Orange Is the New Black (TV seriál)

Orange Is the New Black

Orange Is the New Black

Drama / Komedie

USA, 2013–2019, 90 h 28 min (Minutáž: 50–93 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Taylor Schilling, Laura Prepon, Kate Mulgrew, Uzo Aduba, Danielle Brooks, Natasha Lyonne, Taryn Manning, Nick Sandow, Yael Stone, Vicky Jeudy, Jason Biggs, Jackie Cruz, Lorraine Toussaint, Samira Wiley, Laverne Cox, Alysia Reiner, Pablo Schreiber, Matt McGorry, Annie Golden, Madeline Brewer, Michael Chernus, Deborah Rush, Teena Byrd, Robert Stanton, Rachel Brosnahan, Beth Katehis, Joanna Adler, Beth Dover, Natalie Knepp, Alexander Flores, Madison McKinley, Bill Hoag, Mary Looram, Robert C. Kirk, Stephanie Andujar, Sabrina Carpenter, Joe Caniano, Sebastian La Cause, Olivia Luccardi, Lauren Lapkus, Ruby Rose, Abigail Savage, Michael Harney, Oona Laurence, Conor Romero, Maria Di Angelis, Marko Caka, Mike Malvagno, Tyler Alvarez, Jamie Denbo, Chris Beetem, Erin Davie, Alexander Wraith, Morgan Spector, Portia Reiners, Constance Shulman, Dominic Comperatore, Lin Tucci, Matt Peters, Dascha Polanco, Norm Golden, Roy Jackson, Miguel Izaguirre, Beanie Feldstein, Maria Dizzia, Elizabeth Rodriguez, Lori Petty, Clare Foley, Amelia Fowler, Justin Morck, Patricia Kalember, Michael Rainey Jr., Tanya Wright, Dionne Audain, Blair Brown, Brad William Henke, Richard Masur, Jolene Purdy, Shannon Esper, John Magaro, Mike Birbiglia, Chris Sarandon, Christopher Clawson, Judith Roberts, Demosthenes Chrysan, Michelle Hurst, Catherine Curtin, Nick Stevenson, Kathryn Kates, Todd Susman, Beth Fowler, Harold Surratt, Christian Keiber, Jessica Pimentel, Arden Myrin, James McDaniel, David Aaron Baker, Michael Nathanson, Emma Myles, Diane Guerrero, Lea DeLaria, Lindsay Felton, Laryssa Lauret, Dominic Colón, Kim Director, Mary Boyer, Glenn Farnham, Adrienne Warren, Bekah Mulberg, Adrienne C. Moore, Brendan Burke, Lolita Foster, Yvette Freeman, Mckayla Twiggs, Kimiko Glenn, Barbara Rosenblat, Ramón Franco, Oksana Lada, Nina Rausch, Dale Soules, Deirdre Lovejoy, Leslie Lyles, Rosemary Howard, Skipp Sudduth, Mary Steenburgen, Conor Donovan, Selenis Leyva, Michael Buscemi, Laura Ramadei, Andi Matichak, Corey Parker Robinson, Joe Forbrich, Marija Skangale, Eric Zuckerman, Greg Keller, Isabel Shill, Ronen Rubinstein, John D'Leo, William Hill, Molly Gordon, Laura Gómez, Amanda Stephen, Mike Houston, Michael Torpey, Paulina Singer, Olga Merediz, Gameela Wright, Alfredo De Quesada, Victor Pagan, Stephen O'Reilly, Edmund Donovan, Wai Ching Ho, Ezra Knight, Gregory Korostishevsky, Andhy Méndez, Esau Pritchett, Brian Haley, Craig Walker, Angel Rosa, Deborah Offner, Genoveva Rossi, Tom Lipinski, Mary Louise Wilson, Olja Zujeva, Ben Konigsberg, Taliyah Whitaker, Anna Suzuki, Daniella De Jesús, Rebecca Drysdale, Emily Althaus, Hunter Emery, Kabby Borders, Sean Ringgold, Pico Alexander, Elizabeth Alderfer, Chris McGinn, Carter Redwood, Raymond Mamrak, Max Talisman, Alison Fernandez, Eden Malyn, Lori Tan Chinn, Asia Kate Dillon, Noah Robbins, Sylvia Kauders, Michael Bryan French, Bill Sage, Michael Cuomo, Blanchard Ryan, Booch O'Connell, Christina Brucato, Jesse Ray Sheps, Morgan Wolk, Danny Ramirez, Madeleine Rose Yen, Charlie Barnett, Matthias Petsche, Shae D'lyn, Josh Green, Maria Rivera, Gabrielle Ruiz, Calvin Dutton, Coleman Lannum, Stephanie J. Block, Jeff Ryan, Natalie Carter, Mia Sinclair Jenness, Kana Hatakeyama, Andy Schneeflock, Jermel Howard, Mugga, Amanda Fuller, Finnerty Steeves, Lovie Simone, Alex Esola, Susan Heyward, Alex Trebek, Nicholas Webber, Michael J. Burg, Curtiss Cook Jr., Josh Segarra, Sipiwe Moyo, Bruce Altman, Michele Hicks, Rebecca Knox, Craig DiFrancia, Annie McNamara, Marcia DeBonis, Elizabeth Cappuccino, Mackenzie Phillips, Gabriel Sloyer, Melanie Iglesias, Shannon Walsh, Brandon Thane Wilson, Method Man, Julie Lake, Rebecca Henderson, Rosal Colon, James McMenamin, Henny Russell, Emily Tarver, Anna Rose Hopkins, Nick Dillenburg, Prudence Wright Holmes, Miriam Morales, Alan Aisenberg, Vicci Martinez, Kelly Karbacz, Shawna Hamic, Francesca Curran, Mandela Bellamy, Evan Hall, Arianda Fernandez, Jamila Velazquez, Nicholas J. Coleman, Faith Logan, Kristen Sieh, Alice Kremelberg, Dena Tyler, Mercedes Griffeth, Gerrard Lobo, Esteban Benito, Austin Crute, Jes Davis, Oscar Pavlo, Nicole Kang, Caroline Kaplan, Sarah Rich, Robbie Tann, Rezeta Veliu, Tequilla Whitfield, Alexa Shae Niziak, Daniel Jenkins, Jimmy Palumbo, Thaddeus Daniels, Ruibo Qian, Lynn Marocola, Marsha Stephanie Blake, Frank De Julio, Rosanny Zayas, Jackie Cruz (a.z.), Tracee Chimo Pallero, Adam Lindo, Christina Toth, Greg Vrotsos, Branden Wellington, Dana Berger, Carla Carvalho, Claudette Lali, Joel Marsh Garland, Berto Colon, Nicolette Pierini, Antonio Ortiz, Adriana Camposano, Karina Arroyave, MaYaa Boateng, Melinna Bobadilla, Marie-Lou Nahhas, Brianna Gonzalez-Bonacci, Isabella Ferreira, Christine Cartell, Donshea Hopkins, Adam Rothenberg, Will Meyers, Alicia Witt, Samantha Tuffarelli, Hend Ayoub, Farah Bala, Laith Nakli, Gloria Sandoval, Wakeema Hollis, Meeya Davis, Ian Paola, Benjamin Thys, Taylor Selé, Michael Devine

Jenji Kohan, nový mistr nekonečných seriálů. Tráva se dala vydržet do nějaké 5. sezóny (ani nevím, kolik jich bylo nakonec), tohle pro mě končí ve druhé, protože se tak nějak dá tušit, jak to bude pokračovat a že to směřuje k nekonečnému natahování. Je to škoda, protože první díly a téma obecně vypadalo nadějně... (1. sezóna - 65 %, 2. sezóna (5 dílů) - 60 %)(25.6.2014)

"Suck my dick, Natalie." "Okay." Jednoducho to popísal jeden post, ktorý som v čase, keď som seriál ešte nepozerala, videla na tumblr. Zobrázkovaná scéna "Run nuns, RUN!" a pod ňou text "award winning tv show". Škoda, že som si to vtedy vyspoilerovala. Mimochodom je to ocenenie People's Choice, takže u ľudí to má evidentne úspech a ja asi rozumiem prečo. Skvelý humor a nestrojené scény, niekedy až príliš prepiate, čo ale mne osobne nevadí. Obľúbené postavy: John Bennett, Dayanara, Joe Caputo, Red.(27.8.2014)

Neustále jsem chodil kolem toho seriálu. ale bál jsem se, že to nebude nic pro mě. A takhle to bylo dlouhý rok. Až do dne, kdy jsem ze zvědavosti shlédl pilota. Naprosto mě to dostalo. Z pilotní epizody byl dvou-sérioví maratón. Naprosto se mi líbí toto drama namíchané menšími prvky komedie (och ten díl s kuřetem!). Líbí se mi jak linka s hlavní "hrdinky" Piper Chapman tak také linky ostatních, které jsou postupem času ukazovány, a v každém díle je tento prostor věnovaný někomu jinému. Je to zajímavé a kromě toho, že divák ví víc o ostatních také ho to k seriálu doslova připoutá. Ano některé sympatické postavy jsou časem totálně nesympatické a naopak, ale tak to chodí, že? Každopádně herecké obsazení to sympatické je. Jen tak dál. Další série netrpělivě očekávaná.(23.6.2014)

Od pěti hvězdiček dělí tento seriál pouze několik hluchých míst a občasné nudné pasáže (především se snoubencem Piper). Úžasné je, že se s postavami seznamujeme velmi postupně a některé lépe poznáme dokonce až v posledním díle. Na vězenkyně si uděláme jasný obrázek skrze jejich chování ve vězení, abysme posléze zjistili, jaký vlastně měly život venku. Často proto není nouze o dojemné scény, které jsou leckdy podpořeny opravdu vynikajícím herectvím. Seriálu nechybí ani sofistikovaný humor, vášeň a láska. V hudbě zaujme především úvodní znělka složená a nazpívaná Reginou Spector.(17.10.2013)

Jasný důkaz toho, že když se chce , tak to jde! Naprosto perfektní seriál, který sice v půlce třetí série trošku ztratil dech a málem jsem to s ním vzdal, ale teď bych toho litoval, protože ta čtvrtá je absolutně perfektní ne-li nejlepší! Jednotlivé postavy jsou zde už od začátku vykreslovány do naprostého detailu a přistihnul jsem se i nespočetněkrát u toho, jak mě prostě baví i flashbacky a příběhy o tom, jak se každá z žen ocitnula za mřížemi a hlavně jsem zde nenašel žádnou postavu, která by mě vyloženě nudila, jelikož každá je něčím zajímavá. Velké plus je taky to, že se občas cítite jako na horské dráze, která je tvořena z vašich pocitů - chvíli se smějete nad skvělou hláškou a jindy zase mlčky koukáte, zda to fakticky myslí vážně. Nemám obavy o další ohlášené série , protože směr, kterým se to teď ubírá nám totiž slibuje opět skvělou podívanou. The animals, the animals trapped, trapped, trapped 'till the cage is full (15.8.2016)

• - Kostyméři jako oblečení (včetně spodního prádla) vězeňkyň i dozorců použili opravdové oblečení, které odkoupili z věznic. (oli009)

• - Šestá série vyšla ve stejný den, kdy má narozeniny představitelka hlavní role Taylor Schilling – 27. července. (oli009)

• - V desátém díle 1. řady během jedné scény sleduje postava Larryho Blooma (Jason Biggs) seriál Tráva (od r. 2005), jehož tvůrkyní je taktéž Jenji Kohan. (Zdroj: ČSFD.cz)