Rudolf Martin, Josef Jelínek, Petr Vaněk, Brian Caspe, Petr Jákl ml., Adrien Jolivet, Anna Linhartová, Ivan G'Vera, Philip Arditti, Marco Cassini, Curtis Matthew, Tomáš Novotný, Michal Kern, James Faulkner, Niall Greig Fulton, Markéta Šebesťáková, Sebastian Urzendowsky, Dagmar Bláhová, David Gant, Jan Vosmik, Nataša Burger, Matt Di Angelo, Joseph Beattie, Michal Roneš, Jared Doreck, Tomáš Jeřábek, Joe Weintraub, Gabriela Dorantová, Lorenzo Richelmy, Stéphane Caillard, Valentina Cervi, Florian Fitz, Marek Adamczyk, Javier Godino, Paul Rhys, Manu Fullola, Paul Hamy, Pierre Perrier, Jan Holík, Simone Gandolfo, John Standing, Michael Byrne, Daniel Margolius, Marc Pickering, Ferdinand Kingsley, Sami Loris, Leoš Juráček, Simón Andreu, Dermot Crowley, Miriam Stein, Tom Wlaschiha, Nicholas Woodeson, Agathe de La Boulaye, Marco Calvani
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • sona123
  **

  Já vím, hodnotit podle jednoho dílu se nemá, ale víc jich už nezvládnu. Je to přes kopírák stejné, jako třeba Tudorovci (jasně, ti jsou asi o krapet kvalitnější). Splývá mi to, stejné řeči, stejné postavy, stejné zápletky, jen ta jména se mění. Kdysi byl seriál Já, Claudius - a ten měl kvalitu minimálně o jeden velký stupeň lepší. To, co se točí dnes, mne tedy vůbec nebaví.(4.3.2012)

 • lucascus
  ***

  Borgiovci podruhé. Když to porovnám s HBO verzí, vyjde mi tento seriál jako slabší. HBO verze měla lepší kostýmy, lepší estetické zpracování, lepší kameru, lepší hudbu, lepší dramatičnost, lepší a charismatičtější herce, zajímavější scénář a nenudila tolik. Pokud bych chtěl vyzvednout plusy na tady té verzi, je to především větší historická hodnota, větší podrobnost a detailnost, samozřejmě pro nás Čechy je příjemné české prostředí a čeští herci. V této verzi se objevovalo podstatně více sexu (což bylo možná trochu na škodu, nejsem puritán, ale všeho moc škodí) i více krve (to mi ani tak nevadilo). Pokud porovnám hlavní postavy, vyjde mi, že papež Alexander Borgia je lepší v kanadské verzi. U jeho synů je to těžší, v obou verzích byli ztvárněni dobře, leč všude jiným způsobem, takže nedovedu posoudit, kde byli lepší. (Ok, po shlédnutí všech řad konstatuji, že i zde vede kanadská verze). Co se týče Lucrézie Borgia, jednoznačně lepší v kanadské verzi, vypadá mnohem více renesančně, než Lucrezia v evropské verzi. Matka Lucrézie je rovněž lepší v kanadské verzi. Takže přestože je toto dílko povedené, kvalit seriálu s Jeremy Ironsem nedosahuje.(6.1.2012)

 • Ruut
  ***

  Nemám srovnání s HBO verzí, která je ovšem 1,7x dražší ...což mi nevadí, protože mi obecně HBO seriály nesednou ----- PO 5 dílech: Překvapivě mě tato evropská variace, natáčená na Barrandově, docela chytla. Jen jsem musle vydržet divně sestřihaný zkratkovitý první díl. V dalších 4 se totiž naplno rozproudí intriky na konkláve při volbě nového papeže a to je zdaleka jiné kafe, naštestí. Uvidíme co dál ...(22.4.2012)

 • tahit
  ***

  Je zřejmé, že životní dráha papeže Alexandra VI., se výrazně míjela s upřímností křesťanského života. Nechci jít do detailů seriálu, ale možná tomu chyběla trochu výraznější dějová linie. I přes to všechno mě to zaujalo. Co říci víc? Nakolik se podařilo co nejvěrněji vypodobnit obraz historických faktů, posuďte sami. Co si o tom myslím já není moc podstatné. Zlo bylo, je a bude v lidech, nikoli ve víře. Pouze můj skromný názor, nic víc.(1.5.2012)

 • Movie Gourmet
  ***

  V porovnání se seriálem Borgiové (The Borgias) s Jeremy Ironsem, z produkce americké kabelové televize Show Time působí tento znatelně méně hollywoodsky, což bude dáno zřejmě nižším rozpočtem. Jedná se o 12dílný seriál v koprodukci Francie, Německa a Česka (!), kde si malé roličky "střihnou" i někteří čeští herci. Cesare je zde vyobrazen jako úplný "magor" a není takovým milovníkem žen, jako ten showtimeovský. Samotný papež Rodrigo Borgia je v porovnání s někdy poněkud apatickým a melancholickým či flegmaticky působícím papežem v podání Jeremyho Ironse opravdovým kruťákem, který se se svými oponenenty "nesere". Zdejší představitel papeže Alexandra VI John Doman není tak sympatický jako Jeremy, ale naopak působí jako velký kruťák a drsňák, ze kterého jde strach a který se nerozpakuje kohokoliv vyfackovat, ať je to žena či muž. Jeho nejlepší hláška z celého seriálu je tak, kterou pronesl k Jullii Farnese, když zjistil, že se dostala z francouzského zajetí díky sexu: "Ty ses prošukala na svobodu!". Ona mu pak jako omluvu nechala donést na stříbrném tácu dotyčného gonády. Drsné! Verdikt: 3* a 70 % pro celý seriál a 4* a 80 % pro závěrečný díl.(10.6.2012)

 • - Kulisy seriálu již byly použity v pohádce Princezna a písař (2014). (M.B)

 • - Natáčení probíhalo v Čechách, konkrétně například v Telči nebo na hradě Točník. Filmovalo se také v Barrandovských ateliérech, kde vznikl seriálový Řím včetně věrné kopie Sixtinské kaple. Pro scény v římském chrámu San Giovanni in Laterano posloužil tvůrcům kostel sv. Václava na pražském Smíchově. Na Smíchově se natáčelo ještě v areálu Sacré Coeur v Holečkově ulici. (Reyak)

 • - Rodrigo Borgia (John Doman) se objevuje také jako hlavní záporná postava ve hře „Assassin´s Creed 2“. Lukrécie (Isolda Dychauk) a Cesare Borgiovi (Mark Ryder) se objevili společně s Rodrigem ve hře „Assassin´s Creed: Brotherhood“, ve které byl však hlavním záporným hrdinou Cesare. (t.mon)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace