Sestra

• USA The Nun (více)

salahadin

Aneb sestra v akci! Atrakce pro nenáročné kardiaky (pozor - uživatel salahadin je nasraný, proto bude komentář obsahovat vulgarismy ilustrující vnitřní rozpoložení pisatele). No to byl horor, přátelé. 96 minut jsem čuměl jak brk na prostoduchého bubáka, co měl bezmála tisíc příležitostí odbouchnout naše tři hrdiny, ale on jen korzoval okolo, udělal občas baf, no a když mu došlo, že jde fakt do tuhýho, pokusil se uškrtit tu holku, což má být možná vrchol bubákových možností likvidace lidské entity. No ty vole! Proč!? Proč!? Proč si ten debžot v hábitu s našimi hrdiny jen hraje?? To je démon s IQ nižším než bod varu benzínu? Takže naší trojici vlastně reálně nehrozilo žádný nebezpečí a jedinej, kdo tu umřel, byla ta jepťule na začátku a ta spáchala selfexit. No to je horor! A přitom začátek nebyl vůbec špatnej. Atmosféra před příchodem do kláštera byla super, jenže ta atmosféra trvala tak 10min. Strašidelné historky filmařské. Ach filmaři a jejich představy. Zatímco v Conjuring se skrz nepřirozené jevy postupně přitvrzuje, tady do toho prásknou hošci od filmu rovnou navostro - viz naprosto dementní scéna, kdy Frantík opouští klášter a hned na něj najede ducháček s vizáží prošlého pomeranče. Frantík se jen zvedne, vyrve si dřevěný křížek a v pohodě odchází! Kterej debil tohle napsal? A to není konec. Hned po příjezdu k baráku, který se podobá klášteru asi jako ukulele Arabele, dojde dále k bezprecedentní inhumaci hlavního hrdiny. Ten se jen lakonicky otřepe a dál pokračuje v plnění úkolu - nepřijde mu to divný??? Kdyby hošci od filmu zůstali většinu stopáže u náznaků (např. na začátku ležící nebo sedící?) a v posledním ataku na naše kardiostimulátory rozbalili koncert Marilyna Mansona na plný gule, udělali by líp. Ale stejně by to byla jen velmi prostoduchá fantazie filmařů-fetišistů do křesťanských pseudoreálií (už jen setkání ve Vatikánu s pěkně oslizlými preláty, hahaha). Kdepak na čerta a satanáše, neplatí žádné otčenáše, zlotřilé bídné strašidlo, nezažene práškovací letadlo, tohle zvlčilé páže, sejme jen brokovnice slušné ráže. ----- nemůžu se ubránit dojmu, že filmaři si z nás tak trochu vystřelili a udělali z diváků stádo debilů....ta historka, jak bombardování kláštera wehrcajkem udělalo do země šachtu, kterou Marilyn zase vylezl, je fakt - jak to jen říct slušně? - fakt YNTHELIŽENTNÍ..... ()

Cappuccino

Mníšku len ťažko označiť za špičkový novodobý horor. Zároveň sa ale nájde viacero plusov, pre ktoré sa stále drží v slušných vodách nadpriemeru. Po dlhej úvahe môžem povedať, že i keď film mierne odbočuje od svojich bratov a sestier zo sveta Conjuringu, určite im nerobí žiadnu hanbu. A preto dávam 7/10. Ak vám ale formát, akým tvorcovia pristúpili k ich novinke jednoducho nebude vyhovovať, bohužiaľ sa môže ľahko stať, že vaše výsledné hodnotenie môže ísť aj o niekoľko bodov nižšie. ()

-OverLord-

Žádný převratný horor se nekoná, ale zabaví a rozhodně neurazí. Conjuringu samozřejmě konkurovat nemůže, ale je milé, když se něco odehrává ve stejném univerzu a prohlubuje tak původní sérii. Zamrzí slabé budování napětí, atmosféry a příběhu. Namísto toho se většina scén soustředí na všelijaké objevování a následné mizení různých stínů a postav, bez větší logiky nebo opodstatnění. Stokrát víc mi sedí Wanův styl, kdy půl hodiny buduje atmosféru, aby pak něco jednou ukázal, tady už toho bylo víc než dost. Tak či tak jde ale o lepší počin, než byla první Annabelle. ()

S.Quentin QUALE

Rozprauka jako blázen. Líbil se mi neodrbanej příběh, kterej se na 90 minutách fajn sleduje, bohužel hororová stránka je ošuntělá, takže po dvou dnech ani nevím, že jsem to viděl. Konzum. Btw. bral bych to všema deseti ve formátu křižáci vs. vévoda.... 65% ()

Allien.9

Taissa je sice sympatická, na utáhnutí klišé nudy ale nestačí. Anyway, jednu věc na "Sestře" vyzdvihnout musím, a to vysvětlení původu démona. Brána do pekla, Ježíšova krev, nonstop se modlící sestry, nálety... ale jo, proč ne.;-) ()

misterz

Milé hororové prekvapenie, bubák fajnovučký a atmosféra miestami pekne hustá. Režisér dokázal celkom dobre využiť prostredie starého opátstva - temné, ponuré, miestami až gotické... Príbeh jednoduchší a ničím zvláštny, ale horory s dôrazom na atmosféru ja môžem. Nadpriemer. 75/100 ()

pornogrind

Tenhle komentář bude stručnej. Chválím výběr lokace. Na zbytku filmu už ale není moc co chválit. Popravdě jsem měl co dělat abych v kině neusnul. Za mě to byly vyhozený prachy. Sestra si ode mě vysloužila hodně slabý 2 hvězdy. ()

Vančura

Kupodivu zdaleka ne tak hrozné, jak dával tušit příšerný plakát, ba přímo naopak! Ten film byl pro mě velmi příjemným překvapením. Scénář asi celkově originalitou příliš neoplývá (a vůbec mám nějak obecně pocit, že filmů o vymýtání nebo se strašidelnou jeptiškou existují mraky), kulisy, v nichž se to celé odehrává, rovněž působí poněkud stereotypně (byť samotné lokace považuji na tom filmu možná za to nejlepší, protože ten hrad a všechno kolem absolutně nemá chybu), a děj občas postrádá logiku - nedávalo mi například smysl, proč by ty bubáci nechali otci Burkemu v hrobu ten zvoneček, kdyby se ho skutečně chtěli zbavit, nebo jak se do úst sestry Irene dostala ta Kristova krev, když v tu samou dobu byla prakticky utopená, nemluvě o tom, že tam ani nedává smysl, že všechny jeptišky v rumunském klášteře mluví perfektně anglicky, a takových věcí by se tam asi našlo ještě hodně, ale! Ale prostě celkově to má velmi dobrou atmosféru (mj. i díky skvělému soundtracku od mého polského oblíbence A. Korzeniowského), místy to JE skutečně strašidelné, děj není zas až tak předvídatelný, a mně osobně se to zkrátka líbilo, takže nakonec nemám problém dát 4 *. ()

mzss1

(40%) Další filmová část ze světa CONJURING. No, ještě, že jsem na to nešel do kina. Tušil jsem, že už to nebude ono. Já tyhle duchařiny mám rád, ale v poslední dobou se jich točí až až. Asi se tvůrci moc snaží navázat na Jamese Wana, který je opravdovým mistrem těhle novodobých hororů. Jako neříkám, tento The Nun má v podstatě vše, jenže nic z toho moc nefunguje. Lekačky mě moc nevyděsí, atmosféra je mizivá. Furt se tam něco děje, technicky je to zvládnuté dobře, ale žádná sláva. Furt tam postavy pobíhají z bodu A do bodu B. Občas je vystraší ta přiblbá zlá sestra a příběhově mě to taky nijak neoslnilo. Takže standartní podprůměr. Nebavilo mě to moc, bohužel. ()

Goldbeater

Generický komerční horor a frančízová rychlokvaška, jejíž jediným cílem bylo vytáhnout lidem z peněženek pár stovek a dostat démonickou sestru do obýváku manželů Warrenových, scénář je proto jen temná omáčka bez děje a jakýchkoliv překvapení, zato s požehnaným množstvím laciných lekavých atrakcí typu: „Uhneme kamerou do strany, potom hned zpátky a bude tam duch.“ Nejvíc mě vyděsilo, když jsem při sledování zkontroloval čas a zjistil, že do konce zbývá ještě 40 minut. ()

kingik

O hustě démonické jeptišce (téměř) bez hustě démonické jeptišky. Co tedy mělo být na filmu strašidelného a drastického, když inkriminovaná jeptiška, na které je postaven celý příběh, je ve filmu dohromady sotva na deset minut, a dozvíme se o jejím zjevení prdlajs? Rumunsko, píší se padesátá léta, dělí nás dvacet let od známých událostí u manželů Warrenových, kterými jsme byli svědky ve dvou dílech V zajetí démonů. Investigativní kněz (Demián Bichir) a novicka (Taissa Farmiga) jsou vysláni Vatikánem, aby prozkoumali sebevražednou událost, ke které došlo ve zdejším klášteře. Sice nechápu, proč zrovna tihle dva měli veškerou kompetenci pro vyšetřování smrti řádové sestry, ale budiž. Začátek nic moc slibného nevykazuje, spíše se dá nepříliš zajímavě natočené sebevraždě zasmát. Další dlouhé pasáže budou patřit bloudění ve ztemnělých chodbách kláštera, nedobrovolnému pochování kněze zaživa (klid, přežije) a schopně zobrazenému strachu, který se line z očí mladé novicky. Jeptiška, která má hrát prim v příběhu, se na scéně zjevuje sporadicky a její přítomnost vůbec děj/film netáhne. James Wan režií pověřil nepříliš prověřeného Corina Hardyho, který je pokládán za schopného vizionáře a strůjce pěkných i působivých obrázků, což potvrdil, nicméně u něj převládal rutinní přístup a scházela větší kreativita. Režie byla ale určitě ovlivněna scénářem, který byl doslova příšerně nábožensky orientovaný, takže se divák během filmu naučil modlit a dávat si pozor na obrácené krucifixy. Film má přibližně tři hodně dobré scény,ale žádnou vrcholně zapamatovatelnou. Scénář Garyho Daubermana se svojí konstrukcí podobá jeho předchozím hororovým počinům. Technicky to nijak nepohoršuje, CGI je sice bezpečně rozpoznatelné, jinak ale nemám k vizuálnímu zpracování námitek. Erko není nijak využito, je to značně uhlazené. Wan asi výsledný návrh filmu moc neřešil, nelze se ubránit zklamání z konečné podoby filmu, který měl na to stát se jedním z nejzajímavějších a nejstrašidelnějších hororových spindíků-offiků. Vznikl rutinní vývar, co nevnáší do temné kapitoly nic extra nového a převratného. 6/10 ()

InJo

Krásné lokace a dějové zasazení (pro stylový duchařský či okultní horor jak dělané) ve službách matného, nevýrazného a snadno zaměnitelného "příběhu". Atmoféra po celou dobu příjemně temná, hororových scén je slušná porce a většinou jakž takž fungují (tzn. že při lekačce se občas leknete), ale celek silnější dojem prostě nezanechá. Jako chutná jednohubka v rámci Conjuring série s tím však nemám žádný větší problém. 60 % ()

Kudly4

Ježíši Kriste, Matko představená, to byla ale píčovina !! Čekal jsem nudnou sračku, dostal jsem nudnou sračku, patří mi to. Celou dobu jsem se smál a chytal za hlavu. Tohle nesahá filmu The Conjuring ani po kotníky. Přesně ten typ hororu, pro nehororové fanoušky, dívající se pouze na romantické filmy, jo - těm pak přijde SESTRA, jako ultra mega Horor. Hvězda pouze za úvodní a finální scénu, která ale stejně patřila k  The Conjuring. Viděno pouze z povinnosti. ()

Frajer42

Z tria hlavních hrdinů se dal snést jen Demián Bichir, zbytek byl úplně ubohý. S úvodem jsem neměl problém, ten byl rozhodně více než fajn a jakousi atmosférou oplýval. Velmi sympatické mi bylo i to, že tvůrci vykreslili rok 1952 v Rumunsku jako těžký temný středověk a Rumuny jako zaostalé opice. V rámci hororu V zajetí démonů sestra vzbuzovala strach právě svojí tajemností. Tím pádem v momentu, kdy se zde poprvé objevila v plné své "kráse", tak všechno odešlo spolehlivě do kytek a veškerá atmosféra byla ta tam. Když si ten mladý retard přibral na záchranu brokovnici, tak jsem se nadobro ujistil, že tohle není úplně typ hororu, který by mě dokázal zaujmout. Atmosféra nějakým způsobem funguje pouze díky výběru vhodné lokace. Samotný klášter je děsivý sám o sobě. Bohužel tvůrci nepřidali nic navíc, ba dokonce jejich záměr s odkloněním se na nesmyslnou akční vlnu, kdy se rumunský pasáček prasat rozhodl místo křesťanských prupovídek a symbolů řešit situaci s démony brokovnicí, byl krajně ubohý. [50 %] ()

Kothy

Od tohoto spin-offi V zajetí démonů se asi ani moc čekat nedalo. Podíváme se do Rumunska v roce 1952, kde leží prokletý klášter. Dějí se tam záhadné věci a po sebevraždě jedné ze sester je zde poslán Vatikánem kněz. Společně s mladou novickou mají přijít záhadě na kloub. Pak už nás čeká jenom hromada slabých lekaček a démonů. Vysvětluje to sice pár věcí z toho světa, ale vlastní film to asi nepotřebovalo. Od Křivého muže taky nic nečekám. "Nechť tě pohltí peklo!" ()

Geralt z Rivie

Není to nic nového ani převratného, kvalitu série V zajetí démonů to nedosahuje, ale není to ani vykrádání série. Jsem rád, že jsem na to byl v kině, ale znovu to nepotřebuji vidět. ()

Slartibarkfast

Pozor, komentář může obsahovat bojler! Směs nelogického galimatyáše, ve kterém se pronášejí dost hrdinská moudra a nebojácně vchází na místa, kam bych nevlezl ani v davu za bílého dne, načež se tam v přímé návaznosti dost zbaběle řve. Tedy bych to pojal jako takový roztomilý příběh sadomasochisty, který se zkrátka rád týrá, ač má volbu odejít. Já osobně, kdyby mne někdo takhle při měsíčku zaživa zakopal na hřbitově a čirou náhodou bych to přežil, určitě bych se na vše okamžitě vysral, vzal nohy na ramena a táhl do patřičných míst. Nejsem fandou uměle a komerčně natahovaných flusů, za účelem výsměchu divákovi rovnou do xichtu. Žel, peníze jsou všude teprve až na prvním místě a tak vznikají rebooty, spinoffy, prequely, sequely a když je i pak jasné, že ti debilové na to stále čumí, ačkoliv už je to jen ubohá sračka, mrskneme jim tam třeba seriál, který už nemá s původním dílem nic společného. Nudil jsem se a ihned po zhlédnutí jsem usnul jako miminko. To by se u kvalitním horroru stávat nemělo. Tohle je však jen tupá lekačka s pěknými interiéry. Fujky fuj. 30% ()

silentname

Tak toto bude asi jedno z najväčších tohtoročných sklamaní. Asi si už nepamätáte, čo som hovoril naposledy pri filme "Winchester". Ďalší horor s vynikajúcim potenciálom, ktorý zo svojho diela sa rozhodol urobiť horor plný skákačiek. Dokola a dokola a dokola. Tak "The Nun" využíva presne tú istú techniku a okrem toho ešte sa rozhodli, že si z rôznych filmov poberú scénky a budeme sa tváriť, že sa to nikdy nikde neobjavilo. Verte tomu, už sme to videli. A myslím si, že otáčanie krížov ani nemusím komentovať, kde sa objavilo naposledy. Opakovaná technika už nie je funkčná, lebo sme to už videli. Nepotrebujeme to vidieť znovu. A potom záverečná časť filmu je pre mňa absolútne komédia. Posledných 20 minút je non-stop humor, kde som sa úprimne rehotal na ich pokusoch vydesiť nás. Možno to budete vidieť inak, no ja som nemohol. Niektoré scénky a hlášky boli vyslovene na komédiu. A pritom sa film bral tak neskutočne seriózne a hlboko. Nemôžem sa ubrániť pocitu, že to je absolútna tragédia. Čas na to, aby som spomenul nejaké pozitíva, lebo tento film odo mňa dostáva jednu facku za druhou. Okey. Taissa Faminga je dobrá v tomto filme. A viem si predstaviť, že je mladou predstaviteľkou Lorraine Warrenovej. S tým nemám najmenší problém. Atmosféra toho Rumunského kláštora je dobrá. Pôsobí výrazne temne a po jeho chodbách by bolo skutočne ako túlať sa v dome duchov. Je tu jedna časť, ktorá ma úprimne zmiatla a v dobrom. A to keď sa stretneme s ostatnými mníškami, ktoré žijú v kláštore. To funguje celkom dobre. Ku koncu síce vieme, čo sa udeje, ale aspoň na úvod som bol jemne oklamaný tým, čo sa deje. A to je ďalší problém s týmto filmom. Je maximálne predvídateľný. Je to napísané ako všetky staré hororové klišé. Vieme čo sa udeje, čo za scénku uvidíme a ako to celé nakoniec dopadne. Je to absolútne neoriginálne. A svojimi strašiacimi technikami už vôbec nie. Jediné čo je strašidelné je prostredie. Ostatné je všetko čo sme videli miliónkrát a stáva sa lacnými klišé, ktoré len ťahajú z ľudí peniaze. Osobne film neodporúčam vidieť, no ak ste fanúšikom filmov z "Conjuring univeza" viem, že si to pozriete aj tak. Ale za seba hovorím, že ide o nezvládnutý hororový počin. A mrzí ma to, lebo som sa tešil, čo z toho bude. Zo strašidelného démona v jednom filme urobili absolútne klišé. A to rozhodne nebolo treba. Hodnotenie: D+ ()

Annabelle se vrátí

Annabelle se vrátí