Sama doma (TV pořad)

Publicistický

Česko, 1998, 56 min

Stanislava Lekešová, Martina Vrbová, Jana Havrdová, Ester Janečková, Lucie Váchová, Alena Veliká, Iva Kubelková, Jolana Voldánová, Tereza Stýblová, Soňa Šuláková, Linda Bendová, Jana Bohušová, Světlana Witowská, Hana Vávrová-Heřmánková, Valérie Zawadská, Jiřina Bohdalová, Lejla Abbasová, Petr Bende, Petr Kolář, Barbora Srncová, Jiří Mádl, Milan Cieslar, Aneta Krejčíková, Pavla Vojáčková, Marie Doležalová, Janek Ledecký, Michaela Maurerová, Markéta Irglová, Albert Černý, Michal Malátný, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Tereza Němcová, Veronika Žilková, Tomio Okamura, Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Krampol, Zdeněk Zelenka, Martin Dejdar, Anna K., Kamila Janovičová, Petr Rychlý, Martha Issová, Vojtěch Kotek, Jana Škopková, Marcela Augustová, Tomáš Klus, Tereza Kostková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Lucie Bílá, Jiří Strach, Radka Fišarová, Petr Kotvald, Nora Fridrichová, Matouš Ruml, Ewa Farna, Jana Bernášková, Miroslav Vladyka, Alice Nellis, Oldřich Navrátil, Ivo Šmoldas, Eva Režnarová, Iva Pazderková, Eva Lecchiová, Ivana Wojtylová, Petr Jeništa, Marek Taclík, Pavlína Wolfová, Tomáš Töpfer, Dana Morávková, Martin Trnavský, Lenka Vlasáková, Roman Vojtek, Zuzana Liová, Libuše Rudinská, Lumír Olšovský, Josef Vojtek, Michal Dvořák, Simona Babčáková, Dominik Ryba, Jaroslava Rytychová, Sabina Laurinová, Petra Černocká, Barbora Poláková, Rudolf Merkner, Adolf Zika, Aneta Langerová, Zlata Adamovská, Kristýna Leichtová, Barbora Seidlová, Gabriela Goldová, Jan Tománek, Michal Kurtiš, Radoslav Banga, Leona Machálková, Věra Martinová, Osmany Laffita, Jakub Pok, Václav Vorlíček, Ivana Andrlová, Jitka Ježková, Jana Paulová, Jitka Smutná, Veronika Gajerová, Nela Boudová, Lucie Juřičková, Kamila Špráchalová, Ilona Svobodová, Michal Dlouhý, Dana Syslová, Helena Vondráčková, Markéta Konvičková, Jitka Sedláčková, Taťjana Medvecká, Hana Zagorová, Anna Kulovaná, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Jana Šulcová, Marta Kubišová, Naďa Konvalinková, Andrea Kalivodová, Iva Janžurová, Míra Nosek, Lucie Trmíková, Eliška Balzerová, Daniela Kolářová, Jana Štěpánková, Hana Maciuchová, Dominika Gawliczková, Radim Špaček, Jaroslav Plesl, Marian Roden, Ester Honysová, Lenny, Eva Holubová, Petr Čadek, Lucie Černíková, Kamil Střihavka, Vladimír Beneš, Alexandra Hrouzková, Věra Špinarová, Zuzana Maléřová, Vojtěch Štěpánek, Michal Necpál, Marek Zelinka, Jana Trojanová, Eliška Bučková, Josefína Marková, Samuel Budiman, Petr Zuska

Scénografie:

Hynek Dřízhal
  • kulyk

Pozor, nejedná se o pořad zaměřený na detailní rady ohledně správného tvaru šidítek! Ba co víc, toto téma je až podezřele opomíjeno. Vypadá to, že bezvarlatné se zajímají, jsou-li nezapojeny do pracovního procesu a mají tudíž čas čumět po dvanácté na bednu, především o svůj zdravotní stav, háčkování státních vlajek a tanec v rytmu zumbie. Zajímavý náhled do světa nepřítele. Tlupa moderátorek se stále zlepšuje v nasazování pozorného a zvídavého výrazu, ať již pan dochtór nebo kuchař, či jiná rukodělná entita hovoří o čemkoli. Začínají připomínat hypnotizující přestárlé panenky Chucky. Protože jsem v dobách, kdy byl tento skvost reprízován pár hodin po půlnoci, často trpěl nespavostí, vím o nanášení make-upu víc, než je pro heterosexuálního samce záhodno. Hvězda navíc za to, že krasavice na mateřské mají příležitost během dne zaslechnout i souvislejší větu, než: huň huň, pfrrrrrr, blééééé, kokínko na ždi....(7.5.2012)

• annifrith

Co maj mamky na MD dělat? Kromě každodenního kolotoče, můžou chodit někam do mateřskýho centra. Ale tohle není jen pro maminy. Někdy to skouknu a docela mě to baví. Jindy jdu radši na zahrádku vyplet pažitku nebo ošetřuju podlahovou krytinu. Mimochodem, nevím, kterej...vymyslel termín mateřská dovolená. Byla jsem na ni čtyřikrát, ale do dovolený to mělo daleko.(9.4.2014)

Myslím, že je to sice typ pořadu, který na filmovou databázi nepatří, ale také, že kdo zahlédne kousek a udělá hned soud, nehraje fér. Mívám někdy tv jako "rádio",na pozadí a tak i dost např. z takových pořadů pak znám a není to pořad, který zaslouží taková hodnocení, zřejmě těch, kteří nemají páru. Naopak, poradna třeba pediatra, dietologa, ale i recepty a další, proč ne? A ono i klobouk dolů před celým týmem, živé vysílání, to je řehole. A zde opravdu dobře odváděná, zajímavá témata, poučná. Nejsem mamča na mateřské, ale ono to zdaleka není jen pro ně, je to většinou docela pestrá koláž témat a příspěvků, které nejsou nudné a ještě třeba poučné. Domnívám se, že to je dokonce jeden z nejlepších pořadů tohoto typu na obrazovkách našich televizí. Zejména pak vedle kupu skutečných odpadků, jaké zavedlo pro své kamarádíčky zejména nové vedení ČT. Pokud zde někdo dá "odpad", co by pak dal takovému sajrajtu, jako Boj o koláč ??? Kde by snad koncesionáři měli žalovat ČT, jak nehorázně projebává vybrané prostředky. Mnozí tu třeba i pohádky hodnotí jako odpad, že oni na ně nejsou ..., pak by je hodnotit neměli. Musím s ena to umět podívat i tím pohledem onoho malého diváka, jinak to je i dost nefér a zde to platí také. Tak, vy z vás, komu to nesedí, neumí tam spatřit tu práci týmu, která takový magazín obnáší, to, že opravdu spousta je fajn i informačně užitečného, tak mějte tu soudnoust a nehodnoťte to, jinak je to unfér.(25.2.2016)

• Fretakata

Ono by to uslo. Obcas sa dozviem uzitocne veci a to velmi milym sposobom. Ocenujem, ze tam nazabijaju cas tzv. celebritami. Slepaciny typu Co sa nosi mi nevadia. Vadia mi skodlivi hostia. Dnes je den venovany rakovine. Vadi mi host v ciernom tricku. Aha, PhDr. Andrew Urbiš. Tvrdenia tychto ludi o "klasickej" medicine su drze lzi. Davaju lekarom do ust to, co nepovedali a hovoria bezbrannym laikom hluposti. Kde ten pan berie tu drzost tvrdit napr. "Medicinu nezaujimaju priciny chorob" .. "Klasicka medicina sa venuje iba symptomom".. a pod.? Preto, ze on nevie, ako sa to naozaj robi a nema sajn o zakladnom vyskume, to neznamena, ze take postupy neexistuju. Vy od lekara cakate, ze namiesto riesenia vasho problemu vam poda aktualny prehlad poznatkov molekularnej biologie? Vrchol tuposti je tvrdenie, ze hlavnou pricinou onkologickych chorob je nadbytok svetla..?! Podla onoho pana je to hlavné posolstvo posledneho medzinarodneho onkologickeho kongresu. Ktoreho? Kruci .. Dristy o prekyseleni organizmu .. boze ... keby pan mal stredoskolsku skusku z fyziologie, vedel by, ze normalny moc MUSI byt kysly., lebo eliminuje kysle produkty metabolizmu. Kysly moc je prejavom spravneho fungovania. Laikom povie, ze to znamena prekyslenie organizmu, ze to ma 80% ludi (ja dufam, ze ovela viac) a predava im vyrobok z nejakej huby... boze .. uz konecne musim posekat nejaku luku, nagranulovat to a predavat ako zazrak z pralesa .. staci sa naucit presvedcivo tvarit ..a klamat. Ale mozno budem mat stastie byt taka hlupa, ze hovadinam uverim a potom bude brnkacka presvedcivo tvrdit nezmysly.(29.3.2013)

• Maryinka

Potkat já osobu, jež složila nesmírně otravnou znělku Sama doma, nedopadlo by to s ní dobře... Jinak ale nechápu zdejší kritiku. Vždyť je lepší, když ženy v domácnosti sledují něco, kde se dozví spoustu zajímavostí, než přihlouplé mexické telenovely. Občas se při sledování nudím, některé moderátorky nejsou tak sympatické jako jiné, odpad! ale podle mě vypadá jinak.(11.4.2014)