Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti

• USA Batman v Superman: Dawn of Justice (více)
USA, 2016, 151 min (Special Edition: 183 min)

Režie:

Zack Snyder

Předloha:

Jerry Siegel (komiks), Joe Shuster (komiks), Bob Kane (komiks) (více)

Kamera:

Larry Fong

Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Jesse Eisenberg, Diane Lane, Laurence Fishburne, Jeremy Irons, Holly Hunter, Gal Gadot, Kevin Costner, Scoot McNairy (více)

V době, kdy svět řeší otázku, jakého hrdinu skutečně potřebuje, v obavách z naprosto nekontrolované moci téměř božského superhrdiny se střetává respektovaný a mocný ochránce spravedlnosti ve městě Gotham s nejuctívanějším spasitelem moderní doby ve městě Metropolis. A zatímco mezi sebou Batman a Superman válčí, rychle se vynořuje nová hrozba, která představuje pro celé lidstvo ještě větší nebezpečí než kdy v minulosti. (Freeman Ent.)

maty24

Tak a je tady první film ze svaté komiksové trojice tohoto roku (X-men:Apokalypsa, Captain America : Občanská válka a tento film).Od tohoto filmu jsem očekával hodně i přes dost záporné recenze v zahraničí.Nakonec však mužů říct že jsem spokojenej.Film má sice pomalejší rozjezd ale po první hodině se to vše rozjede.Akční scény jsou skvělé , bitka Batmana se Supermanem je také skvělá a s akčními scénami jsem opravdu spokojenej.Triky byly taky skvělé vůbec mi nepřipadalo že by tam byl digitální bordel jak někteří říkají .Herci jsou vynikající .Od začátku jsem si myslel že bude Affleck skvělej Batman a toto očekávání se naplnilo.Gal Gadot je taky super (škoda že se ve filmu tolik neobjevuje ale pokud tam už je tak to stojí za to).Cavill opět skvělý a Einseberg hraje parádně a je vidět že si postavu šílence užil.Celkové obsazenstvo byl výborné.Možná je asi pro hodně lidí problém se scénářem ale to mi moc nevadilo jelikož scénář (pokud neni katastrofickej ) neřeším.Celkově jsem opravdu rád za tento film a dal bych takových 9/10 a ten jeden bod bych ubral za trochu nezáživnou první hodinu.Pokud nejste zrovna blázen do superhrdinů jako já ,takové 2 body bych ubral.PS: 3D mi přišlo slušné, určitě nepřekáželo a klidně bych zvolil dabing protože je skvělý ()

bigstorm

Neviem ako ostatný berú tento filmový počin, ale mne to sadlo. Síce je vidieť že Snyder nejde jednoduchou dejovou líniou, skôr sa snaží o trocha vážnejší a zložitejší dej niečo ako Nolan v batmanovi. Samozrejme že sa Pánu Nolanovi nemôže rovnať! Chcete priamočiari dej , ktorý vedie k jednému epickému koncu ? Ja nie ja som dostal dva epické konce t.j. batman vs superman a batman, superman a wonder women vs zmutovaný king kong :D Ale musím pochváliť Bena Afflecka , ten sa mi páčil už v traileri a nesklamal , jedna hviezda preňho ! ()

mad.dog

Jakmile jsem se dozvěděl o obsazení a "geniálním" nápadu ihned udělat z Batmana v podstatě vysloužilce, tak jsem hned věděl, že šance na pokurvení se razantně zvýšila. A jak to tedy dopadlo? Můžu říct, že to pokurvili královsky. Ale ne zásluhou Afflecka, protože on je jeden z velmi omezeného počtu světlých momentů filmu, a to taky o něčem svědčí. Největší průser udělali scénáristi a Snyder. Scénáristi se absolutně vysrali na logiku a narvali tam co se dalo i nedalo, hodili za hlavu motivy postav, vykašlali se na to, aby aspoň trošku přiblížili Wonder Woman, neskutečně trapně představili další členy JLA, vysrali se na to, že Batman měl pravidlo nezabíjet a milý Batman zvesela posílal zloduchy do vzduchu a dokonce je cejchoval jak krávy (!?) a k tomu všemu nacpali trapného rádoby Hulka. A Snyder? Tomu se to všechno rozuteklo mezi prsty, děj neměl dynamiku, bitka mezi Netopýrem a Skautíkem byla odfláknutá a všechno hrozně dělalo Bum! Prásk! Křach! A všude lítaly blesky a divák se začal fakt nudit, protože ta demolice neměla originalitu a jen se držela toho, co jsme viděli v Man of Steel. Lituju 2,5 hodiny a doufám, že mi Suicide Squad spraví chuť a dá ještě naději se koukat na filmy z DCEU. ()

mikael5555

Za mě se jedná o jeden z nejnepochopenějších filmů poslední dekády, kterému bylo vytýkáno snad i příliš hlučné dýchání Bena Afflecka. Osobně mám za to, že tyto filmy by měli hodnotit jen lidé s nějakým vztahem ke komiksům případně komiksovým filmům. V opačném případě se jedná o tutéž pitomost, jako když dospělí hodnotí pořád pro děti. Prostě a jednoduše nejste cílová skupina. Poslední roky se strhlo hotové šílenství okolo komiksových hrdinů a zatímco prime drží Marvel, DC zkusilo uspíšit vývoj a co nejrychleji konkurovat Captain America: Občanská válka. Takže zatímco u Marvelu své postavy piplali a vybrušovali, DC se rozhodlo po Muži z Oceli vytáhnout trumf z rukávu v podobě největšího komiksového souboje všech dob. Za mě se nejedná v žádném případě o špatný film...naopak. Batman je popsán ve své ryzí komiksové podobě. Je daleko tvrdší, drsnější a nevybíravější. Má jen jediné pravidlo, ale jinak stojí mimo zákon. Policisté jsou na jeho straně a tak má k tomu většinou i dost prostoru. Současně si před zhlédnutím musíte uvědomit, že se jedná o postavu která je, i když to zní krutě, psychicky narušená. Jde o člověka, který viděl na vlastní oči zemřít své rodiče a který si to celý život vyčítá. Ve filmu to ztvárnili dokonale, včetně scény, kdy jeho matce zloděj vystřelí kulku přímo mezi oči. Řekněte mi, jak byste se po něčem takovém cítili vy? Naproti tomu Superman je ztělesněné dobro. Clark nikdy nedokáže vidět svět očima Bruce. Proto taky k tomu střetu musí logicky dojít, protože v každém komiksu dřív nebo později Bruce udělá něco morálně správného, ale nezákonného. Ve filmu to trošku obešli a zařídil to Lex Luthor, což nebyla vůbec špatná volba, jelikož se jedná o geniálního zloducha, což je ta nejhorší možná kombinace. Problém tohoto filmu je načasování. Tento souboj se měl odehrát na konci až po Justice League. Měl být ukončením celé série komiksových filmů od DC. Podobně jak tomu bylo u Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. Tady bohužel DC zcela nelogicky vyslalo film v nevhodný čas v situaci, kdy neměli připravenou půdu. Film vzniknout mohl...k menšímu nevýraznějšímu střetu mohlo rovněž dojít, ale mělo se jednat pouze o vznik Justice league. Při kartách taky nevynesete trumfy hned na začátku. Osobně bych dal filmu 85-90% protože mu prostě a jednoduše rozumím. Příběh je dobrý, Henry Cavill je nejlepší Superman, co kdy byl. Ben Affleck je přesně takový Batman, jaký být má. Jesse Eisenberg hraje roli šílence dokonale (tady jsem pochybnosti ani neměl). A narozdíl od ostatních nevidím v scéně "Martha" problém. Dialog mohli sepsat lehce jinak, aby dávalo smysl, proč říká matce křestním jménem. Ale jinak jak jsem už psal...Bruce byl psychicky narušený tím, co viděl v dětství...do toho se mu ve snu ta situace vracela + krátce před touto scénou měl "sen", který mu přinesl Flash, a v kterém stál u hrobu matky, z kterého vytékala černá tekutina, načež náhrobek praskl a vylezl z něj Steppenwolfův "poskok". Přijde mi zcela logické, že ho po tom všem vyvedlo z míry, že v takové situaci slyší frázi: "Zachraň Marthu". () (méně) (více)

JerryPilsen

Komiksový blockbuster se vším co se očekává.V trochu víc temné atmosféře než se očekávalo,ale holt je třeba se odlišit od Marvela.Dějove ucházející,celkově je cítit,že jde jen o přípravu na mnohem větší filmový vesmír.Dvě a půl hoďky uběhnou jako voda. ()

Anarcha

Neskutečné hov.., po celkem ucházejícím MOS bylo tohle strašné a ještě k tomu dlouhé. Kdybych na tom nebyl v kině asi bych to nekomentoval, ale takle musím. Proti Batmanovi Bala byl Effleckův ucházející. Příběh srač... Ostatní postavy nemá cenu řešit, když se tam oběvila na konci ta buchta chtěl sem odejít. Další díly tohodle pokusu si už v kině odpustím. PS. Manželka byla ještě sprostější. ()

MisaP3

No, musím říct, že začátek byl nějak mimo mě, dost jsem toho nepobírala, vše bylo zmatené, rozházené, pomíchané... Ale pak se děj konečně ustálil a já si to mohla užít. Souboje sice hodně zmatené, kamera roztřesená, ale teď když nad tím přemýšlím, tak to prostě působí v tomhle filmu víc, než klidné, jasné záběry. Pár hluchých míst, kde se člověk nudil a zazýval bylo, ale vynahradily je všechny akční momenty. A co víc, tohle byl asi první film, kde můžu říct, že se mi líbil Ben Affleck a to už je co říct, protože kvůli němu jsem původně jít nechtěla, neb v jiných filmech ho nemůžu vystát. A ten závěr? No, říct že mě překvapil by bylo slabé slovo... Asi jsem nabitá čerstvými dojmy, ale dávám 4 a rozhodně se na to znovu podívám. ()

daetoxx

Málo vtipu. Málo „něčím zajímavé“ akce. Blockbuster, okolo kterého se tančí už nějaký to pondělí, by si zasloužil víc. Oceňuji to, že nás ten film nenutil až tolik brečet (smát se), i když samozřejmě takových scén je tam taky dost. Superman je takovej otravnej, ale Affleck jako Batman zazářil. Sice už je starej, ale furt mu to šlape (malý ps: Pro mě bude stejně Batman vždycky Bale). Celkově to ale hodnotím pozitivně, protože jsem na to šel s menším očekáváním. PS: Muzika taky ničím extra nezaujala, ale jakmile se objevila WW, tak to celkem šlapalo. 65% ()

Solitude

Aj napriek negativnym ohlasom s obsadenim Afflecka ako Batmana bol paradoxne jeho vykon na celom filme to najlepsie a scenar a rezia boli otrasne. Pribeh nula bodov, ak clovek videl trailer tak videl uz v podstate cely film. Rovnaky problem ako u konkurencneho Avengers, pribeh ako tak pozliepany ala detska hadanka na cerealiach a cele to stoji na efektoch a trapnych vtipoch vhodnych pre slabsiu mozgovu aktivitu. Problem je teda, ze tu zufali chybali aj tie trapne vtipy aby si to ziskalo ohlas u fanusikov... a mozno nie, ktovie ci DC fanbase marovnake chute ako ten od Marvelu ()

Elanornegra

Tak prevazne dost hejtovany film. Siel som do kina s pocitom, ze to moze byt aj sklamanie aj prekvapenie, uz len kvoli prvym recenziam, vobec co vsetko ten film mal obsahovat a skombinovat aby to bolo zrozumitelne ako celok. Pojdem proti mainstreamu, mne sa film velmi pacil. 2 vacsie chyby, boli sem tam deravy scenar a Lex Lutthor. Inac novy, iny batman a hlavne comixovejsi. Superman opat bojuje viac so sebou. Skoda prepaleneho potencialu Doomsday ale cakal som pri nom vacsi fail. Sumar - uvod do tohto dospelejsieho Universa stal za to... 90%................. pozrete 22.8.2020 Od začiatku veľmi temný podtón, vyborne obsadenie, kde chémia medzi hrdinami fungovala. Skvelý Batman v podaní Afflecka. Ako aj Gal Gadot skvelo sekundovala. Jedine Lex mi tam až tak nesedel. A Doomsday bol veľmi slabo predstavený. Nato že film mal 2,5h tak nenudil. Záverečné finále efektne, aj keď som cakal trosku viac. Každopádne okrem Scény s Martou ktorá bola wtf to bolo fajn hodnotenie ostáva 90% ()

fyluta odpad!

jak všudepřítomná reklama dokáže dostat tolik diváků na takovou SRAČKU. bez příběhu, všudypřítomný zmatek a nejhorší 3D od počátku Avatarů ... lituji peněz a 2,5hodiny v kině deadpool , to byl nářez ... ()

lolicek123

Tento film je určen pro fanoušky comicsu a nerdy,není to určeno pro běžné diváky, Zack Snyder udělal orgasmický počin,tento film tvořil fanoušek comicsu pro fanoušky comicsu ... Jak už jsme se zmínil, tento film není pro běžné diváky co si jen tak zajdou do kina, ale pro fanoušky a nadšence DC comics. ()

BranuliQ

Muža z ocele som si veľmi obľúbil, bol to asi jediný film o Supermanovi, ktorý ma bavil. Pochopiteľne som sa veľmi tešil, keď bolo oznámené pokračovanie a k tomu ako bonus jeho súboj s Batmanom. No ako plynul čas nám bolo oznamované, že sa vo filme vyskytne Wonder Woman, Lex Luthor, či dokonca Doomsday a už vtedy som tušil, že je tých dejových liniek akosi veľa. A nemýlil som sa! Scenár sa čím ďalej, tým viac rozpadal ako domček z karát a ani Zack Snyder to tentokrát nezachránil. Herci odviedli svoju prácu celkom dobre, niektoré postavy boli ale úplne zbytočné (Amy Adams, Laurence Fishburne) iné zase prekvapili (Ben Affleck bol výborný, no ani ten nepredčil vynikajúceho Jesseho Eisenberga). Čo sa týka hudby, Zimmer nesklamal, ale ani nijak zvlášť neohúril. Ako som povedal, jediné čo tiahlo film dole bol naozaj príliš komplikovaný a miestami dosť hlúpy scenár, kde sa často vyskytovali aj WTF momenty, ktoré by sa vo filme ako je tento nemali vyskytovať. Batman vs Superman je tak len priemerný film. EDIT: Po druhom zhliadnutí idem s hodnotením ešte nižšie, keďže nič z toho dobrého, čo som vyššie spomenul sa na podruhé bohužiaľ nedostavilo. 40% ()

Martin29

Za mě velká spokojenost dokonce váhám i nad pátou hvězdou. Spokojenost s Doomsdayem (i když měl málo prostoru předvedl toho hodně) dobře si je dával Marvel by se mohl od Snydera učit jak dělat záporáky ani Lex nebyl špatný. Na konci náběh na Justice League takže se těším. P.s. pro uživatele Welsiot je to Dc a ne Marvel ()

redhorse

Nazačátek bych chtěl říct že pánové Hans Zimmer a Junkie XL odvedli skvělou práci, jelikož ta hudba byla úžasná a strhla mě už na začátku filmu ( ***** ), bohužel film už tak skvělý nebyl, né že bych se vyloženě nudil ale na komiks se mi zdá až příliš ukecaný, což mi u předchozího počinu Zacka Snydera (Man of Steel) nepřišlo. Vizuální zpracování bylo srovnatelné s Man of steel jen trochu tmavší. Batman v podání Afflecka byl dobrý a Jesseho Eisenberga bych si spíš dokázal představit jako Jokera než Lexe Luthora. Po shlednutí EXTENDED verze (**). ()

Martyjoker odpad!

Naprosto nevstřebatelná záležitost. S tímhle filmem je všechno špatně. Nejhorší film ze všech, které mají v názvu slova Batman nebo Superman. I seriál Smallville je oproti tomuto braku vysoce sofistikované umělecké dílo. Pokračování mě rozhodně nikdo nedonutí sledovat. ()

stuj

Bullshit. Superman sice ok, ale z Batmana udělali umanutýho blba a hlavní enemák přehrávající cool mladík. A ke konci rádoby psychoušek. Scénář slabota, klišé akční scény přítomny. Ještě že jsem se mohl v kině pohodlně rozvalit mezi volná sedadla. Možná že celkový dojem sejmul i dabing (batman česky byl dost komjůtr voice), třeba by to v originálu vtáhlo víc. Proto dávám tři hvězdičky a ne jen dvě. ()

Narg79

Začátek filmu je dost divný, nemělo to šťávu a skoro jsem ve filmu usnul. Opravdu dost divný scénář. Většinu času jsem si říkal co to? Proč to? To nedává logiku! Použít atomovku na pohyblivý cíl nad městem? Koho tohle napadlo? A co ta wonder woman? Co ta tam dělala? 3 hvězdičky dávám jen za specialni efekty. Tento film mě nijak zvlášť nenadchl, asi to bylo tím scénářem. ()

Superman: Legacy nabírá další herce

Superman: Legacy nabírá další herce