Battlestar Galactica

• USA Battlestar Galactica (více)
USA / Velká Británie, (2004–2009), 61 h 28 min (Minutáž: 42–103 min)

Edward James Olmos, Mary McDonnell, Jamie Bamber, James Callis, Grace Park, Tricia Helfer, Katee Sackhoff, Aaron Douglas, Michael Hogan, Tahmoh Penikett (více)

Série(4) / Epizody(73)

Cyloni byli stvořeni lidmi. Povstali proti nim. Vyvinuli se. Vypadají a cítí jako lidé. Někteří jsou naprogramováni, aby si mysleli, že lidmi jsou. Existují v mnoha kopiích. A mají plán. Vesmírná loď Galactica v čele pronásledované flotily, která se po útoku Cylonů na lidské vesmírné kolonie vydává za novou nadějí a domovem - bájnou 13. kolonií zvanou Země. (berg.12)

Ukko

Jak už jsem zmínil v komentáři ku pilotovi. Velmi podařené: herecké výkony, scénář, atmosféra, hudby, postavy (Adamo a prezidentka rulezZz) no zkrátka takřka vše. Jediná výtka jsou některé vycpávací díly, které opravdu nepotěší, ale je jich poměrně málo, takže cajk. Konečně po letech někdo, (s mozkem v hlavě) kdo dokázal napsat smysluplnou serii. Klóbrc dolů. ()

Movie Gourmet

Neuvěřitelně chytlavý sci-fi seriál, který si mě získal. Je kvalitně natočený, ale před mým nejoblíbenějším sci-fi seriálem Star Trek Voyagerem jej upřednostňovat nebudu. Zde mě u seriálu drží hlavně dějová linie, kdy stále čekám na rozuzlení a zajímá mě, jak to celé může jen skončit, kdežto u Voyageru jsem si mohl vychutnávat i skvělé herecké výkony. Zde nás zaujme, co se herectví a charizmatu týče hlavně Edward James Olmos a Mary McDonell a co se sex-appealu týče hlavně herečka Tricia Helfer za asistence Lucy "Xeny" Lawless. Samozřejmě, že si oblíbíte postupně i další herce, ale tyto přednostně bych "vyzvedl". Verdikt: 4* a 80 %. ()

Cement73

Tento seriál je to najlepšie, čo som kedykoľvek videl... Jednoducho úžasné. Minimálne zaváhania v príbehu, výborne zahrané, skvelá hudba, perfektná dejová línia... Povinná jazda pre každého fanúšika Sci-Fi. 100% bez zaváhania. ()

Frederika

Subjektivně nejlepší scifi seriál, který jsem doposud viděla. Jakto? Protože jsem si ho celý dala dvakrát a i napodruhé mě naprosto dostal. Protože ten svět a ty postavy nechcete po dokoukání opustit a máte pocit, jakobyste s koncem seriálu přicházeli o své přátele a známé. Protože se nebojí řešit různá témata od politiky, přes spravedlnost, náboženství, vztahy až po demokraicii. Protože má skvělé herce a výborné dialogy, protože si některé postavy zamilujete a jiné se vám budou hnusit. Protože BSG je seriál chytrý, napínavý, dobře natočený. A klidně si ho dám potřetí. ()

maty39

Asi suveréně to nejlepší, co ve sci-fi seriálové tvorbě kdy vzniklo. Samozřejmě, že některé díly jsou lepší a některé horší. Osobně si vzpomínam na dva horší, které i tak byly za 4 hvězdy. Některé díly jsou ale vysloveně geniální. Třeba epizoda Scar (Jizva), kdy lidé potřebují těžit důležité suroviny v pásu asteroidů. Tam nemůžou být pod ochranou Battlestarů a tak je musí hlídat stíhačky. Cyloni zde mají samozřejmě své zastoupení. Jedním z nich je i děsivý stíhač, kterému všichni říkají Jizva, podle.. (koukněte a uvidíte). Každopádně excelentní seriál odlišující se naprosto od všeho, co vzniklo doposud. Děj se převážně zaměřuje na lidi tvořící posádku a nenabízí je jen jako chrabré hrdiny jako Star Trek a SG, ale jako obyčejné lidi. Dokáží se spolu pohádat, porvat, chlastají, mluví sprostě, nenávidí se, podvádí se (a to i hlavní postavy, co mají být kladné). Akorát kapitánův syn se chová malinko jako skautík (ne vždy, taky si slízne svoje). Cyloni zde nejsou bráni jako absolutní zlo, ale jako děti lidstva, které se snaží vyrovnat svým stvořitelů a na rozdíl od zde prezentovaného lidstva věří v jediného boha a ne v několik, jako kolonisté. Jedinou výhradu mám ke konci druhé série (konkrétně druhá část posledního dílu), kdy se děj řítí najednou z ničeho nic mílovými kroky a my se posouváme o celý rok v ději. Sice to připravuje vcelku zajímavou zápletku pro třetí sérii, ale po pravdě řečeno mám strach, kam tento seriál směřuje. ()

tom.cube

Seriál, s kterým jsem prožil pět krásných let s tunou propocených triček a posmrkaných kapesníků. Seriál, který dává facku všem StarGatům i Star Trekům. Žádná zidealizovaná budoucnost, žádné sterilní, absolutně kladné postavy, žádné paprskomety ani teleporty. Seriál, ve kterém umírají kladné postavy. Seriál, který posunul pojmy hudba a atmosféra na absolutní úroveň. Seriál, který reaguje na aktuální globálně-politická a morální témata. Seriál, který je skutečný, lidský a do puntíku promyšlený. Seriál, který skončil na svém vrcholu. To je BSG! ()

Simgal

Musím se přiznat, že o tomto seriálu jsem něvěděl vůbec nic. Začal jsem se tedy na něj dívat s čistou hlavou a naprosto mě to pohltilo. Sci-fi je můj oblíbený žánr a toto je navíc něco, co se jen tak nevidí. Oproti takovým světům jako například Starwars, Startrek nebo Stargate, nám toto sci-fi ukazuje vesmír obydlený jen lidmi (a jejich výtvory). Žádné lasery, štíty, mimozemšťani ani žádné nadpřirozené schopnosti. Je to to nejrealističtější sci-fi jaké jsem kdy viděl. Samotný příběh je skvělý - putování zbytku lidstva při hledání nového domova. Nepřátelé nejsou ukázáni jen jako hloupé vraždící stroje. Mají své vlastní zásady a pocity. Výběr herců je skvělý. Postavy potkávají časté zvraty a každý sympaťák se může občas projevit jako zloduch a naopak (u mě je vyjímka dr. Baltar - ten mi nebyl sympatický nikdy). Hudba je zde jako jedno z největších kladů a vizuální efekty jsou na velice dobré úrovni. Obvzlášť bitvy jsem si přímo užíval. Mají v sobě nádech klasických námořních a ponorkových bitev. Batllestar Galactica je skvělý seriál a pro milovníky sci-fi je to jasná volba. *** Po opětovném shlédnutí musím jít s hodnocením o jednu hvězdu dolů. Mám k tomu několik důvodů, například poslední série mi přijde přeplácaná různýma zvratama a celkově je postavená na hlavu. Co mi ale vadilo nejvíc bylo, co dokázali tvůrci udělat s vývojem postav. Některé jakoby uplně zapoměly, jak se chovaly celý seriál a otočily jestli ne o 180 stupňů, tak minimálně o 90. *** ()

Const.ex

Seriál, který trůní na špici řebříčku seriálové tvorby. Battlestar Galactica dokázala, že je možné aby se seriál dokázal kvalitou srovnat se špičkovou filmovou tvorbou a nepůsobil roztahaně a časem rozbředle (jak se to přihodilo Ztraceným). Děj ač není ve své kostře ničím originální (prosté hledání cesty k vysněnému domovu), efektně nabaluje na základní linii příběhy všech možných žánrů. Dějem se proplétá fylozofie, náboženství, politika, válka, láska, nenávist, rozpory a porozumění mezi dvěma odlišnámi rasami a mnoho dalších.. Nic zde není jen černé a bíle.. z bombového atentátníka se může stát politik jako i z pilota viperu, ze zrádce se může stát spojenec a ze člověka se může stát k jeho překvapení dokonalý stroj a ze stroje.. se může stát více člověk než z člověka samotného.. -- Herecké výkony jsou na seriál nebývale kvalitní a různorodost postav dává každému možnost, vybrat si svého favorita. Na palubách vesmírných lodí nejdete celou škálu charakterů, které se postupem času vyvíjejí a mění. A na druhé straně Cylony. kteří se postupem času lidem podobají více než by si přáli.. a nebo je to to co si doopravdy přejí? Slvěle zvládnutá jak režije tak i převážně ruční kamera převzatá z kultovního Firefly (roztřesenost a zoomování i při digitálně-trikových pasážích dodává na autenticitě). Vystřídání Richarda Gibbse, který sice přispěl s výborným Theme songem a dal seriálu vyhranění zvuková stil, Bearem McCrearym byl také skvělý tah, který posunul seriál do závratnějších výšin. Bear McCreary dodal do hudebního podkresu skvělé symfonické pasáže, které zaslouží opakovaný poslech. -- Po třech řadách a půlce čtvrté seriál neztratil nic ze své kvality. Ba naopak je díl od dílu lepší. Nezbývá nic méně než se těšit na druhou polovinu čtvrté řady... po shlédnutí druhé půlky bych nejraději přidal k hodnocení ještě šestou hvězdičku!!! Zvláště finální, hodinu a půl trvající, epizoda je nářez!! Kruh se uzavřel a nezbývá než začít koukat opět od začátku.. protože všechno se již stalo a stane se to znovu. ()

