Sama doma (TV pořad)

Publicistický

Česko, 1998, 56 min

Stanislava Lekešová, Martina Vrbová, Jana Havrdová, Ester Janečková, Lucie Váchová, Alena Veliká, Iva Kubelková, Jolana Voldánová, Tereza Stýblová, Soňa Šuláková, Linda Bendová, Jana Bohušová, Světlana Witowská, Hana Vávrová-Heřmánková, Valérie Zawadská, Jiřina Bohdalová, Lejla Abbasová, Petr Bende, Petr Kolář, Barbora Srncová, Jiří Mádl, Milan Cieslar, Aneta Krejčíková, Pavla Vojáčková, Marie Doležalová, Janek Ledecký, Michaela Maurerová, Markéta Irglová, Albert Černý, Michal Malátný, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Tereza Němcová, Veronika Žilková, Tomio Okamura, Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Krampol, Zdeněk Zelenka, Martin Dejdar, Anna K., Kamila Janovičová, Petr Rychlý, Martha Issová, Vojtěch Kotek, Jana Škopková, Marcela Augustová, Tomáš Klus, Tereza Kostková, Dagmar Havlová-Veškrnová, Lucie Bílá, Jiří Strach, Radka Fišarová, Petr Kotvald, Nora Fridrichová, Matouš Ruml, Ewa Farna, Jana Bernášková, Miroslav Vladyka, Alice Nellis, Oldřich Navrátil, Ivo Šmoldas, Eva Režnarová, Iva Pazderková, Eva Lecchiová, Ivana Wojtylová, Petr Jeništa, Marek Taclík, Pavlína Wolfová, Tomáš Töpfer, Dana Morávková, Martin Trnavský, Lenka Vlasáková, Roman Vojtek, Zuzana Liová, Libuše Rudinská, Lumír Olšovský, Josef Vojtek, Michal Dvořák, Simona Babčáková, Dominik Ryba, Jaroslava Rytychová, Sabina Laurinová, Petra Černocká, Barbora Poláková, Rudolf Merkner, Adolf Zika, Aneta Langerová, Zlata Adamovská, Kristýna Leichtová, Barbora Seidlová, Gabriela Goldová, Jan Tománek, Michal Kurtiš, Radoslav Banga, Leona Machálková, Věra Martinová, Osmany Laffita, Jakub Pok, Václav Vorlíček, Ivana Andrlová, Jitka Ježková, Jana Paulová, Jitka Smutná, Veronika Gajerová, Nela Boudová, Lucie Juřičková, Kamila Špráchalová, Ilona Svobodová, Michal Dlouhý, Dana Syslová, Helena Vondráčková, Markéta Konvičková, Jitka Sedláčková, Taťjana Medvecká, Hana Zagorová, Anna Kulovaná, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Jana Šulcová, Marta Kubišová, Naďa Konvalinková, Andrea Kalivodová, Iva Janžurová, Míra Nosek, Lucie Trmíková, Eliška Balzerová, Daniela Kolářová, Jana Štěpánková, Hana Maciuchová, Dominika Gawliczková, Radim Špaček, Jaroslav Plesl, Marian Roden, Ester Honysová, Lenny, Eva Holubová, Petr Čadek, Lucie Černíková, Kamil Střihavka, Vladimír Beneš, Alexandra Hrouzková, Věra Špinarová, Zuzana Maléřová, Vojtěch Štěpánek, Michal Necpál, Marek Zelinka, Jana Trojanová, Eliška Bučková, Josefína Marková, Samuel Budiman, Petr Zuska, Ivana Buttry, Martina Bárta, Alan Novotný

Scénografie:

Hynek Dřízhal
  • Everyone

"týdatadadytataptadamtýdam týdatadadytataptadamtýdam taptadapdam" Mně se líbilo, jak to komentoval Kraus: "...a pak tam řeší takové ty důležité věci, jako když si dítě zapomene doma šálu", mimicky napodobuje moderátorku, která se empaticky tváří jako zoufalý rodič. Z bezradného obličeje vyloudí otázku, jakožto zoufalá matka (stále paroduje moderátorku), směrem k odborníkovi, který by ji mohl svými hlubokými znalostmi zachránit a vyřešit její problém: "Co s tím?"(12.1.2016)

Nechápu tak nízké hodnocení pořadu. Uznávám, není to zrovna odvaz, ale cílová skupina - ženy na mateřské, si myslím, můžou být spokojeny. Občas se zde ukážou i poměrně známé zdravotnické kapacity a odborníci napříč mnoha obory, že i já, člověk, co kouká na podobný druh pořadu jen proto, že nemůže najít ovladač, s napětím poslouchám. Normálně bych to viděla tak na 2,5*, ale mám pocit, že je potřeba "přitlačit" a za Sama doma trochu postavit.(1.6.2014)

• luczi

Publicistické pořady hodnotím především podle informační kvality/přínosu a nikoliv jen podle toho, že mě dané téma nezajímá, když mě nezajímá, tak to prostě a jednoduše přepnu. Odborníci v pořadu ale mají často co říct (není to jen o hadrech a líčení, pánové, ale témata jsou zdraví, výživa, výchova a mezilidské vztahy, ochrana spotřebitele atd., prostě samé nedůležité a zbytečné věci... ;) a za to si pořad své dvě hvězdy zaslouží. Co mi vadí je plochost, nedostatečný prostor pro odborný názor, někdy vyloženě hloupé dotazy moderátorek, někdy velmi špatný výběr odborníka - méně témat, ale zato více hloubky by programu rozhodě prospělo.(8.2.2011)

Co napsat? Také často bývám sám doma, ale po seznámení se s tímhle ,,kontaktním publicistickým! pořadem" pro ženy už nelituji, že se naše veřejnoprávní televize genderově hrubě proviňuje vůči mužům neexistencí pořadu s přechýleným názvem i obsahem...napsal uživatel, který nepochopil, že pořad je určen ženám v domácnosti, na mateřské, babičkám..chlapi máme snad automagazíny a jiné, ne? I když by mohlo být něco i pro nás, nepopírám.(15.1.2015)

• Fretakata

Ono by to uslo. Obcas sa dozviem uzitocne veci a to velmi milym sposobom. Ocenujem, ze tam nazabijaju cas tzv. celebritami. Slepaciny typu Co sa nosi mi nevadia. Vadia mi skodlivi hostia. Dnes je den venovany rakovine. Vadi mi host v ciernom tricku. Aha, PhDr. Andrew Urbiš. Tvrdenia tychto ludi o "klasickej" medicine su drze lzi. Davaju lekarom do ust to, co nepovedali a hovoria bezbrannym laikom hluposti. Kde ten pan berie tu drzost tvrdit napr. "Medicinu nezaujimaju priciny chorob" .. "Klasicka medicina sa venuje iba symptomom".. a pod.? Preto, ze on nevie, ako sa to naozaj robi a nema sajn o zakladnom vyskume, to neznamena, ze take postupy neexistuju. Vy od lekara cakate, ze namiesto riesenia vasho problemu vam poda aktualny prehlad poznatkov molekularnej biologie? Vrchol tuposti je tvrdenie, ze hlavnou pricinou onkologickych chorob je nadbytok svetla..?! Podla onoho pana je to hlavné posolstvo posledneho medzinarodneho onkologickeho kongresu. Ktoreho? Kruci .. Dristy o prekyseleni organizmu .. boze ... keby pan mal stredoskolsku skusku z fyziologie, vedel by, ze normalny moc MUSI byt kysly., lebo eliminuje kysle produkty metabolizmu. Kysly moc je prejavom spravneho fungovania. Laikom povie, ze to znamena prekyslenie organizmu, ze to ma 80% ludi (ja dufam, ze ovela viac) a predava im vyrobok z nejakej huby... boze .. uz konecne musim posekat nejaku luku, nagranulovat to a predavat ako zazrak z pralesa .. staci sa naucit presvedcivo tvarit ..a klamat. Ale mozno budem mat stastie byt taka hlupa, ze hovadinam uverim a potom bude brnkacka presvedcivo tvrdit nezmysly.(29.3.2013)