Sama doma (TV pořad)

Publicistický

Česko, 1998, 56 min

Stanislava Lekešová, Martina Vrbová, Jana Havrdová, Ester Janečková, Lucie Váchová, Alena Veliká, Iva Kubelková, Jolana Voldánová, Tereza Stýblová, Soňa Šuláková, Linda Bendová, Jana Bohušová, Světlana Witowská, Hana Vávrová-Heřmánková, Valérie Zawadská, Jiřina Bohdalová, Lejla Abbasová, Petr Bende, Petr Kolář, Barbora Srncová, Jiří Mádl, Milan Cieslar, Aneta Krejčíková, Pavla Vojáčková, Marie Doležalová, Janek Ledecký, Michaela Maurerová, Markéta Irglová, Albert Černý, Michal Malátný, Jan Hrušínský, Miluše Šplechtová, Kristýna Hrušínská, Tereza Němcová, Veronika Žilková, Tomio Okamura, Ivan Trojan, Jiří Dvořák, Jiří Krampol, Zdeněk Zelenka, Martin Dejdar, Anna K., Kamila Janovičová, Petr Rychlý, Martha Issová, Vojtěch Kotek, Jana Škopková, Marcela Augustová, Tomáš Klus, Tereza Kostková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Lucie Bílá, Jiří Strach, Radka Fišarová, Petr Kotvald, Nora Fridrichová, Matouš Ruml, Ewa Farna, Jana Bernášková, Miroslav Vladyka, Alice Nellis, Oldřich Navrátil, Ivo Šmoldas, Eva Režnarová, Iva Pazderková, Eva Lecchiová, Ivana Wojtylová, Petr Jeništa, Marek Taclík, Pavlína Wolfová, Tomáš Töpfer, Dana Morávková, Martin Trnavský, Lenka Vlasáková, Roman Vojtek, Zuzana Liová, Libuše Rudinská, Lumír Olšovský, Josef Vojtek, Michal Dvořák, Simona Babčáková, Dominik Ryba, Jaroslava Rytychová, Sabina Laurinová, Petra Černocká, Barbora Poláková, Rudolf Merkner, Adolf Zika, Aneta Langerová, Zlata Adamovská, Kristýna Leichtová, Barbora Seidlová, Gabriela Goldová, Jan Tománek, Michal Kurtiš, Radoslav Banga, Leona Machálková, Věra Martinová, Osmany Laffita, Jakub Pok, Václav Vorlíček, Ivana Andrlová, Jitka Ježková, Jana Paulová, Jitka Smutná, Veronika Gajerová, Nela Boudová, Lucie Juřičková, Kamila Špráchalová, Ilona Svobodová, Michal Dlouhý, Dana Syslová, Helena Vondráčková, Markéta Konvičková, Jitka Sedláčková, Taťjana Medvecká, Hana Zagorová, Anna Kulovaná, Petr Fejk, Lukáš Pollert, Magdalena Dietlová, Jana Šulcová, Marta Kubišová, Naďa Konvalinková, Andrea Kalivodová, Iva Janžurová, Míra Nosek, Lucie Trmíková, Eliška Balzerová, Daniela Kolářová, Jana Štěpánková, Hana Maciuchová, Dominika Gawliczková, Radim Špaček, Jaroslav Plesl, Marian Roden, Ester Honysová, Lenny, Eva Holubová, Petr Čadek, Lucie Černíková, Kamil Střihavka, Vladimír Beneš, Alexandra Hrouzková, Věra Špinarová, Zuzana Maléřová, Vojtěch Štěpánek, Michal Necpál, Marek Zelinka

Scénografie:

Hynek Dřízhal

Nechápu tak nízké hodnocení pořadu. Uznávám, není to zrovna odvaz, ale cílová skupina - ženy na mateřské, si myslím, můžou být spokojeny. Občas se zde ukážou i poměrně známé zdravotnické kapacity a odborníci napříč mnoha obory, že i já, člověk, co kouká na podobný druh pořadu jen proto, že nemůže najít ovladač, s napětím poslouchám. Normálně bych to viděla tak na 2,5*, ale mám pocit, že je potřeba "přitlačit" a za Sama doma trochu postavit.(1.6.2014)

• InJo

Mám pocit, že intelektuálně založené a skutečně emancipované ženy musí tenhle slepičí pořad nenávidět snad ještě víc než průměrný chlap... Děsná nuda se znělkou, z jejíž uchcané líbeznosti a strašlivé vlezlosti se zvedá žaludek. Pro pravidelné diváky (pardon, divačky) růžových Ordinací a dalších seriálových zvěrstev je to však bezpochyby nepostradatelná součást televizní nabídky...(3.1.2011)

Myslím, že je to sice typ pořadu, který na filmovou databázi nepatří, ale také, že kdo zahlédne kousek a udělá hned soud, nehraje fér. Mívám někdy tv jako "rádio",na pozadí a tak i dost např. z takových pořadů pak znám a není to pořad, který zaslouží taková hodnocení, zřejmě těch, kteří nemají páru. Naopak, poradna třeba pediatra, dietologa, ale i recepty a další, proč ne? A ono i klobouk dolů před celým týmem, živé vysílání, to je řehole. A zde opravdu dobře odváděná, zajímavá témata, poučná. Nejsem mamča na mateřské, ale ono to zdaleka není jen pro ně, je to většinou docela pestrá koláž témat a příspěvků, které nejsou nudné a ještě třeba poučné. Domnívám se, že to je dokonce jeden z nejlepších pořadů tohoto typu na obrazovkách našich televizí. Zejména pak vedle kupu skutečných odpadků, jaké zavedlo pro své kamarádíčky zejména nové vedení ČT. Pokud zde někdo dá "odpad", co by pak dal takovému sajrajtu, jako Boj o koláč ??? Kde by snad koncesionáři měli žalovat ČT, jak nehorázně projebává vybrané prostředky. Mnozí tu třeba i pohádky hodnotí jako odpad, že oni na ně nejsou ..., pak by je hodnotit neměli. Musím s ena to umět podívat i tím pohledem onoho malého diváka, jinak to je i dost nefér a zde to platí také. Tak, vy z vás, komu to nesedí, neumí tam spatřit tu práci týmu, která takový magazín obnáší, to, že opravdu spousta je fajn i informačně užitečného, tak mějte tu soudnoust a nehodnoťte to, jinak je to unfér.(25.2.2016)

Poněkud zavádějící název, protože tento zajímavý televizní magazín není určený jen ženám. Jsem rád, že tento pořad existuje, protože se zabývá tématy, o kterých z nejrůznějších důvodů nechceme mluvit před svým lékařem, ani v okruhu svých nejbližších, natož veřejně. Kromě toho je to poradna, která poskytuje cenné rady a doporučení z nejrůznějších odvětví, opřená o názory a zkušenosti odborníků v daném oboru. Navíc, každý týden je věnován nějakému hlavnímu tématu. Výpis jednotlivých dílů, naleznete na webu pořadu. Sama doma - témata týdnů(14.4.2010)

• Drom

Tjádam tjadatýtam tap tará tarátam tam... Ano milé divačky, naše zbrusu nová znělka, kterážto je přesamplovanou verzí původní už tak slabé verze, ohlašuje další pokračování oblíbeného popoledního pořadu pro ženy po lobotomii. V dnešním díle nám paní Mařena ukáže, jak vyrobit papírové vánoční ozdoby takřka k nerozeznání od výrobků vašich dětí ve druhé třídě při vytvarné výchově. Navštíví nás paní Škrabalová, neznámá spisovatelka a představí své dvě hutné knihy o upalování, vybleté bez invence na objednávku a v neposlední řadě si povíme něco v rámci téma tohoto týdne, které zní: Bezduché plácání o ničem se slepicemi podobnými nám samým. Na našem chatu s vámi dnes bude doktor Plácal, kterého se můžete ptát, jak úžasná jste a na všechny související otázky... Jedna hvězdička za to, že se někdy, spíše náhodou, dotknou podstatných témat. Ale to aby měl na tu kupu člověk vidle - samozřejmě Female edition!(4.12.2015)