Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Ombak▼Penari

A vlastně mě to nakonec bavilo, rozhodně mnohem víc než jsem čekal, nicméně dobré to nebylo. Celé budování nenávisti mezi ústředním duem bylo značně nevěrohodné, první hodinu se nedělo vlastně vůbec nic zajímavého a tak jsem se na to radši vyfláknul a jednoduše si užíval vizuální stránku, která byla pro mě zcela uspokojivá. Ze všeho nejlepší byly pro mě bezva hororové a postapokalyptické snové sekvence, ve kterých mě dokonce konečně bavil i nečekaně ponurý Superman. Batman byl obecně super a až překvapivě příjemně drsný, ostatní ale absolutně o ničem. Wonder Woman nebavila (až na její mini), Lex Luthor ze začátku zajímal, ale čím déle tam byl, tím víc jeho přehrávaná ujetost začala vadit, jakkoliv Eisenberga můžu. Ostatní moc nestálo za řeč. Ve všech scénách je spousta super nápadů (třeba úvodní titulky s výjevy úmrtí rodičů Batmana jsou hodně fajn), ale celek nefunguje tak jak by mohl, aby to byla velká filmová událost. Mám z toho přibližně takové pocity jako z Avengers 2. Zajímají mě ale zvěsti o hodně prodloužené erkové verzi, která by mohla leccos zachránit. 70%. ()

aslavey

Na počátku byl Flek. A flek. Ten flek se nedokázal smířit s tím, že mu umírá starý chlápek, kterýho znal (my vlastně vůbec nevíme, kdo to byl) a cizí ženská, jejíž cérka stojí jako superman v hroudě padajících sutin (a ten Jeep stojí pěkně za hovno, pánové. Fakt hnus). A tak se odváží jít proti Bohu. Bůh ale má krapet jinej problém. Toho totiž milujou mexičani a nenávidí američani (teda.. pokud Metropolis je v Americe). A to je problém. Takže mu "marthinka" s mrtvým "tathínkem" poradí, ať se na to vysere. Ale on ne a ne. Tak mu musí pomoct jeden vlasatý švihlík, který připomíná spíš Žolíka, než supermazanýho Lexíka a ten ho pošle proti už tak dost zdeptanýmu Flekovi, kterej mimochodem trpí ještě nějakejma divnejma nevysvětlenejma haluškama (Vážně... co to jako bylo? Kdo to byl? Proč to bylo?) Jenže ani Lexíkovi to nevyjde, a tak se z netopýra a boha stanou přátelé jen proto, že netopýří muž trpí odporným Oidipovským komplexem. Marta dělá přátele. Slogan. A všechno skončí nakonec docela slušnou vypatlanininou z dílny Asylumu. Tyhle umělý kraviny už nikoho nebaví ale.... Jediný, co stálo kapku za to, byl Batmanův nasranej souboj v docích, nebo kde to vlastně bylo (a proč vlastně zas rusáci? (ne, že bych je měl rád, ale je to nechutný klišé), navíc, když je mezi nima pár japonců, černochů a pak vlastně už nikdo důležitej). A všichni zas tááááák trapně čekají, než jim dá batman po tlamě. Musím uznat, že pár záchvěvů dobroty tam bylo. Ale zabít film hláškou "proč myslíš, že lidi jako já budou bojovat?" "mám takový tušení" je totální důkaz scénáristický mizérie. Ti kluci musí mít do teď noční můry. Moc se to nepovedlo zkrátka. ()

bulbasaur

len tak tak ale predsa davam nakoniec 4 body. Nemal som v tom gulaš ako sa vacsina stazuje ze mala, film celkom sympaticky a temne pokracuje v tom co Man of Steel zacal. Akcia aj efekty nadupane, kamera aj ine technicke zalezitosti na jednotku. Scenar pokulhava a Marthou ozaj dojebane otocenie sa batmana na stranu supermana ma nasralo. nebyt toho moje 4 body su pevne ako skala.Takto je za 3apol... a teda zaokruhlil hore no. Predsa len, obaja, netopir a ufon su mojou srdcovkou ()

figliar

Zack Snyder si podľa mňa uhryzol priveľké sústo. Je jasné, že sa jednalo o vytvorenie konkurencie pre Marvel Universe, ale dopadlo to minimálne o úroveň slabšie. Ben Affleck mi ako Batman nevadil, ale to zapasovanie Batmana do deju mi niekedy liezlo strašne na nervy. Gal Gadot ako Wonder Woman som v podstate ani nemal čas posúdiť, čo od 2 a pol hodinového filmu je zvláštne. Strašné kvantum CGI pôsobilo miestami chaoticky a 3D v tomto filme nemá žiadne odôvodnenie. Treba si ale zrejme počkať, čo ponúknu ďalšie filmy. Preto tento film beriem viac ako trailer na ďalšie pokračovania. ()

misa_laska

Vzhledem k tomu, že neznám komiksovou předlohu a ve filmu je žalostně málo vysvětlen příběh, tak jsem se nejmíň první půlhodinu vůbec nechytala a možná až nudila. Poté to nebylo o moc lepší. Film jako celek se mi tedy nelíbil. ()

KNTRFKT

S lítostí musím říct, že jak jsem nenáviděl přeobsazení Balea za Afflecka, tak ve filmu mi ani trochu nevadil. Spíš naopak, mnohdy totiž situaci dost zachraňoval. Kromě toho, že si u D.C. konečně uvědomili, že Supermanský bombarďáky by se z důvodu možného posrání měly nosit spíš vespod, tak jim také došlo, že pokud nechtějí mít toho nejzbuzlejšího hrdinu pod Sluncem (pokud nechtějí překonat Kapitána Homo-Ameriku), nesmí Cavila nutit holit si hruď, sice mu to z toho latexu občas lezlo, ale co... Nejvíce matoucí věcí pro mě ale stejně zůstává fakt, že Batman musí nosit masku a měnit hlas, aby ho náhodou někdo nepoznal, ale Supermanovi stačí narazit si neoprén a potapěčský brejle a kde kdo by si ho rázem spletl třeba s Chewiem ze Starwars. Naopak naprosto boží, přesně jak jsem předpokládal, tu byl Eisenberg, který ztvárnil Lutora naprosto geniálně. Tleskám. Totálním protikladem je Wonder woman, která byla obsazena tou nejvíc asexuální pozemskou bliznou, která kdy vyrašila na zeměplacce a jejíž zygota se nejspíš rýhovala poněkud déle, než je vůbec vhodné. Občas to byl sice digimadlajz, ale mě to bavilo, tudíž jsem se nakonec rozhodnul utrhnout a tu 4 nasolit. Jo a Damon nekacal, když řekl, že to Beník zvládne. ()

Puol

Buďme radi , že Warner nejdú v šlapajach Marvelu, ktorý chrlí jednu nezávadnú komiksovku za druhou podľa viac menej rovnakej šablóny. B v S rozhodne nie je dokonalý a skôr kontroverzný, ale ja som si ho vcelku užil. pozn.: Príznávam, že som cieľovka tohto filmu, v mojej domácej knižnici sa to Batmanom len tak hemží. ()

Hapretor odpad!

V Africe nemají děti co jíst, v Evropě se potýkáme s krizí imigrantů, v Austrálii mají stále větší sucha, na Antarktidě stále nic neroste, v Asii stále válčí kvůli náboženství a trpí hladem a strachem ... celý svět je na palici, v rozkladu, v krizi, strádá, lidé se bouří, vlády jsou k ničemu, lidé jsou nespokojení a nemají co do huby, není na důchody, ... ale v AMERICE jsou cool a v pohodě, tak si natočí za mega giga rozpočet 400 melounů tu nejnudnější, nejdebilnější, nejhůř zahranou, nejzbytečnější hranou komiksovku, kterou jsem dosud viděl a protrpěl. Při Avengers jsem kroutil hlavou a nebetyčně se nudil. Při téhle hovadině jsem mlátil hlavou do monitoru, abych to vypnul. Co kdyby radši ty neuvěřitelné částky dali na výpomoc do té Afriky, a pak, jak to pořád o sobě tvrdí, se prohlašovali o trochu více oprávněně za humanisty a zemi nekonečných možností, svobody a prosperity. Jsou to fakt hovada!!! Měl by někdo natočit film (komiksový), kde kapitán Amerika dostane nehorázně přes držku, Ameriku si podrobí mimozenská entita a Avengers i Justice league budou otroci !!! A ani Hulk je nezachrání. ()

sadlokan

Hybatelkami děje jsou jakési Martha a Xena.Superman od té doby co mu svlíkli červený slipy je suchej jak z nosu,takže jedinej vtipnej je dvojpohřeb jedný bytosti,o který se obávám,že stejně........A v tom případku sundam hvězdu. ()

Heroine odpad!

Je mi úplně jedno, jak dlouhý, jak temný, nebo jak namachrovaný film to je. Když se může stát, že se Batman rozhodne zabít Supermana, rozmyslí si to na poslední chvíli jenom proto, že se jejich mámy jmenují stejně, a rázem jsou z nich zase kámoši, je to celé blbě. Affleck a Adamsová jsou příšerní, staří a nesympatičtí, Gal Gadot je fujtajblová, Cavill nudný. Film mně naštval ještě na docela dlouho! Mají to být hrdinové, a když vidím dlouhou scénu, kde se rvou jako ožralí burani, házejí se navzájem ze schodů a probourávají jeden druhým zdi (extrémně neefektivní způsob boje, způsobí víc škody kolem protivníka, než na něm!), nemůžu se už nikdy zbavit dojmu, že jsou to agresivní burani. ()

loki5 odpad!

Viděl jsem už hodně komiksových filmů, ale tenhle byl jeden z těch nejhorších. Především je to hrozný kýbl nudy bez ladu a skladu kde se polovinu času nic neděje. Všichni se neustále tváří hrozně vážně a při tom vypouštějí z huby samé nesmyslné keci zneužívání moci a bla bla bla. Tohle celé se strašlivě vleče první 2 hodiny a do toho jsou pak vložené sem tam nějaké snové sekvence. Celé to naprosto nedává smysl a shoda jmen, která vyřeší všechny problémy je jen třešničkou na dortu. Poslední třetina už je jen over the top akce která nemá jediný zajímavý nápad. To je také hlavní problém celého filmu. Není na něm totiž vůbec nic zajímavého. Ale to tak, že vůbec nic. A to to režíroval stejný člověk jako Watchmeny. Předchozí superman měl alespoň nápaditý Krypton v první asi pětině. Tohle nemá naprosto nic.DC mě začíná pomalu štvát tím svým rádoby vážným přístupem. Prostě to nefunguje a je to více než cokoliv jiného směšné, když po sobě dva blbečkové v pláštěnkách řvou a má to budit dojem dramatičnosti. Tentokrát budu nespravedlivý ale je mi to fuk. Odpad ! Vlastně se na to nedá koukat víc než jednou a to ani na vybrané scény. ()

digishit

Viděná Ultimate Edition = 3h a 2min! O film jsem se nijak nezajímal, opět. Celou dobu co byl v kině jsem všude na netu "poslouchal" naříkání lidí jaká je to sračka, opět. A tak jsem si počkal. No a musím říct, že jsem měl pravdu, opět. Sračka to rozhodně není. Pošahaný výkřiky o tom jak Ben Affleck neumí hrát jsou úplně mimo a jako Bruce Wayne je naprosto v pohodě. Jeremy Irons jako Alfred? Naprosto luxusní. Vše sedí i ten dospěláckej "lůk" Zacka Snydera, kdy lidi umírají a vše není tak hezké jak by se mohlo zdát. Digitalní orgie? To jsou, ale s tim snad každý kdo na film jde nebo si ho pustí doma, počítá ne? Pokud po Muži z oceli někdo čekal něco jiného tak je prostě debil! A tečka! Film si určitě nezaslouží tolik keců a modrá čísla na CSFD, ale na to už jsem si zvykl, že by to tady natočil každý stokrát lépe, tak šup šup. Do toho pánové. Počkám si a do té doby než bude hotovo nechám luxusních 5* !!! a teď se třeba pos ... ()

BOURQUE

Očakávaný prvý „megafilm od DC Comics“, na základe megaúspechoch „Marvel“, dopadol viac na priemerne ako nadpriemerne. Začiatok a prepojenie samostatných príbehov Supermana a Batmana je dobrý, ale zbývajúce časti príbehu sú už viac-menej viac založené na PC techniky a zvláštnych efektov (záverečný megasúboj je však pôsobivý). B. Affleck ako nový Batman celkom príjemne prekvapil, ale J. Eisenberg svojho „L. Luthora“ zahral viac ako by to bolo potrebné. V niektorých scénach sa snažil hrať ako H. Ledger („Joker“), ale príliš to nešlo. Dĺžka filmu je adekvátny, ale v niektorých častiach by to potrebovalo ešte dodatočné vysvetlenie (scény) – napríklad, objavenie G. Gadota (aka „Wonder Woman“). Spolupráca H. Zimmera a Junkie XL bola dobrá. Najlepšia vedľajšia postava: J. Irons. Som zvedavý na pokračovanie. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

gumbo

Ještě větší sračka než jsme čekali. Tady bylo skoro všechno špatně. Postavy, děj, triky, hudba, tempo, záporák....Tak čím začít? Asi to tempo. Je to utahané, "psychologické" a když se k tomu přidá "kataklizmatická" hudba, která hraje každou druhou scénu je to děs. Postavy jsou strašně ploché a často to jsou opaky svých komixových předloh. Batman tu je místo mozku jen horou tupých svalů. Lutor se z charismatického záporáka změnil v uslintanou parodii na Zuckerberga. Superman se jen nechá unášet událostmi, ale to je parodoxně jediná postava co je blízko svému vzoru. A všichni ostatní tam jsou maximálně 5 minut a děj by se bez nich klidně obešel. Děj. Hlavní linka není až tak pitomá, bohužel její provedení je strašně amatérské a neustálé zpomalovačky, pohledy do nebes, zpomalené vzpomínky, halucinace a prázné plky ho tak rozmělňují, že ho divák ani pořádně nevnímá. Souboje jsou hodně nepřhledné a i nejlepší bitky Batmana jsou o řád níž než nejlepší dnešní seriálová produkce. Hudba je strašně epicky vážná, ale v tomhle případě je to spíš vlezlé než že by to mělo nějaký efekt. Triky jsou strašně nevyrovnané, místy to vypadá jako nějaká zašedlá hnuná omalovánka. Čekal jsem hodně, ale že to bude horší než Man of Steel ne. - Jak Snyder zabil DC - 20% ()

Wallis3

Mé hodnocení se týká ULTIMATE EDITION na kterou jsem trpělivě čekal. Původní film jsem neviděl a teď už vím, že se na něj ani dívat nebudu. Batman vs Superman u mě dost propadli. A to jsem se na film těšil, sotva jsem zmerčil první ukázky. NO FAKT ŽE JO! Teď jsem rád, že jsem na film nešel do kina. Začít film, kdy Bruce zachrání svého podřízeného, dialogem, kdy se ho Bruce ptá, jakže mu říkají, zda Wallace nebo Wally a ten mu odpoví:,,Ty jsi šéf, šéfe." No dobře naprázdno jsem polkl a tu stupiditku přešel. Jenže ono tam toho žvanění bylo víc a víc. Dobře, politika byla potřeba, páč, co Muž z oceli zramoval baráků v předchozím díle (mimochodem, nesrovnatelně lepší film), muselo se to řešit. Chápu i Batmanovu averzi vůči Supíkovi, ale kolem toho se nic moc netočilo. A to jejich skamarádičkování, to to mě pokálej prsa! Jeden vykřikne jméno a hned jsou to kámoši jak hrom! No to néééé! A když se skoro celej film nic pořádnýho neděje (Děj mi občas přišel takovej poskákanej a prapodivně sešitej), tak je nám nakonec neservírována bitka titánů, kde se zapojí i paní užásná,ale ta to taky nevytrhne. Affleck mi jako Batman sedl, i to střílení, pro něj tak netradiční, jsem zkousl a Cavill JE Superman, Gal Gadot je herdek kus, i to Xenovské ječení jsem jí odpustil, ale u netopejřích uší, kdo obsadil Eisenberga do role Luthora? To byl šašoun jak vyšitej a kazil film. Takže asi takhle. Je mi líto, ale nemůžu jinak... ()

Deratizer

Superman málo zachraňuje, více dostává přes hubu a Lois je nepřitažlivá mejkapová maska. Superman i divák si přece zaslouží hezčí Lois (viz Teri Hatcher - seriál Superman 1993). Kromě toho ten chaos v ději... ()

strikeman

Příběh bez invence, přepálená stopáž, naroubované soudobé politické vidění světa skrz optiku USA, průměrná akce. Affleck se na rozdíl od Balea na Batmana nehodí, stejně jako Irons nedosahuje charismatu Michaela Cainea. Usínal jsem ... Ale co jsme mohli čekat. Snyder pojetím i kvalitou navazuje na sterilního Muže z oceli, místo aby se vrátil k ponuré atmosféře Watchmen, která by tomuto snímku slušela mnohem více ... 60% ... PS: Tu obludu na konci šlohli ze čtvrtého Vetřelce? :-) ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce