Prolhané krásky (TV seriál)

Pretty Little Liars

Roztomilé mrchy

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010 - 2017, 119 h 41 min (Minutáž: 141x44 min)

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Holly Marie Combs, Laura Leighton, Chad Lowe, Tammin Sursok, Keegan Allen, Torrey DeVitto, Julian Morris, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Bianca Lawson, Parker Bagley, Janel Parrish, Brendan Robinson, Nia Peeples, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Tyler Blackburn, Ian Harding, Sasha Pieterse, Nolan North, Claire Holt, Drew Van Acker, Gregg Sulkin, Lindsey Shaw, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Vanessa Ray, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Charles Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Sean Faris, Andrea Parker, Nathaniel Buzolic, Brant Daugherty, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Nikki SooHoo, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, Yani Gellman, David Cade, Henree Alyse, Miranda Rae Mayo, Aurora Perrineau, Keith Powers, Wyatt Nash, Tilky Jones, Aeriél Miranda, Chantal Thuy, Ayman Samman, Bernard Curry, Rebecca Breeds, Carlos E. Campos, Lak Rana, Maddie Ziegler, Anne-Marie Johnson, Nishi Munshi, Danielle Macdonald, Alan Maxson, Heather Mazur, Rolando Boyce, Nikki Hahn, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Bryce Johnson, Roberto Aguire, Kara Royster, Nicholas Gonzalez, Christine Avila, Dawn Brodey, Nikki Crawford, Keith Szarabajka, Sprague Grayden, Patti Yasutake, Andrew Carter, Emma Dumont, Edward Kerr, Gabriela Fresquez, Ryan Merriman, Yvette Freeman, April Grace, Alona Tal, Kristen Cloke, Charlotte Rae, Paula Newsome, Daniel Travis, Connor Trinneer, Billy Blair, Kevin Brief, Ruben Garfias, Marmee Cosico, Betty Buckley, Karl T. Wright, Anthony Tyler Quinn, Joseph Dougherty, Alex Weed, Ray Fonseca, Sterling Sulieman, Michael Karman, Melanie Mayron, Jim Abele, Mary Page Keller, Robbie Amell, Lynne Alana Delaney, Shane Coffey, Dre Davis, Julie Zhan, Brandon Firla, Rebecca Kessler, Helena Barrett, Stephen Park, Nick Tate, Doc Farrow, David Coussins, Mark Beltzman, Jim Hoffmaster, John O'Brien, Greg Cromer, Gibson Bobby Sjobeck, Huw Collins, Roma Maffia, Travis Winfrey, Titus Makin Jr., Lulu Brud, Elizabeth McLaughlin, Skyler Day, Isabella Kai Rice, Aidan Gail, Dylan Garza, Kelsey Crane, Lesley Fera, Reshaun Jones, Blake Berris, Amy Yasbeck

Počkala som si s hodnotením do tretej série a jediné čo spravím, je že stiahnem jednu hviezdičku. Myslím, že 5 hviezd by nebolo oprávnených (občas predvídateľné zápletky a príliš nerealistické situácie), ale stále určite prevažujú pozitíva tohto seriálu nad negatívami. Je to veľmi napínavé, návykové a obsahuje charaktery, ktoré si ihneď obľúbite.(3.9.2013)

V malém městečku Rosewood je více homosexuálů než heterosexuálů. Je to divný..:D Herečky ujdou, Shay neumí hrát překvapenou nebo nasranou, Troian je skvělá, Lucy je moc obyčejná a Ashley je taky fajn. Ze začátku to bylo skvělý, pak to začínalo bejt větší a větší sračka.(28.7.2013)

Američané umí všechno tak trapně dramatizovat - trapnější ale je, že jim to žeru se vším všudy.:-D(2.12.2011)

• Chickenka

Hned po pár dílech se stal mým oblíbeným. Nejen, že jsem zpočátku nevěřila, že tenhle "teenagerovský" seriál bude mít takový potenciál, dokonce jsem se obávala o velkou podobnost s Gossip Girl nebo o mladší verzi Zoufalých manželek. Místo toho obrovské překvapení po 2 dílech. Konečně seriál s odlišnou zápletkou, který vás nutí sledovat seriál dál a dál. Člověk neví, kdo A je, jelikož scénarísti bravurně kličkují mezi podezřelými, nedávají nám moc vodítek, nejspíš si pak připravujé velké odhalení na konec. Baví mě to moc (!), dokonce i po tolika dílech to má stále švih a spád. Velký důraz tvůrci kladou také na propracovanost a propojenost postav. Oblíbené postavy: Spencer, Ezra(11.1.2012)

• Faidra

Twin Peaks 902 10? Nedík.(22.4.2013)

• - Značné množství scén seriálu se natáčelo na stejných místech jako seriál Gilmorova děvčata (od r. 2000). (BlackJoanna)

• - Autorka knižnej predlohy Sara Shepard si zahrala ako hosť v prvej sérii malú úlohu, stvárnila zastupujúcu učiteľku angličtiny. (Cherry_Bomb)

• - O roli Spencer se původně ucházela Janel Parrish. (BlackJoanna)