Californication

• USA Californication (více)
USA, (2007–2014), 39 h 37 min (Minutáž: 26–33 min)

Tvůrci:

Tom Kapinos

Série(7) / Epizody(84)

BoPo

Hank je zrejme štatistická anomália. Lebo ak pri svojom spôsobe života nechytol AIDS, tak je buď mimo Matrixu, alebo má imunitu emzáka. Ďalej tu máme chlapa, čo vyzerá ako penis, fetišistku na ofiny, zlobivú Suicidal Girl, mrchu trpaslíka, eko suchára a prerostlú šťandu, ktorá je zralá na pár faciek. Nesmiem samozrejme zabudnúť na „exmanželku“. Tá je príťažlivá asi ako hranolky okašlané zamestnancom McDonald´s, ktorý má v kapse pozitívny test na žltačku. Má to byť Sex v meste pre chlapov? Návod ako žiť či nežiť? Alebo porno bez porna? Neviem, fakt neviem. ()

Tommassi3

Dík Californication se zrodilo zajímavé synonymum ke slovu sexistický, totiž moodyovský.. Potud pozitiva.. K samotnému sexismu, který navíc coby zásadní motiv příliš brzy ztrácí svou šokující sílu, se já prostě nikdy nebudu stavět kladně.. Primitivní humor a v důsledku dost jako celek nefunkční showtimeovku nespasí ani skvostný David Duchovny, který vystupujíc ze stínu agenta Muldera hraje sám sebe.. ()

bouncer

Mám za sebou první sérii a musím říct, že mě tento seriál překvapil...mile i nemile. Po prvních dílech přeplněných cynismem a šokujícími scénami se postupně začal vytvářet i příběh. Ten je možná největší slabinou seriálu. ne že by byl vyloženě špatný, ale postupem času zkazil originalitu seriálu a stáhnul ho k normálu. Postavy jsou skvělé a Hank Moody je v podání Davida Duchovneho vynikající cynik. Vulgarita seriálu a sexuální otevřenost scén mě překvapila i zaujala, ale seriál se na tom stavět nedá. Takže výsledkem jsou trochu rozporuplné pocity...ale asi bych tenhle seriál doporučil, klenot to sice není, ale trochu svěžího větru z TV nikdy neuškodí. "Dad?" "Yeah." "It happened..." "What hapenned?" "It." "It what?" "It!" "It?" "THE It." ""Oh,it...Shit!" ()

Hwaelos

Kulervoucí seriál to zrovna není, ale příjemná občasná zábava, která nevyžaduje soustavnou pozornost, ano. A dabing Petra Rychlého je fakt hrozný :) ()

BigDeal

Prvá séria (100%): "You can´t allways get what you want"... asi tak by sa dal zhrnúť tento vynikajúci seriál s postavou hláškujúceho, nadávajúceho a znechuteného (životom) Hanka Moodyho, ktorý perfektne sadol Duchovnemu. Celý čas vidíme ako sa Hankovi nič nedarí a on sa postupne aj prestane snažiť, pričom sa len prizerá ako ho zabíja ten posraný život. Našťastie sú jeho prehry nesmierne vtipné a tak nám môže privodiť depresiu i výbuch smiechu (alebo prinajmenšom aspoň úsmev) naraz. Celá séria bola skvele ukončená (...but if you try somethime, you might find- you get what you need), preto dúfam že ďalšia nebude, aj keď ma láka vidieť čo sa stalo potom... Druhej série (90%) sme sa nakoniec dočkali a nie je to vôbec zlé. Je pravda, že už neprináša toľkú depresiu (viac sa stavia na humore), nesústreďuje sa na pády Hanka, ale Charlieho (a jeho ženy), no prináša aj niečo nové- postavu Lewa Ashbyho, hudobníka, o ktorom má Hank písať životopis. A je to práve jeho bohémsky štýl života, ktorý vracia Californication tú správnu atmosféru prvej série. Preto aj keď mi prišiel koniec akoby odseknutý, stále je to na 5*. Len mi trochu začínajú vadiť tie "náhody", po ktorých Hank zostane sám v meste plnom pipiek (aby bolo o čom točiť). Tretia séria (95%) sa definitívne sústredila na komediálnu časť tým, že pripravila Hankovi (pre neho i pre divákov) lahodnú i pikantnú zápletku o troch ženách, ktorú musí celý čas riešiť. To ale rozhodne neznamená, že sa Californication zaradil k účelovým sitcomom, skôr naopak- každú časť sa čudujem, ako dokáže preskakovať z vážnych vecí na vtipné úplne prirodzene a dokáže priniesť smiech i slzy bez toho, aby preháňal. V dnešnej dobe seriálov je Hankov svet zrejme jediný úplne očistený od pátosu a všetkého klišé a najviac pripomína náš svet už len tým, že sa nebojí nahlas povedať to, čo si všetci aj tak myslia- bez cenzúry. Štvrtá séria (85%): Hank sa dostal do nového problému, stále chrlí hlášky, ale začína sa zdať, že postavy riešia stále tie isté osobné problémy. ()

