Doktorka Quinnová (TV seriál)

Dr. Quinn, Medicine Woman

Doktorka Quinnová

Drama / Rodinný / Western

USA, 1993–1998, 114 h 7 min (Minutáž: 43–90 min)

Tvůrci:

Beth Sullivan

Jane Seymour, Joe Lando, Shawn Toovey, Chad Allen, Orson Bean, Erika Flores, William Shockley, Geoffrey Lower, Barbara Babcock, Jessica Bowman, Larry Sellers, Elinor Donahue, Brandon Hammond, Tantoo Cardinal, Patrick Kilpatrick, John Schneider, Brenden Jefferson, Carlos Gómez, Brandon Douglas, Robert Culp, Billy Mayo, Johnny Cash, Geoff Meed, Frank Collison, Gary Grubbs, Gil Birmingham, Blake Gibbons, Willie Nelson, Joseph Ashton, Lorna Raver, Joseph Gordon-Levitt, Ray Walston, Kristin Davis, Holliston Coleman, Ron Melendez, Michael Trucco, Craig Wasson, Paul Sand, Alley Mills, Joseph Sikora, Sean Price McConnell, Tara Subkoff, John Doman, Hal Sparks, Sheryl Lee, George S. Clinton, R.J. Knoll, Charlotte Chatton, Kenny Rogers, Pato Hoffmann, Diane McBain, Verna Bloom, Stephanie Niznik, Christopher Kriesa, Michael Shamus Wiles, Bonnie Morgan, Ben Livingston, Ian Bohen, Don McManus, David Beecroft, Jim Knobeloch, Darren Dalton, Jared Rushton, Jerry Hardin, John Clarke, Alex Meneses, Helene Udy, Gail Strickland, Peter Jason, Sean Moran, J.G. Hertzler, Taylor Sheridan, Thomas Rosales Jr., Jon Cypher, Max Gail, Lloyd Bochner, Tom Poston, J.D. Daniels, Endre Hules, Heath Kizzier, Ben Murphy, Denny Miller, David Shackelford, Denise Crosby, Bibi Besch, George 'Buck' Flower, Victoria Racimo, John Laughlin, Zahn McClarnon, Gregory Sierra, Jackie Debatin, Richard Herd, Spencer Garrett, Carl Ciarfalio, Ashley Jones, Nicholas Pryor, George Furth, Robert Ito, Georgann Johnson, Ping Wu, Carmen Zapata, Tim DeZarn, Matthew Mahaney, Brian Donovan, Steven Ford, Bruce McKinnon, Fred Lerner, Nick Roth, Amzie Strickland, Adrian Sparks (herec, a.z.), Aaron Michael Metchik, Joe Unger, Kent Williams, Dennis Lipscomb, Bob Swain, Frederick Coffin, Joel Brooks, William Newman, Wayne Grace, Stuart Nisbet, Robert Parnell, Ron Yuan, Jack Bannon, E.J. Callahan, John O'Leary, Robert O'Reilly, Allen Cutler, Eve Brenner (herec, a.z.), Jerry Haynes, Zack Martin, Billy L. Sullivan, Charles C. Stevenson Jr., Stephen Rowe, Stacy Keach Sr., Patrick St. Esprit, Gregory Cruz, John Petlock, Olaf Pooley, Tonja Kahlens, Michelle Joyner, Guy Boyd, Fred Applegate, Heidi Kozak Haddad, Henry G. Sanders, Nick Tate, David Tom, Geoffrey Blake, Janna Michaels, Gloria LeRoy, Bruce Mercury, John Bishop, Zachary Browne, Sherry Hursey, Robert Craighead, Pat Skipper, Lisa Rieffel, Bob McCracken, Juney Smith, David Ogden Stiers, Don Dowe, Roy Conrad, Robb Derringer, James Sloyan, Alfre Woodard, Diane Ladd, Colm Meaney, Taylor Nichols, Jane Wyman, Michael Cavanaugh, Andrew Prine, Don Stroud, Kevin J. O'Neill, Larisa Oleynik, Rosemary Murphy, Eric Balfour, Edward Albert, Anne Lockhart, David St. James, Devon Gummersall, Thomas Ian Nicholas, Fionnula Flanagan, Dorian Harewood, Matt Letscher, Ross Malinger, Christopher Masterson, Jerry London, Maxwell Caulfield, Allan Royal, Jerry Jameson, Pamela Kosh, Casper Van Dien, Ivory Ocean, Fred Rogers, Arthur Taxier, Alan Altshuld, Richard Moll, Kathleen Lloyd, Phyllis Coates, Leland Orser, Tracy Fraim, Kaitlin Hopkins, Brien Varady, Tom Hodges, Ann Gibbs, Vince Melocchi, Nick Ramus, Josh Keaton, Lisa Barnes, John Patrick Reger
  • akisha

Spasitelka Quinnová s 24 hodin stejným sladkobolným výrazem v seriálu plném nesympatických postav (hlavně ten rockovej zpěvák) a Sullym. Neříkám, že je to moc špatný, asi se to někomu může líbit, ale mě ne. Navíc opravdu nemusím seriály, kde se jedna postava tak vymyká, je tak neuvěřitelně nevinná a spravedlivá a vždycky všem vyřeší jejich problémy.(12.3.2011)

Ano, je to naivní a idealistický pohled na svět, ale proč ne? V době plné násilí a bezpráví mi každý díl dá naději, že by to šlo, kdyby každý začal u sebe. Native americans byli i bojovníci, ale hlavně to byli moudří lidé, kteří dokázali přežít v pustinách, doslova spjatí s přírodou. Od niích bylo třeba začít s budováním nového světa .Leč nestalo se tak pravděpodobně nikde na světě, snad kromě Nového Zélandu, a teď litujeme všichni. Mozaika lidských vlastností, slabostí, ale i pevných charakterů v městeřčku mne baví, herci jsou skvěle vybraní, talže - ráda se na seriál kdykolií znovu podívám.(16.1.2015)

Mám to městečko na západě ráda. I přesto, že mi doktorka Mike občas svou přehnanou aktivitou leze na nervy a Sully je pochodující nerealistická mužná dokonalost sama. Mám ráda všechny jeho obyvatele, jejich každodenní problémy těla i duše, jejich žabomyší války i ty války velké, např. bolestnou otázku původních indiánských obyvatel. Když se na to dívám dnes, asi 11 let po odvysílání poslední série, mám pocit, jako bych se vracela domů. A to je hrozně fajn...80%.(17.2.2009)

Seriál z Divokého západu stál především na výrazné a skvělé Jane Seymourové, která je od těch dob jednou z mých oblíbených hereček. Je pravda, že to byla v podstatě telenovela přetékající patosem, ale ten seriál měl duši i zajímavé zápletky. K devadesátým létům neodmyslitelně patří a přestože ho již samozřejmě dávno nesleduji, tak jednou za čas neodolám a vždy se rád podívám na to, jak statečná doktorka Mikee zpacifikuje celé Colorado Springs...:)(15.8.2014)

• forsberg

Laskavost a Všeobjímající tolerance doktorky Quinnové, Sullyho, jejich harantíků, Indiánů a dalších spřátelených frakcí začne být po pár dílech lepkavá a otravná jako slimák rozpuštěný v pivu a pevně doufám, že budou žít v tom svém sladkém městečku navěky, protože kdyby umřeli a dostali se do nebe, musel by pánbíček zalézt do pekla a dát si s Luciferem mariáš, aby to vůbec rozdýchal.(27.6.2011)

• - Jim Knobeloch (Jake) je manželem Beth Sullivenové, autorky seriálu. (Zephyr01)

• - Natáčení probíhalo v přírodě v okolí Malibu. (Lynette)

• - Jane Seymour, Joe Lando, Chad Allen a Shawn Toovey projevili zájem o možné pokračování Doktorky Quinnové někdy v budoucnu. Jediný Chad Allen se pak ve filmovém pokračování neobjevil. (peeteno78)