Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy. (Freeman Ent.)

Flego

Odborníci na paranomálne javy manželia Warrenovci nám opať rozprávajú skutočný príbeh o démonoch, ktorí napadli jednu rodinu. Zase ide o plnokrvný príbeh plný desu a napatia. Ak však príde k trojke, treba popremýšľať nad invenciou. ()

Jinny

70 % Wan nikam nespěchá a buduje si atmosféru a postavy. Hororové propriety, které používá, nejsou objevné, ale technicky skvělé zvládnuté. Tam, kde máte spoludiváka držet za ruku, ji zaručeně držet budete. Líbil se mi vztah ústřední manželské dvojice, na které mi na rozdíl od předchozího dílu upřímně záleželo. I na nějakou tu hravost došlo, jako třeba naznačovaný osud postavy Patricka Wilsona a falešné stopy. S čím film padá, tak to jsou plány a motivace hlavního démona, který některé věci mohl udělat kdykoliv a některé děla z hloupých důvodů. ()

hansel97

Jako je jedna věc natočit horor, po kterým se třeba já bojím odjet i autem domů a následně vůbec usnout v posteli, ale pak zase aby se na to dalo vůbec dívat. Já Wanovi neupírám, že ty horory prostě umí i s naprosto obyčejným námětem a i příběhově se mi dvojka líbila. Jenom je škoda, že občas je to tak moc ?akční? nebo prostě vypjatý, že mě to nutilo přivírat oči jak malý dítě. Prostě mi přijde, že místy Wan až moc tlačí na pilu a snaží se o co nejdrsnější horor, přitom by stačilo trochu ubrat a už by ode mě měl pět hvězdiček. ()

Pítrs85

Spoiler! Fuck off s happy-endem, jinak je druhej Conjuring po všech stránkách ještě děsivější, a možná i dokonce lepší, než výtečná jednička z před tří let. A to už je co říct, protože tohle strašení, co do nás Wan od prvního Insidious láduje, to je na výlet do Bohnic. Expresem. Bláznivej Malajsian, co vypadá jak kadeřníkův učeň, nepřichází s ničím novým, opět zpočátku straší v náznacích, ve stínech a v temných rozích, aby do vás pak, s postupující stopáží, naložil, co se do vás vejde. A zase to spolehlivě funguje. Sestra v akci neskutečně creepy, Křivej muž boží... Wane, jelikož se už nejspíš opravdu chystáš do hororového důchodu (snad dočasně), smekám svojí kšiltovku (páč klobouk nenosím) a jmenuju tě hororovým králem jedenadvacátého století. There was a crooked man, and he walked a crooked mile. He found a crooked sixpence against a crooked stile. He bought a crooked cat which caught a crooked mouse. And they all lived together in a little crooked house. ()

Othello

Kamera kouká vlevo - nic. Kamera kouká vpravo - taky nic. Kamera se podívá zase vlevo - pořád nic, tak se zase podívá vpravo nic. Spadne totiž něco shora. INOVACE PÍČO!!! Wan se opravdu snaží a jeho hladké proplouvání kamerou skrze dům v atypických úhlech drží boredom-bar pořád tak nějak nad průměrem, nicméně nedá se to zkrátka vyhrát, pokud máte námět ošoupaný jak ponožky dítěte s DMO. Mám ho raději, když točí záznamy z pohřbu Paula Walkera než když honí nasranou jeptišku po baráku. Farmiga s Wilsonem aspirují na nejbílejší a nejheterosexuálnější pár, co kdy byl na filmovém plátně. ()

Ivoshek

Nějak mi tam chybí moment/y překvapení. Že bych si řekl, ty jo, tohle by mě nenapadlo, tohle jsem ještě neviděl. Jenže vůbec. Dítě, co mluví hlasem démona. Jasně. Strašidelný dům. Jasně. Bubáci ze skříně. Jasně.  Neříkám, že to je natočené neprofesionálně, nebo že bych se vůbec nelekl. Ale přijde mi to málo. ()

AlfaNumerO

Wan je opravdu pouze a jenom jeden. Vrchol hororového žánru, podruhé stejně a přece jinak. Být doma při svíčkách, nedokoukal bych. 84% ()

eraserhead666

Možná proto mám rád sračkoidní braky, dokáží nejednou překvapit navzdory svému "neumětelství" a levnosti. Vážné áčkově se tvářící horrory jedou zpravidla v prověřené jistotě, což je činí kýčoidními. A když se vám u vážného horroru ve vypjatých scénách chce smát, to je něco prostě špatně. Tři minuty atmosféry na dvou a čtvrt hodinový film? Tady je solidní řemeslo k ničemu, když vás to nezaujme. Největším negativem Conjuring 2 je, že Wan prostě natočil jistotu. A zbytečně dlouhou, takže veškerý možný zájem (netvrdím, že se mu některé věci nepovedly), rozmělnil v přestřelené stopáži. Sakra, vezměte mu peníze a nechte ho s pár kačkama v peněžence natočit zase něco zajímavého a působivého jako Saw nebo Zlověstné ticho. Tyhle sterilní popcorňáky jsou prostě k ničemu. Wan před (tímhle filmem) časem prohlásil, že chce s horrory skončit. Asi své prohlášení měl dodržet. 1,5* ()

SOLOM.

