Reklama

Reklama

Muž z oceli

  • USA Man of Steel (více)
Trailer 1
USA / Kanada / Velká Británie, 2013, 143 min

Ve vzdálené galaxii se nachází planeta Krypton, která se kvůli vyčerpání přírodních zdrojů ocitá na pokraji záhuby. Jor-El věří, že jedinou nadějí pro jeho lid je najít jinou vhodnou planetu k životu. Vysílá svého novorozeného syna Kal-Ela na planetu Zemi. Generál Zod se domnívá, že za zkázu planety je zodpovědná vláda, a rozhodne se převzít kontrolu. Poté zabije Jor-Ela a je i se spolupachateli uvězněn ve vesmírném žaláři. Zod přísahá, že Jor-Elova syna jednoho dne najde a pomstí se. Na Zemi se Kala ujmou manželé Kentovi, kteří mu dají jméno Clark. Už jako malý chlapec si Clark připadal jiný. Jeho zvláštní schopnosti ho děsily, nerozuměl jim a snažil se je před svým okolím skrývat. Když se od svých rodičů dozví, že pochází z jiné planety, jeho život mu konečně začne dávat smysl. Planeta Země mu poskytla domov, nyní je tedy na něm, aby Zemi a její obyvatele ochránil. Clark pozmění svůj vzhled a vydává se do Metropolisu, kde jako Clark Kent nastupuje do redakce Daily Planet a mění se v anonymního zachránce lidských životů. Jediný, kdo pozná Clarkovo tajemství, je jeho láska Lois. (TV Nova)

(více)

Diskuze

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Watchmen pro ty co neumějí číst ... Po umělecké stránce si zaslouží 5* ... ale já všechno hodnotím podle mého vlastního zaujatého názoru tzv. hodnotím filmy podle toho jak se mi líbily a hlavně jak mě bavily né kvůli jejich umělecké stránce.. takže Watchmen jenom 2* :-)

 

Jinak je to velmi kvalitní film ... ale mě to prostě nezaujalo a nebavilo víc než za 2 hvězdičky .. Ono se na csfd nedá hodnotit moc po umělecké stránce protože každej film je uměleckej a dobrej v něčem jiným a špatnej taky v něčem jiným.. Tak prostě dávám hvězdy podle toho jak mě to bavilo .. a jak moc se mi to líbilo .. To sem taky napsal do komentáře k Watchmenům ... že si zaslouží 5 hvězdiček po umělecké stránce ;))

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Mluvím o soubojových efektech ...  který sou u spartaka mnohem lepší ...než v 300 (viděls vůbec spartaka ??? mluvíme o tom seriálu mimochodem ) ...

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Nejvíc mě asi zklamal ten příběh ... protože sem fakt čekal něco víc .. než vypravěč plus pár monologů .. a víc nic .. oni ty souboje nejsou špatný jen protě nedosahujou té úrovně jakou má spartakus .. sou méně zábavné s horšími efekty atd... ten vizuál dobrý ale vážně střídá jen 2 barvi .. no a jak jsem byl zklamanej z toho příběhu ... tak se to svezlo všechno stím .. On to není španý film jen má hroznej příběh a scénář nemohl mít víc než 15 stránek a některý scény sou vyloženě prodlužovány ničím (to leonidovo 5ti minutový klečení..kde sem čekal že se třeba všichni rozběhnou proti nim a oni je postřílí šípy a né že hodí šíp a zůstane klečet a čekat na smrt ) ..Vzhledem k tomu že sem obě dvě ty legendární scény(this is sparta a vytlačení z útesu) znal z jiných verzí v jiných filmech a parodiích kde mi prostě přišli lépe vykreslené než v tomhle filmu..Nebyla tam prostě žádná scéna ze který bych si fakt sednul na zadek a co by dosahovala aspon trošku toho jak je film popisovanej ..Můj problém prostě bylo moc velký očekávání..podruhy se však na to dívat nebudu... možná bych tomu dal i 2 hvězdičky ale ty sem dal watchmenům(Po umělecké stránce si zaslouží 5* ... ale já všechno hodnotím podle mého vlastního zaujatého názoru tzv. hodnotím filmy podle toho jak se mi líbily a jak mě bavily né kvůli jejich umělecké stránce.. takže Watchmen jenom 2* :-)).. a ty byli několika násobně kvalitnější než tenhle film.

(Já jen že sem o tom teď ještě chvilku přemýšlel)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

Tak to si dovoluji velmi silně nesouhlasit ! Spartakus po příběhové stránce sice není taky kdo ví co ... ale rozhodně lepší než tohle .. ano 300 je vyprávěno stylem legendy je tam vypravěč co v podstatě vypráví legendu .. je tam pár monologů a rádoby drsných proslovů ... avšak co se týče soubojů nebyl tu jediný co by dosahoval úrovní jakéhokoliv souboje ze spartaka .. absolutně postrádali dynamiku a spomalovačky tu spíše rušily než aby byli efektní .. já jsem se na ten film podíval potom co spartakus skončil a chtěl jsem ještě nějakou nálož těch soubojů ... ale tohle fakt ani pokolena nesahá spartakovy né jenom že mě to zklamalo po příběhové stránce ale taky ten vizuál střídal jen 2 barvi a souboje byli tak 5krát horší než u spartaka... Kdyby nebylo těch pár monologů a celkem dobré poslední scény (hlavně ten monolog .. že sparta povstane atd.. jinak o jak lenidas zemřel sem si říkal wtf.. 5 minut klečí a čeká se jak kdyby se mělo stát něco moc extra a on si hodí oštěpem a to je celý... )Na to jak tenhle film všichni vychvalovaly a jak se o něm mluví jako o legendě .. prostě ne..  kdyby nebylo pár efektům a těm dvou až 3 dobrým scénám nedám tomu ani tu jednu hvězdičku .. fakt sem byl hrozně zklamanej...

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

GigaPudding

oni ty souboje téměř žádný zpomalovačky tam nebyli a když už tak nebyli vůbec hezky natočený ostatně tedy můj komentář na 300...

Čekal jsem něco zajímavého... ale příběh je naprostá pitomost ... Čekal jsem že alespoň ty bitvy za něco stát budou ... něco ve stylu Spartaka (ten seriál)když spartaka k tomuto filmu tak často přirovnávají... avšak souboje nezajimávý bez větších effektů a dynamiky ... absolutně se nevyrovnají žádnému ze spartaka ... a příběhově je spartakus vyloženě skvost oproti tomuhle .. někdo může namítat že spartakus vzniknul o 4 roky později a že to už byli lepší efekty a tak ...jo ale spartakus je televizní seriál s omezeným rozpočtem a né kinofilm s rozpočtem 65milionů $ ;) .. Scénař tohoto filmu mi přijde vyloženě napsaný na 15 stránek a to nekecám víc toho fakt nebude ... a lákají na zajimavý vizuál .. no to je asi tak všechno co tenhle film má .. a i ten vizuál střídá jen 2 barvi .. zlatou a tmavě modrou :( ... Nechápu jak to může být tak nadhodnocené ... Pokud chcete vidět něco co stojí za shlédnutí tak si pusťte Spartaka a né tenhle film co se nějakým nedopatřením stal Legendou ... 10% za tu zlatou a modrou barvičku ;) jenž byla "revoluční" pro digital dalších filmů a za dnes již legendární 2 scény a to jak vojáky tlačí z toho útesu .. a scénu This is Sparta!... PS: když je parodie na tento film lepší a koukatelnější než tohle ... a dokonce po scénáristické stránce mnohem lepší .. tak je něco asi kur*a špatně ;)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Seejey8

Je je to fakt dobrej film sám sem ho viděl 4krát :D .. taky pro mě bylo trošku zklamání že to nebylo jak ty první treasery a trailery .. ale jak se stím člověk vyrovná je to neskutečná řežba :D

Seejey8

Seejey8 (hodnocení, recenze)

dragon94

Tak to je možný, toho střihu sem si popravdě nevšiml, celá ta akční sekvence ve vzduchu je celkem zběsilá.

 

Jinak těch suprovejch hlášek je spousta :D

třeba

 

"If you love these people so much, you can mourn for them." (ještě s tou hudbou a se zklamáním Zoda v Supermanovi)

"Every action I take, no matter how violent or how cruel, is for the greater good..of my people. But i have no people."

"Youre a monster, Zod. And im gonna stop you."

 

Poprvé mě ten film trochu zklamal, protože sem se na něj těšil už od prvního teaseru z Comic-conu a byl sem hrozně v hajpu, ale čím víckrát ho vidim, tim se mi líbí víc :D bomba neskutečná

na příspěvěk reagoval dragon94

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Litsarch

No to jo :D ... ikdyž teda 300vka byla pro mě asi největší filmové zklamání co sem kdy viděl .. protože sem se těšil na souboje typu Spartakus (ten seriál ...když už se to kněmu tak moc přirovnávalo) a nakonec fakt nic moc a scénář napsanej na 20ti stránkách (ona ta parodie byla mnohem lepší zábavnější a koukatelnější ... a to už o něčem svěčí)..  ale konrétně tahle hláška a scéna jak vyjáky vytlačujou vojáky z toho útesu se stalo fakt legendární :D

na příspěvěk reagoval GigaPudding

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Je to fakt dobrá hláška ale když ji porovnám třeba s "We will destroy Gotham" a nebo "When gotham is ashes.. then you have my permission to die" nebo "Why didn't you just kill me?...Your Punishment Must Be More Severe" ...  tak už tako dobrá zase není ... ovšem je to nejlepší hláška z celýho Muže z oceli ,,, :D

na příspěvěk reagoval Litsarch, Seejey8

 (hodnocení, recenze)

Myslím, že hláška "I will find him" bude populární jako "Why so serious" :D:D:D

na příspěvěk reagoval dragon94

Uživatel blazekhonza smazal svůj příspěvek.

Uživatel Anarvin smazal svůj příspěvek.

Litsarch

Litsarch (hodnocení, recenze)

voliminal

S těma dialogama pravda, nicméně to naprosto vynahrazuje věta "I will find him!". Podání Michaela Shannona mě až zarazilo do kino sedačky.

voliminal

voliminal (hodnocení, recenze)

Ultra nářez...koukám, že reakce na MoS jsou dost rozporuplné...pro někoho toho úžasu bylo asi až moc,scénář byl samozřejmě slabý, oproti sérii temného rytíře mi v hlavě neutkvěl žádný dialog, který za moc stál, ale jinak jsem byl spokojenej a Supermanovi se dostalo konečně takového zpracování jakého si zaslouží...Vím, že bylo řečeno, že se kryptonit v sérii neobjeví, ale mě by tam nevadil, pod podmínkou, že by supermana neoslaboval svým zářením, ale pouze, že by to byl materiál, který supermana může zranit, Luthor ( pokud by byl v druhém díle) by si jím vyzbrojil svůj suit a dal by supermanovi co proto :-) ...

na příspěvěk reagoval Litsarch

PREYxxxMAC

PREYxxxMAC (hodnocení, recenze)

Neskutočný zážitok. Superman ožil pod réžiou Zacka Snydera.skvelé hereké obsadenie,skvelé efekty,dej. super.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

žánrově tak jak to bereš tak ne .. ale Superman je scifi o mimozemšťanovy se superschopnostmi .... a batman je přece jenom akční thriler... Takže sou ty filmy i ty postavy o úplně něčem jiným proto se to nedá srovnávat ... je to jak jabka a hrušky .. každej má své kvality a zápory v něčem jiným... To prostě nejde moc srovnávat .. můžeme maximálně říct kterej z těch dvou se nám osobně více líbí ... ale to je tak celý ...

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

Seejey8

No já si to teďka projížděl v té nové verzi kinoripu  (v kině sem na tom byl dvakrát) ... a tam je vidět že možná supermana strhl někam ale pak je tam střih .. a jde vidět jak zod letí a nemůže se zastavit ( jak kdyby ho prostě superman praštil ) a on se zachytává o ten satelit díky němu se zastavuje ( a neletí dál do vesmíru) pak hodí satelit na supermana a pak ho ztáhne zpátky na zem ... Takže to tam úplně přesně vidět není jestli se ho pokoušel dostat pryč nebo ne ... stejně to nemění nic na faktu že ty budovy byli prázdný.

dragon94

dragon94 (hodnocení, recenze)

TheDarKnig

No on spíš myslel to co sem psal dávno i já ..že se to nedá srovnávat .. Detektiv a Superčlověk ... oba filmy jsou žánrově jiný a oba filmy nebo obě postavy maj svý kvality i zápory na jiných místech ....
Já to psal v čistě svém vlastním neobjektivním názoru(tím myslím že kdybych si mohl vybrat jen jeden z těchto filmů tak se rači podívám na TDKR než na MOS).... (TDK je sice super film .. ale mě se TDKR líbí víc .. už jen z důvodu že je tam batman víc v akci ... ony ty souboje v TDK nejsou nic moc to už Batman Begins měl lepší... Two-face sejmul jakoby nic prostě jen po něm skočil... a Jokera v tom finále taky sejmul celkem snadno ...kdežto v TDKR mu Bane dává fakt zabrat)

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Související novinky

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce

12.07.2023

Režisér James Gunn pokračuje v obsazování svého nadcházejícího snímku Superman: Legacy, v němž si hlavní role zahrají nedávno oznámení David Corenswet a Rachel Brosnahan. Ve filmu, jenž má sloužit… (více)

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

Snyderovo obří sci-fi dostane eRkové verze

24.03.2023

Režisér Zack Snyder plánuje pro svoji obří fanouškovskou základnu koncem dubna třídenní speciální událost, na které promítne svoji komiksovou trilogii Muž z oceli, Batman vs. Superman a Liga… (více)

Gunn začíná čistku DC filmů

Gunn začíná čistku DC filmů

08.12.2022

James Gunn a producent Peter Safran byli nedávno vybráni jako noví šéfové rebrandovaného DC Studios pod studiem Warner Bros. Discovery a jeho ředitelem Davidem Zaslavem. Gunn, který před pár dny… (více)

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

Nový šéf Warnerů by chtěl více Pottera

04.11.2022

Studio Warner Bros. Discovery čerstvě oznamovalo čísla za třetí kvartál a podle očekávání to není žádná hitparáda. I proto se musel před investory poměrně rychle ujmout slova nový šéf společnosti… (více)

Reklama

Reklama