Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

dragon'88

Juses Chrust. Short attention span film, Batmanovi uletel dekel a kopa wtf. Videna ultimate verzia, ktora vraj dava viac zmyslu... Vacsia blbost nez co vymyslaju Rogen a jeho zhulena banda. ()

PORTER44

V první řadě Batman v Superman na jednom písečku raději každý ve svém filmu,herecké obsazení některé postavy mi vůbec nesedly,B,Affleck jako Batman tváří se že on je ten nejdrsnější a největší ani hláška nebo vtípek,jen strnulý a nasraný výraz celý film,J.Eisenberg jako Lutor ten to dost přehrával.Akce na konci trochu přeplácaná a nepřehledná,do trojky se ještě přidá jaká si nesmrtelná(Xena),efekty průměr. ()

peppita

Tak cakala som vacsiu kravinu a prekvapujuco ma Ben Affleck, ako Batman bavil zo vsetkych postav najviac ( neviem, ci to nebolo sposobene tymi novymi svalami, alebo mojimi tajnymi citmy ku komixovej postavicke Batmana).V podstate nebyt kryptonskych blabolov a trapnych priser by to nebol az taky fail. ()

lesis

Tři hvězdy a 50% za efekty a herecké obsazení...vzbuzuje to rozpačitost. Všeho je moc, moc Batmana,moc Supermana, moc sci-fi, moc nesmyslů a oblud a moc dlouho to všechno trvá. A když je toho všeho moc dohromady, tak sby toho nebylo málo,tak v posledni půl hodině se přidá xena bojovnice. ()

misiacik

Začalo to v roku 1989 BATMANOM kde hlavnú úloh stvárnil Michael, pod vedením Tima B. sa mu podarilo ešte raz navliecť do úboru netopiereho muža, oba filmy som si kúpil na VHS a videoprehrávač omielal tieto snímky donemlátom. Pochmúrnosť a temnota vytvorená mr. B. bola natoľko vťahujúca, že odvtedy Batmanovy patrí 1 miesto v komixových hrdinoch. Potom prišlo preprogramovanie v podobe Joela a Vala, kde čoraz viac zažínajúci a mnou obľúbený Jim zažiaril a bavil, mimo toho mu skvele sekundoval ďalší z velikánov filmového neba TLJ. Nebolo to sice už pochmúrnotemné, ale prijemne pošteklilo oblasti správne. Prišiel však Batman A Robin, Vala vystriedal Žorž ( mám ho rád, ale toto bolo príliš ). Dno dosiahol Batman a prišlo nepochopenie, Arnold a Uma sa potácali medzi farebným svetom ako z rozprávky a hrali, no nebolo ani moc čo. Bol to prepadák a to najhoršie čo mohlo Batmana postihnúť, Joel bol za to podrezaný o polnoci na križovatke tlupou sympatizantov strany Gotham a jeho genitálie na výstrahu vyvesené na semafóre so stále svietiacim červeným svetlom. Batman bol mŕtvy, nezabil ho Joker, Hadankár ani Tučňák. . . . O pár rokov sa však stalo niečo, čo nič nečakal. Prišiel Christopher a pokúsil sa o reštart netopiera, po takmer nič nehovoriacom BATMAN začína, ktorý to, ale uznávam mal po tom bahne čo natočil Joel veľmi ťažké a nedôverčivo som prijal nové počínanie s novými tvárami a novým uchopením reality do komixu. Avšak prišiel Dark Knight a Dark Knight RISES, čo bolo povstaním z popola a dosiahli novú vlnu orgazmov nekončiacich a nekonečných. Majstrovské prevedenie pána Nolana, výborná voľba hlavného hrdinu, hudba, kamera, oponenti, všetko bolo opäť na správnom mieste osadné rýchlotvrdnúcim, vodeodolným betónom. Doslova majstrovské dielo. Avšak stále v mojom podvedomí zostáva najlepší BATMAN ten prvý a druhy pod vedením mr. Burtona, možno preto, že som bol mladý, bezstarostné detstvo si spájam len s príjemnými zážitkami, krajším svetom ako je ten teraz. Možno preto, že filmov nebolo ako maku v 1kg vrecúšku v Tescu po záruke. ..... No. a potom prišlo toto. A dostali sme sa presne tam, kde sa dostal Joel s Žoržom. Blahoželám Zack, zabil si dve muchy jednou ranou. Zabil si dvoch hrdinov jedným filmom.... Fakt tento človek natočil Watchmenov??? ()

