Reklama

Reklama

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

  • USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
Trailer 4
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Hrají:

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)
(další profese)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

(více)

Diskuze

Susinnon

Susinnon (hodnocení, recenze)

Hanyou

Pre mňa to bolo smutné, lebo to proste celé bolo smutné, no a? Vidieť Supermana mŕtveho, to bolo na mňa príliš, aj keď som vedela, že to tak neostane. 

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

dragon94

Je fakt, že mě se z tohohle filmu asi nejvíc líbila scéna, během níž vidíme Supíka lítat po světě a zachraňovat lidi. Člověk z toho měl pocit určitý jeho opotřebovanosti. Jako když jsem kdysi viděl výrazy psů, kteří hledali lidi v troskách WTC. Tak nějak na mě působila tahle scéna a taky to, když stál uprostřed plamenů po výbuchu. Je fakt, že si Supík chudák celkem užil. Zachraňoval svět a svět ho za to nenáviděl.

na příspěvěk reagoval dragon94

fanik15

fanik15 (hodnocení, recenze)

warha

Třeba Clarka nechají mrtvýho, aby nemusely řešit tu dneska už docela naivní věc, že je fakt poznat za těma brejlema 

na příspěvěk reagoval warha

fanik15

fanik15 (hodnocení, recenze)

dragon94 , Hanyou

Nekaž dojemnou chvilku :D :D :D

 

Tak bylo to smutný, spíš mi to ale vyhovuje protože se můžu těšit na to v jaký podobě se vrátí 

warha

warha (hodnocení, recenze)

dragon94

SPOILER SPOILER SPOILER SPOILER

.

.

.

.

.

.

by mě zajímalo jak to bude, když i v redakci byl uznán za mrtvého nebo jaktože přežil, když byl mrtvej(pohřeb určitě proběhl pár dní potom). Jasně, neočekávám, že byl/je/bude Superman mrtvý, ale těším jaké bude to řešení. 

na příspěvěk reagoval fanik15

fanik15

fanik15 (hodnocení, recenze)

Ištván87

Jo to beru taky mě to zasáhlo. :( Ale ted bude těch smrtí si myslím víc protože v Civil war nás nejspíš čeká taky.  

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

fanik15

To se pohla a je jasný, že není, ale i tak to bylo smutný. Přecejenom proběhl celej pohřeb, sebeobětování, Lois dostala zásnubák do toho ta hudba... To, že nakonec přežil nic nemění na tom, že to bylo smutný.

na příspěvěk reagoval Hanyou, warha, fanik15

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Ištván87

Hodně smutnej moment byla smrt Gwen v Amazing Spider-man 2, ale tam to pak pohřbili asi nejdebilnějším koncem vůbec.. takže mě to tak nevzalo. Ake Celkově oba hrdinové byli po celý čas filmu dost smutní a zničení životem.

na příspěvěk reagoval Ištván87

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

fanik15

Přeci jen v těch hraných komiksovkách není moc často tak smutný moment, jako byl ten konec tady. V Age of Ultron si člověk nestihl vybudovat s Quicksilverem nijak zvláštní vztah, jinak Marvelovky (ať už MCU nebo nějaké jiné studio) nejsou obyčejně moc dojemné ("smrt" Jean Grey v X-2 mi přišla spíš zbytečná než dojemná) a třeba konec Temný rytíř povstal se nakonec ukázal v pohodě. Ale SPOILER pohřby v komiksovkách moc často nevidíš (Komediantův pohřeb ve Strážcích se nepočítá) a pohřby jsou sakra depresivní.

na příspěvěk reagoval dragon94, fanik15

fanik15

fanik15 (hodnocení, recenze)

dragon94

Já kdybych nechodil sem tak si myslím že jsou všichni nadšení protože když jsem šel z kina tak mi připadaly všichni z toho filmu docela spokojený. A moje sestřenice která je spíš fanoušek Marvelu řekla že to bylo fakt super. :D Jinak po konci filmu sem nebyl smutnej tak nějak nebyl důvod.

woodsman

woodsman (hodnocení, recenze)

aj mne to bolo smutne na konci skoro mi usla slza ale bola to pecka jak hovado uz sa tesim na JL a dalsie :D

na příspěvěk reagoval fanik15

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Taky vám to přijde jako jedna z nejsmutnějších a zároveň nejepičtějších komiksovek vůbec ?

na příspěvěk reagoval fanik15

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

fanik15

on si chvilku počkal, a pak to prostě risknul, on stál na okraji střechy, takže moc cest na výběr neměl, po straně nešel, dolu taky ne, nahoru to je blbost, takže zkusil to kolem něho 

na příspěvěk reagoval fanik15

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

navíc Batman odskočil až na poslední chvíli, bylo to vidět, že on jak hodil tu kouřovou bombu, tak jak na něho najel Superman, tak Batman mu proklouzl kolem něho 

na příspěvěk reagoval fanik15

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

A co se týče toho, že Superman vidí přes zeď, ale ne přes kouř, tak já sice nejsem žádnej obrovskej odborník, ale pokud vím, tak Supík svůj zrak ovládá. Kdyby pořád viděl skrz věci, tak by se z toho zbláznil (neustále by měl kolem sebe chodící obrázky z učebnice anatomie). Takže se ani nedivím. Batman tam hodil kouřovej granát a Supík na to skočil - nepřišlo mu důležitý koukat skrz, protože mu stačilo udělat jeden rychlý pohyb.

dosty43

dosty43 (hodnocení, recenze)

Pravě jdu z kina. Po nepřiliš dobrých recenzích jsem šel trochu nejistě ale stalo to zato super jsem se bavil

už se těším na Rkovou Blu Ray edici. Chápu še kdo se nevyzná ve světě DC muže tápat Flash z budoucnosti

Aquamen atd. Za mě 5/5 super.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

Jak tady mluvíte o té "chybě" s Batmanovým rychlým převlečením, tak podle mě měl Batplane na místě (já bych si tam na jeho místě taky radši zaletěl) a když řišel o část té masky, tak bylo vidět, že má pod ní ještě svojí standardní masku. Pokud měl s sebou náhradní oblek (což předpokládám), tak stačilo shodit to kovový monstrum a vzít si novou masku. Otázka na dvě minuty. A do přístavu to určitě neměl daleko. Rozhodně ne letadlem.

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama