Prolhané krásky (TV seriál)

Pretty Little Liars

Roztomilé mrchy

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010 - 2017, 119 h 41 min (Minutáž: 141x44 min)

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse, Ian Harding, Laura Leighton, Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe, Tyler Blackburn, Keegan Allen, Lesley Fera, Tammin Sursok, Lindsey Shaw, Andrea Parker, Torrey DeVitto, Nia Peeples, Drew Van Acker, Brendan Robinson, Cody Christian, Nolan North, Brant Daugherty, Bryce Johnson, Yani Gellman, Bianca Lawson, Julian Morris, Roma Maffia, Vanessa Ray, Dre Davis, Ryan Merriman, Sean Faris, Jim Abele, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Parker Bagley, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Claire Holt, Gregg Sulkin, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Charles Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Nathaniel Buzolic, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, David Cade, Henree Alyse, Miranda Rae Mayo, Aurora Perrineau, Keith Powers, Wyatt Nash, Tilky Jones, Aeriél Miranda, Chantal Thuy, Ayman Samman, Bernard Curry, Rebecca Breeds, Carlos E. Campos, Lak Rana, Maddie Ziegler, Anne-Marie Johnson, Nishi Munshi, Danielle Macdonald, Alan Maxson, Heather Mazur, Rolando Boyce, Nikki Hahn, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Roberto Aguire, Kara Royster, Nicholas Gonzalez, Christine Avila, Dawn Brodey, Nikki Crawford, Keith Szarabajka, Sprague Grayden, Patti Yasutake, Andrew Carter, Emma Dumont, Edward Kerr, Gabriela Fresquez, Yvette Freeman, April Grace, Alona Tal, Kristen Cloke, Charlotte Rae, Paula Newsome, Daniel Travis, Connor Trinneer, Billy Blair, Kevin Brief, Ruben Garfias, Marmee Cosico, Betty Buckley, Karl T. Wright, Anthony Tyler Quinn, Alex Weed, Ray Fonseca, Sterling Sulieman, Michael Karman, Mary Page Keller, Robbie Amell, Lynne Alana Delaney, Shane Coffey, Julie Zhan, Brandon Firla, Rebecca Kessler, Helena Barrett, Stephen Park, Nick Tate, Doc Farrow, David Coussins, Mark Beltzman, Jim Hoffmaster, John O'Brien, Greg Cromer, Gibson Bobby Sjobeck, Huw Collins, Travis Winfrey, Titus Makin Jr., Lulu Brud, Elizabeth McLaughlin, Skyler Day, Isabella Kai Rice, Aidan Gail, Dylan Garza, Kelsey Crane, Reshaun Jones, Blake Berris, Amy Yasbeck, David DeSantos, Anjali Bhimani, Chiara Aurelia, Teo Briones, Ian Harding (a.z.), Sasha Pieterse (a.z.), Michael Grant, Kim Estes, Bianca Lawson (a.z.), Laura Leighton (a.z.), Jed Rees, Bryce Johnson (a.z.), Rumer Willis, Melanie Mayron, Brian Dare, Brett Dier, Irwin Keyes, Michelle Hurd, Wes Ramsey, David Haley, Tammin Sursok (a.z.), Aeriél Miranda (a.z.), Jake Weary, Andrea Parker (a.z.), Ursula Taherian, Steve Talley (a.z.), Jake Weary (a.z.), Jackie Debatin, Natalie Hall (a.z.), Oliver Kieran-Jones, Michael Halsey, Lauren Tom, Exie Booker, Christopher Grove, Janel Parrish (a.z.), Jay Jackson, Bonnie Root, Sarah Buehler, Jim Abele (a.z.), Brandon W. Jones (a.z.), Rebecca Breeds (a.z.), Eric Steinberg (a.z.), Holly Marie Combs (a.z.), Chad Lowe (a.z.), Torrey DeVitto (a.z.), Lesley Fera (a.z.), Vanessa Ray (a.z.), Huw Collins (a.z.), Nolan North (a.z.), Dre Davis (a.z.), Max Deacon, Drew Van Acker (a.z.), Sydney Sweeney, Murphy Dunne, I. Marlene King, Josh Clark
  • Kailo

Hello Upper Rosewood, I have something I want to tell you, but you have to promise to never tell anyone... Do you swear on your life? Jakožto fanda Gossip Girl jsem se s nadšením musel kouknout na pilot a moje pocity jsou smíšené. Postavy zajímavé, ale jednoduché... Z GG jsem si zvykl na modní průpravu v jednotlivých dílech a i tady si rád oblečky slečen (hlavně slečny samotné) prohlídnu, ale to nic nemění na tom, že tu máme další Guilty pleasure seriál... Atmosféra dobrá, ale uvidíme jak se to vymysterizuje dále. ?% [HD](27.6.2010)

No a je to tady. Jedna z mých prvních seriálových crushes je u konce. No a díky bohu. Nechávám 3*. Některé díly byly top, některé by si zasloužily odpad. Ale přes to všechno mě ten seriál bavil. I s tím šíleným, za vlasy přitaženým finálem to tak nějak trefili. Jen ať už nedělají žádné spin offy a podobné věci. Nechte lhářky spát 3*(1.10.2013)

Ze začátku jsem od seriálu nemohla odtrhnout oči, ale časem mně to nějak přestalo bavit. Stále, ale patří k mým nejoblíbenějším seriálům už jen proto, že je to celé takové záhadné a tajemné a přitom to není strašidelné. Častokrát už jsem si myslela, že jsem všemu přišla na kloub, ale nakonec zjistím, že je to vlastně úplně jinak a ta nevědomost, kdo je A. je prostě nejlepší.(13.11.2013)

Co bych napsala.. nečekala jsem, že to bude tak dobrý ! Baví mě to od prvního dílu, a i když nemám shlédnutou zatím ani první sérii, věřím, že se jen tak můj názor nezmění. Natočeno tajemně, tak, že se opravdu těším, jsem napnutá, co se stane a zároveň zachyceny normální starosti dívek, které řeší své problémy a mají svá tajemství... a vše propojené do posledního detailu, který se každou chvíli vyzradí. Zvraty, příjemné chvíle, ale i módní přehlídka a prostě pokoukání na ty jejich tvářičky, mi asi někdy stačí, aniž by zrovna říkaly něco chytrýho. Začínám mít ráda hodně postav, příběh je hezky propojený a já nemůžu jinak, než jim držet palce. :)(28.10.2011)

Lhářky jsem si zamilovala ještě před první epizodou a je znát, že můj instinkt není úplně mimo. :) Četla jsem dokonce knihu a jo... v knize je samozřejmě mnoho věcí jinak, ale to neberu jako prohru nýbrž jako skvělý důvod proč číst knihy i sledovat seriál. Žádné velké spoilery se na úkor druhého nekonají. Konečně se také někde zase objevuje Holly Marie Combs. Doufám a pevně věřím v to, že si Pretty Little Liars udrží vysokou kvalitu ještě dlouho. Z postav mám nejraději Arii, hodně ráda mám i Spencer, protože Lucy Hale a Troian Bellisario jsou asi herecky nejsilnější.(13.8.2012)

• - V knižní předloze Alison zmizela léto před tím, než hlavní hrdinky šly do 8. třídy, tři roky před začátkem příběhu. V seriálu je to jen o rok dříve. (..Lucas..)

• - Na konci epizody Aria (Lucy Hale) vyjde z domu a má vlasy učesané a suché. Když však o chvíli později vstupuje do deště, má vlasy mokré ještě dřív, než jí je déšť smáčí. (Rose.Doesnow)

• - Ian Harding (Ezra Fitz) hraje o několik let staršího učitele hlavních postav, ve skutečnosti je ale představitelka Spencer (Troian Bellisario) o rok starší než on. (Kaaaaa)