Sandai

Asi jsem měl velké očekávání, ale tohle je klasické horší béčko. O co víc efektů, o to blbější. Ani jsem se nedodíval. ()

Final

Velkolepou bitvu, na kterou všichni diváci tak netrpělivě očekávali, předcházeli dialogy. A to ne jen tak ledajaké dialogy, ale dlouhé dialogy, které měli délku téměř 2 hodiny. Je mi jasné, že vytvořit film se dvěma hrdiny je složitý a tenhle díl se zaměřoval spíše na Batmanovu linii. Ale něco tomu prostě chybělo. Za to Jesse Eisenberg byl na svůj první velkorozpočťák vážně skvělý. Šíleného Lexe Luthora ztvárnil opravdu uvěřitelně. To důležité se však událo až v závěru. Bitva mezi Supermanem a Batmanem mi ovšem ve výsledku přišla jako takový nedodělek. Něco tomu zkrátka chybělo. Něco jako byl v Muži z oceli generál Zod. A samotný závěr byl pak spíše zklamáním. Oživený generál Zod co by mutant, postrádal cokoli ze své osobnosti (to byl asi účel, ale mě to moc nesedělo). Navíc by mě zajímalo, co by se stalo, kdyby se Superman o svou loď více zajímal a nedovolil vládě, aby s ní prováděla experimenty, nebo kdyby Superman řekl Batmanovi hned na začátku, že Luthor unesl jeho matku. Supermanova smrt (pozor spoiler) mi přišla moc zveličená a nefouknutá. Všichni stejně ví, že Superman bude velitelem Ligy spravedlivých, takže vážně nechápu, proč si dávat tolik práce a přesvědčovat diváka, že Muž z oceli to má za sebou. ()

Dieman

Jak už tu bylo nejdenou řečeno. Typická Snyderovka, které bohužel je hroznou slátaninou. Ikdyž to není až tak velká hrůza doufám, že to není předzvěst ještě větších hrůz. Co bylo nejlepší z filmu? Posledních 5 minut a trailerové scény. Neříkám, že ten film je totálně nezajímavej a ztráta času. ALE nemám z toho filmu žádné uspokojení. Prostě ani nepotěšil ani neštval vlastně jediný pocit, který ve mne zanechal je taková pachuť jako, když utrhnu v letním parnu doměle zralou jahodu a zjistím, že to nebyla zcela zralá jahoda. Bohužel tohle by nemělo šanci dozrát jinak než změnou rejži. Neříkám, že by to chtělo hned Nolana, ale ten Snyder to z mého pohledu trochu dost neukočíroval a scénáristi měli tolik myšlenek a nápadů, že podle mě nevěděli ani moc jak to zpatlat, aby se vešli do jednoho filmu. Skoro to vypadá jako by si chtěli střihnout Batmanovku, ale někdo to nedovolil a tak přišli s timhle paskvilem. ()

bobin85

Hodnotím verzi 174min. Film je temnej, surovej a podle mě natočenej do dnešní doby žádný chacha a vtípek se a vtípek tam a to ani u Bataman snad nikdo nečeká.Děj a to jak se hrdinové navzájem hledají a snaží příjít jeden na druhého až to vyvrcholí pěstním soubojem paráda prostě paráda. A nemůžu řict že bych se nezasmál pár hlášek jsem našel i když je pravda že né z úst hrdinů. Lex je padouch se vším všudy geniální svině i když mu vše přesně sedí do puntíku tak by mě zajímalo co by a jak by se zachoval kdyby jeden střípek nezapadl přesně podle něj. ()

neo101

Strašně jsem se těšil na Afflecka jak se mu povede po Baleovi ztvárnit netopýrka. Bohužel. Jako Bruce Wayne je o parník lepší než Bale a všichni předešlí (Kilmera s Clooneym snad ani nelze počítat) , ale jako Batman je nesahá po kotníky ani jednomu. Neohrabaná svalnatá mašina, bez špetky temnoty. Je divnej. A Irons jako Alfred? To jako vážně? Nuda, naprosté nepochopení postavy Alfreda od tvůrců. Luthor je prostě moc mladý i když snaha tu je, ale Hackmanovu ztvárnění se nepřiblížil ani Spacey, natož vyjukaný Jesse. Samotný Superman byl v Muži z oceli zahranej na výbornou, ale zde se z něj stává karikatura Supermana. Obletěním Země dokáže vrátit čas, je rychlejší než kulka a neporadí si s Batmanem? No kde to jsme? Než by vybuchl granát s kryptonitem, tak by ho stihl rozebrat na součástky, Batmanovi přetahnout trenky přes hlavu a rozdat si to s Loise. Také samotná motivace neni nic moc, kdyby mu alespoň odkrouhnul nějakou milou. příšerka na závěr a zakomponování Wonder Woman už bylo mimo totálně. ()

loki3016

Nadávajte si kolko chcete. Je to temné DC podla Snydera a iné to nebude. Pre mna najsamfasa až na toho Afflecka a Zimmerove pokusy trafit sa do témy. ()

Marwin3D

Težký zklamání.. Těšil jsem se na dech beroucí triky.. a dostal takový nevýrazný ,,reálný,, digitály.. Těšil jsem se na Jeremy Ironse.. a on dostal pouze pár bezvýznamnejch štěků..kde neměl šanci moc vyniknout.. a který by stejně zahrál i Maxipes Fík.. Těšil jsem se na souboj Batman vs. Superman.. a on ani pomalu žádnej souboj nebyl.. páč stačilo pár minut.. a vrhli se do náruče.. navíc v Superman soubojích.. Badmanův oblek připomínal krutě Iron Mana.. :o( Těšil jsem se na podání Batmana.. a.. no.. Ben nebyl špatnej.. ale na předešlou trilogii.. v čele s panem Balem.. to absolutně nemá šanci.. A psychopatickej Lex byl vcelku dobrej.. ale na vzor Jokera od pana Ledgera.. dosáh sotva po holeně.. K tomu navíc skoro dvě hodiny nudy.. a konec byl akční digitální maglajz.. Zatracovaný pane Bayi.. ujmy se prosím dalšího dílu!!! Budou tam alespoň dokonalý vizuální efekty.. :o) Takže vlastně jediná věc.. co mě potěšila.. byl Kevin Costner.. :o) jsem divnej co??? :o) 3,1* ()

Vytocenej

Myslim ze by meli zustat u jednotliveho provedeni nez to davat dohromady. Je to trapny pokus dohnat v necem Marvel. Nelibilo se mi to. Stalo to za ho.... ()

afrikovsky

Prvních 10-15. minut famózních.....zbytek filmu tak na 3 hvězdy......nevím proč, ale Zack Snyder většinu záběru zpomaluje a kvalitnější scénář honí digitálním balastem. ()

Sisyfos

hloupé dialogy plné prázdných frází¨dokreslují klišé scénky, jdoucí tupě za sebou jak na běžícím pásu... Vydržel jsem se dívat 20min. Žánr, kdy se setkávají komiksoví hrdinové, je fajn, líbí se mi, ale tady jako by měl scénář v ruce nějaký alternativec, co se rochní v tupých citátech aniž by chápal, že sami o sobě jsou jen snůškou blbostí, kdy jedny a ty samé citáty pasuje kdokoliv na podporu té své zaručené "pravdy". Zas na druhou stranu, pokud těch prvních dvacet minut, kdy jsem vypínal u soudního přelíčení, mělo být důkazem lidské blbosti, tak dávám určitě za 5hvězd (bez nadsázky) ()

majorzeman13

Sice je to velkolepé,destruktivní,působivé,ale nenahradí to absenci pořádného scénáře,dramaturgie,dialogů a těch absurdit,nelogičností je celkem tedy dost. Finální tmavý digibordel je skoro až marnost nad marnost,že? ()

pvt.Davids

Začátek prostě Pecka. Pak se pro mě nudným scénářem a dějem řeší Morálka a důvody proč tohle jo a ne.....nepochopitelné scény: počkám až si Batman přebije a počkám až se ukončí proces oživení, nebudu svou super rychlostí kazit film přeci. Parádní mlátička nakonec. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce