Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

scottt1

Sklamanie. Pockam si na rozsirenu verziu a potom uvidim, ale teraz hodnotim len takto. Vzdy bol pre mna Batman ten rozumnejsi, ale tu to tak nevypada. ()

MirINDay

Asi jsem retard, ale začátek mi přišel tak strašně hloupý, že už jsem se do konce filmu toho pocitu nezbavil. A i když je Batman vlastně jedním z mých nejoblíbenějších superhrdinů, co se týče filmů, Marvel na plné čáře DCčko poráží. ()

xray0045

Varila mysicka kasicku. Pro komiksem nepolibene bude tohle pouha splacanina. Temny rytir vymekl a Superman je napomadovanej az hruza. Cely je to dost teply. Herci nemaji co hrat, proc taky? vetsinu scen hraji pocitace. Scenar byl okopirovan z panskejch zachodku IV. cennovy skupiny. Vsichni maji hlavni roli a nikdo nic nezahral. Pro me rozhodne jedna z nejhorsich komiksovek vubec a v letosnim roce vyhrava na cele care. Pred nastupem monstra jsem se modlil aby uz byl konec a po nastupu monstra jsem si pral abych se modlil vic. Snyder si vybira svoji slabou chvilku. Thermopyl bude tezke zopakovat. ()

Tempter

Mišmaš bez ladu a skladu, nebetyčná nuda, buchy buch bez jakýchkoliv uvěřitelných emocí.. Snyder jedním filmem zahodil a doslova zdemoloval vše, co Nolan v předchozích třech filmech vytvořil a čím vrátil Batmana do 1. filmové ligy. Hvězda za ústřední hudební motiv aneb Zimmer stále žije :-). ()

renegad

Na úvod by som napísal že nie som žiaden obdivovateľ a už vôbec nie fanúšik Supermana a skúsenosti s Batmanovskými filmami mi končia tam kde skončil Nolan. Takže k filmu som skôr pristupoval ako k ďalšej Batmanovke. Po skončení sledovania tejto roztomilej temnej blbôstky som však mal pocit že hrdinovia v názve by si mali vymeniť miesta keďže Suprmén mal možno o chlp viacej priestoru než deprimovaný Brjús (ultra drsný hlas) Wejn. Vo filme sme riešili hlavne Clarka Kenta a do toho mu pricmrndával sem tam aj ten gothamský bitkár (ktorého som si pomerne užíval). Takže aj keď trpím averziou voči mužovi so slipami na nohaviciach tak Affleck ako Batman mi čuduj sa svete nevadil. Dokonca aj vzťah medzi Alfredom a Bruceom sa vcelku vydaril aj keď Nolanovský koncept Batmana v reálnom svete je tu zadupaný do zeme čo môže niektorých fanúšikov šokovať. Batman je napokon zrejme tou najlepšou postavou vo filme. K ďalším postavám ani nemá zmysel sa vyjadrovať keďže sa tam objavili len preto že to tak bolo v scenári a tak nejak sa to očakávalo. Ďalším negatívom bolo že film pôsobil akoby štúdio natočilo ďalší diel Supermana a Nový film s Batmanom (ale z oboch len prvé polovice) ale niečo sa im na oboch filmoch nepáčilo tak len zmixovali to čo už mali natočené dokopy a dodali spoločný záver. Tie príbehy hlavných postáv na seba nadväzujú pomerne kostrbato a celkovo to nepôsobí ako veľmi vyvážený príbeh. Po trikovej stránke samozrejme niet filmu čo vytknúť a tak som si aj napriek všetkým tým negatívam ktoré som napísal film dokázal užiť a slušne sa na ňom zabaviť. čo koniec koncov spolu s výkonom Afflecka ako Batmana dotiahlo film k slabým 4*. ()

alphatown

Mě se to teda líbilo hodně. Líbil se mi poslední Snyderův Superman a toto pokračování se mi líbilo neméně. Je nutné vědět, že je to vlastně pokračování Supermana , ne Batmana. Celá atmosféra se nese ve filozofickém stylu Supermana a je to hlavně o Supermanovi a jeho morálním kodexu. A co je super, že ani na chvíli Superman neztratí ze své šlechetnosti i když na něj doráží temnota. Zapochybuje o své schopnosti něco světu dát, ale k temné straně se neuchýlí ani na chvíli. Nakonec i naštvaný Batman uvidí jeho charakter a sám se stane jeho příznivcem a přítelem. Já jsem nadšený. Z Avengery bych tento film nesrovnával, tento příběh je vlastně komorní, stále je o Supermanově charakteru. ()

Dexer125

Ako fanúšik Batmana som veľmi rád za tento film. Vizuálne skvelý, príbeh podľa môjho gusta ale prečo je jeho oblek CGI nechápem a za to má u mňa jednu hviezdu dole. A som veľmi rád že to dalo základ Justice League. P.S. Za mňa Ben Affleck najlepší Batman. ()

GOTFAN

Překvapivě dobré. Upovídané a naznačující jako Godzilla např. Celou dobu čekáte na akci , ale když přijde má to něco do sebe . Noční můry Batmana plné náznaků . Superman začíná mírně ztrácet naději v dobrotu lidstva. Myslím , že justice league bude hlavně o Darksideovi a Supermanovi jakožto záporácích. Batman je tady už zkušeny fighter , protože jak nám ukáže určitě suicide squad tak má i být proč. Protože všichni ti hajzli tam sedí díky Batmanovi. Wonder woman .... Ok snad se v dalším filmu projeví trochu líp. Hlavně ty odkazy a náznaky ohledně budoucnosti Justice League se mi líbily . Louise je total vymaštěná jako by od Man of Steel nějak zblbla a stala se z ní hloupoučká slečinka co dělá hloupé věci . Lex Luthor .... Magor . Magor co díky jistým informacím bude v budoucnu důležitý a nebezpečný magor. Tik , tik , tik. A hlavně pokud je bůh všemocný tak nemůže být dobrý , pokud je ovšem dobrý nemůže být všemocný . Ten film mi ten den co jsem ho viděl zlepšil náladu a věřím v dobrou budoucnost DC universa. ()

movie_fan

Som neskutočný fanúšik komiksových filmov a seriálov, či už Marvel alebo DC. Seriálovo sa mi páči viac DC (hlavne The Flash), filmovo zas Marvel. Prečo? Lebo Marvel vo filme dokáže zaujať, pobaviť, scenár má aj postupnosť a logiku. Čakal som od BvS veľa, no po dopozeraní som usúdil, že je to najzbytočnejší komiksový film, aký som kedy videl. Oproti Deadpoolovi alebo CA je toto ihla v kope sena. Nezáživné, nelogické prestrihy na rôzne miesta bez toho, aby človek chápal nadväznosť. Ten film by nebol zlý, keby mal dlhšiu minutáž, lebo to bolo ako keby DC chcelo v jednom filme dohnať 13 marveloviek a to je kameň úrazu. A rovnaké mená matiek Batmana a Supermana z nich urobí kamošov a idú spolu do bitky? Blbosť. Lex Luthor je divný, strašne divný, priam až debilný. Film je neskutočný zlepenec, ktorý vám zaberie čas, unudí a od obrazoviek budete odchádzať s pocitom, že vhodný by bol reboot. Najviac z celého filmu sa páčilo posledných 15 minút zo 151, čo je 1/10 filmu a preto nedám odpad. * ()

Seiby1

Marvel 2.0? Ano. Počátek dalšího filmového vesmíru? Ano. Zklamání roku? Skoro určitě. Nabušený blockbuster narvaný filmovými hvězdami, ale jako by mi přišlo, že všichni zapomněli hrát. Vůbec nevěřím postavám hlavních protagonistů. Jako kdyby neměli žádný charakter. Affleck? Není až zas tak špatný jako se píše, ale neubráním se tomu, že jsem viděl jeho předchůdce. Cavill? Dobrý výkon jako v Muži z oceli, ale jako Superman, který má vždy kamennou tvář, toho moc herecky nezmůže. Eisenberg? Naopak v téhle postavě byl obrovský potenciál. Eisenberg se snaží. Je to podobný magor jako Ledgerův Joker, ale Lexovi to nežeru. Navzdory tomu všemu největší mezery vidím ve scénáři. Zápletku jako kdyby vymysleli přes noc. Spousta scén zbytečných a spousta chybějících. Aspoň jsem se dočkal toho, že Snyder jede podle komiksu. Komiksový adaptace jsou jeho, takže jsem měl velká očekávání. Já, hlupák! Camea byli fajn až na Flashe. Jsem zvědavý na jeho film. Je to můj nejoblíbenější superhrdina, tak doufám, že to nebude větší průser než tohle. 40% (30% za Wonder Women) ()

Misuli

Tohle bylo hodně zlý :( První polovina hoooodně zdlouhavá a nudná, málem jsme opustili kino. Druhá polovina konečně akčnější, ale ani to nestčilo. Affleck nejhorší Batman vůbec, důvod nesnášenlivosti Batmana a Supermana pro mě absolutně nedává smysl, něco jako Pepa nenávidí Jardu protože má autíčko zelené a my jen červené. SPOILER následné usmíření na základě stejného jména matky wtf jako? Vše zachraňuje Wonder Woman, ta je prostě skvělá a já se těším na samotný film s ní. A to jak Affleck a celkově scénář z Batmana udělal úplnýho chudáka a blbce, který se schová za kámen mezitím kdy ostantní zachraňují svět, no je mi líto jeho velkých fanoušků. Poslední věc - Batman a používá regulerní pistoli? Od kdy? Viděno ve 3D, které ani to nezachránilo. ()

KT_2011

Snyder ("režie") a Affleck ("Batman") opět dokazují, že své profese nezvládají a nikdy zvládat nebudou. Hvězdička za komickou bitku v poušti, kdy každý nepřítel naskočí do pózy, ve které má schytat Batmanovu ránu a trpělivě vyčkává, než se do něj pan Affleck trefí :-D ()

Major776

Nelze jednoduše vystavět kvalitní filmový příběh aniž by byla zachována alespoň základní dramatizace vyprávění. Tato potemnělá vystavěnina nemůže vtáhnout do děje nikoho, snad jen zavilé comixožrouty. Eisenberg v roli Lexe téměř nulový, neuvěřitelný a to jen podtrhuje celkovou slabost filmu.Celou dobu sledujete film jako když se díváte na nějakou vzdálenou památku z deseti kilometrů dalekohledem. Tvůrcům asi ani nešlo o to vtáhnout diváka do děje....však ten jen plní úlohu platiče u pokladny.Fakticky slabota! ()

Colder

Mě se to líbilo. Batman nemilosrdně zabíjel. Výborný. Ale meeting s Luthorem ve vězení pak v tom případě nedával moc smysl. ()

kareluh

po 54 minutách jsem to vypl. dodívání je v nedohlednu. viz více recenze a komenty níže. pro neznalého diváka nejasné vykreslení postav. pro znalého diváka plno zbytečností. škoda. třeba jiný film se povede lépe. Roztahaná nuda. ()

oleg121

Do stretu dvoch velikánov veľmi dobré, po príchode Doomsdaya na scénu však nastupuje digitálna nuda, ktorú nezachráni ani Wonder Woman, ktorej rola vo filme je viac-menej úplne zbytočná. Eisenbergov Luthor nie je ničím iným, než x-tá variácia na Jokera, ktorého výstup je skôr trápny než hrozivý a nezachráni to ani dobrá motivácia postavy. Predĺžená verzia nezanecháva veľa otáznikov a dier v deji, pôsobí ucelene, nenudí a rýchlo plynie. Len škoda tej druhej polky. ()

Jindra_S

Bohužel, další z řady filmů, které mají hezké triky, výpravné scény, ale které si ani nezapamatujete. Velké akční scény, ve kterých víte, že se zase tak moc nestane, měnící se pravidla podle toho, jak se to zrovna hodí apod. Snad jediné zajímavé je, jak lze řečmi a politicky zdůvodnit cokoliv (zpochybnění Supermana) a jak chová dav (jednou upalují S. loutky, za chvíli ho oplakávají). A samozřejmě, v duchu dnešního vyrovnaného zastoupení nástup ženské hrdinky. Připomnělo to BBT - kdybychom tuto postavu z filmu odstranili, výsledek by byl zcela stejný. ()

Ryorka

no nevím, co tím chtěli říct. to se jako snažili natočit filozofickej komiks? bylo to divně patologický.... ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce