Reklama

Reklama

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

  • USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
Trailer 2
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Hrají:

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)
(další profese)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

(více)

Diskuze

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

tak jasně, vše se dá nějak udělat, ale u AQ je to logické, když se 90% odehrává pod vodou tak je jedno kdy....u WW bylo nastaveno že odešla od lidí a to se mohlo dále rozvíjet ve dvojce která kdyby to nepopřela tak by to mohlo být fajn

na příspěvěk reagoval PKD, PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

WB možná, ale ze souč. událostí a tak, AT za ním žádnou čáru dělati nehodlají. Co chtěli nebo nechtěli tupouni z WB, už není podstatné. Jak to chápu já. A WW klidně může býti dle mého už od 2 ze souč. a přitom na nic nenavazovati. Nevidím v tom problém. Aquachlap taky není nějak extra propojený s DCEU (až na pár drobných vyjímek) a funguje. Proč by tedy to samé nemohla míti WW s dějem v r.2020 např.? 

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

no taky bych jich ji ocenil a nenimral se pořád v minulosti ale na druhou stranu je to logický. Když DCEU padlo, a nemělo to žádný směr, nikdo nevěděl kam se to bude upírat a film musel vzniknout. je jasný že to muselo být v minulosti protože nešlo na nic navazovat jelikož jak to vypadalo tak Warneři chtěli za Snyderem udělat tlustou čáru což nejspíš dopadne , protože jak to vypadá tak Affleck se nevrátí a Flashpoint nejspíš Afflecka uplně odstřihne a hlavním DCEU bude nejspíš Beyond protože jinak tam žádný není jiný. Pattinson je mimo dceu...

na příspěvěk reagoval PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Tak s WW3 (to už je na 100% potvrzená? si nějak věří) bych počkal. Ještě ani v kině nebyla ta neustále odsunovaná 2.;-) Já osobně chci, aby už konečně!!!! byla v přítomnosti. Proto vlastně na 1 žeru nejvíce ten úplný závěr/scénu. Ta je waw. U 1 jsem to ještě bral. Ok, origin, byť kvůli BvS posunutý o jednu válku zpět (haha) a tak, ale 2 už bude v 21.st. A ono prd, leda! Já jsem 80tky zažil celé a nepotřebuji je v každé druhé comicsovce. Grrrr!!!

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

no, ono ještě není jisté vůbec nic. pokud bude mít SC úspěch, hodně věcí se změní ale pořád platí že Black Adam by měl nastavit nová pravidla a nový směr a pokud bude mít SC úspěch tak se děj BA napasuje prostě na SC protože BA může začínat vlastně kdykoliv....mě spíš zajímá, zda WW3 bude už po SC a navazovat na to, nebo bude opět bez vývoje jehož finální fázi jsme viděli v Lize nebo BvS a bude se opět utápět v minulosti

na příspěvěk reagoval PKD, PKD

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Možná, že k tomuto něco nového přibude, až bude venku SCJL. Od toho (jak víme) se bude odvíjeti vše. Nebo aspoň hodně věcí atd. Myslím, že už jsem něco o tomto, někde snad i četl. I když se nejvíce probírá propojení SS s JL, než BvS. 

na příspěvěk reagoval Ratemus

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ratemus

Já netvrdím, zda je to nesmysl či ne, jen to prostě nerozebírám (a ani to neobhajuji) a nikdy jsem to nedělal. Nevím sice, na koho jest konkrétně mířen tento ´´útok´´ ale mě se to zkrátka moc líbí i když jsou tam ty chyby, těch jsem si velmi dobře vědom a určitě nechci aby jsi hodnocení měnil. Proč taky? Chce to někdo konkrétní? Já určitě ne. Je absolutně zbytečné toto neustále rozebírati, když všichni co tady jsme, své názory na tento film navzájem známe. I když chápu, že čas od času se zde něco objeví, ale po takové době, co ještě k tomu nového někdo má? ;-)

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

PKD

No jo někomu se to může zdát jako blbost ale kolikrát jste mámě řekli jménem? Kolikrát jste o mámě mluvili jménem když jste se s někým bavili? Tak vidíte... Taky se mi líbí jak lidi říkají že extended je diametrálně jiná a snad úplně o něčem jiném přitom jste lidi chcali blahem už při kino verzi a najednou prodloužená vše vysvětlila a je snad o několik řádů lepší.. Za mě osobně je fajn ale abych nějak výrazně měnil hodnocení, to vůbec...

na příspěvěk reagoval PKD, higuain

PKD

PKD (hodnocení, recenze)

Ištván87

Já jsem tuhle debatu a tak kolem jména nechápal od prvních vteřin, kdy to začalo. Hergot. To nemají ti lidi nic lepšího na práci, než rozebírati takové chujoviny??? Jo zmatení a debatu o délce filmu a to jak tam těch 30min. chybělo jak sfyňa, to jo! To mi smysl dává, ale Martha? Dejte pokoj už.;-)

na příspěvěk reagoval Ratemus

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ištván87

Ono je to podaný trochu nešikovně (ve smyslu, že si to spousta lidí nedá dohromady, zvlášť když spousta těch lidí viděla jen kinoverzi, kde je to sestříhaný tak, že vlastně celej film nedává smysl), tady podle mě Snyder prostě přecenil inteligenci (průměrných) diváků. Jak jinak nemám rád, když se ve filmech všechno vysvětluje po lopatě, tady nějakej dialog navíc asi chyběl, aby ta scéna byla všeobecně přijatá jinak. I když kinoverzi by to stejně asi nezachránilo, tam kromě toho chybělo i těch 30 minut navíc, což byl (s ohledem na to, o kolik lepší ultimate edition je) větší průser.

na příspěvěk reagoval Ratemus

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ratemus

Není to nic oficiálního, jen jsem projížděl komentáře na youtube, tohle bylo myslím u traileru na ultimate edition, napsal to jen nějaký no name fanoušek jako jsem já nebo ty. Jinak ano, už jsme to tu řešili mnohokrát.

Ištván87

Ištván87 (hodnocení, recenze)

higuain

Podepisuji v plném rozsahu. Já byl po projekci zmatenej, co mají všichni za problém s tou scénou "Save Martha", když o to jméno (podle mě) zjevně nešlo.

na příspěvěk reagoval higuain, PKD

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

higuain

když to tak čtu, tohle není nic nového, tohle se tu vysvětlovalo již několikrát a je to o úhlu pohledu...

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

"Batman's entire character arc in this film is about him becoming a hero again. He's introduced here as the monster, the devil in the shadows. Taking down criminals not to save these women, but for a lead on Kryptonite so he can destroy Superman. The murder of Robin by The Joker and watching Superman's battle with Zod destroy Metropolis has broken him. He feels powerless against a cruel world he can't control any longer, and that rage has turned a good man cruel. He now kills to defend himself and other people, and brands the most heinous criminals to condemn them. Cold-blooded murder will be his final step. When he hears Superman use (what he thinks is) his dying breath to beg him to save his mother, he finally sees that he has become the villain. It's not about their mothers having the same name. It's about Batman realizing that he is no different than the monster who killed his parents and created him. In throwing down the spear and saving Superman's mother, he also saves himself. God forbid that a film actually have subtext instead of lame quips and long-winded explanations."

 

Amen. Podepisuju, včetně toho sarkasmu v poslední větě.

na příspěvěk reagoval Ratemus, woodsman, Ratemus, Ištván87

Darren98

Darren98 (hodnocení, recenze)

Shakers

Wow! Mě právě pořád zajímalo kde mohl Barry běžet aby nabral rychlost a přitom do nikoho nevrazil. :D Nejdřív jsem se ale bál že pod odkazem "konecne vysvetlil" bude jen o těch dvou časoprostorových okénkách, o kterých se ví dávno. :D

Ratemus

Ratemus (hodnocení, recenze)

higuain

právě, sto lidí, sto chutí...ne že měli pustit tří hodinovou verzi, ale neměli filmu dávat takový rozpočet....hele kdybych měl dát superhero žebříček, tak by asi byl v té horní polovině, ale rozhodně ne v top 10 ale spíš v top řekněme 50...

na příspěvěk reagoval higuain

higuain

higuain (hodnocení, recenze)

Ratemus

Už jsme to tu řešili mnohokrát no, co člověk, to názor. Ale kdybych měl za sebe sestavit žebříček "nejvíc nedoceněných filmů", tak BvS by bylo hodně nahoře. A co se týče superhero filmů, tak by bylo asi určitě první, nebo alespoň takhle z fleku si nevybavím nic, co by mu v tomhle směru mohlo konkurovat. A popravdě řečeno mi po pročtení řady různých výkladů už vlastně nevadí ani ta Martha. Ona ta scéna ve svý podstatě dává smysl, jen je to podaný strašně neobratně - tady podle mě Snyder s Terriem především přecenili inteligenci diváků, když si mysleli, že si ty motivy vedoucí k tomu rozuzlení v tom okamžiku pospojují dohromady. Škoda no, celá tahle série je jedna velká promarněná šance. Největší díl viny má ale beztak studio, mělo ten film pustit do kin v 3h verzi.

na příspěvěk reagoval Ratemus

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama