Doktorka Quinnová (TV seriál)

Dr. Quinn, Medicine Woman

Doktorka Quinnová

Drama / Rodinný / Western

USA, 1993–1998, 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvůrci:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers, Elinor Donahue, Brandon Hammond, Tantoo Cardinal, Patrick Kilpatrick, John Schneider, Brenden Jefferson, Carlos Gómez, Brandon Douglas, Robert Culp, Billy Mayo, Johnny Cash, Geoff Meed, Frank Collison, Gary Grubbs, Gil Birmingham, Blake Gibbons, Willie Nelson, Joseph Ashton, Lorna Raver, Joseph Gordon-Levitt, Ray Walston, Kristin Davis, Holliston Coleman, Ron Melendez, Michael Trucco, Craig Wasson, Paul Sand, Alley Mills, Joseph Sikora, Sean Price McConnell, Tara Subkoff, John Doman, Hal Sparks, Sheryl Lee, George S. Clinton, R.J. Knoll, Charlotte Chatton, Kenny Rogers, Pato Hoffmann, Diane McBain, Verna Bloom, Stephanie Niznik, Christopher Kriesa, Michael Shamus Wiles, Bonnie Morgan, Ben Livingston, Ian Bohen, Don McManus, David Beecroft, Jim Knobeloch, Darren Dalton, Jared Rushton, Jerry Hardin, John Clarke, Alex Meneses, Helene Udy, Gail Strickland, Peter Jason, Sean Moran, J.G. Hertzler, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Jon Cypher, Max Gail, Lloyd Bochner, Tom Poston, J.D. Daniels, Endre Hules, Heath Kizzier, Ben Murphy, Denny Miller, David Shackelford, Denise Crosby, Bibi Besch, George 'Buck' Flower, Victoria Racimo, John Laughlin, Zahn McClarnon, Gregory Sierra, Jackie Debatin, Richard Herd, Spencer Garrett, Carl Ciarfalio, Ashley Jones, Nicholas Pryor, George Furth, Robert Ito, Georgann Johnson, Ping Wu, Carmen Zapata, Tim DeZarn, Matthew Mahaney, Brian Donovan, Steven Ford, Bruce McKinnon, Fred Lerner, Nick Roth, Amzie Strickland, Adrian Sparks (herec, a.z.), Aaron Michael Metchik, Joe Unger, Kent Williams, Dennis Lipscomb, Bob Swain, Frederick Coffin, Joel Brooks, William Newman, Wayne Grace, Stuart Nisbet, Robert Parnell, Ron Yuan, Jack Bannon, E.J. Callahan, John O'Leary, Robert O'Reilly, Allen Cutler, Eve Brenner (herec, a.z.), Jerry Haynes, Zack Martin, Billy L. Sullivan, Charles C. Stevenson Jr., Stephen Rowe, Stacy Keach Sr., Patrick St. Esprit, Gregory Cruz, John Petlock, Olaf Pooley, Tonja Kahlens, Michelle Joyner, Guy Boyd, Fred Applegate, Heidi Kozak Haddad, Henry G. Sanders, Nick Tate, David Tom, Geoffrey Blake, Janna Michaels, Gloria LeRoy, Bruce Mercury, John Bishop, Zachary Browne, Sherry Hursey, Robert Craighead, Pat Skipper, Lisa Rieffel, Bob McCracken, Juney Smith, David Ogden Stiers, Don Dowe, Roy Conrad, Robb Derringer, James Sloyan, Alfre Woodard, Diane Ladd, Colm Meaney, Taylor Nichols, Jane Wyman, Michael Cavanaugh, Andrew Prine, Don Stroud, Kevin J. O'Neill, Larisa Oleynik, Rosemary Murphy, Eric Balfour, Edward Albert, Anne Lockhart, David St. James, Devon Gummersall, Thomas Ian Nicholas, Fionnula Flanagan, Dorian Harewood, Matt Letscher, Ross Malinger, Christopher Masterson, Jerry London, Maxwell Caulfield, Allan Royal, Jerry Jameson, Pamela Kosh, Casper Van Dien, Ivory Ocean, Fred Rogers, Arthur Taxier, Alan Altshuld, Richard Moll, Kathleen Lloyd, Phyllis Coates, Leland Orser, Tracy Fraim, Kaitlin Hopkins, Brien Varady, Tom Hodges, Ann Gibbs, Vince Melocchi, Nick Ramus, Josh Keaton, Lisa Barnes, John Patrick Reger, Michelle C. Bonilla, Richard Gross, Patricia Place, Brian Carpenter, J. Marvin Campbell, Haylie Johnson, Travis Tritt, Matty Liu, Bruce Nozick, Cathy Worthington, Katherine Flynn, Mary Gregory

Seriál sa odohráva v 19. storočí v malom meste Colorado Springs, kam prichádza dr. Michaela Quinnová. V tomto konzervatívnom mestečku, kde je to s predsudkami voči žene, lekárke ešte horšie než v jej rodnom veľkomeste, sa snaží presadiť. Prežíva tu rôzne strasti, radosti, prvýkrát sa stretáva s indiánmi a dokonca si tu spoznáva aj celoživotnú lásku. Sledujeme život, vzťahy ľudí a ich vývoj, čím mi veľa postáv prirástlo k srdcu a prežívala som to s nimi. Aké to bolo náročné byť ženou doktorkou, získať si uznanie a vykonávať to, čo bolo jej túžbou. Ako sa to zmenilo v dnešku ? Taktiež si človek uvedomí ako pokročila medicína a ako dobre, pohodlne sa oproti nim máme a zabúdame byť vďační. Tento seriál som videla už asi šesťkrát a pozrela by som si ho znova ak by som si nepamätala priebeh deja ešte od minula a mala viac času. Zbožňujem tú romantickú, harmonickú, no napriek tomu akčnú atmosféru, ktorá ma vždy uviedla do pohody a ktorú som si plnýmu dúškami vychutnávala. Taktiež dej, výpravu, danú dobu, módu, postavy a herecké dokonalé obsadenie. Chcelo by to vytvoriť ďalšie časti alebo niečo nové podobného rázu. Človek si takmer z každého dielu niečo prínosné odnášal vďaka prepracovanému scenáru, postavám a ich pestrému charakteru. Ktovie či sa niečoho takého kultového ešte dočkáme, alebo tvorba aj naďalej bude len o marketingu (ako na bežiacom páse).(15.12.2018)

Seriál určený dětem. Doktorka Mike řeší nejrůznější životní situace a začne být nám dospělým hříšníkům za pár dílů svým neposkvrněným morálním štítem trochu protivná. Ale děti ji a její rodinu milují. Proč? Jejich svět je ještě rozdělen na dobro a zlo, na bílé a černé. Šedé zóny neexistují. Možná by na světě bylo trochu líp, kdyby nám drobátko tohoto vidění světa zůstalo i v dospělosti.(29.7.2019)

• wosho

Kýčovitý a politicky nevědoucí seriál, jenž romantizuje divoký západ víc, než májovky. Májovky jsou alespoň zábavné staromodní dobrodružné romány, či filmy pro kluky. Ale tato doktorka je maximálně tak pro holky a blbečky. Navíc se snaží namlouvat lidem, že i když se tehdy děli původním obyvatelum Ameriky a černochům špatné věci, většina bílých američanů byla proti, včetně vlády. Blbost!! USA byly, jsou a asi i budou silně rasistickou zemí, kde je většina populace vůči tomu lhostejná a slepá-trošku jako my.(25.6.2007)

Ale hej, videl som zhruba tri série a celkom ma ten romantizujúci pohľad na divoký západ bavil. Postavy mi sadli. Drsniak Sully, krásna a dobrosrdečná Michaela, sympatická trojica detí (akurát ma nasrali, keď vymenili pôvodnú nádhernú predstaviteľku Colleen za druhú herečku, ktorá mi nesedela) a kopa zaujímavých obyvateľov mestečka. Vždycky ma bavilo, keď sa parchant Hank na chvíľu polepšil, aby bol v ďalšom diely znova za totálneho zmrda. Jednotlivé epizódy boli pekným mixom romantiky a drámy s troškou drsnosti. Po čase som seriál prestal pravidelne sledovať, pretože som na to nemal čas a potom som už nemal chuť sa k nemu vrátiť. Ale rozhodne sa jedná o celkom solídny a mierne nadpriemerný seriál. 6/10.(27.5.2020)

Doktorka Quinnová i Sully měli v tomhle seriálu tak silně vyvinutý morální základ a smysl pro čest a spravedlnost, že by i Mirek Dušín a jeho Rychlé Šípy bledli závistí :-) Byl celkem zázrak už jen to, že se vůbec dva takový lidé zvládli potkat, protože byli zaručeně jediní s těmito vlastnostmi v té drsné době. Místy dost naivní, později nekonečné, přesto průměrné....(12.1.2015)

• - Některé lékařské zákroky prezentované v seriálu značně předběhly svou dobu. Například transplantace obličeje, provedená ve třetí řadě, byla ve skutečnosti úspěšně provedena až v roce 2005. (Hermi14)

• - Joe Lando (Sully) během páté série pomýšlel na odchod ze seriálu. (Zephyr01)

• - Režisér seriálu a manžel Jane Seymourové James Keach si v několika epizodách sám zahrál. (Zephyr01)