MoiJe

Po 5x01. Na serial som sa chytila az na druhy pokus. Chvilami ma bavil velmi, chvilami vobec... a S4 bola taka naka nijaka a 5x01 nezaujalo, s5 teda hned sledovat nebudem. ()

Mononoke.

Svěží seriálová komedie plná sexu ve které David Duchovny předvádí že nepatří do starého železa a charisma má na rozdávání :) ()

Johny_fork

Nikdy by mě nenapadlo, že David Duchovny se někdy vyrovná svojí životní roli v Aktech X, ovšem přišel Californication, jako blesk z čistého nebe je tu seriál, který mě takovým způsobem dostal, že sem za den skouknul prvních 6 dílů a kdybych zítra nevstával v 6 na zkoušku, čumím celou noc, Hank Moody je ultrahustej týpek, hláškuje jak Bruce Willis v Posledním skautovi, chlastá, hulí a vopíchá, co chodí, při tom všem sní o své životní lásce a vychovává dceru, to není vše, tenhle seriál má myšlenku, melodii, zvuk, co se mi vrývá pod kůži, nářez, nářez, nářez, Rock and Roll. ()

hejahou

Večerníček pro dospělé..... První tři série dobrý, čtvrtá se ještě taky dá, ale co předvádí v páté serii, děsný.....doufám, že po 5. serii již celý seriál ukončí. ()

Folpa

No prostě hustota. Skvělý návrat Davida Duchovnyho v roli spisovatele který prožívá tvůrčí krizi a řeší k tomu i problémy se svojí dávnou láskou... ()

JohnCZ

--- PRVNÍ SÉRIE --- Californication byl prvním seriálem stanice Showtime a hned na mě čekal malej šok. Doposud jsem nebyl zvyklý na takhle odvážné seriály a ani se nedivím, že byl mnohými Californication mnohými přirovnáván k soft pornu. Ale to je ve výsledku na tomhle seriálu úplně NEPODSTATNÉ. Důležité jsou postavy s nešťastným Hankem Moodym v čele, který, ač je svým způsobem naprosto na dně, je nehorázně fajnovým a vtipným chlápkem, který pro "fuck" nejde daleko a to v obou významech slova. Californication je setsakramenstky vtipný seriál se skvěle dopointovanými postavami, mnohdy hnaný do absurdna, ale stále mu nechybí nádech reálna. Hodnocení série 5/5 --- DRUHÁ SÉRIE --- V druhé sérii se čím dál tím více dostává do popředí Hankův agent a kamarád Charlie. Opět tu máme skvělé hlavní i vedlejší postavy. Lew Ashby byl rozhodně nejlepší vedlejší "na-jednu-sérii" postavou. Kvalita humoru neklesá, jednotlivé epizody si pořád drží vysoký standart. Hodnocení série 5/5 --- TŘETÍ SÉRIE --- Třetí série jede na podobné vlně, jako série předchozí. Opět se jedná o geniální skloubení dramatu a komedie. Vtipy jsou snad ještě údernější, epizoda "The Apartment" dokonce patří mezi to nejvitpnější mezi komediemi vůbec. Důraz je i mnohem více kladen na dramatickou linku, Hankovy průsery gradují až perfektního a neobvykle emotivního finiše, kdy už to vypadá, že není cesty zpět. Hodnocení série: 6/5 --- ČTVRTÁ SÉRIE --- Očekávaný krok zpátky. Seriál se vrací zpátky ke kořenům a zatímco se Hank snaží vyhrabat ze svých problémů, ostatní postavy s Charliem v čele dělají naprosté šílenosti a v této poprvé sérii mi poprvé absurdnost některých situací začala vadit. Nicméně stále je úroveň humoru hodně vysoko a stále převyšuje svou vtipností drtivou většinou komediální produkce. Oproti minulé sérii tu máme klidnější finální epizodu, která by i svým symbolickým koncem mohla být epizodou závěrečnou. Ale nebude, protože tvůrci chtějí jet dál. Hodnocení série: 4,5/5 --- PÁTÁ SÉRIE --- Pátá řada i nadále pokračuje ve své šílenosti a žene staré známé postavy ještě do šílenějších situací. I přestože je to o nadále nehorázná bžunda, tentokrát mám pocit, že už mnohé věci scénáristé tentokrát přepískli a poprvé jsem měl vůči seriálu spíše chladnější přístup, jelikož jsem si ho už nedokázal brát tolik osobně. Z postav jsou často spíš karikatury, než reální lidé. Hank však i nadále strhává pozornost na sebe a je na něm vidět, jak se po těch letech změnil. Je duševně vyspělejší, snaží se napravit, leč se mu to moc nedaří a scénáristé mu připravují občas dost drsné překážky. I přes všechny klady (a že jich je hodně a není je potřeba znova zmiňovat) je pátá řada jednoznačně nejslabší sérií vůbec. Závěr již tradičně překvapil a jsem zvědav, jak se situace vyvine v šesté a nejspíše i závěrečné sérii. Hodnocení série: 4/5 --- ŠESTÁ SÉRIE --- O kus lepší jak série pátá, ale ten pravý Californication pro mě skončil čtvrtou sérií. Opět je to nehorázná bžunda, opět se dočkáme vážnějších chvilek, ale seriál už bohužel trpí natahovaností a tak trochu i sebevykrádáním, protože děj už prakticky nikam nesměřuje. A pokud bude sedmá série opravdu tou poslední, doufám, že to bude alespoň taková jízda, jako byla série šestá. Tento seriál by si to opravdu zasloužil. Hodnocení série: 4/5 --- SEDMÁ SÉRIE --- Sedmá série je průser, co si budeme povídat. Seriál poslední série postrádal hloubku, kterou jsem oceňoval na řadách prvních, ale tentokrát už drtivá většina epizod začala postrádat i vtip. Naštěstí pár závěrečných epizod zachránilo situaci a Californication se ve svém series finale dočkal důstojného zakončení. Díky bohu (a Kapinosovi) za to! Hodnocení série: 2/5 a hodnocení závěrečného dílu: 4/5 () (méně) (více)

jahol

Po první sérii: V podstatě jde o Sex ve městě pro chlapy, s ještě lepším, koncentrovanějším scénářem. Famózní pilotní díl startuje herecké orgie (představte si úvodní scénu, kdy si jde hlavní hrdina, roztomile, ale totálně zpustlý, po pokání toužící Duchovny, "pokecat do kostela s Ježíšem" a která se přes několik slovních fucků, za které se Duchovny-Hank tomu na kříži upřímně omluví, rychle dostane k fucku skutečnému - "blowjobu" s jeptiškou, při které ovšem hlavní hrdina milému Ježíšovi cudně zakrývá zrak - a pozor - celé tohle je díky hereckému výrazu hlavního hrdiny neskutečně vtipné!), které časem, kolem pátého dílu, malinko ztrácejí, ale v poslední třetině opět gradují někam k dokonalosti. Dějová linie "Hanka" Duchovnyho je geniální po celou dobu, ale paralelní příběh jeho agenta přece jen zavání šroubovaností a hrozí stáhnout seriál blíže k průměru, pod úroveň zmíněného Sexu ve městě. Jenže tohle platí jen pro těch pár dílů, kde se obě linie rozejdou - jakmile se naši hrdinové dají opět, a to velmi významně dohromady (pokud lze tedy "velmi významně" označit vztah, při kterém společně, nalepeni na sobě, prožívají ze vzdálenosti pár decimetrů mokrý orgasmus boxerky, která si předtím s jedním z nich velmi přímočaře vyřídila všechny účty), rozjede se smršť úžasných dialogů, na kterých vám nebude vadit ani jejich všudypřítomná přisprostlost. Tedy... pokud vám ani trochu nevadil text závorky v předchozí větě.. pokud ano, na seriál zapomeňte, zmíněnými dialogy to v téhle šoustací symfonii nezačíná ani nekončí, dělaj to tady až na výjimky všichni s mnoha a v žádném díle nebudete schopni odhadnout počet souloží, kterým budete podrobeni. Ale přijdete opravdu o hodně a nemyslím tím teď erotiku. Podtext toho všeho šoustacího je totiž o velmi citlivém a citovém příběhu normálního chlapa, chlapa nejchlapatějšího, který má někoho rád a chce ho mít rád ještě víc, a který si tenhle cíl komplikuje tím víc, čím víc mu o něj jde. Po zatím poslední sérii: Úroveň druhé série jde mírně dolů, zachraňuje ji charismatická nová postava Hankova kámoše, třetí série bohužel má sice hrdiny, které lze polepit vinětou "originální", ale charisma nulové (šedesátiletá neukojená sprostá žena z lidu mě nebere), podobně jako u Dextera zachraňuje dojem famózní konec (oba seriály končily v podstatě najednou, a když jsem sjel Dextera a byl na konci šrot, dal jsem si pro zlepšení nálady Hanka... a to jsem si dal). Za třetí sérii přesto jen tři hvězdičky. ()

M.Macho

Tak tenhle Hank - už to má ve jméně "HENK", to zní hrozně obraženě je pěkně zavrtaný v depresích, nic ho nezajímá, všechny by oplodnil a odhodil případně zabil. Sympaťák - spisovatel na "vrcholu kondice" s velkými potížemi. Má přátele, ale divné, pomáhají mu pochopit svět, kterým pohrdá stejně jako sebou samým. Holkám se libí... Prostě pruďas, který si spletl písek s těnou mísou záchodu a čeká dokud mu někdo při spláchnutí nezlomí vaz... A hlavně - má to ráda do nosu... ()

Zeebonk

Vzhledem k tomu, že každou sérii točili tvůrci s předpokladem, že to bude ta konečná, jsme se dočkali všehovšudy sedmi závěrů a ten úplně úplný u mě obsadil, řekněme, třetí místo. Samozřejmě to mělo své mouchy. Celé to vlastně bylo nekonečné cajdákování mezi Hankem a Karen, díky kterému mám viditelný ďolík v lebce z věčného plácání se po čele. Ale když vono to bylo tak děsně skvělý. Opravdu příjemně strávenej čas. Drogy, chlast, kozičky a slovíčko "fuck" na bžilión způsobů. Smál jsem se a brečel. Nasíral jsem se a znovu se smál. A vlastně jsem u toho strávil dlouhý roky a za dlouhý roky si to pustím celé znovu a nostalgicky si nastříkám do trenek. ()

Marek1991

Hovorí sa vtipne, že v tomto seriály je viac sexu ako v porne. Mne sa občas páčil ten cynický a ironický humor. Nejaký zmysel tohto som však nenašiel. Je to len dôkaz skazenosti doby a hlúpych názorov, ľudí čo nevedia žiť život a myslia si, že užívanie zmyslom sex, povaľovanie, suchý humor, drogy, bláznivá hudba a bezcielne konanie je správne. Ja vyznávam iné hodnoty, som kresťan a toto je po výchovnej, propagačnej, módnej, či akejkoľvek stránke dosť zvrátené. Neužívam si pozeranie tohto. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis