Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

Sshania11

Je citit velky rozdiel medzi man of steel, dark knight a dawn of justice, co mi najviac vadilo bol ten nezmyselny boj batmana a supermana resp. Ten rychly prerod z nepriatelov na priatelov vyslovenim mena "martha". Nato ze sme zabili prvu polku filmu niekedy nezmyselnymi dialogmi sa mohlo o 5 minut viacej investovat sem. Pacila sa mi Holy Hunter co by senatorka ktora kladie dobre otazky. Film bol viacej postaveny na supermanovi ako na batmanovi, co nemusi byt na skodu ale charakterovo tam batmana skorej vyuzivali resp. Zneuzivali na potreby filmu, co bolo na skodu a zbytocne pretoze o.i. Neposobil ako ludska bytost kompaktne, vela krat chybal motiv a stotoznenie. Co bolo milym prekvapenim a zachranilo filmu hviezdicku na vyse bola scenka s Kevinom Costnerom co by len predstava v Clarkovej hlave na opustenej hore kde stavia pomyselny (asi) nahrobok z kamenia. Krasna scena a dala supermanovi hlbku ktoru som tak doverne poznala v man of steel. Pravy fanusik nebude filmom sklamany. Myslim ze ako predvoj filmu justice of league este presiel iked s odretymi usami. Tesim sa na to ako spachaju resurrection a upatlaju skupinku zachrancov sveta. ()

LostJoker

Pro věrný fanoušky DC comics to je naprostej sen !! je jasný že lidi co nečetli komiksy nebo neviděli animáky od DC tak se to nebude líbit a nebudou to chápat a kritici to samí ! pro mě je to zatím nejlepší komiksový film díky Zacku Snydere a JL bude naprostá pecka !!! R.I.P. Marvel ()

Icewalk

Zack Snyder se znovu odprezentoval jako špičkový režisér. Co se týče režie, teda naprostá spokojenost, bohužel tak strašný scénář zachránit nedokázal. Film mi celkově hrozně připomínal Man Of Steel (Muž Z Oceli). Výbuchy a hromadné ničení je samozřejmost u těchto typů filmů, avšak všechny tyto aspekty by se daly do jisté míry omezit. Dramatická hudba a Ben Affleck v roli Batmana mi však seděly dokonale. 70% ? ()

TonyHaru

Bohužel jsem šel na premiéru. Doporučoval bych před návštěvou kina zvážit jestli si nepočkat, až to bude v TV. Nudné, nezáživné první 2/3 filmu. Příběh? Tím slovem se tady ani děj popsat nedá. O ničem. Pár dobrých akcí, toť vše. Film na nudné nedělní odpoledne doma. ()

f0rest

Nový Batman vs Superman mě moc nezaujal tak jak jsem se těšil tak jsem se dočkal velkého zklamání. Vzhledem k tomu, že se mělo jednat o velkolepý film od DC comics a drahý film hlavně tak tak jsem se dočkal spíše velkého guláše. Nefungující postavy si bez jakéhokoliv důvodu dávají přes držku, je to drahé a zbytečné... žádná zábava nic co by mě překvapilo alespoň trochu vzhledem k tomu, že jsem velký fanda komiksů, tak tohle je hodně mimo...Superman je nezajímavý a hraje přesně podle scénáře a co se týče Batmana tak celý film má jeden a ten samý výraz a měl málo možností se více ukázat takže ani není důvod mu fandit ... Wonder Woman je sice sexy, ale to je tak vše co bych o ní mohl říct jelikož příběh o ní zmizel někde tam za nesmyslným budováním světa, který nemá žádný smysl bohužel zklamání. Tenhle film beru jako velký podprůměr a za mě 4/10 PS: Lex Luthor není ani moc žádný protivník a spíše vypadá komicky než drsně a uvěřitelně ()

borecz7

Pokud máte rádi komixy od DC (hlavně pak Návrat temného rytíře) budete tento film zbožňovat. Pokud komixy nečtete a nezajímají, vás nechoďte na to. A pokud se vám nelíbil (třeba jen proto že nebyl jak od Marvelu), neříkejte že to je špatný film. Je to výborné filmařské dílo (Snyder je s každým filmem leší a lepší) a to že se jste čekali něco jiného není chyba filmu, ale vaše. ()

MR.L

Z počátku jsem se obával toho že Ben Afleck není vhodný kandidát pro roli batmana , ale ukázalo se že v jeho podání se jedná o nejlepšího batmana na filmovém plátně . Fanoušci série Temného Rytíře budou nasraní zatímco pravý fanda komixu bude jásat . Jinak Eisenberg podal "démonickej" výkon v roli Lexe Luthora , myslím si že mu ta role sedla , dokázal bych si ho představit v pokračování.Gal Gadot jako Wonder Woman se tam objevuje v krátkých intervalech ale když se pak objeví ve finálním souboji tak to stojí za to. Henryho Cavilla jako Supermana nebudu nějak rozebírat.Ten podává stejný výkon jako v Man of Steel. Někomu se to může zdát zbytečně dlouhé (cca 2 a půl hodiny). Děj tady nehodlám nějak prozrazovat nechci zbytečně házet spoilery. Já s čistím svědomím mohu těm co maj rádi filmy podle komixu nebo maj v oblibě někoho ze seznamu uvedených hrdinů film doporučit ale průměrný divák co hltá pravidelně jenom snímky od Marvelu tomu na chuť jen tak nepříjde (jo DC je jiná liga :)) Můj závěreční verdikt - 9/10 Jinak hudba od Hanse Zimmera a Junkie XL je skvostná :) ()