Lucillle

No docela dobrá podívaná, ale pro moji ateistickou duši příliš nábožensky zfanatizované, navíc ještě přepolitizované a spousta hluchých míst a prázdných dílů. Sympatický je, že Cyloni nejsou žádný terminátoři, stačí jeden dobře mířenej tříštivej náboj a jsou tuhý, což je fajn. Prezidentka je děsná můra a blondýna a Baltar jsou teda dvojka magorů k pohledání. ()

Illy

Seriál který mě nadchnul. Asi mi nikdy 44 minut neuteklo rychleji a příjemněji. Efektně natočené, velmi dobře vykreslené postavy a dějový spád dávají dohromady zábavu s velkým Z. ()

LucyW.

Hodnotím po jedné a půl série a jestli v budoucnu hodnocení změním, můžu jen dolů. V podstatě souhlasím s Malarkeym, jen s tím rozdílem, že mě postavy zaujaly. Zvlášť přelom sérii mi přišel utahaný, některé věci se prostě řeší pořád dokola (zvlášť Šestka s tím svým pánbíčkářstvím mi po třetím G.B. pochybuje=>G.B. prozře, začala lézt na nervy) a jiné podstatné věci nikoho nezajímají (SPOILER: Proč Sharon, když tak spolupracuje, neřekla, jak vypadají ostatní Cyloni? Protože se jí nikdo neptal. KONEC SPOILERU) A pak tam je pár šílených logických chyb, které mě dost rozčilují. Nechci se moc rozepisovat, ale namátkou: Kdo sestavil průzkumný výsadek skládající se (mimo Baltara a zdravotnice) ze dvou důstojníků a tří poddůstojníků letectva(01x12-13)? Proč zajatce vyslýchá ten, kdo má zrovna volné odpoledne (a nulové vzdělání v dané oblasti, 01x8, 11)? SPOILER: O "profesionalitě" výslechu Cylonů podle admirálky Cainové ani nemluvě. Apropos, odkdy Sharon nikdo nehlídal, že si tam z Pegasa přišli a odešli, aniž se to Adama vůbec dozvěděl? KONEC SPOILERU Dojem realističnosti sice podtrhuje "dokumentární" kamera a "neprofesionální" svícení, ale tak trochu zůstává při formě, co se týče propracovanosti a logického fungovámí světa, je na tom třeba Babylon 5 lépe. I v náboženském motivu mi příjde BSG trochu povrchní. Třeba víra v jednoho boha je oproti polytheismu individuální, ale tady naopak jsou lidé individualisté a Cyloni mají kolektivní myšlení... Přesto všechno mám Galacticu ráda a mám v plánu ji dodívat ("Já mám plán, tajnej plán...":-)). Taky je tam skvělá hudba, herecké obsazení, uniformy, lokace a tak vůbec. UPDATE1Jsem na začátku čtvrté ředy a můj názor se nezměnil až na to, že se mi zdá, že se musím ještě jednou vyjádřit, že mám BSG fakt ráda. Nezvedá mi žluč tak, jak se zdá z předchozích formulací. UPDATE2Takže, podle mé definice bych teď měla dát pět hvězdiček, protože jsem BSG úspěšně dokoukala. Jenomže potom si vzpomenu na Kobol a prostě nemůžu... Já bych fakt ráda, ale v tom seriálu je několik, no, nápadných logických mezer. UPDATE3 A stejně je to opsanej Čapek ;-) ()

vozihnoj

Od doby co jsem si tento neskutečný seriál pustil mi trvalo jen pár týdnů, abych shlédl všechny 4 série (pravda, znamenalo to posunutí jakéhokoliv života na vedlejší kolej,ale to jinak ani nešlo). Pravda, že od 3. série se dá zaznamenat propad akce,napětí a (což mě osobně mrzí nejvíc) vtípků Starbuck. Navzdory tomuto, ale kvalita neklesá a BSG rozhodně nenudí. Vše směřuje k závěrečnému souboji, který jako by převzal všechnu akci a napětí, kterých se v předešlých epizodách nedostávalo. A na to si rozhodně sotjí počkat. BSG se pro mne zapsala jako jeden z nej sci-fi seriálů všech dob. ()

JM87

Tak po třech měsících jsem to viděl všechny 4 serie a musím vzdát holt tvůrcům, protože málo kdo ví, kdy má skončit. Ač se mi bude stýskat, tak konec byl rozhodně důstojnej. Co mi vadilo a co ubralo na jedné hvězdičce byly za prve ty pseudoromantický sceny, který se tam prostě nehodily, 2/ na vesmírný scifi špatný efekty a za třetí někdy trošku zdlouhavej nudnej děj. Jinak 4tá serie byla jednoznačně nejlepší. Takže uroníme slzičku a zapomeneme. So say we all ! :) ()

Blue.Shark

Neuvěřitelně skvělý seriál, na který budu vzpomínat snad do smrti. Pomalý rozjezd mi moc neseděl, ale nakonec se to tak rozjelo, že jsem si musel držet klobouk. Tenhle seriál se vyznačuje tím, že téměř žádná postava není stabilně na straně "dobra" nebo "zla". Postavy působí tak, že jsou skuteční lidé, co prostě někdy udělají dobré a někdy špatné rozhodnutí. S tím jsem se ještě nikde jinde nesetkal. O kvalitě herců se nedá nijak spekulovat, protože jsou prostě všichni skvělí a přirostli mi k srdci. Spousta lidí na tento seriál zanevřela právě kvůli jeho pomalému rozjezdu, ale také proto, že z toho nekouká Hvězdná Brána, kde se každý díl něco stane a ten samý díl se to vyřeší. Takoví lidé jsou pro mě barbaři a vůbec nepochopili myšlenku seriálu a ani to, že tenhle exemplář je prostě jiný. Celý seriál se snaží předat jakési poselství, nad kterým jsem musel přemýšlet asi tak měsíc a ani tak jsem se nedobral závěrečného vysvětlení. Pět hvězdiček nestačí, toto je "Pan Seriál". So say we all... (Ps.: Scéna se Starbuck, jak hraje na piáno, se stala málem mojí poslední, protože jsem při ní téměř na dvě minuty zapomněl dýchat. Doteď mi vstávají vlasy na hlavě, když slyším tu melodii. What the frak?! That's the song!) Edit 2019: Ano, ani po druhém zhlédnutí neztratila Battlestar Galactica nic ze svého kouzla. Postavy se vyvíjejí, všechno je uvěřitelné a inteligentně do sebe zapadá, Col. Tigh furt chlastá. Tenhle seriál je perla mezi seriály, kterou by zhltnul i řadový divák, avšak kvůli názvu se k tomu nikdy nedostane. Jen jsem ho zmínil a vysloužil jsem si pohoršené pohledy. ()

Vitaminy

U tohoto seriálu se mi potvrdilo - NEDEJ NA PRVNÍ DOJEM. První sc-fi seriál, který mně vyvolal otázku zda se dá něco srovnávat s mojí srdcovkou - SG1. ()

Patrac999

Dobře zpracovaný a zábavný seriál, který ale doplácí na obrovskou délku (v 2. a 3. sérii je příběhových maximálně 6 dílů). I když filozofování není v malé míře na škodu, tak tady to autoři opravdu přehnali a hlavní hrdinové spekulují, jestli je morální vraždit cylony i když oni vyvraždili prakticky celou lidskou populaci, a o podobných blbostech, takže hlavně ve 3. sérii se začíná člověk nudit. Naštěstí už je konec lepší, takže 75% ()

TheGunner

Úžasnej seriál, kterej se dost liší od ostatních sci-fi seriálů. Postavy sice nejsou nikterak zvlášť charismatické, nicméně postupná transformace klaďasů v záporáky a obráceně to (spolu se skvělou zápletkou a dějem) naplno vynahrazuje. ()

Zemřel herec Dean Stockwell

18.09.2019

Drsné holky pro Expendables v sukních

Drsné holky pro Expendables v sukních

09.10.2012

Zpočátku zněly plány studia Lionsgate natočit jakési „ženské Expendables“ jen jako součást kampaně před uvedením druhé mise legendárních vysloužilců. Všechno ale nasvědčuje tomu, že se filmu opravdu… (více)

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

Příběh rytíře na televizních obrazovkách

24.09.2012

To samozřejmě neznamená, že bychom upozorňovali na další reprízu oblíbeného filmu, který v roce 2001 pomohl katapultovat Heatha Ledgera ke slávě. Televizní stanice ABC spojila síly se Sony Pictures a… (více)