Prolhané krásky (TV seriál)

Pretty Little Liars

Roztomilé mrchy

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010–2017, 119 h 41 min (Minutáž: 39–60 min)

Tvůrci:

I. Marlene King

Předloha:

Sara Shepard (kniha)

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse (herec, a.z.), Ian Harding (herec, a.z.), Laura Leighton (herec, a.z.), Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe, Tyler Blackburn, Keegan Allen, Lesley Fera, Tammin Sursok (herec, a.z.), Lindsey Shaw, Andrea Parker, Torrey DeVitto, Nia Peeples, Drew Van Acker, Brendan Robinson, Cody Christian, Nolan North, Brant Daugherty, Bryce Johnson, Yani Gellman, Bianca Lawson (herec, a.z.), Julian Morris, Roma Maffia, Vanessa Ray, Dre Davis, Ryan Merriman, Sean Faris, Jim Abele, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Parker Bagley, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Claire Holt, Gregg Sulkin, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Charles Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Nathaniel Buzolic, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, David Cade, Henree Alyse, Miranda Rae Mayo, Aurora Perrineau, Keith Powers, Wyatt Nash, Tilky Jones, Aeriél Miranda, Chantal Thuy, Ayman Samman, Bernard Curry, Rebecca Breeds, Carlos E. Campos, Lak Rana, Maddie Ziegler, Anne-Marie Johnson, Nishi Munshi, Danielle Macdonald, Alan Maxson, Heather Mazur, Rolando Boyce, Nikki Hahn, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Roberto Aguire, Kara Royster, Nicholas Gonzalez, Christine Avila, Dawn Brodey, Nikki Crawford, Keith Szarabajka, Sprague Grayden, Patti Yasutake, Andrew Carter, Emma Dumont, Edward Kerr, Gabriela Fresquez, Yvette Freeman, April Grace, Alona Tal, Kristen Cloke, Charlotte Rae, Paula Newsome, Daniel Travis, Connor Trinneer, Billy Blair, Kevin Brief, Ruben Garfias, Marmee Cosico, Betty Buckley, Karl T. Wright, Anthony Tyler Quinn, Alex Weed, Ray Fonseca, Sterling Sulieman, Michael Karman, Mary Page Keller, Robbie Amell, Lynne Alana Delaney, Shane Coffey, Julie Zhan, Brandon Firla, Rebecca Kessler, Helena Barrett, Stephen Park, Nick Tate, Doc Farrow, David Coussins, Mark Beltzman, Jim Hoffmaster, John O'Brien, Greg Cromer, Gibson Bobby Sjobeck, Huw Collins, Travis Winfrey, Titus Makin Jr., Lulu Brud, Elizabeth McLaughlin, Skyler Day, Isabella Kai Rice, Aidan Gail, Dylan Garza, Kelsey Crane, Reshaun Jones, Blake Berris, Amy Yasbeck, David DeSantos, Anjali Bhimani, Chiara Aurelia, Teo Briones, Michael Grant, Kim Estes, Jed Rees, Bryce Johnson (a.z.), Rumer Willis, Melanie Mayron, Brian Dare, Brett Dier, Irwin Keyes, Michelle Hurd, Wes Ramsey, David Haley, Aeriél Miranda (a.z.), Jake Weary, Andrea Parker (a.z.), Ursula Taherian, Steve Talley (a.z.), Jake Weary (a.z.), Jackie Debatin, Natalie Hall (a.z.), Oliver Kieran-Jones, Michael Halsey, Lauren Tom, Exie Booker, Christopher Grove, Janel Parrish (a.z.), Jay Jackson, Bonnie Root, Sarah Buehler, Jim Abele (a.z.), Brandon W. Jones (a.z.), Rebecca Breeds (a.z.), Eric Steinberg (a.z.), Holly Marie Combs (a.z.), Chad Lowe (a.z.), Torrey DeVitto (a.z.), Lesley Fera (a.z.), Vanessa Ray (a.z.), Huw Collins (a.z.), Nolan North (a.z.), Dre Davis (a.z.), Max Deacon, Drew Van Acker (a.z.), Sydney Sweeney, Murphy Dunne, I. Marlene King, Josh Clark, John Marshall Jones, Elizabeth Anweis, Ryan W. Garcia, Tye White, Ren Harris, Dawn Didawick, Richard Tanner, Jim Titus, Austin Lyon, Fuschia!, Louisa Abernathy, Kimee Balmilero, Marcia Clark, Vince Melocchi, Josh Covitt

Na tento seriál mě lákalo už hodně lidí ať na něj začnu koukat ačkoliv mi přišel zezačátku zcela nezajímavý. Tak jsem se tedy koukla na první díl a už jsem nemohla přestat koukat dál. Tak jsem si ho zamilovala. Stahovala jsem co to šlo a koukala na tenhle seriál celé dny. Doteď mě baví. Druhá série je o něco napínavější než ta první. Už teď vím že se budu koukat i na třetí a i na další,pokud tedy budou. V jednom díle se stane spousta věcí že už mi to trochu zamotá hlavu a už skoro nevím co se stalo v díle na který jsem se zrovna podívala a co v předešlém. Jedna lepší než ta druhá, dívky lžou, mají vztahy s učitely, líbají za zády přítele své sestry,kradou, další tají že je lesba..Ale podobá se to současnosti. Jediné co mě zklamalo byl český dabing, ačkoliv mám u filmů a seriálů radši originál tak se na něco i ráda kouknu s dabingem ale tady to nešlo takže radši koukám s titulky.(8.1.2013)

• Chickenka

Hned po pár dílech se stal mým oblíbeným. Nejen, že jsem zpočátku nevěřila, že tenhle "teenagerovský" seriál bude mít takový potenciál, dokonce jsem se obávala o velkou podobnost s Gossip Girl nebo o mladší verzi Zoufalých manželek. Místo toho obrovské překvapení po 2 dílech. Konečně seriál s odlišnou zápletkou, který vás nutí sledovat seriál dál a dál. Člověk neví, kdo A je, jelikož scénarísti bravurně kličkují mezi podezřelými, nedávají nám moc vodítek, nejspíš si pak připravujé velké odhalení na konec. Baví mě to moc (!), dokonce i po tolika dílech to má stále švih a spád. Velký důraz tvůrci kladou také na propracovanost a propojenost postav. Oblíbené postavy: Spencer, Ezra(11.1.2012)

• ivishka

My dva - já a tento seriál PLL si rozumět nebudeme. Viděla jsem pár dílů přiznám se nesourodě a vůbec bez nějaké návaznosti a řekla jsem si - v čem je asi tak zakopaný pes? Proč všichni tak žerou tento seriál? Tak jsem se odhodlala pustit si v originále tento seriál a přiznám se, že po prvním díle (skoro celém) jsem došla hned k několika závěrům. Seriál se snaží být přehnaně záludný, záhadný, zajímavý, napínavý a dramatický. Ale víte co? On není! Místo toho mi do ucha prala laciná hudba, mé oko drásalo hned několik 15tiletých slečen přesně takovým způsobem jak mě štvou jiné podobně nafintěné holčiny... A herečka Holly Marie Combs, kterou mám ráda už od dob Čarodějek si jen málokdy "škrtla". Jsem typ člověka co ho baví sledovat napínavé a opravdu hezky rozehrané vztahy mezi postavami(např. seriál Ringer, který mi předčasně ukončili je toho důkazem), ale tady je takový jakoby laciný přístup bez hlubší perspektivy. Jednoduše nic pro mě.(16.3.2013)

Pretty Little Liars mi doporučila kamarádka v době (která stále pokračuje), kdy jsem čekal na 16. díl 3. série Vampire Diaries. Nečekal jsem od něj nic extra, ale pohodovou odreágovačku. Té se mě dostalo a ještě s pěkným hereckým obsazením, jemuž bezkonkurenčně vévodí nádherná Ashley Benson. PLL není v ničem převratná, ale pokud hledáte slušnou odreágovačku, která často i pobaví, je to rozhodně dobrá volba.(11.3.2012)

Po prvních pár dílech jsem byla mile překvapená. PLL mě hodně bavilo, děsilo a hlavně napínalo. Je to ten typ seriálu, u kterého prostě hned musíte vidět další díl. Bohužel po nekonečném prodlužování objevení -A už to není co bývalo a holky se mi v některých situacích zdají krapet natvrdlé. Myslím si, že by 3.série měla být poslední, abychom se konečně dozvěděli to, na co od začátku čekáme.(5.10.2012)

• - Takmer každý člen obsadenia vedel, kto je v skutočnosti "A" okrem Lucy Hale (Aria Montgomery). Neverili jej, že dokáže udržať tajomstvo, v jednom rozhovore sama priznala, že v tom nie je dobrá. (WalterIK7)

• - Záběr, který filmaři používají pro vyobrazení domu u jezera, je totožný se záběrem, který se objevil ve filmu Scary movie 5 (2013). (niki.husniko)

• - Časopis Entertainment Weekly označil seriál jako kombinaci filmové série Tajemství loňského léta a seriálu Super drbna (od r. 2007). (Olík)