Temný případ

Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, (2014–2025), 31 h 7 min (Minutáž: 54–86 min)

Matthew McConaughey, Woody Harrelson, Michelle Monaghan, Colin Farrell, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Vince Vaughn, Michael Potts (více)

Série(5) / Epizody(31)

Toto drama s Matthewem McConaugheym a Woodym Harrelsonem v hlavních rolích se soustředí na dva detektivy státní policie z Louisiany. Sleduje jejich osobní i profesionální vztah během sedmnáctiletého pátrání po děsivém rituálním vrahovi. Čím déle pátrání trvá, tím více se mění jejich životy a jejich partnerství dostává zabrat - každý z nich musí sám zjistit cenu odplaty a projít si ztrátou iluzí. V roce 2012 je znovu otevřen případ vraždy z roku 1995, na němž pracovali detektivové Rust Cohle a Martin Hart, kteří se mají znovu pustit do vyšetřování. Vše probíhá v současnosti prostřednictvím samostatných výslechů. Oba detektivové vyprávějí příběh svého vyšetřování, přičemž znovu otevírají nezhojené rány a začínají pochybovat o tom, že se jim podaří vyřešit případ bizarní rituální vraždy z roku 1995. Jednotlivé časové linie se rozcházejí a znovu sbíhají v roce 2012 a oba muži jsou opětovně vtaženi do světa, o kterém si oba mysleli, že je dávno pohřbený v minulosti. Ve chvíli, kdy poznají sami sebe i vraha, je jasné, že temnota je přítomna na obou stranách zákona. (HBO Europe)

Optical

Obě série se od sebe liší jak stylem vyprávění tak i samotným příběhem, co obě řady spojuje je velmi pomalý místy až neskutečně nudný rozjezd. Druhá řada byla o hodně nudnější než první a i samotný případ, který ke konci vyzněl do ztracena na líbivosti nepřidal, o tom konci nemluvě. Seriál se pyšní jedním z nejlépe herecky obsazených. Jen škoda, že to neplatí pro scenáristy, z toho potenciálu se dalo vymáčknout daleko víc. S1 -70% / S2-50% ()

witch.rch

Po shlédnutí druhé řady přidávám ze 4* na 5*... Vince Vaughn - skvěle zvládnutá role! Velké plus za hudbu. To by zasloužilo ještě jednu hvězdu navíc :-) ()

furrec

Velmi zaujímavý počin, určite treba vidieť. To čo mi ale najviac prekážalo, bola masívna reklama na tabakové výrobky, čo mi išlo nenormálne na nervy, hlavne prvá séria je o tom. ()

Dementevna

Kdybych chtěla spáchat sebevraždu nudou tak si pustím znova první serii. Ale asi jsem jen povrchní Bárbína ( viz foto ), která kromě dělání selfíček a pokecu s kamarádkama nic jiného neumí. Chyba je na mě straně. Po třetím díle, kdy jsem si říkala, že už to může být jen lepší a kdy jsem dobrovolně podstoupila riziko, že mě Mathew ufilozofuje k smrti jsem zjistila jak se můžu mýlit. Pak byl konec a a já si říkala...měla jsem to zapotřebí? Kvůli tomuhle? Tohle má být pointa? ()

enter.

První série téměř dokonalá. První tři díly mě moc nechytly, ale pak už to byla jízda. Pokud se začínáte dívat, rozhodně to nevzdávejte. Dočkáte se napínavé detektivky a skvělých hereckých výkonů. ()

argo.smile

1.seria je uplny recnicky a obrazovy orgazmus so super zapletkou a endingom. 5* 2.seria sa nemala natocit pod tymto menom a finale je zdlhave a zbytocne. 2* z ucty. Konecne hodnotenie z 5* upravujem na 4*. Po 3.serii ktorá bola síce o niečo lepšia ako tá druhá ale kvalít tej prvej už nikto neprekoná. Tak za 3*. ()

v.indruchova

Konec Srpna 2016 tu máme psycho-krimi velmi nevšedně a originálně natočenou. Název počeštělí lecos naznačuje, ale řekla bych že původní název True detektiv, opravdu vypovídá o hlavní postavě a vlastně i ději. Blížím se ke konci 1.série a pořád se těším na další díl, který svou délkou a zpracováním na mě působí spíše jako film. Je tam spousta řečí a úvah, zdá se to být natahované, ale ono vás to prostě má tak propojit s postavami a donutit přemýšlet. Souhlasím, intro i hudba je originální a chytlavé. Dokoukaná 1. serie= Supr. Dříve bych neřekla, že se mi bude líbit, noár kriminálka a podivný týpek přemýšlící o životě jako by vše bylo v tmavě modrém závoji. Občas vás to opravdu Vsaje do děje a nepustí. Máte strach k čemu se schyluje. Nakonec se zjistí ve všech úvahách o životě (i tady se to stalo), že smrt je teprve začátek, jako už to říkal starý dobrý Gandalf :) Doporučuji, ale vyvarujte se Citivé povahy, dobrou náladu seriál zrovna nenaladí (např.vraždy dětí). Musím snížit známku ze 4 hvěz na 3, první série supr (4), 2. řada zoufalé (2). TAková obyčejná kriminálka propletená špinou korupcí a hnusem. Nemůžu se jakoliv stotožnit ze žádnou postavou, nepřídou mi zajímavé. dokonce matka bývalého vojáka mi přijde odpudivá natolik, že mi pohled na ni dělal nevolno. ()

Fjera

První řada je skvělá a téměř nemám co vytknout, až na pár klišoidních zbytečností. Druhá řada je ale hodně podprůměrná a až je mi skoro trapně z toho, že nese stejný název jako původně výborný seriál. ()

Wolftalon

True Detective rozhodně není pro každého. Celý je to dost disturbing a pokud se vám ani trochu při jeho sledování neudělalo nevolno, tak rozhodně nejste někdo, ke komu bych pustil svoje děti. Ústřední dvojice je takřka bezchybná. Za osm dílů se dostanete do jejich charakteru tak hluboko, že vás od nich nepřekvapí vůbec nic. Závěr jsem si sice představoval trochu míň antiklimatickej, ale pocit satisfakce se přesto dostavil. Prolínání časových linií je sympatické, i když kolikrát zbytečně prozrazuje některé předvídatelnější události. To je zároveň jediný drobný kaz, který jsem byl schopen postřehnout, jinak to totiž nemá chybu. Nihilistické monology nenudili - když jsem se nad nimi zamyslel, dávali vlastně smysl a pokud je člověk vnímal, tak ke konci si kladl pragmatickou otázku identity hlavního antagonisty mnohem méně, než na konci prvního dílu. Nevím jistě proč, ale aspoň u mě tomu tak bylo :D Rozhodně doporučuji pro milovníky detektivek, thrillerů a deep řečiček, tady si totiž přijdete na své. ()

brasek

1. séria - Absolútne pôsobivé, dokonale zdramatizované, surové a realistické - 100%.  2. séria - Nedopozerané, nebavilo ma to - 45%. 3. séria - Rozhodne zaujímavejšie ako 2. séria, ale od 1. série je to na míle vzdialené - 65%. 4. séria - Absolútny prepadák! Má to nádych pochybného hororu, mizernej kriminálky a postavy si tam liečia svoje komplexy, vrátane eko-homo agitky. Vraždiace upratovačky to je absolútny nezmysel! - 25%. ()

FialovaMaska

S01: Tomuhle neodolám ani na popáté. Storytelling je famózní. Retrospektivní narativa ve vrcholné formě (nejvíc si užívám onu disharmonii v momentech, kdy obraz říká pravdu a zvuk hlasu vyslýchaného detektiva lže). Mezi hlavními hrdiny, parťáky odlišnými jak den a noc, funguje chemie. Sami o sobě jsou zajímavými charaktery, v jádru dobráky, byť rozhodně ne bez poskvrnky, jejichž vývoj vás bude bavit, i když nejde říct, že budete sledovat nějaké šokující proměny. Ikonická atmosféra bažinatého a pochmurného vydlákova Louisianny vás taktéž odpálí. Pro mě kult. ()

Desmi

První řada dlouhou dobu profituje z prvního dílu. Příběh se pozvolna rozpíjí do všech stran a graduje v opravdu vynikající finále. Druhou řadu jsem vypnul po druhém díle, nechytla mě . ()

Domec08

Pokud vydržíte několik prvních dílů, tak to potom stojí za to, ovšem to už si musí říct každý sám, jestli je ochoten strávit takto svůj čas ()

Lednové tipy z VOD služeb

05.10.2023

Blade naverboval scenáristu Temného případu

Blade naverboval scenáristu Temného případu

29.04.2023

S blížícím se začátkem natáčení nového Bladea přichází nyní zpráva, že na projektu už pár týdnů pracuje také scenárista a vůbec tvůrce seriálové antologie Temný případ Nic Pizzolatto. Pizzolatto… (více)