Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Ben Nevis

Nejnudnější komiksová adaptace, kterou jsem kdy viděla. Kvůli usínání jsem musela rozdělit dívání na dvakrát a čím víc se blížil závěr, tím víc se hodnocení snižovalo. Absence scénáře byla "vylepšena" dvěma neherci v hlavních rolích. Celý film se spoléhá na efektní souboje, nicméně pozorovat dvě hodiny dokumentární film o vybuchující sopce, by mi připadalo jako víc temná a strhující podívaná. Jediné, co mi přišlo originální, bylo ukázání, že mnohapixelové souboje titánů mají své civilní oběti. Mimochodem, konec měl být dojímavý, proč tvůrci nezvládli ani tuto část? ()

CyriC

No aby to mělo stejný hodnocení jako Shitter Punch, to se mi nezdá. Ve skutečnosti to není špatný film. Affleck je fakt dobrej. Líbí se mi komornější tempo (viděl jsem prodlouženou verzi), postavy jsou solidně napsané, ačkoliv Nolanovým se ani neblíží (prostě povrchní Snyder). Luthor je v podání Eisenberga super, magor s komplexem ředitele zeměkoule a daddy issues, který nesnese, že Superman je lepší než on. Kdyby se jeho postavě více věnovali, měla by skutečný potenciál - to je největší škoda. Dost se to odlišuje od přeakčněných Marvelovek a je to oproti Avengers 2 poměrně příjemné překvapemní. Těším se na samostatného batmana. ()

Shredo

Niečo tak nevkusne dlhé a nevhodné sa len tak nevidí. Výpravám sa podarilo pochovať dve hlavné komixové postavy v tažkotonážnej destrukčne laserovej show. Že ja sa nepoučím z týchto versusov, ešte som nevidel vydarený versus - tvorcovia tlačia na pílu efektami a akokeby ašpirujú na čo najviac nablískanú podívanú, mrte efektov, ale bez príbehu, emócií si to bežného a normálneho diváka získať nemôže. Ešteže som za to nevyhodil peniaze v kine, to by som plakal ešte dva dni. ()

PDcz

Zmatecne, az prilis pro velke fanousky DC komiksu, takze jsme se dost casto ztraceli. Ale co se mi vazne libilo, hudba na pozadi. To mne vazne bavilo. Jo a bylo to trochu moc dlouhe, trochu hodne moc, asi tak o hodinu a pul. ()

derek007

Dvě možná nejsou moc fér, ale když to srovnám s Mužem z oceli...na Nolanovskou trilogii raději myslet ani nebudu. ()

Faila

Nevím, jak je tomu v komiksových světech, ale co se týče námětů, které si z nich tahají filmoví tvůrci, jsou pro mě zajímavější ty z DC světa než z Marvelu. X-.meni i Avengeři se sice také snaží být něčím víc než jen akční podívanou, ale filmy o Batmanovi nebo Supermanovi mají podle mě daleko větší hloubku a zabývají se daleko vážnějšími tématy. I po zhlédnutí tohohle kousku jsem měla dost o čem přemýšlet (zatímco Občanská válka, kde se řešilo trochu podobné téma, mě nechala docela chladnou). Stylem se mi tenhle snímek zamlouval velmi, připomínal mi směsku temnějšího stylu Muže z oceli a Nolanových Batmanů. Ben Affleck jako Batman mě velmi překvapil (příjemně), proti Cavillovu Supermanovi nic nemám a Wonder Woman Gal Gadot je prostě nádherná a božská. A díky mikro ukázkám se už nemůžu dočkat dalších suproušů v Lize spravedlivých! ()

TheHofi

Na tento film jsem se těšil, ale když jsem ho viděl, tak jsem byl rád, že jsem na měj nešel do kina. Jediná světlá stránka filmu je Ben Affleck, který hraje Batman který tu má skvělou akční scénu, ale jinak je film špatný ()

Bohnice05

Prodloužená verze byla na první zhlédnutí příliš velkým soustem. Popasoval jsem se s tím a vydržel až do konce, ale že bych se bavil? To ani náhodou. Hodně lidí kritizovalo herecké obsazení role Batmana. Teď když jsem film viděl, musím říct, že Affleck coby Batman je ve filmu ten nejmenší problém. Jesse Eisenberg se, nevím proč, mermomocí snaží napodobit Ledgrova Jokera, i když se jedná o naprosto jinou postavu a samozřejmě v tom propadá. Pořád se mluví, dělá se ze zápletky kdoví co, vleče se to a i když je závěrečný fight docela povedený, film to už zachránit nedokázalo. Takhle tedy ne. ()

Rikky007

Do té doby než si Batman rozmyslel svoji motivaci zbavit se Supermana na základě shody jmen to byl velice kvalitní film. Na jednu strany - co by kdo chtěl po komiksové adaptaci - koneckonců v tomto ohledu je to poplatné duchu originálu (a na tom není nic špatného)... avšak po velmi vážně laděném úvodu působí podobné zvraty docela divně a finální bitva vytržená z kontextu a ladění první půlky filmu. Lex Luthor si podle mě zasloužil trochu jiné zpracování, ne podobu zakomplexovaného labilního mládence. V celkovém pohledu si film ale nezaslouží hodnocení, které by ho sráželo do průměrných mezí. ()

Toka

Jsem schopen odpustit veškeré scénáristické excesy, a že jich bylo. Nesmyslný boss fight, po kterém je pojmenovaný celý film, veštkyně Lois Lane, motivy Lexe Luthora, politické pozadí jak vystřižené z Avengers a naprosto promarněná příležitost pro scénku s Aquamanem. Možná by neměla smysl v rámci DCEU, uvidíme. Odpustím to jenom proto, že se mi na to dobře koukalo. Ultimate edice měla tři hodiny a neměl jsem ani na chvíli pocit, že se nudím. Drama dobře vygradované, akčních scén bylo tak akorát (zdravím Man of Steel), na mě to působilo uceleně. Hudební kombinace Zimmera a Junkie XL je nanejvíš zajímavá a určitě chci víc od téhle dvojky. To se úplně nedá říct o dvojce Supermana a Batmana. Nemůžu si pomoct, ale Marvelovští mají větší charisma a jsou více vymezení svým chováním. Tady ústřední dvojice působí tak nějak nemastně neslaně. Né že by to byla chyba Afflecka a Cavilla, spíš za to může temný důraz na scénář. Celou situaci paradoxně zachraňuje svým epickým příchodem Gal Gadot ala Wonder Woman. Pro někoho zbytečný snímek, pro mě jako absolutního negramota DC univerza příjemná podívaná. ()

Rathalos

Po velmi dobrom filme Muz z ocele prisiel na svet tento kusok a musim priznat,ze ma to vobec nenadchlo,takmer hodinu a pol sa nic nedeje,len same kecy a az potom pride poriadna akcia a to mne osobne nestaci,druha vec Ben Affleck mi vobec nesadol ako Batman,takze za ten vydareny koniec,aj ked smutny davam tri hviezdicky...:-) ()

Folky

Je to škoda. Film má mnoho chyb, ale přesto oceňuji, že se DC rozhodlo jít jinou cestou než Marvel. Ano, digibordel na konci je nudný a vyřešení konfliktu podivné, ale atmosféra se mi opravdu líbila. Aspoň jednou, jsem z komiksového filmu cítil přítomnost hrozby. Bohužel slabé tržby a mizerné recenze způsobují, že v budoucnu budou DC filmy podobně odlehčené a jednoduché jako ty od Marvelu. ()

Kulda24

Totálně nezajímavý film, který se snaží být velkolepý a temný, ale bohužel se mu to vůbec nepodařilo. Je to další DC průšvih ihned po Sebevražedným oddílu a doufám, že v budoucnu natočí i průměrné filmy. Byly to 3 hodiny ztraceného času, se kterými šlo naložit v každém případu lépe, ale co se dá dělat. Totální nuda. Dávám 2 hvězdy ()

xmy

Nešvar většiny nových, především akčních filmů - digibordel, je bohužel i zde, a nudný příběh tomu nepomohl. Jsem si téměř jistý, že Nolanovu trilogii s Batmanem už nikdo nepřekoná, tohle bylo ale opravdu hloupé a hlavně zbytečné. Ben Affleck nic moc, Bale mi tam prostě seděl víc. ()

skeptic

Áno má to veľa chýb, o ktorých sa tu už v komentároch dosť popísalo, no väčšina asi videla kino verziu, ja som videl tú trojhodinovú a tá je dosť epická. Nie je to samozrejme, tak komplexné ako Nolanov Temný rytier, ale snaží sa. A nakoniec klady prevažujú. Na tej trojhodinovej stopáži sa toho dalo dobabrať oveľa viac, s týmto som nad očakávania spokojný. 80% ()

helloween93

Temný přechod od Man of Steel do plnohodnotného DC universe. První věc, ač jsem Supermana nikdy neměl rád, Man of Steel se mi jako úvod do DC světa líbil. Z Batman vs Superman mám rozporuplné pocity, protože opravdu je film o konfliktu Batmana a Supermana? Nemyslím si, protože jejich souboj - vyvrcholení jejich konfliktu není vyvrcholením filmu, tím je závěrečný souboj s Doomsdayem, tam se z hlediska osudovosti láme chleba. Rozhodně bych na filmu vyzdvihl ten motiv o lidech a bozích naroubovaný na Supermana, jakožto bytost, která nepodléhá lidské kontrole a moci. Proti Affleckovu Batmanovi jsem v zásadě nic neměl, love story s Lois Lane byla decentní, stejně jako zhruba polovina filmu. Tím se dostávám k nedostatkům, kterých není málo. A) Batman ze zásady nepoužívá zbraně, protože je nenávidí a nezabíjí, tady Affleck chodí se samopalem a většinu akce po někom střílí. B) Lex Luthor je trapný klučina, jehož motivy v celém filmu nebyly odhaleny. C) “Martha” scéna - cringe a scénáristická berle, kdy tvůrci nevěděli, jak souboj Batmana se Supermanem smysluplně ukončit, tak sáhli po té nejhorší možnosti. D) Jak mohla Lois Lane přiběhnout se slovy, že Martha je Supermanova matka, když Kentova slova neslyšela? E) Lois zahodí kryptonitové kopí do vody, aby ho za pár minut šla lovit, stupidní chování jedné z hlavních postav, tam buď byla vystřižena scéna s motivací, proč chtěla Lois tuto zbraň takto nesmyslně schovat nebo to scénáristé nedomysleli. F) Finále je digibordel a Doomsday, tradiční záporák Supermana vypadá jako tuctová CGI obluda. G) Veškerá akce se odehrává za tmy, já film viděl v noci, takže jsem tu akci viděl, ale nerozumím tomu, proč tvůrci chtěli všechnu akci temnou. H) Kryptonit sága - hlavní problém Supermana jako postavy je, že všechny souboje končí použitím kryptonitu, což je jeho jediná alfa a omega a s tím souvisí i ta jeho “spoiler” první smrt (očekávám, že jich bude více, teda pokud Warnerům to DC universe vydrží). Závěrem, BvS se celý film tváří, že směřuje k něčemu epickému, což by souboj Batmana se Supermanem mohl být, kdyby se vyhnul stupidnímu klišé. Bohužel finále je opravdu tmavý digibordel, který ve výsledku pouze film posouvá vstříc Justice League. To co Marvel buduje 5-8 filmů chtějí Warneři stihnout jedním filmem a výsledek je tak někde napůl cesty. Warner Bros si tímto filmem alespoň částečně napravil kasovně hrozivý rok 2015. ()

Vodny

Natočit takovouhle sračku chce hodně kuráže. Nulové charisma obou prsobijců, nudná akce bez nápadu a hlavní záporák nejdřív vymyslel facebook a pak si odskočil vytvořit generickou obludu bez pinďoura. Ten ukňouranej vědátor bez koulí mi vážně lezl na nervy. Nečekal jsem oscarovou podívanou, ale tohle je na malinu. ()

Olík

Ti co, jako já, vyrůstali v době, kdy jedinými dostupnými superhrdiny byl Flash Gordon, Vinnetou, Sandokan nebo Inspektor Clouseau a maskovaní ochránci zákona nevyskakovali i z nákupních košíků, mají k těmto klukům z plakátu zvláštní vztah. Tohle hádám byli první dva něcomani (pokud nepočítám pyromana), s kterými jsem měli co dočinění. No nic, slzu v oku jsme zamáčkli, ale dál už nic moc. Jak si u podobně spřízněných snímku pravidelně stěžuji, na jako vejce vejci si podobné zápletky, tak tady mi zase vadí, že na dvě a půl hodiny neděje téměř nic. Batman se snaží kopírovat ponurost Temného rytíře, Superman se snaží kdoví o co a oba navzájem na sebe dělají „hudry, hudry“. Ale záporák, efekty, dobro versus zlo a podobné šablony nakonec taky budou, takže stádu se dostane, čeho si žádá. Každopádně se nemohu zbavit dojmu, že to, co se pracně Nolan snažil u netopýra vybudovat (Superman mi byl vždycky, tak nějak jedno), vzalo flashovskou rychlostí za své. Kryptonit na vás, plantážníci. ()

Azurovydrak

Nejlepší film od DC Comics. Velmi dobře mi sedlo herecké obsazení, Ben Affleck se na netopýřího hrdinu hodí perfektně a Supermana si už ani neumím představit jinak než s tváří Henryho Cavilla. "Řekni mi... krvácíš?" Lex Luthor taky výborný. Je to opravdu dobře napsané, finální bitva je graficky bravurně zvládnutá a emočně vygradovaná. "V tomhle světě nejde zůstat dobrý." Jedinou výtku bych měl k nechvalně proslulé Martě. Jinak ale jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Velmi doporučuji rozšířenou verzi, je tam pár dovysvětlení. 95% ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce