V každém z nás dříme superhrdina a k jeho probuzení stačí jen trocha magie. V případě Billyho Batsona (Asher Angel) stačí zvolat jediné slovo – SHAZAM! – a tento velkoměstem protřelý čtrnáctiletý chlapec v pěstounské péči se zásluhou starého kouzelníka změní v dospělého superhrdinu Shazama (Zachary Levi). Shazam s dokonalým tělem s vyrýsovanými svaly si však uchovává duši dítěte a v dospělé verzi se pouští do všeho, co by dělal každý teenager, kdyby byl obdařen superschopnostmi: užíval si je! Umí létat? Má rentgenové vidění? Dokáže rukama vrhat blesky? Dokáže se vyhnout zkoušce ze sociologie? Shazam se vydává otestovat hranice svých schopností s radostnou bezstarostností dítěte. Ale své schopnosti bude muset zvládnout rychle, aby mohl bojovat se smrtícími silami zla ovládanými Dr. Thaddeusem Sivanou (Mark Strong). (Vertical Entertainment)

VasaX

Filmová stáj DC to zkouší jinak - cílí na mladší publikum a veselé taškařice skoro po vzoru Marvel CU. A já musím říct, že se mi to líbilo, bylo to veselé, fajn a oddechové. Žádná větší aspirace se čekat nedala, takže dvojrozměrné postavy s prostou motivací, jednoduché dějové linky, které jsou jedna pro druhou a pro přehlednost se nenáročně zaplétají do té hlavní ještě před finále, mě nepřekvapily. Bohužel hlavní hrdina překvapil tím, jak těžko se mi pro něj hledaly sympatie, hůře jak pro jeho superhrdinné alter ego Shazama. K ne tak sympatickému hrdinovi se přidává ještě otravný "sidekick", takže díky bohu za Marka Stronga a jeho padoucha, kterého se dalo sledovat. Takže za mě OK oddechová záležitost, ale doufám, že tímhle směrem se nevydá DC-CU dlouhodobě (tedy kromě toho CGI, které konečně v jednom DC filmu nebilo tolik do očí). ()

lykan9

Shazam! je velmi milým překvapením a při sledování tohoto filmu jsem měl spíše pocit, že je z dílny Marvel než DC. Jakoby tvůrci konečně pochopili, že tlačení na pilu nikam nevede a že přistupovat k natáčení filmu je mnohem lepší volněji. Film je vtipný a zároveň napínavý. Dokonce mi ani nevadili dětští herci, kteří nijak nepřehrávali a nebyli přehnaně ukňouraní. Pokud s tímto přístupem budou tvůrci pokračovat, tak se můžeme konečně těšit i na dobré filmy i s hrdiny vesmíru DC. ()

Timak

Tak jestli fanboys DC pořád říkají, jak Marvel dělá omalovánky pro děti, tak doufám, že se na Shazama podívali velmi dobře a dost by mě zajímalo, co o něm řeknou. Protože tohle je parodie na všechno, co Marvel/Fox zatím udělali. Není to špatné, ale velkou díru do světa to neudělá. ()

VanTom

Už mám těch "originů" asi dost, tahle komiksová pohádka (čaroděj, jeho šampión, antická supersíla) pro mladší publikum mě dvakrát neoslovila. Hlavní hrdina se 3/4 filmu chová jako nevděčný, lehkomyslný, otravný kluk (ehm, on jím také přímo je), jehož "trauma" z hledání rodiny tu figuruje tak nějak navíc. Pobaví kreace Zachary Leviho, který si svého "14letého" superhrdinu fakt dává a vtipkuje o106, aby mu vítr z plachet vzala dlouhá fackovaná na závěr, mísící sterilní poletující akci s infantilní komedií 3x křečovitěji, než libovolná marvelovka. ()

Sany33

Shazam! sa aj napriek niekoľkým neduhom vydaril. Je vtipný, má príjemnú vianočnú atmosféru a dokáže tiež dojať rodinnými scénami. Bohužiaľ, nahrnie sa na neho mnoho ľudí, pre ktorých nie je úplne určený. Bude im pripadať príliš detinský, prepálený a naivný. Pred návštevou kina ti odporúčam preladiť si zmýšľanie niekam na začiatok tínedžerského veku. Ušetríš si tak mnoho prevrátení očami aj facepalmov. No ak sa dokážeš správne naladiť, čaká ťa nadpriemerné detské dobrodružstvo s príliš veľkorysou minutážou. 70% ()

Bad Guy

Po Aquamanovi DC může slavit další vítězství... konečně už nejedou honbu za týmovkami a jejich další sólovka Shazam se opravdu povedla. Kombinace vážnosti a humoru tady funguje na jedničku. Těžko bych to přirovnával k jakémukoliv filmu z univerza DC. Dělají to po svém a dělají si i srandu ze sebe samotných. Za mě naprostá spokojenost a příjemné překvapení! ()

dragon94

Druhý nejhorší DCEU film hned po Justice League? Určitě! Shazam! je film, který mohl být takovým DC Deadpoolem pro děti. Bohužel se tak nestalo. Rozhodně to nebyla chyba herců, kteří byli celkem v pořádku. Obzvlášť pak Zachary Levi je ve své roli fantastický. Dokonce bych, ani neřekl, že to byla chyba vtipů a vtipných sekvencí, protože obzvlášť v první polovině filmu jsem si vtipy opravdu užíval a několikrát se i hlasitě zasmál. To v čem Shazam! však naprosto selhává je příšerná režie a s tím související absolutně nevybalancované tempo filmu. Všechny scény se záporákem jsou příšerné, a to už od samotného začátku filmu, kde se nás režisér rozhodl oslepit několika dlouhými zářivě bílými přechody. Některé scény s ním jsou úplně mimo. A to jak příběhově, logicky nebo žánrově. Navíc se zde nachází opravdu dost scén, které by neměli být dětem přístupné. Abych film jenom nehateoval, musím uznat, že film dobře šlape ve scénách, ve kterých se Shazam učí používat svoje schopnosti. Stejně jako některé vtipy nebo vtipné scény, jsou fakt super a velmi dost jsem se u nich bavil. Bohužel tempo filmu je, obzvláště v druhé polovině filmu, velmi nevyvážené. Sotva se scéna rozjede, ihned zpomalý buď kvůli nějakému vtipu, nebo bůh ví proč. Všechny tyto problémi gradují v jednom z nejdebilněji střiženým a nejvíce nezajímavým finále, co jsem kdy viděl. Abych to vysvětlil.. Celé finále se skládá ze scén, kdy se Shazam nějak cool promění. Následuje zpomalený záběr na jeho "povstání" za zvuků hrdinské hudby. Pak, ale hned následuje absolutní utlumení scény a jakéhokoliv strhnutí. Tohle se opakuje tak šestkrát. Nejdebilněji pak působí extrémně zpomalený záběr na letící kulku nebo proměna na ledovém jezírku. Mimochodem nechtěl bych se v životě dostat do Ameriky, protože zde zřejmě žádný řidič nečumí na cestu. Opravdu ve filmu bylo minimálně sedm bouraček v plné rychlosti, a to i přesto, že překážka byla dobře viditelná už z dálky. Oproti těmto problémům pak už působí fakt, že tvůrci vůbec nevěděli co chtějí závěrem říct, nebo že Shazam drží celou váhu autobusu na popraskaném skle, aniž by se rozbilo, jako malichernost. Dal bych dvě hvězdičky, ale svá pozitiva film určitě měl, dokonce tak dobré, že se na film nejspíš budu chtít podívat v budoucnu znovu, a nejspíš se u nich i budu bavit. Škoda, že se celý film nenesl v jejich duchu. Velmi slabé 3* 48% ()

blackJag

Zklamání. Nebavil jsem se, nezasmál jsem se, nevím, asi mě sral především Zachary Levi, který nebude moje krevní skupina, takže to by asi tak bylo (měl jsem jít na dabovanou verzi). Průběhem se film drží vytušených mantinelů, důsledně, přímo jako klíště a stopáž přes 2h je v takovém případě vražedná. 50% ()

svobik

Sem tam sranda, ale když u Deadpoola opakovaně vidím, jak zábavný může být komiks, když se nebere vážně... tak tohle je fakt propálenej potenciál. Velká škoda, mohla to být klidně nová DC srdcovka, takhle ale kolem diváka jen profičí, aby si během titulků jen těžko vzpomínal, o čem to vlastně bylo. ()

JohnSmith

Univerzum DC Comics jde evidentně zcela do háje. Místo aby se zaměřili na zlepšení Ligy, tak točí tyhle vtipné rodinné fantasy. Škoda, takhle plýtvat materiálem. ()

ghatos

Ze začátku na malou chvíli to vypadlo, že by to mohlo být obstojné, ale s postupujícím časem nastal ohromný propad. Multikulti rodinka, postižený nebo mentálně nevyvinutí jedinci jdou po své cestě ke štěstí... . Absolutně tomu scházel děj. Plčusek musel pochopit, že rodzina všech barev je přece to nejdůležitější. 2 hvězdičky jsem tomu dal, protože do mě hučel Alex. Já: 36%, Alex 37%. ()

m.a.t.o.

„Nevieme či si nepriestreľný ty alebo ten oblek. Páľte na hlavu!" Hravý superhrdinský film s prevareným Markom Strongom, avšak veľmi dobrým nápadom o teenagerovi prevtelenom do tela dospelého nadčloveka. No nemôžem sa zbaviť pocitu, že z takejto kombinácie by šlo vydupať oveľa viac vtipných situácií, než sme vo výsledku videli. 50 % ()

V.Silver

Skvěle jsem se bavil! Dobře napsaný, vtipný, ale samozřejmě nikterak intelektuálně náročný snímek, na jehož pokračování se opravdu těším :) Ale ano, kdyby tam nehrál Zachary Levi, asi by to nebyla taková sranda. ()

drackula

Nenadchne, ale ani neurazí. Jednoduchá rodinná blbina so superhrdinským elementom. Pár vtipov vyšlo, ale že by som sa váľal od smiechu sa povedať nedá. Vizuál príšeriek bol strašne slabý a miestami bol trochu na smiech. Mark Strong sa snažil, ale v tak priemerne napísanom príbehu nemal veľa šancí. Pobavilo, ale zapametateľné scény boli možno dve. Čo je málo. 60% ()

vyfuk

Asi předně chci říct, že nechci nijak extra nic vyzdvihovat nebo vynášet do nebes, nicméně v rámci toho, když se podívám na procenta zde a poohlédnu se za tím, co jsem viděl, tak mám docela dojem, že tu něco nehraje. Subjektivita je mocná zbraň i věčný ničitel, nicméně ve vzorku devíti tisíců "dotázaných" už to vypadá v celku zobjektivizované. Proto mi v celku přijde zvláštní, že takové procenta má film, který rozhodně nebyl špatný. Oukej, pominu to, že film je dělaný lehce rodinně, takže je někdy lehce stupidní, divný, nelogický a postavy mají hlášky jako z Kouzelné školky. I tak zde mluvím o tom, že z toho, co DC za svou novodobou historii vytvořilo ve své přímé frančíze je toto jeden z klenotů, který když už nic, tak dokázal docela alespoň pobavit. I záporák má charakter a příběh smysl, i když to někdy drhne. Suma sumárum mi vychází, že i když je Shazam! pro mnohé kravina a asi ani nikdy nedostane druhý díl, tak ze všech novějších DC filmů jde o jeden z nejlepších. Nepočítám Jokera, protože to je prostě úplně jiná kategorie. Jednoduše řečeno, podívejte se sami a uvidíte. ()

zigíš

Neškodná blbinka pro prťata s vkusným humorem, sympatickýma hrdinama i nějaké to poselství o síle rodinných hodnot tu je. Jako mínusy určitě šílená stopáž, záporák a jeho ´sidekickové´ hmm nic moc, taky by neškodilo lepší prokreslení Billyho sourozenců. Ale jinak jo, šlo to. (50%) ()

LizianShaw

Většinou mám od komiksových filmů radši serióznější kousky, ale Shazam byl odjakživa v komiksech takové superhrdinské dítě, proto můžu dětinský tón filmu tolerovat. A i přesto, že mi připadají origin filmy pomalé, tenhle nebyl špatný. Táhl to za mě nejvíc Mark Strong, který zaujme snad v každém filmu, kde je, ať už jako záporák, agent nebo vojenský kapitán, moc na padoušské návraty nejsem, ale na Sivanu se ve dvojce rád podívám. Možná mi nevadily ty teenage kiddy vtipy, ale vadilo mi obsazení, hlavně co se týče Billyho rodiny, snad žádný z nich až na Freddyho nebo Mary neměl zajímavou postavu, spíš to až moc přehrávali, proto bych se bez Marvel Family klidně obešel. Film to ale není špatný, a jako vánoční jsem si to užil víc než IM3. 75% ()

Ravi

Jednoduchá popkornová komiksová standartka proměněná v gól. Těším se na pokračování, kde doufám najedeme ale už na vážnou notu. Shazam si na nic nehraje, snaží se diváka pobavit z pozice komiksovky a strašně se mu to daří. A proč ne? Kdo jiný by měl v DC? Dobrá sázka a vyšlo to. Jedna z nejzajímavějších postav DC je tu. 80% = 4/5 ()

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

Zabil Rock dvě franšízy najednou?

22.03.2023

Pakliže jste to ještě nezaznamenali, pokračování DC komiksárny Shazam! tentokrát s podtitulem Hněv bohů je po prvním týdnu v kinech adeptem na propadák roku. Blockbuster režiséra Davida F. Sandberga … (více)

Novinky z DC Fandome

Novinky z DC Fandome

24.08.2020

Víkendová událost DC Fandom jistě potěšila nejednoho filmového fanouška. Kromě nových trailerů na Batmana, Wonder Woman a Sebevražedný oddíl jsme se ale dočkali taky kupy nových informací o… (více)

Black Adam nabírá obsazení

Black Adam nabírá obsazení

17.07.2020

Filmový spin-off Shazama! Black Adam s Dwaynem Johnsonem coby titulním antihrdinou nabírá další obsazení. Nově jsme se dozvěděli, že postavu Atom Smashera – super silného a super velkého potomka… (více)

Henry Cavill zpátky jako Superman?

Henry Cavill zpátky jako Superman?

28.05.2020

Ještě než se stihnete po přečtení titulku dnešní zprávy nadchnout, musím vás zarazit. Ano, server Deadline potvrdil, že Henry Cavill (Muž z oceli, Mission: Impossible – Fallout) skutečně jedná o… (více)