Už to budou čtyři roky, co jsem přišel do kontaktu s prvním dílem, který ve mně zanechal dosti rozporuplné pocity. James Wan patří mezi moje oblíbence, ale teprve druhá polovina jedničky si mě dokázala získat na svou stranu a tento film na tom byl téměř stejně. Přestože se dvojka dlouhodobě drží v červených číslech a slyšel jsem na ní z různých stran spíše kladné ohlasy, šel jsem do ní s mírnou dávkou nejistoty. Prokleté domy totiž zrovna nepatří mezi moje nejoblíbenější hororové témata a větu „podle skutečné události“ doslova nesnáším. Pojďme ale k samotnému ději tohoto filmu: úvodní pasáž se mi docela líbila, mělo to zajímavou atmosféru, ale potom nastal k mému překvapení docela velký útlum. Následující hodina se totiž proměnila v poněkud nudnější přehlídku již mnohokrát viděných rádoby lekaček a přišlo mi, jako bych sledoval mix několika filmů (z nich Wan kopíroval osvědčené a již poněkud nudné scény, které už dnes asi jen málokoho vyděsí). Nerad bych se ho nějak dotknul, ale já se zhruba do 65 minuty docela nudil. Potom však nastal zlom a on nám opět naservíroval slušnou dávku ponuré atmosféry, která sebou konečně přinesla i toužebně očekávanou porci napětí. Což mi samozřejmě hned zvedlo náladu a já si začal dvojku konečně užívat. Mohl za to samozřejmě i příchod manželů Warrenových. Přesně v tu chvíli jsem začal více vnímat všechny ty emoce, strach i „lásku“ mnohem intenzivněji, než tomu bylo v první polovině filmu. Nešlo sice o žádné galapředstavení, ze kterého bych se posadil na zadek, ale to byla ta správná cesta k úspěchu. Nicméně i tak si myslím, že jednička byla přece jenom lepší. Byla jen velká škoda, že si dvojka nedokázala udržet stejnou kvalitu po celou dobu. Klidně z toho mohla býti více než lehce nadprůměrná podívaná. Třeba se příště Wan polepší…60% ()

ARI50

Dnes v kině a odjíždím s očekáváním které sem čekal , spíš nakonec sem dostal dvojitou dávku adrenalinu. James Wan je proste mistr to co dokáže je neskutečné strach který provázel cely film i chvilky zahřáti, nekonečné drásáni nervu pocit strachu, nečekaných lekáni ,nebezpečné hudby užasne atmosféry a skvělé zasazené doby a hlavně nejlepší herci tak ve finále je to něco velkolepého. Pro mě nej horror co muže byt + samozřejmě jednička ,rozhodne tomu dál víc a podařilo se a určitě bych jsi přál další příběh Warrenových. A pokud horror který má vyděsit k smrti jedině od Wana. ()

SLOTH

O hodně lepší jak první díl. A herecké výkony všech dětí byly úžasné! Jejich paruky však nikoliv ()

JASON_X

Úvodní scéna je dokonalá a pevně mě přikovala do sedadla. Pak se žánr na chvíli posune někam k sociálnímu dramatu, ale netrvá dlouho a strašení pokračuje. Nejdřív jen boucháním, houpajícím se křeslem a podobnými "paranormálními aktivitami", avšak děj postupně nabere grády, nebojte se. Vlastně bojte se. K děsivosti opět mocně napomáhá i hodně působivý zvukový doprovod. Jakmile se ovšem na scéně objeví naše staré známé duo zbožných vymítačů, nemohl jsem se chvílemi ubránit spontánnímu smíchu, aspoň tak na mě přemíra patosu v jejich replikách fungovala. Ale nic proti, atmosféra filmu je i tak skvělá. Globálně vzato není dvojka myslím o nic horší (ale ani o nic lepší) než jednička. Výborní a uvěřitelní herci, i ti dětští (představitelka Janet, podobna malé Natalii Portmanové, je opravdu perfektní). Ale přece jen mám zase nějaké to "ale": Stejně jako v jedničce občas zbytečně třesoucí se kamera, nechtěnou zábavnost už jsem zmínil, no a celkově film vyznívá tak trochu jako reklama na katolickou církev. ALE myslím, že je to jedna z nejlepších reklam na katolickou církev, jakou jsem kdy viděl. ()

luka4615

James Wan patří v současnosti k těm originálnějším hororovým tvůrcům, jehož geniálně vypointované "duchařiny" zkrátka v tomto segmentu nemají konkurenci. Přesně tuto tezi můžeme aplikovat i na jeho nejnovější hororový příspěvek . I když se v některých momentech začíná slabě opakovat, Wan pořád drží laťku budování atmosféry velmi vysoko. Všechno zde do sebe přesně zapadá jako obří promazaný stroj, pročež Vy, jako divák, máte velmi stísněný a mrazivý pocit. Jistě, na brilantní první díl to sice stále nemá, ale fanoušci Jamese Wana, potažmo i diváci, kteří jeho tvorbu vidí poprvé, budou spokojeni. Ale propříště už by to asi chtělo propracovanější scénář, jelikož občas jsem měl dojem, jako by Wan "vařil z vody". Ale i navzdory tomuto faktu se pořád jedná o hororový nadprůměr, který daleko převyšuje ostatní filmy podobného či stejného rázu. PS: Už se nemohu dočkat, jakým stylem a jakým způsobem James Wan tuto originální sérii uzavře. Životní příběhy manželů Warrenových jsou totiž občas vážně velice vtahující, byť jsou zde lehce nadsazeny. (Viděno v kině CineStar Jihlava) ()

Earl_23

Musím dát čtyři ušmudlané hvězdičky, i když příběhově je to o poznání slabší než první díl. Jako horor vysoce nadprůměr, ale to, co z prvního dílu udělalo skoro hned kult, tu vážně není. Wan horory prostě umí, třeba scéna v gauči s Warrenem otočeným zády je vynikající. Ale tentokrát byl děj a závěrečné napětí opravdu poloviční. Objektivně 3,5* ()

mm13

U mňa to má hneď dve prvenstvá: za nezmyselnú pointu celého strašenia a za najtrápnejší finálny triumf v dejinách hororu. Dovtedy slušná zábava. ()

Lucasion

„It's so small and light.“ Kde je Mulder a Scully? Kde je Sam a Dean Winchester? A kde je Peter Venkman a Raymond Stantz, když je člověk potřebuje?! Ačkoliv jsem šel na projekci s pocitem, že zažiju nepoznaný strach z filmu od krále hororu. Tak odcházím s pocitem příjemného mrazení v zádech a kupy děsivosti k tomu. V mém případě jsem se lekl pouze jednou. Ne že by to na mě někdo poznal. Já lekačky chválím, protože jsou skvělé vymyšlené. A podle reakcí publika bych řekl, že je film jimi napěchovaný. (Ano mluvím především o tom frajerovi s rameny hráče amerického fotbalu, co rozhazoval rukama každých pět minut. Dotyčný, co seděl přede mnou, div nekopal nohama, když se z temnoty vynořila stará vrásčitá tvář či letící obraz) Ale myslím, že v tomhle případě na tom vůbec nesejde. Jednička Conjuring byla natočena příliš vážně a příliš děsivě. Dvojka, i když možná méně děsivá, tak rozhodně jsem byl překvapen množstvím humoru a odlehčení. Ne, že by to bylo na škodu. Smál jsem se trefným hláškám více, než u kdejaké komedie. Faktem, ale zůstává, že jednička byla depresivní jízdou do nejhoršího domu na světě. Druhý takový výlet je opět po řemeslnické práci naprosto perfektní. James Wan je skutečně král hororu a napětí. Ale díky mnoha odlehčením mi přišlo, že si místy sám utahuje ze sebe. Pokud bych řekl, že jednička je nejlepším ve svém žánru. (Což jsem i řekl) Tak dvojka je skvělou ukázkou jak může fungovat podařený sequel. A to jednoduše proto, že je nejlepší směsicí děsivosti, humoru a skvěle odvedené práce režiséra. A to nemluvím o naprosto luxusním soundtracku, výpravě a vizualizaci. Dokonce mě potěšil Pan Křivý , a hned jsem si vzpomenul na oblíbeného režiséra Tima Burtona. Herecky opět chválím Patricka, protože hraje pekelně dobře a sympaticky. Já když to vezmu kolem a kolem, tak jsem se skutečně velmi dobře bavil. Atmosféra byla super a jediné na co bych si mohl stěžovat je příliš utnutý konec. Ale to jsem jen zmlsaný delším závěrem u jedničky. Paleček nahoru pane Wane a… A chci trojku!! [Csfd projekce17] (98 %) ()

Morholt

To je tak. Spousta tvůrců se snaží do vyčpělého duchařského žánru přijít s nějakou novotou, ale jejich díla až na výjimky upadnou do zapomnění. A nutno přiznat, že většinou právem. Wan dělá pořád všechno stejně a pokaždé mu to vyjde. Jeho úspěch ale nespočívá jen v tom, že se jedná o mainstreamového režiséra. Ten chlap to prostě umí a třeba jeho lekačky jsou pojmem. Pokaždé si říkám, že tentokrát mě nedostane a pokaždé pochopitelně nadskočím. Další věcí je skvělá kamera, která nedá vydechnout a nelze vynechat ani parádní bubáky. Především o jeptišce se mi asi bude zdát. Je sice pravda, že film je o fous delší než by měl být, čimž vytváří prostor pro pár hluchcých míst, ale to vem čert. Já se bavil královsky. 95% ()

Remake Noční můry v Elm Street na cestě

29.04.2018

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

V zajetí démonů dostane druhý spin-off

07.02.2017

James Wan narazil hororovou zlatou žílu. Jeho duchařina V zajetí démonů vydělala 318 milionů dolarů (stála přitom jen 20) a dvakrát tak drahý sequel utržil 320 milionů. V tu chvíli už měl po premiéře… (více)