Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

pretorij

Nemuzu rict, ze bych z toho hekal jeste tyden, ale zklamany jsem tedy take nebyl. Chtel jsem akci, efekty, batmana a supermana. To vse jsem dostal. Vyborna hudba k tomu. Nejake to drama jsem nezaznamenal. ale protoze jsem ho ani neocekaval- halb so schlimm. Takze vycemene spokojen. ()

perteus

co tu mame? Vyborny film, ktery popisuje realitu. Kdyz se tu objevi Superman budeme z neho seden na prdelil? Ne proste ho pozeneme k zodpovednosti. Tahle pasaz byla vyborna. Co na plat, ze nakonec to cele bouchlo. Trochu ale mi vadilo lacine ukonceni souboje netopejra s plastenkou. Vazne? Ale co, pak jsou nejlepsi kamosi. A nakonec, buh je mrtev, nahore zni zvony dyng dong buh je mrtev. Ja si proste nemusim na nic stezovat. Necekal jsem o doho zazrak a dostal jsem dobry filmovy z dalsiho komixoveho sveta. ()

john_wick89

Batman v Superman obsahuje príliš veľa línií a divák sa v tom ľahko stratí. Ako fanúšik hernej batmanej arkham série som si však užil najbombastickejšieho vražedného a temného Batmana a to ma dostalo. Od komiksáku som dostal to čo som chcel. POZOR SPOILER: to rýchle skamarátenie ku koncu mi vadilo najviac! Určite ocením blu-ray režisérsku verziu. ()

Ron_F

Hodnocení by nemělo být založené na srovnávání, ale protože nežiji v bublině z vakua, tak se tomu asi nelze vyhnout. Tak tedy, první filmy o Batmanovi, které jsem kdy viděl, byly ty od Burtona a myslel jsem, že nemůže být nic lepšího. Když jsem viděl verzi od Nolana, byl jsem nejprve zklamaný, postupem času jsem si ale trilogii velmi oblíbil, zvláště pak třetí film. Došlo mi, že jeho realistické pojetí, které mi nejprve vadilo, bylo správnou cestou a příjemným odklonem od typických blockbusterů. Zatímco na Nolanových filmech je vidět, že jsou doslova vymazlené, na Snyderově verzi je vidět, že mu šlo hlavně o to, natočit typický blockbuster, přeplněný CGI efekty. Batman vs. Superman se mi oproti Nolanově verzi jeví jako krok zpět. Ale i tak nemohu film hanět nebo hodnotit negativně, protože za ním stojí veliká práce veliké spousty lidí a to si zaslouží vždy uznání. Takže v podstatě palec nahoru, ale zde je pár věcí, které se mi nelíbily: 1. První třetina filmu mi přišla vleklá a nezajímavá. 2. Waynovi snové vize mi přišly nadbytečné a pro děj nepodstatné. 3. Film kombinuje osudy příliš mnoha postav jak ze Supermana, tak Batmana, díky čemuž jsou všechny postavy vykreslené velmi povrchně. 4. Motivy jednání většiny postav, hlavně Lexe, jsou zcela vágní. 5. Jednání některých postav je zcela nelogické. 6. Konec filmu je totální digitální masakr. Souhlasím s názorem, který tu někdo zmínil, že ničivé vlny vždy vypadají jako konec světa a přitom zas tolik škody nakonec neudělají. 7. Jeremy Irons jako Alfred je totálním šlápnutím vedle, po sympatickém výkonu Michaela Gougha a bravurním výkonu, který podal Michael Caine. Irons vypadá jako starší homeless bratr Afflecka. 8. Amy Adams - kde ji vyhrabali? Nesympatická a bez talentu! A co se mi líbilo? 1. Souboj Batmana a Supermana mě mile překvapil, byl pojat velmi vyváženě a celkem vypadal reálně. 2. Nástup Wonder Woman do bitvy v závěru filmu bylo pro mé oko vítaným zpříjemněním. 3. Jako fanoušek Batmana jsem si film v podstatě nemohl svým způsobem neužít. Přes výtky, které jsem uvedl a přesto, že Nolanova verze je pro mě lepším zážitkem, nemohu film hodnotit negativně. Podívaná, za kterou se skrývá spousta práce, to prostě je! ()

smajki

Úvodem bych řekl, že snaha se cení. DC comics logicky vyráží do boje proti konkurenčnímu Marvelu a taky si chce z této zlaté žíly urvat svůj kus a získat svou fanouškovskou základnu. Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti je v celku povedený počin, u kterého pozitiva převažují (byť ne tak výrazně) nad negativy. A to říkám jako fanoušek Marvelovek. Ben Affleck mi jako batman ani příliš nevadil a bylo vidět, že se na roli dobře připravil. Přesto Bale je Bale. Trochu mi vadil místy dost nepřehledný děj a střih. Jinak Snyder odvedl, řekl bych, dobrou práci. Spousta akce a výborné efekty. Mladý Lex Luthor v podání Jesseho Eisenberga byl bezpochyby tím nejlepším ze supermanovské mytologie. Už to tu bylo řečeno několikrát a já s tím souhlasím, a to sice, že zklamáním byl pro mne naopak finální záporák. Takový kříženec mezi obřím skřetem jak vystřiženým od Tolkiena a Hulkem. Je to prototyp typické mutantní obludy, která tu byla už mockrát. Mohli si páni scénáristé dát více záležet. Wonder woman celý příběh určitě oživila. Uvidíme co přinese pokračování. ()

Tomas_313

Zack Snyder si vzal až příliš velké sousto. Délka filmu je sice více než 150 minut, ale i tak je to málo. Je zde přehršel scén a postav, které nedostávají dostatečný prostor a v ideálním světě by Snyder pro naplnění všech svých cílů potřeboval stopáž okolo 7 hodin. Možná je to dáno tím, že se DC usilovně snaží dohnat Marvel a tak místo trpělivého a pozvolného proplétání postav vypustí do jednoho filmu ohromné množství odkazů na něco, co se stalo nebo stane, přičemž komiksový fanoušek popustí své svěrače nadšením kdykoliv na něco podobného natrefí, zato obyčejný smrtelník tápe a z kina zaručeně odchází zmatený. Snyderův rukopis je zde znatelně znát, vše si dostatečně dlouho vychutnává a nešetří dlouhými a zpomalenými záběry. Bohužel tady na to není čas a důsledkem je nevyužití postav ( např.: skvělého Alfréda v podání Jeremyho Ironse ), zmatená kompozice a přímo debilní finální bitva. Nejlepší akci obstarává samotný temný rytíř, souboj Batmana a Supermana pouze tvoří předehru pro konečný souboj, kde se konečně vytvoří kooperace mezi již zmiňovanými a vyhublou Wonder Woman v podání Gal Gadot, o které mohu nanejvýš říct, že jí to sluší ( podrobnější hodnocení si nedovolím, protože je další z postav, která nedostala prostor ). Jenže místo nezapomenutelného vražedného souboje je nám naporcovaná krátká, nepřehledná bitva v hlavní roli se zeleným plátnem, ve které Batman pouze prchá před monstrem a Superman půlku boje leží na zemi a vyznává lásku Lois ( Amy Adams ). První hodina vláčně osvětluje události minulé a představuje postavy, v druhé části se začne konečně něco dít, ale jak již bylo zmíněno, vrchol je totálně zazděn. Bohužel ani poklidná část neuspokojí díky přehnaně velkému množství scén, které napomáhají celkovému pocitu zmatenosti a nejednotnosti filmu. Po vlně negativní kritiky mohu konečně zmínit i pozitiva a to především výraznou hudbu Hanse Zimmera, která zdůrazňuje ponurou atmosféru. Dalším kladem je také Ben Affleck v roli Batmana, který sice nedokáže konkurovat Christianu Baleovi, ale rozhodně nedělá ostudu. Kromě Batmana se ztvárnění podařilo již zmiňovanému Jeremymu Ironsovi ( Alfréd ) a také Jesse Eisenberg ( Lex Luthor ) byl díky svému osobitému výkonu přínosem. Henry Cavill ( Superman ) ukázal, že se umí i důležitě zamračit a podal průměrný, ale dostačující výkon. Zimmer a herci odvedli slušný kus práce, bohužel na kvalitní snímek to nestačí. Počkám si na eRkový sestřih, který slibuje 30 minut zábavy navíc a pevně doufám, že delší verze pomůže vytvořit ucelenější dílo, které uspokojí jak fanoušky akce, tak osoby komiksem nedotčené, které konečně pochopí všemožné souvislosti. 65% ()

OgarO

Neadekvátny hejt. Rozumiem tomu, že niekoho môže BvS nudiť, ale tie ohlasy sú ako na niečo nové od Tommyho Wiseau, čo je proste mimo. Nevidím nejaký megafail v scenári, ktorý by to odôvodňoval. Nemal som problém dosledovať príbeh ani motivácie postáv, hoci tempo je rozhodne o niečo vyššie ako je zvyčajné. V tomto smere je BvS úplne klasická komiksovka. Čo ale Snyder zvláda ako jediný je adekvátne podať konflikty nadľudských jednotlivcov, pri ktorých ľahnú popolom celé mestá. Marvelovky sú v tomto ohľadne úplne neduživé a napríklad finálna bitka v Avengers je svojim rozsahom vyslovene smiešna. ()

MartinosIav

Christopher Reeve se musi obracet v hrobe... tady nekdo uplne vykastroval pribeh a nasadil jen bambilion digitalnich efektu, ze kterych vam pujde hlava kolem, ale zazitek zadny. Ta obludnost na konci me poslala do kolen.. Tohle neni ani na prumerne hodnoceni :( Kam se ztratil sarm a vtip Clarka Kenta? Energicnost Lois Lane? Charisma Perryho Whitea? Bena Afflecka si jako Batmana docela i dokazu predstavit, jen by potreboval lekci emoci Christiana Balea. Zajimaveho silenci si zahral mlady Lex Luthor, jeho vykon byl ve filmu to nejlepsi.. Seberte to Snyderovi a vratte to zase Singerovi, prosiiiiiim! Za me 2* jen proto, ze to bylo o malilinky chlup koukatelnejsi nez Man of Steel. ()

RebeccaLynn

První 2/3 za 4 hvězdičky, ovšem výbuch efektů a monstrum sršící energií byl kapku slabší a dost zkazil celkový dojem. Postavy a herci byli bezva, ale poslední třetina se mi zdála zbytečně přes míru. ()

CampaHD

Tak a máme ich tu. Prvú chybu ktorú som urobil (lebo všetko tu o danom filme čítam až keď si ho pozriem), že som šiel na Batmana. Chyba,film sa mal volať len Superman, úsvit spravodlivosti. Pokiaľ by som šiel na netopiera, je to na 3 červené hviezdičky. Ono je Ben totiž fakt slušný, ja ho moc nemusím, no Mesto či Zmizelá dokážu presvedčiť. Film stojí a padá na závere. Celé je to do času, kedy si idú po vlasoch dvaja hrdinovia dobré, je pár vecí zbytočne a otázne vystavaných, no dá sa to prežiť. Ja by som si prial staršieho a skúseného Batmana viac podozrievavého, on je totiž aj v komikse keď má o pár šedín viacej stihomanom ako rozumne uvažujúcim. Dalo sa na tom stavať. Zbúra to ale doomsday , celé to finále stojí za prd a človeka to prestane baviť. Amy sa dá vydržať, Gadotka je neskutočne sexi pokiaľ ostáva v tajomnej postave, mala sadnúť do lietadla, meč v ruke a čelenka už tak dobré nešmakujú divákom. Je to ale o podaní. A mohla sa aj do iného prezliecť ako do bielej. Mám zmiešané pocity a i keď Zacka naožaj môžem, tu je to na ledva osemdesiatku. Tak ako Irons fungoval, tak mi Jesse Eisenberg liezol na nervy. Enormne sa snažil dorovnať postavu Heath Ledgera, no márne. THE DARK KNIGHT zostáva a asi aj zostane neprekonaný hlavne atmosférou a podaním príbehu. 75% - Imax Bory 3D. ()

LeerdamerSK

Prvá polka filmu bola taká nudnejšia, no druhá polka bola presne taká akú som očkakával, bola plná akcie. Bohužiaľ film trpí tým že ľudia ktorí nepoznajú komixy budú stratený. Ak máte radi komixy tak si jednu hviezdu pridajte :) UPDATE: 8.7.2016: Po dopozeraní Extended Edition musím dať hviezdu hore :) ()

jeklik12

Po shlédnutí filmu, jsem nebyl schopen pochopit vlnu kritiky, která se proti tomuto filmu zvedla dlouho před uvedením do kina... Je to jiné, než filmy od Marvelu. Je to méně vtipné, než filmy od Marvelu. Nicméně si troufám tvrdit, že hodnocení kritiků vůči tomuto filmu je hodně nefér. Ano, je na filmu vidět snaha dojet dávno ujetý vlak, ale vyčítat takovému filmu DIGIBORDEL... To je podle mého skromného názoru hovadina, kterou pouze rádi opakují hlupáci lezoucí někomu do zadku. Nejsem žádný fanda Marvelu ani DC, jsem jen obyčejný člověk co má rád filmy a z kina jsem odcházel velice spokojen. ()

L.O.T.R

Tak a je to! Zack Snyder a jeho Muž z ocele na druhú! Keď som pár rokov dozadu videl práve Man of Steel neveril som že by sa to dalo niekam posunúť. No on všetko čo bolo dobré už tam tu zdvojnásobil a dal k tomu dve ďalšie vynikajúce postavy. Superman je bezkonkurenčný o tom žiadna. Ale čo taký Batman v podaní Bena Afflecka? Masaker! Mal totižto rovnako ťažkú úlohu stvárniť perfektného Batmana aby sa aspoň vyrovnal tomu Nolanovemu. No Affleck to dal ešte o level vyššie a fakt som mal miestami až strach z jeho stvárnenia Batmana. Všetci čo plačú že to nieje Batman v Superman tak sú dosť mimo lebo Snyder nám tu dal najviac BadAss battle hrdinov ever! Testosteronový súboj boh verzus človek, monumentálne! No keď prišla na scénu Wonder Woman páni to som mal teda zimomriavky, tá žena je sen každého geeka! No a čo samotný Lex Luthor? Za mňa super,áno môže niekto hovoriť že Eissenberg nehrá Lexa ale hrá seba ale čo na tom keď on sám je dosť crazy. Síce mi zatiaľ nesiaha na Lexa zo Smallvillu, ale určite by s ním mohli vytvoriť zaujímavé veci. Snyder to proste urobil tak ako to chcel on, a asi tak ako to chcelo D.C. ,pretože je tam vidno to nadšenie posúvať komix správnym smerom. Nič proti Marvelu ale ten ich preceňovaný Deadpool je fakt bullshit oproti tejto dospelej, temnej, testosteronovej kráse! Za mňa plných 100 % a už sa nemôžem dočkať ďalších Snyderových pokračovaní! ()

majo.96

Prvá polovica bola dosť nudná , než sa to cele prenieslo cez minulosť BW, počas týchto chvíľ veľmi prekvapilo vystúpenie od Neila deGrasse Tysona - za to veľké plus, že sa im ho producentom podarilo presvedčiť :). Druhá polovica už sa pomaly rozbehla a na záver veľkolepé finále, aj keď v jednom filme až moc zápletiek si myslím. Celkový dej umocnil IMAX - skvelá hudba aj 3D zážitok aj keď ako vždy upútavky boli oveľa viac 3D ako potom samotný film :). Ale bolo jasne viditeľné že DC sa snaží dobehnúť MARVEL a veľa asi tlačia na pilu - už idú robiť obdobu Avengers ... ()

pejtrik

Byl jsem na tom ve čtvrtek a opravdu jsem se na to těšil, ale takhle to zazdít?! Téměř vše bylo v traileru. Nejlepší bylo 10min když už se konečně všichni tři spojili a pak to dopadlo tak jak to dopadlo. Nechci házet spoilery. Ono kdyby tam aspoň byly hlášky. Pouze 2 na tak dlouhý film prostě nestačí. To Marvel tam ty hlášky má a když už se tam nic neděje tak to alespoň baví. Plus ty jeho trapný sny pořád dokola no hrůza. Zklámání, o to víc doufám, že další díl si povede lépe. Nezatracuju, ale znovu bych na to nešel a kdybych nebyl tvrdohlavý a věřil kamarádovi, tak jsem na to ani nešel. Byl o týden dříve :) dal bych 2 a půl hvězdy. a už to může být jenom lepší(doufám!!) ()

Ros_tik

Úplná paráda - já byl fakt nadšený. Ovšem já znám příběh a postavy z Justice League a tedy jsem měl velkou výhodu, protože vím, že to děvče byla Wonder Woman atd. Pro publikum co tyhle postavy nezná se tento film bude zdát průměrný. Já byl ale z tohoto úvodního filmu o superhrdinech fakt nadšený. PS: Trochu jsem se bál, ale nakonec je Ben Affleck velmi povedeným Batmanem. :) ()

Bassko

Fanúšikom sa tento film bude určite páčiť. Pravda, tie efekty boli ku koncu trošku nepriehľadné, ale to sa dá ľahko odpustiť, keďže Affleck stvárnil asi najlepšieho Batmana, akého sme tu mali (prepáč Bale). Nemám rád Supermana a už vôbec nie Wonder Woman, ale v tomto snímku mi vôbec neprekážali. Fandov DC teda čakal veľmi príjemný rozjazd do novej série. Predpokladám, že väčšina, čo hodnotila tento film (až chorobne negatívne) nemá potuchy o komixoch a to ich nahnevalo, alebo sa len nechali ovplyvniť kritikou, ktorú robili opäť ľudia (ktorí nedokázali uspieť vo filmovej brandži a tak sú trošku zatrpknutí) neznalí predchádzajúcich súvislostí, čiže tak či onak to vyjde narovnako a netreba si tým veľmi lámať hlavu. Súhlasím s POMO a pri pozeraní som sa vôbec nenudil a som rád, že som na to šiel do kina. ()

Salinho92

Tak tohle bylo to nejhorší co sem za poslední dva roky viděl, Henry Cavil se celej film tváří jak kdyby mu někdo zabil štěňátko, celý to nedává vůbec smysl, Ben je sice jakš takš dobrej herec, ale jako Batman mě zklamal, jedinej kdo snese trošku nějaký dobrý hodnocení je Lex Luthor, ten je podle mě fakt výbornej a jen díky němu dávám filmu dvě hvězdy jinak to snad ani nestojí za shlédnutí. Tenhle Film u mě jen podtrhuje špatně nasazenou laťku v podání Man of steel. Nikdy více. ()

AndySvk

Ako fanusik DC neni co vytknut ale ako normalny divak prilis vela veci a hrdinov na raz (co marvel spravil lepsie ze avengerou dal az po predstaveni hlavnych predstavitelou) kde DC to vopchal do druheho filmu ale ja som velmi spokojny a neviem sa dockat dalsich filmov od DC. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce