Prolhané krásky (TV seriál)

Pretty Little Liars

Roztomilé mrchy

Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2010 - 2017, 119 h 41 min (Minutáž: 141x44 min)

Tvůrci:

I. Marlene King

Michael Suby

Troian Bellisario, Ashley Benson, Lucy Hale, Shay Mitchell, Sasha Pieterse (herec, a.z.), Ian Harding (herec, a.z.), Laura Leighton (herec, a.z.), Janel Parrish, Holly Marie Combs, Chad Lowe, Tyler Blackburn, Keegan Allen, Lesley Fera, Tammin Sursok (herec, a.z.), Lindsey Shaw, Andrea Parker, Torrey DeVitto, Nia Peeples, Drew Van Acker, Brendan Robinson, Cody Christian, Nolan North, Brant Daugherty, Bryce Johnson, Yani Gellman, Bianca Lawson (herec, a.z.), Julian Morris, Roma Maffia, Vanessa Ray, Dre Davis, Ryan Merriman, Sean Faris, Jim Abele, Amanda Schull, Amber Borycki, Carlson Young, William "Big Sleeps" Stewart, Parker Bagley, Diego Boneta, RJ Smith-Tillman, Claire Holt, Gregg Sulkin, Roark Critchlow, Adam Lambert, Arden Cho, Patrick J. Adams, Anne Marie DeLuise, Annabeth Gish, Nicole Gale Anderson, Kamar de los Reyes, Larisa Oleynik, Amanda Leighton, Meg Foster, Charles Hittinger, Nick Roux, Luke Kleintank, Nathaniel Buzolic, Julianna Rose, Natalie Hall, Reggie Austin, Niyanta Acharya, Alexia Pearl, Bekka Prewitt, Steve Talley, Mercy Malick, Chloe Bridges, Eric Steinberg, Noel Arthur, Steven Krueger, Jared Kahn, Natalie Floyd, Michael Mantell, Sydney Penny, Ryan Guzman, Brian Letscher, Paloma Guzmán, Cathy Ladman, Jonathan Langley, Justin Giddings, Cherie Daly, P.J. Boudousqué, Rose Abdoo, David Cade, Henree Alyse, Miranda Rae Mayo, Aurora Perrineau, Keith Powers, Wyatt Nash, Tilky Jones, Aeriél Miranda, Chantal Thuy, Ayman Samman, Bernard Curry, Rebecca Breeds, Carlos E. Campos, Lak Rana, Maddie Ziegler, Anne-Marie Johnson, Nishi Munshi, Danielle Macdonald, Alan Maxson, Heather Mazur, Rolando Boyce, Nikki Hahn, Brandon W. Jones, Patrick Bristow, Roberto Aguire, Kara Royster, Nicholas Gonzalez, Christine Avila, Dawn Brodey, Nikki Crawford, Keith Szarabajka, Sprague Grayden, Patti Yasutake, Andrew Carter, Emma Dumont, Edward Kerr, Gabriela Fresquez, Yvette Freeman, April Grace, Alona Tal, Kristen Cloke, Charlotte Rae, Paula Newsome, Daniel Travis, Connor Trinneer, Billy Blair, Kevin Brief, Ruben Garfias, Marmee Cosico, Betty Buckley, Karl T. Wright, Anthony Tyler Quinn, Alex Weed, Ray Fonseca, Sterling Sulieman, Michael Karman, Mary Page Keller, Robbie Amell, Lynne Alana Delaney, Shane Coffey, Julie Zhan, Brandon Firla, Rebecca Kessler, Helena Barrett, Stephen Park, Nick Tate, Doc Farrow, David Coussins, Mark Beltzman, Jim Hoffmaster, John O'Brien, Greg Cromer, Gibson Bobby Sjobeck, Huw Collins, Travis Winfrey, Titus Makin Jr., Lulu Brud, Elizabeth McLaughlin, Skyler Day, Isabella Kai Rice, Aidan Gail, Dylan Garza, Kelsey Crane, Reshaun Jones, Blake Berris, Amy Yasbeck, David DeSantos, Anjali Bhimani, Chiara Aurelia, Teo Briones, Michael Grant, Kim Estes, Jed Rees, Bryce Johnson (a.z.), Rumer Willis, Melanie Mayron, Brian Dare, Brett Dier, Irwin Keyes, Michelle Hurd, Wes Ramsey, David Haley, Aeriél Miranda (a.z.), Jake Weary, Andrea Parker (a.z.), Ursula Taherian, Steve Talley (a.z.), Jake Weary (a.z.), Jackie Debatin, Natalie Hall (a.z.), Oliver Kieran-Jones, Michael Halsey, Lauren Tom, Exie Booker, Christopher Grove, Janel Parrish (a.z.), Jay Jackson, Bonnie Root, Sarah Buehler, Jim Abele (a.z.), Brandon W. Jones (a.z.), Rebecca Breeds (a.z.), Eric Steinberg (a.z.), Holly Marie Combs (a.z.), Chad Lowe (a.z.), Torrey DeVitto (a.z.), Lesley Fera (a.z.), Vanessa Ray (a.z.), Huw Collins (a.z.), Nolan North (a.z.), Dre Davis (a.z.), Max Deacon, Drew Van Acker (a.z.), Sydney Sweeney, Murphy Dunne, I. Marlene King, Josh Clark, John Marshall Jones, Elizabeth Anweis, Ryan W. Garcia

Asi každého filmového a seriálového fanouška při sledování Pretty Little Liars musí napadnout kombinace Zoufalých manželek, Twin Peaks a nějakého seriálu ze střední nebo vysoké - Gossip girl, Beverly Hills apod. A já jsem měl všechny zmiňované seriály moc rád, takže jejich kombinaci nadšeně vítám. Obzvláště si libuji v tajemných příbězích, kdy se pátrá v minulosti, tahají kostlivci ze skříně a vhodně servírují dějové zvraty. Nad nějakým klišé jsem schopný přimhouřit oči. Hodnotím zatím po první sérii a prvním dílu druhé série.(16.6.2013)

Pretty Little Liars jsem začala sledovat někdy v roce 2012 a kdybych ho měla hodnotit v té době, asi bych byla pořád celá vedle a dala mu 100% uplně bez pochyb. Dneska už je tento seriál u 7. série a musím říct, že s každou novou sérií je to nudnější a nudnější a když přijde na celý koncept, ten už byl dávno prozrazen v několika sériích předtím. Takže teď je všechno docela dost předvídatelné a už se ani nemáte na co těšit, protože je to všechno pořád dokola a už to postrádá tu originalitu, s kterou ten seriál uplně na začátku přišel. A je to škoda, vždycky mě tento seriál hrozně bavil, ale dneska už nemůžu hodnotit tak, jak bych hodnotila tenkrát. Dávám 75% a to jenom proto, že i přes to všechno mám určité vzpomínky na tenkrát zmiňovanou dobu a taky proto, že herecké obsazení mi vždy přišlo sympatické a příjemné na koukání. A hudba byla taky vždycky super.(18.6.2017)

V kostce - čtyři středoškolské übersamice, které obtěžuje jejich mrtvá kamarádka. Zní to pitomě, ale ve výsledku to není tak hrozné. Mrtvá kamarádka je skutečně mrtvá, jen si někdo s děvčaty pod jménem nebožky pohrává a dělá to skutečně bravurně. Ústřední zápletka se díl po dílu rozrůstá do mnohem větších rozměrů, podezřelých přibývá a ubývá a ozvěny minulosti doléhají na hlavní hrdinky čím dál tím víc. Atmosféra a vůbec celé ztvárnění prostředí má šmrnc a jen podtrhuje podivný příběh. Samozřejmě se každý díl, vzhledem k cílové skupině diváků (tedy spíše divaček), neobejde bez typických vztahových a rodinných "problémů". Je to prostě takový holčičí soft-horror, který se hned tak neokouká. Hvězdičkové hodnocení platí pro první sérii, u druhé si odečtěte hvězdičku. Zjevně se s druhou řadou moc nepočítalo a na scénáři, který už začíná být až absurdní, to jde dost poznat.(29.8.2011)

Baví mě to. Celou 1. řadu jsem shlédla v poměrně krátké době, zkrátka nemohla jsem se toho nabažit. Pořád jsem chtěla zjišťovat, co bude dál. Ale je tu jedno slůvko - ale. Ale mám pocit, jako bych to už někde viděla. Postavy mně přijdou hrozně průhledné a děj je velmi, opravdu velmi, povědomý. Je to škoda, protože námět je více než zajímavý. No, jsem zvědavá na druhou sezónu :)(13.6.2011)

"Two can keep a secret only if one of them is dead." Tenhle seriál jsem si držela v zásobě už pěkně dlouho, protože jsem měla pocit, že by se mi mohl líbit. Oh, omyl, nelíbí se mi. Miluju ho. Tady se najde snad všechno romantika, napětí, holčičí problémy, trochu humoru a hlavně mě po třech sériích neustále dokáže překvapovat a ani na chvíli nenudit. Pro mě je to rozhodně jeden z nejlepších seriálových objevů letošního léta, jen mě teď snad zabije, že budu muset na další díl čekat až ho odvysílají, byla jsem zvyklá na to koukat denně. Jediná věc, kterou bych tomu vytkla, a která mi ze začátku trochu vadila bylo, že jsem myslela, že to bude jako u každého seriálu jedna záhada/jedna série, začínám se občas bát toho, jestli se nakonec vůbec dozvíme kdo zabil Alison. 5* btw. naprosto geniální úvodní titulky.(4.10.2012)

• - Autorka knižnej predlohy Sara Shepard si zahrala ako hosť - stvárnila zastupujúcu učiteľku angličtiny. (Cherry_Bomb)

• - Spencer (Troian Bellisario) dostala od A 35 individuálních vzkazů a dalších 25 vzkazů, které byly určeny všem 4 dívkám. (Weasley)

• - Značné množství scén seriálu se natáčelo na stejných místech jako seriál Gilmorova děvčata (od r. 2000). (BlackJoanna)