r3musko

Snyder film poňal po svojom a ja mu to neberiem. Polovica filmu sa viacej podobá na psychologickú drámu než na akčný trhák. Na lomcovačku supermana a batmana skrátka čakáme príliš dlho. Pozerať sa na to dá, ale nie je to TO kvôli čomu sme na film išli. Druhá polovica a obzvlášť akčné scény na jedničku. Affleck na stereoidoch uveriteľný, ale so supermanom nevyrovnaný súper. Hulk na stereoidoch je už iné kafé. Keby to bolo o pol hodinu kratšie dám plný počet. ()

Bednobuch

Nepovedlo se to. Jsem velký fanda komiksovek a Muž z oceli byl pro mě vítaná změna oproti klasice. Ale toto pokračování se prostě nepovedlo. Jak může SUPERMAN říct "Musí mi pomoct, nebo umře". A logicky uvažují Batman chce zabít Supermana, protože co kdyby on se rozhodl zabít lidstvo. Zkrátka hlouposti. A Lex Luthor, který je víc šílený, než geniální. Zlatý Kevin Spacey vám řeknu. A další věc, zbytečně dlouhé. Kupříkladu výlet Klárka někam na horu a pokec s jeho mrtvým otcem, je prostě zbytečnost. A takových nelogických a i zbytečných věcí je zde více. Podívejte se na to a udělejte si svůj názor. Tím spíš, že jsou zde odkazy na jiné hrdiny a na sólovky s nimi. ()

jiri.juricek

Na tento film jsem se poměrně těšil už proto, že se mi hodně líbil Muž z oceli a pro mě osobně to byl nejlepší film podle komiksové předlohy. Ano, píšu byl protože tento ho předčil. Takovou epickou podívanou kterou je nutné vidět v kině jsme tu ještě neměly. Ano film má své nedostatky, asi nejzásadnější je kamera a časté střihy při soubojích a taky Lex mi nějak do role nesedl (ale uvidíme co se z něj vyklube dál). Dle hodnocení je vidět, že spousta lidí ten film nepobrala, jelikož už mají zažitý marvel a ten si jde úplně jinou cestou než jakou si zvolilo DC Comics.Taky v jedné části filmu pokud se divák alespoň trochu nezajímá o postavy DC Comics nebude chápat. Film má dost zavádějící název "Batman vs Superman", ale odehraje se tam toho tolik, že napoprvé to člověk ani nepobere, proto tu chápu ty kritiky, věřím že časem film získá vyšší hodnocení. Film mohu doporučit všem, ale předtím alespoň mrkněte na DC postavy na internetu :) Wonder Woman byla super, do role jako by se narodila, škoda že neměla více prostoru, ale je to logické když příští rok bude mít vlastní film. Viděno 2D titulky, zvuk Dolby Atmos (stojí za příplatek). ()

Rider@

Jeden vtip a několik slušných akčních scén dobrý film neudělá. Zcela zbytečné první 2/3 filmu. Záporák, kterého by se nebály ani děti z mateřské školy, poslaly by ho maximálně za docentem Chocholouškem na konzultaci. Mám obavu, že ani "pre fandov" to nebude to pravé ořechové a je to prostě jen průměrný film za nadprůměrné peníze, který vám z hlavy vymizí, jen opustíte promítací sál (možná tedy utkví poslední třetina filmu, ta je povedená). Nechápal jsem zvláštní zálibu tvůrců pro koně, alespoň se bylo čemu se zasmát, jak jednou za celý film (i když to tedy asi záměr tvůrců nebyl). ()

Fragonar

Musím přiznat, že příjemné překvapení. Ovšem nutno jedním dechem dodat, že téměř nulové očekávání. Současná kinematografie je přesycena všemi možnými superhrdiny. X-meni, avengeři, znovu resetovaní Spidermani, Batmani, Muži z oceli... všechno mi to splývá v jeden nepřehledný a plochý chumel, který (až na vzácné výjimky) člověka emocionálně nezasáhne, nevtáhne, prostě jen unaví mozek pro všechny ty digitální orgie na plátně. Tudíž od filmu s takto absurdním názvem mohl duševně zdravý divák těžko očekávat cokoli nadějného. Nicméně... líbí se mi hudba. A to velmi. Líbí se mi, že to všechno je opět jaksi ušpiněnější, udýchanější, zaprášenější - a tím pádem pro mě i poctivější a přijatelnější. Pár scén s pěknými férovými fackami, kopanci či umyvadly rozflákanými o držku. K tomu Affleck, který mi do maskulinního kostýmu Batmana docela dobře pasoval. A v neposlední řadě pokus dotknout se velmi aktuálního tématu: Jsi tu cizí, dělej, co dělej, nezáleží na tom. Snaž se, pomáhej, zachraňuj, nezáleží na tom. Jsi zkrátka jiný. A tak tě, cizáku, pověsíme (upálíme)... Nevěřil jsem, že půjde jakkoli smysluplně a harmonicky propojit dvě odlišná univerza, dva odlišné příběhy. Ale musím říct, že ono tak vlastně po většinu času funguje. Ta vzájemná pifka, nepochopení, žárlivost, všechno jsem byl ochoten přijmout... Škoda poslední čtvrtiny. Škoda dalšího jeskynního zlobra, kterého od dob Společenstva Prstenu tvůrci snad už pečou podle formy jako velikonočního beránka. Všechno to ztrácí tempo a spěje k nekonečnému ukončování. Ale co už. 65% ()

DavidDawson

BvS: Dawn of Justice je naprosto fenomenální. Snyder znova ukázal že je komiksový bůh. Vize kterou nám Snyder ukázal je mnohem lepší než co nám představil Marvel který vypouští film 2x ročně a už to začíná být nuda.Ale BvS se chystal 3 roky a výsledek je opravdový NERDOVSKÝ film který pohne srdcem každého komiksáka :D Ale ted k hrdinům. Superman je Ježíš, bůh v lidské podobě (ve filmu je na to narážka).Batman je temný rytíř Gothamu. Wonder Woman si neukradla film pro sebe , konečně se ukázala ženská superhrdinka vedle které je Black Widow jen slečna na hlídání. Flash je prostě Barry Allen :) Aquaman u toho jsem na rozvážkách uvidíme jak jej předvede JL part 1 a Cyborb je jen více robot než člověk :) už jen chyběl Green lantern :/ Celkově příběh je mnohem temnější než Man of Steel a jeho provázanost je grandiozní :) Nebudu zde příběh podrobněji probírat abych někomu nezkazil zážitek ale celkově příběh a jeho vyvrcholení je EPICKÉ. Batman v Superman: Dawn of justice položilo základní kámen Justice League a to je něco na co jsme čekali už celé věky :D ()

Sekyn

Toho, kdo si předem myslel, že tento snímek bude pouhou fekální hmotou bych nyní rád uklidnil. Měl pravdu! Odpůrcům Snyderova Muže z oceli, kteří nabyli dojmu, že nic horšího už nemohl natočit bych doporučil shlédnout tento "kousek". Určitě svůj postoj rádi přehodnotí a ještě rádi budou vzpomínat na to "malé" supermanovské klopýtnutí z roku 2013. Rádoby pokračování je totiž už pořádný kopanec. Snyder nejdřív supermana s velkými pochybnostmi vzkřísil a nyní ho totálně pohřbil! Nejlepší výkon dle mého podal Jesse Eisenberg, jeho verze Luthora byla parádní. Zatímco Cavill předvedl jen smutné a dobrosrdečné výrazy a Affleck naštvaný ksifty. Vývoj vztahů či nějaký logický pochod děje ve filmu, kde kámen bije cihlu také nenajdete. I když začátek pravda, vypadal nadějně. Čeho je tu ale dosti jsou (jak už mnozí zmiňovali) dialogy, při kterých se obracejí oči v sloup a záměry postav, které nemají jiný smyl, než ten aby se bylo s čím porvat. Vážně je nutné dělat dál takové filmy? Peníze hýbou světem a třesou kinematografií. ()

Scoobys

Z jedné části to bylo pro velké fanoušky super pokračování, které si určitě užili, ale pro někoho, kdo není moc fanouškem, ale ví kdo je Batman a Superman, jakou mají povahu a superschopnosti (tedy jen superman), to nějaký hvězdný zážitek fakt není. No každopádně jsem byl na 3D, které bylo chvílemi fakt super a někdy se mi prostě zdálo, že se autorům nechtělo makat a prostě se na 3D zčásti vykašlali. Myslím si, film nebyl špatný, ale nevadilo by mi si to jen přečíst ve formě komiksu. No každopádně si myslím, že to není úplný odpad ale ani nejlepší film roku. Jestli jste fanoušci Supermana nebo Batmana, zajděte se na film podívat, jestli ne, tak bych to ani nedoporučil. Dávám 3 hvězdy. ()

Martin_47

Naprostá spokojenost. Vše je přehledné (když nelezete na trapný 3D), vše dává smysl a scénář je ok. Marvel fans tu rozjížděj slušnej butthurt a hledají chyby tam kde nejsou a dost možná se maskujou za fandy DC :D.... plnej počet bez debat ()

Tomas_2002

Nuda, nuda, nuda. Kdo viděl animovanou verzi, ten trpěl. Motiv Batmana ve smyslu:"Je třeba zabít supermana, protože by v budoucnu mohl zabít někoho jiného." je opravdu trapná. V tom filmu prostě nikdo neví co dělá a proč to vlastně dělá. Fatální selhání režiséra a scénáristy. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce