Mesto tieňov

Slovensko, (2008–2012)

Pavol Višňovský, Soňa Norisová, Róbert Jakab, Ivan Romančík st., Anton Vaculík, Jana Majeská, Táňa Radeva, Alfréd Swan, Eduard Bindas, Ladislav Hrušovský (více)

Série(2) / Epizody(20)

Napätie, úzkosť, strach. Streľba, smrť, plač – aj o tom je kriminálny seriál Mesto tieňov, v ktorom sa na pozadí fiktívnych vzťahov kriminalistov odohrajú zločiny, ktoré sa reálne stali. (oficiální text distributora)

mira007

Slovenský krimi-seriál křížený Případy prvního oddělení ( z těch si bere to lepší - inspirace skutečnými případy, snaha o věrohodné kriminalistické postupy) s Kriminálkou Anděl ( z těch si bere to horší - ploše vykreslené osobnosti a někdy sterilnější nudný způsob vyprávění). Trochu je škoda, že inspirace skutečností je velmi volná a některé případy nepoznají ani sami sebe skuteční pachatelé. Podtrženo sečteno přes drobné výtky jeden z nejlepších krimi seriálů. ()

Slavomír

Spokojne zakričím s úsmevom na tvári: "The heat is on! Oujééé!!!":-))) Z mnohých stránok vynikajúco odvedená práca. Vizuál mi šepká, že celý svet je z betónu. Prevládajú odtiene modrej a modré filtre pokrývajúce dominantné mdlé a sivé farby mesta. Je to len naša maličká 400tisícová bétónová(panelová) džunglička, ale budiš. Kedže príbehy sú ISU, tak sa mohlo scenáristická partia dobre vyšantiť. Skúšal som "predvídateľnosť", pár krát mi môj tip na pokračovanie cesty deja vyšiel, no toľkokrát som sa sekol, takže pred tvorcami dávam klobúk dole. Skladám ho ešte nižšie ak si pripomeniem úžasné tóny záverečnej zvučky, ktorá navodí skutočné emócie. Dosť motania sa okolo kaše a môžem rovno povedať: Konečne máme kvalitný seriál, navyše kvalitný KRIMINÁLNY seriál. Máme byť na čo hrdí." Týmto sa slovenským tvorcom otvorila brána do novej neprebádanej oblasti. Verím, že dozrie čas a raz svetlo sveta uzrie slovenský akčný seriál. ()

poet

Nuž prvé slovenské krimi. Tak trochu si vravím konečne po tých našich selankách typu susedia, blbá rodinka, panelák a podobné úbohosti. Šancu dostali neznámi herci, ktorý pred kamerou vyzerajú celkom dobre. Horšie je to však z niektorými dialógmi, ktoré občas zaškrípu. Príbeh bol však celkom slušný a dokonca aj s akciou. Myslím, že sa tvorcovia nechali inšpirovať pomerne úspešnou krimi-dokumentárnou séroiu "najväčšie kriminálne prípady slovenska". Dúfam že si táto séria udrží svoj štandard a neskĺzne do melodramatických koľají.............. ()

Martin741

Zo vsetkeho toho hnoja /ordinacia, VKV, Panelak ....../ je toto prekvapivo na urovni. Prevedenie a herecke vykony su casto na povazenie a dialogy obcas vzbudia usmev, ale furt lepsie ako Krausov retardovany Panelak .......... Hoci stale to na komunisticku normalizacnu serialovu tvorbu nema. Proste nema. 70 % ()

Makky

Kvalitný slovenský seriál. Konečne! Skĺbenie slušnej akcie, kvalitnej hudby, efektných strihov, zmyselných dialógov a nie príliš známych hercov, ktorí hrajú super. Na úvod dám štvorku, no časom sa nebudem brániť vyššiemu hodnoteniu, alebo nižšiemu. Dodatok: No nakoniec musím hodnotenie jednoznačne zvýšiť. Tento seriál si nič iné ako 5 hviezdičiek nezaslúži. ()

• "Mesto tieňov" má za sebou medzinárodný úspech - keď videla prvé nakrútené časti televízia Nova, objednala si u D.N.A. českú prerábku pod názvom "Kriminálka Anděl". (marek.stone)
  • Mesto tieňov vyšlo aj v knižnej podobe, napísal ju Marek Zákopčan. (marek.stone)